Skocz do zawartości

Funkcja Quick Charge


poziomek90

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałem się z Wami podzielić dobrą wiadomości - Wasze Redmi 4X mają szybki ładowanie technologią Quick Charge 2.0 :)

Jak to możliwe? Procesor obsługuje tą technologię, ale podczas premiery była zablokowana programowo. W którejś z kolejnych aktualizacji MIUI, QC zostało odblokowane i działa. Potrzebujecie do tego tylko odpowiedniej ładowarki, która wspiera tą technologię i też odpowiedniego kabla. Osobiście używam takiego zestawu - http://allegro.pl/blitzwolf-zasilacz-qc-3-0-18w-bw-s5-kabel-usb-i7126153756.html.

Wczoraj od 2% do 91% udało mi się osiągnąć w równe 2 godziny :) Piszę z laptopa, ale spróbuję edytować post z telefonu i dodać zrzuty. 

Przy okazji - ile Wam ładuje się normalnie bateria oryginalną ładowarką dołączoną do telefonu? Najchętniej zobaczyłbym zrzuty

Screenshot_2018-07-03-00-37-58-121_lockscreen.pngScreenshot_2018-07-03-02-37-25-304_lockscreen.png1530571001698.pngScreenshot_2018-07-03-02-37-20-131_lockscreen.png

Edytowane przez poziomek90
Dodanie zrzutów, zmiana qc3 na qc2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te screeny tak na prawdę niczego nie pokazują. Chcesz udowodnić działąnie QC? Musisz podpiąć miernik i sprawdzać jakim prądem ładowany jest fon, QC3.0 to: od 3.6V do 20V w krokach 200mV przy 2.5A do 4.6A, natomiast 2.0: 5V/9V/12V przy 3A/2A/,1.67A... 2h ładuje się telefon 3Ah ładowarką 2A, u Ciebie fon pokazuje czas ładowania ponad 3h, czyli nie jest to QC. Moja Mi5, ładuje w 30minut do ok 70%, w niecałą 1h mam 100%. QC powinno ładować przy 2.0 ~60% baterii w 30min, a 3.0 ~70% w 30min przy pojemności baterii ok 3Ah. ponad 2h różnicy aby naładować ok 1.2Ah to zbyt duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SLiM napisał:

>3h ładowania 4.1Ah

>QC 3.0

Wybierz jedno :). Po prostu nie wiem jakim tokiem rozumowania szedł autor wątku stwierdzając, że QC3.0 działa w oficjalnym sofice normalnie, ładując fon ponad 3h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w związku z tym? Rozwiń wypowiedź, bo jak na razie niczego ona nie przedstawia. Równie dobrze móglbym napisać, że niebo jest niebieskie, trawa zielona etc...

nie mam zamiaru klaskać tobie, ani autorowi wątku, ale jeśli piszesz o czasach ładowania baterii 3000 mah to chciałem cię uświadomić że w redmi 4x jest bateria 4100, więc czasy będą z goła inne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alk80 napisał:

nie mam zamiaru klaskać tobie, ani autorowi wątku, ale jeśli piszesz o czasach ładowania baterii 3000 mah to chciałem cię uświadomić że w redmi 4x jest bateria 4100, więc czasy będą z goła inne

 

Nikt tutaj oklasków nie oczekuje. Proponuję przeczytać mój post do końca, gdzie piszę o "dodatkowych ok 1.2Ah", wtedy zrozumiesz bezsensowność swojego wcześniejszego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Nezumi said:

Te screeny tak na prawdę niczego nie pokazują. Chcesz udowodnić działąnie QC? Musisz podpiąć miernik i sprawdzać jakim prądem ładowany jest fon, QC3.0 to: od 3.6V do 20V w krokach 200mV przy 2.5A do 4.6A, natomiast 2.0: 5V/9V/12V przy 3A/2A/,1.67A... 2h ładuje się telefon 3Ah ładowarką 2A, u Ciebie fon pokazuje czas ładowania ponad 3h, czyli nie jest to QC. Moja Mi5, ładuje w 30minut do ok 70%, w niecałą 1h mam 100%. QC powinno ładować przy 2.0 ~60% baterii w 30min, a 3.0 ~70% w 30min przy pojemności baterii ok 3Ah. ponad 2h różnicy aby naładować ok 1.2Ah to zbyt duża różnica.

