Skocz do zawartości

MI 4 - nie wlacza sie, fastboot nie dziala


barbia

Rekomendowane odpowiedzi

Szukalem wszedzie ale nigdzie nie znalazlem problemu takiego jak moj. 

Wczoraj ogladajac mecz zrobil sie goracy, a nastepnie padl. Myslalem ze to bateria I gdy podlaczylem do pradu bylem przekonany ze trzeba poczekac jak zawsze. Jednak MI 4 caly czas nie dzialal I zaczela migac czerwona dioda po kilku godzinach ladowania. Nie czytal go PC, a fastboot nie dawal efektow. PO kilku godzinach znowu podlaczylem go do ladowania na noc.  Rano zauwazylem ze ma juz 90% baterii ale dalej nie da sie go wlaczyc. Wyskakuje tylko napis 'MI'. Zadna kombinacja power+vol-/+ nie dziala. Fastboot tez nie daje zadnych efektow.

 

Bardzo zalezy mi na czasie bo jestem za granica a za Kilka dni wracam do polski. ;)

Edytowane przez barbia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy tj. 

1. Siedze przy biurku - patrze telefon wyłączony - nie włącza się - podłączam go pod ładowarkę to mruga tylko czerwoną/pomarańczową diodą.

2. P podłączeniem do huba usb (bez podłączania do komputera - tylko DC 5V) świeci ciągłym czerwonym światłem.

3.Po podłączeniu do komputera słychać dźwięk wykrywania urządzenia ale przerywa i wykrywa na nowo - tak w pętli.

4. W pracy miałem podpiętego do power banka przez 3h - nic nie dało // do huba usb przez 1h - nic 

5. Próbowałem też odłączyć baterie - rozkręcając telefon - nie pomogło 

6. Generalnie telefon nie raguje na żadne power on // power + vol down or up 

7. Zostawiam go teraz na noc w ładowarce (podobno może wstać nawet po dniu albo dłużej) ..... ?

8. Czytałem, że może to być spowodowane głęboki rozładowaniem telefonu (ale niby miałem naładowany)    === może niby pomóc trzymanie na ładowarce nawet 1-3 dni /// lub odstawienie telefonu na pare tygodni tak, żeby bateria rozładowała się kompletnie do 0V i wyzerowała się tam jakaś pamięć.

Aghh mam już dość ... 

P.S. zostawiłem tel. na noc podpiętego pod usb do komputera (8h) - nie włączył się

Teraz zostawiłem na ładowarce - wróce z pracy i sprawdze czy się włączyła - ale nie sądze. 
Ktoś się orientuje czy można jakoś sprawdzić tą baterie po wymontowaniu lub naładować na zewnątrz ? Ewentualnie mogę spróbować kupić nową za ~30zl jeśli to rozwiąże problem. 

 

 

P.S -- rozebrałem telefon - wyciągnąłem baterie i wygląda na bardzo napuchniętą - ma 0V  - zamówiłem jakąś nową na allegro :-)

Edytowane przez Baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...