mrosi

MIUI 8.6.28

Recommended Posts

[mention=14248]Tom3k[/mention] wejdź w ustawienia "Ważność" i ustaw Urgent.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

6 godzin temu, emarcin napisał:

Tak przy okazji co to za ikona? Pojawiła się po aktualizacji do 8.6.28 

nie masz trzeciej karty sim włożonej ;)

Edited by mrosi
Edycja cytowanej zawartości przerasta możliwości...?

Ok sorki za tego Note 3. Rom był zrobiony i jest po prostu gotowy z niepublicznej bety - chciałem go dać więc dopisałem do changeloga, jednak na xiaomi.eu zdecydowano inaczej by respektować co napisał miui, że będzie pod koniec lipca. No cóż.

• Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 1

Zmienili ponownie przyciski gościnności na dźwięki powiadomień. Trochę szkoda moim zdaniem, bo częściej jednak reguluje się głośność "muzyki" a nie dzwonków.

Zauważyłem również takiego buga że jak oglądam filmik na instagramie, nie mogę regulować jego głośności przyciskami bo reguluję głośność powiadomień, nie ważne czy jest ikona muzyki czy ikonka powiadomień. W aplikacji You Tube i Muzyka normalnie reguluje się głośność.

[mention=14248]Tom3k[/mention] wejdź w ustawienia "Ważność" i ustaw Urgent.

Super, teraz jest ok. Dzięki za podpowiedź :)

Po tej aktualizacji z powrotem pojawiły się u mnie na Mi6 opcje wysyłania sms przez internet, o których była mowa w wątku z poprzednią aktualizacją, tak więc temat nieaktualny ;)

Ogólnie muszę (subiektywnie) przyznać, że aktualizacja na Mi6 bardzo udana. Wszystko się jakoś ustabilizowało, bateria nawet jakby nieco lepiej, chociaż jak wspomniałem, to moje subiektywne wrażenie. Właściwie u mnie wszystko działa jak trzeba, GPS łapie szybko i trzyma stabilnie kilkanaście satelitów, NFC i płatności OK, czyli dla mnie pozytyw. Roota nie używam, gdyż od dłuższego czasu nie jest mi do niczego potrzebny, a w przeważającej liczbie przypadków sprawia więcej problemów niż to warte.

• Like 1

Pytanie, mam teraz globala stable najnowszego.Chcialbym zainstalować ta aktualizacje.Czy jeśli zrobię backup wbudowanym narzędziem miui to będę w stanie przywrócić kilka aplikacji ? Chciałbym nie wgrywać również root a tylko z nim użyć mogę np. Titanium Backup ...

A dlaczego nie chcesz zaktualizować bez wipe?

Z global stable ze strony miui przejdę bez wipe na 10 z miuipokska.pl słyszałem że po stable zawsze format data ?

W MI 8 czasami się zdarza że aplikacje zaliczają zwiechy, dość często telefon zwalnia przy wielu aplikacjach. Podejrzewam że jeszcze developerom ze wchodu sporo wody w Jangcy przepłynie jak będzie w miarę ok. Na razie nie ma wyboru....

8 minut temu, weah napisał:

W MI 8 czasami się zdarza że aplikacje zaliczają zwiechy, dość często telefon zwalnia przy wielu aplikacjach. Podejrzewam że jeszcze developerom ze wchodu sporo wody w Jangcy przepłynie jak będzie w miarę ok. Na razie nie ma wyboru....

Cierpliwości. Telefon funkcjonuje od miesiąca, więc to choroby wieku niemowlęcego... :)

1 godzinę temu, mrosi napisał:

ierpliwości. Telefon funkcjonuje od miesiąca, więc to choroby wieku niemowlęcego... :)

Tak jak pisałem muszę poczekać. Przerabiałem to z mi4, mi5, mi6.

Dnia 2.07.2018 o 17:43, Toldo napisał:

I nadal o jeden większa liczba powiadomień na ikonie Gmaila. Czy ktoś ma podobny problem po dirty flashu z miui 9 i/lub z poprzedniej wersji miui 10?