Nie muszę, już ktoś to za mnie zrobił - 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, poziomek90 napisał:

Nie muszę, już ktoś to za mnie zrobił - 

Obejrzałeś chociaż ten filmik? Podpowiem, czas ok. 4:30, słowa klucz "Gdyby telefon obsługiwał tryb QuickCharge 3.0". Czyli, żadnego QC3.0 w Redmi 4x nie ma, nie w oficjalnym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Nezumi said:

Obejrzałeś chociaż ten filmik? Podpowiem, czas ok. 4:30, słowa klucz "Gdyby telefon obsługiwał tryb QuickCharge 3.0". Czyli, żadnego QC3.0 w Redmi 4x nie ma, nie w oficjalnym sofcie.

QC 3.0 rzeczywiście nie ma, mój błąd, ale jakiś QC jest. Nie 2.0? Telefon ewidentnie pokazuje szybkie ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, poziomek90 napisał:

QC 3.0 rzeczywiście nie ma, mój błąd, ale jakiś QC jest. Nie 2.0? Telefon ewidentnie pokazuje szybkie ładowanie

Jest FastCharge, dlatego leci prawie 7V, a nie 5V. Jeżeli chcesz koniecznie QC, to musisz zainstalować moda z tym (podał wyżej linkacza @SLiM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Nezumi said:

Jest FastCharge, dlatego leci prawie 7V, a nie 5V. Jeżeli chcesz koniecznie QC, to musisz zainstalować moda z tym (podał wyżej linkacza @SLiM).

Myślałem o tym, ale kompletnie się na tym nie znam. Wiem tylko, że trzeba użyć jakiegoś twrp czy jakoś tak, masz może jakiegoś linka po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Nezumi said:

Tylko angielski, musisz się posiłkować transaltorem jeżeli aż tak Ci na modzie zależy do QC.

Skoro już mam odpowiednią ładowarkę i kabel, to warto korzystać z nich w pełni :P
Nie mam już pewności w takim razie jak działa to szybkie ładowanie, po co jest ikona QC. Zwykłą ładowarką naładowałem w sumie w bardzo podobnym czasie... Ale na filmie wyraźnie widać 8W vs. 12W. O co może chodzić, dlaczego nie widać różnicy w czasie ładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, poziomek90 napisał:

Skoro już mam odpowiednią ładowarkę i kabel, to warto korzystać z nich w pełni :P
Nie mam już pewności w takim razie jak działa to szybkie ładowanie, po co jest ikona QC. Zwykłą ładowarką naładowałem w sumie w bardzo podobnym czasie... Ale na filmie wyraźnie widać 8W vs. 12W. O co może chodzić, dlaczego nie widać różnicy w czasie ładowania?

Bo inaczej rozłożona jest moc ładowania, jedna ładowarka Ci naładuje jednomiernie, cały czas taka sama szybkośc, druga, nałąduje Ci do danego procenta szybciej, ale potem zwolni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Nezumi said:

Bo inaczej rozłożona jest moc ładowania, jedna ładowarka Ci naładuje jednomiernie, cały czas taka sama szybkośc, druga, nałąduje Ci do danego procenta szybciej, ale potem zwolni.

No właśnie tak nie jest. Obie ładowały praktycznie identycznie :/ Jedna to oryginalna ładowarka Xiaomi 5V 2A, który była z telefonem. Druga to Blitzwolf BW-S5, która obsługuje maksymalnie QC 3.0 18W i podczas używania jej pokazuje, że niby jest szybkie ładowania... Mam jeszcze Xiaomi Power Bank 2i i jedyna różnica jaką zauważyłem, to to, że w końcu, gdy używam intensywnie telefonu, to powerbank w końcu nadąża z ładowaniem telefonu, tylko mocno się grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Funkcja Quick Charge
  • 3 tygodnie później...
Dnia 4.07.2018 o 17:22, Nezumi napisał:

Jest FastCharge, dlatego leci prawie 7V, a nie 5V. Jeżeli chcesz koniecznie QC, to musisz zainstalować moda z tym (podał wyżej linkacza @SLiM).

Widzę że kolego poza wiedzą moderatorską nie do końca wiesz co zawiera ta modyfikacja którą razem z kolegą wyżej @SLiM linkujecie. Jedyne co ona modyfikuje to zwiększa temperatury akceptowalne podczas użytkowania oraz ładowania telefonu przez co nie zmniejsza mu natężenia prądu podczas przegrzewania urządzenia. I tutaj dochodzimy do punktu gdzie pragnę zauważyć że to właśnie ten MOD szkodzi telefonowi bo pozwala na nadmierne nagrzewanie się, mało tego twoja hipoteza z FastCharge jest błędna. Na XDA jest dostępny kernel który wspiera Quick Charge 2.0. Czas ładowania na nim to niecałe 1,5h. https://forum.xda-developers.com/xiaomi-redmi-4x/development/kernel-redmi-4x-simplekernel-santoni-t3743975

 

Poniżej zamieszczam dowód dla niedowiarków.

vwfj4Jj.jpg

Edytowane przez devho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, devho napisał:

Widzę że kolego poza wiedzą moderatorską

Kultury może troszkę co? Tak minimum szacunku do osoby, do której się zwracasz.

27 minut temu, devho napisał:

Jedyne co ona modyfikuje to zwiększa temperatury akceptowalne podczas użytkowania

Ekhem:

Cytat

Here is santoni Quick Charging mod 
This mod enable quick charge mode like 2A to 2.5-3A
This mod fast your charging speed
You can check in ampere app

Z opisu moda wynika, że nie, nie zwiększa jedynie temperatur. Bazuję na informacjach otrzymanych od autora moda... Pomijam fakt, że autor sam moda testował. Także na przyszłość, zamiast najeżdżać na oponenta w dyskusji, polecam się wstrzymać i przedstawić argumenty za/przeciw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Nezumi napisał:

Z opisu moda wynika, że nie, nie zwiększa jedynie temperatur. Bazuję na informacjach otrzymanych od autora moda... Pomijam fakt, że autor sam moda testował. Także na przyszłość, zamiast najeżdżać na oponenta w dyskusji, polecam się wstrzymać i przedstawić argumenty za/przeciw...

Argumentów powiadasz ? Proszę cię bardzo.

Cytat

#Camera2 API and tunings
persist.camera.HAL3.enabled=0
persist.sys.exif.make=Xiaomi
persist.sys.exif.model=Redmi 4X

Nie wydaje mi się aby linie odpowiedzialne za Camera2 API miały związek z szybkim ładowaniem.

Cytat

# high temp? then lower fps (or frameskip)
persist.camera.thermal.mode=fps
persist.camera.opt.livepic=1

Zmniejszenie FPS przy przekroczeniu temperatury.

Cytat

#NET and DNS Tweaks
net.dns1=208.67.222.222
net.dns2=208.67.220.220
net.tcp.buffersize.default=4096,87380,256960,4096, 16384,256960
net.tcp.buffersize.wifi=4096,87380,256960,4096,163 84,256960
net.tcp.buffersize.lte=524288,1048576,2097152,5242 88,1048576,2097152
net.tcp.buffersize.hsdpa=6144,87380,1048576,6144,8 7380,1048576
net.tcp.buffersize.hspa=6144,87380,524288,6144,163 84,262144
net.tcp.buffersize.umts=4096,87380,256960,4096,163 84,256960
net.tcp.buffersize.edge=4096,87380,256960,4096,163 84,256960
net.tcp.buffersize.gprs=4096,87380,256960,4096,163 84,256960
net.tcp.buffersize.evdo_b=6144,87380,1048576,6144, 87380,1048576
net.ipv4.tcp_ecn=0
net.ipv4.route.flush=1
net.ipv4.tcp_rfc1337=1
net.ipv4.ip_no_pmtu_disc=0
net.ipv4.tcp_sack=1
net.ipv4.tcp_fack=1
net.ipv4.tcp_window_scaling=1
net.ipv4.tcp_timestamps=1
net.ipv4.tcp_rmem=4096 39000 187000
net.ipv4.tcp_wmem=4096 39000 187000
net.ipv4.tcp_mem=187000 187000 187000
net.ipv4.tcp_no_metrics_save=1
net.ipv4.tcp_moderate_rcvbuf=1
net.ipv6.tcp_ecn=0
net.ipv6.route.flush=1
net.ipv6.tcp_rfc1337=1
net.ipv6.ip_no_pmtu_disc=0
net.ipv6.tcp_sack=1
net.ipv6.tcp_fack=1
net.ipv6.tcp_window_scaling=1
net.ipv6.tcp_timestamps=1
net.ipv6.tcp_rmem=4096 39000 187000
net.ipv6.tcp_wmem=4096 39000 187000
net.ipv6.tcp_mem=187000 187000 187000
net.ipv6.tcp_no_metrics_save=1
net.ipv6.tcp_moderate_rcvbuf=1
net.tethering.noprovisioning=true

#Network
ro.ril.enable.dtm=1
net.rmnet0.dns1=208.67.220.220
net.rmnet0.dns2=208.67.222.222
net.dns1=208.67.220.220
net.dns2=208.67.222.222

Zostawię bez komentarza - linie odpowiedzialne za działanie połączenia internetowego. 

I można by tak dalej analizować bulid_mod.sh czyli skrypt który jest rdzeniem tego moda. Ale żeby nie być goło słownym pokaże też inne paramtery które modyfikuje. Polecam rozpakowanie i porównanie thermal-engine.conf oraz 200Power z chociażby MIUI Polska. Naprawdę wystarczy przeczytać pierwsze 5 stron tego tematu żeby przeczytać że ogranicza on wydajność telefonu oraz zwiększa limity temperatur podczas ładowania. Tyle cała magia.

22 minuty temu, Nezumi napisał:

Kultury może troszkę co? Tak minimum szacunku do osoby, do której się zwracasz.

Oczywiście że mam kulturę. Ale jednocześnie nie uważam żeby osoba na stanowisku wyższym nie miała kompetencji do tego aby zapoznać się tematem przed jego promowaniem. Jest to dokładnie tak samo równomierne jak wrzucanie clickbaitowych fake newsów z pierwszej lepszej strony.

Kończąc temat - telefon wspiera QuickCharge 2.0 - a jeżeli chcemy go w pełni wykorzystać to trzeba używać custom kernelu. I podkreślę to po raz ostatni. Żaden telefon który nie posiada wcale lub ma nie oficjalnie QC czy szybsze ładowanie (5V2A, 5V3A etc) bez odpowiedniej konfiguracji na etapie kompilacji jądra systemowego nie jest w stanie go wykorzystać. I żadne soft mody tak jak ten wyżej nic tu nie zmienią bo nie są fizycznie dodać czegoś czego nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, devho napisał:

Oczywiście że mam kulturę. Ale jednocześnie nie uważam żeby osoba na stanowisku wyższym nie miała kompetencji do tego aby zapoznać się tematem przed jego promowaniem. Jest to dokładnie tak samo równomierne jak wrzucanie clickbaitowych fake newsów z pierwszej lepszej strony.

Koleś... Jakim wyższym stanowisku? Przeczytaj, czym jest moderator na forum i czym się zajmuje, a potem pierdziel. To, ze jestem tutaj modem, nie znaczy, że mam sie znac na każdym szczególe związanym z Java i zapisami w plikach sys. Napisałem jasno, bazuje na opisie od autora. Masz zastrzeżenia do tego moda? OK! Nie ma problemu, wypisz co Ci nie pasuje, na jakiej podstawie, ale do cholery jasnej nie atakuj innych uczestników dyskusji.

4 minuty temu, dzidexx napisał:

Pobrałem dwa zip'y - miui zwykły i magisk - oba zawierają zmodyfikowany thermal-engine.conf.

W podlinkowanym wątku do xda zdaje mi się, źe gdzieś widziałem: "pozwala na ładowanie wyższym prądem(A)…".

No dobrze, wszystko rozumiem, ale to nie upoważnia pana @devho do bycia... ekhem... nie napisze kim/czym, obrażania innych, poniżania ich. Nie musimy się lubić, aby się szanować. Nie jestem JavaDev'em, nie siedzę w tym na tyle, aby się orientować w szczegółach dot. modyfikacji androida. Tylko o to chodzi. Gdyby @devho napisał coś w stylu "Ten mod nie daje QC, a jedynie podnosi temp." i podał dowody na to, to OK, 0 problemu, ale napisał pół zdania za dużo. 

EOT. Nie jestem tutaj od tego, aby uczyć ludzi kultury, czy też szacunku, chociaż minimalnego do uczestników dyskusji, czy też rozróżniania ataku od zwrócenia uwagi. Następnym razem będę wykorzystywać moją "wiedze moderatorską" i po prostu wlepiać warny, bez wyjaśnień, bez dyskutowania, czy słusznie. Mam po prostu dość grania "dobrego gliny" i tłumaczenia. Wydawało mi się, że lepiej edukować, niż karać, ale jak tak patrzę na niektórych, to tracę wiarę w to założenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może trochę odkurzę temat, ale na tym telefonie faktycznie działa QC 2.0. Mam taką ładowarkę od Huaweia i podpinałem do niej telefon przez miernik. Na dobrym kablu wychodziło mi, że telefon dostaje 9V i 1,6A, różnica w czasie ładowania całej baterii, to chyba coś koło 1h w stosunku do zwykłej ładowarki, która była dołączona do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ładowarkę Quick Charge, która jest kompatybilna z QC 2.0. Ładowarka Super Charge, która obsługuje inną technologię ładowania specjalnie pod Huawei też podobno jest kompatybilna z QC, ale w wersji 3.0. Poniżej wrzucam zdjęcia wykonane przed chwilą, telefon jest naładowany ponad 70% i jak widać prąd ładowania już spadł z 1,6A, do 1,2A. Miernik kupiony już dawno temu, porównywałem go z Keithleyem 2700 i dokładność pomiaru napięcia, to ok. +1%, prądu ok. -2%. Przepraszam za jakość zdjęć.

8df5754fc34bad0a.jpg

987f2fcf3705a44e.jpg

 

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, zgodnie ze specyfikacją QC 2.0, czyli taką jaką obsługuje moja ładowarka. Snapdragon 435 jest kompatybilny z QC 3.0, więc posiadając odpowiednią ładowarkę, napięcie i prąd pewnie by były inne. Minusem takiego ładowania jest na pewno wyższa temperatura baterii w stosunku do ładowania go ładowarką 5V 2A (telefon przy ładowaniu QC dość mocno się nagrzewa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2018 o 16:18, PawelG7 napisał:

że prąd ładowania się obniża

@monoaudiostereo Ogólnie chodzi o to, że wraz ze wzrostem naładowania akumulatora stawia on coraz większy opór co przekłada się też na to, że szybkość ładowania też spada wraz ze wzrostem %. W przypadku QC 3.0 oczywiście też jest to regulowane zmiennym napięciem od 3.6V do 20V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...