Wow, a myślałem że tylko ja tak mam! Nie na Gmail ale gg. Aczkolwiek no cóż.... bug wymagający wyższej matematyki ( X -1) :D 

Dzisiaj zainstalowałem na czysto po wipe i niestety jest to samo.

Ponadto znalazłem inny problem - po instalacji i odpaleniu urządzenia pokazuje się blokada z przyciskami weryfikacji konta MI i otwarciem ustawień WLAN. Blokada przykrywa ekran pinu karty sim, więc nie ma połączenia LTE (nie da się zatem zweryfikować konta MI przez LTE), to akurat w miarę zrozumiałe (choć powinna się imho odpalać po wpisaniu pinu sim). Problem pojawia się w momencie chęci połączenia z siecią wifi w celu weryfikacji konta MI. Mianowicie po wybraniu sieci do połączenia trzeba wpisać hasło, ale uwaga - nie działa klawiatura (nic się nie dzieje po tapnięciu w textbox). Poradziłem sobie z tym robiąc hotspota z innego telefonu bez zabezpieczeń. Ktoś miał może podobny przypadek?

Witam, 

Czy może wiecie dlaczego wyświetla mi się monit informujący że jestem poza granicami kraju? ( nie mogę przez to obejrzeć transmisji meczów tvp transmisje, i  w innych serwisach)

Miałem to na poprzednim telefonie MI5 z nowym Miui i mam teraz z Mi 8. Powiem szczerze nie mam pojęcia co się dzieje. 

Dla dociekliwych jestem w kraju.  Pozdrawiam

Screenshot_2018-07-04-12-30-11-952_com.android.chrome.png

49 minut temu, Toldo napisał:

Dzisiaj zainstalowałem na czysto po wipe i niestety jest to samo.

Ponadto znalazłem inny problem - po instalacji i odpaleniu urządzenia pokazuje się blokada z przyciskami weryfikacji konta MI i otwarciem ustawień WLAN. Blokada przykrywa ekran pinu karty sim, więc nie ma połączenia LTE (nie da się zatem zweryfikować konta MI przez LTE), to akurat w miarę zrozumiałe (choć powinna się imho odpalać po wpisaniu pinu sim). Problem pojawia się w momencie chęci połączenia z siecią wifi w celu weryfikacji konta MI. Mianowicie po wybraniu sieci do połączenia trzeba wpisać hasło, ale uwaga - nie działa klawiatura (nic się nie dzieje po tapnięciu w textbox). Poradziłem sobie z tym robiąc hotspota z innego telefonu bez zabezpieczeń. Ktoś miał może podobny przypadek?

Ten błąd występuje od 1 wersji china - na globalu to samo. Musisz zrobić restart i wpisać PIN zanim pojawi się ta blokada :P

11 minut temu, maciek04 napisał:

@weah może masz ustawiony region inny niż Polska.

@maciek04 Faktycznie region ustawiony Chiny - nie mogłem się dostać do tego ustawienia (powinno być ustawienia-dodatkowe ustawienia- region  jednak tam nie ma) znalazłem przez wyszukiwarkę.

Niestety nie ma tam możliwości zmiany regionu. Macie może jakiś pomysł?

7 minut temu, weah napisał:

Niestety nie ma tam możliwości zmiany regionu. Macie może jakiś pomysł?

MIUI10 nie ma chyba jeszcze możliwości zmiany regionu. Na Mi5 też mam tylko China i nic zrobić z tym nie idzie.

Cóż...

Niestety. sprzężenie w głośniku dalej się pojawia. Myślałem, że zostało to usunięte, ale dzisiaj pojawiło się przy - o zgrozo - wybieraniu numeru w dialerze... :( 

Na mi 8 mam martwy gps. Dopiero jak uzylem apki activegps z google play to zaczyna dzialac. Ale bez tego kompletnie nic- o fixie mozna pomarzyc. Czy u innych użytkowników mi8 jest podobnie czy tylko u mnie? Na poprzedniej wersji miui bylo ok.

Edit: wyłączenie agps chyba poprawiło sytuację

Edited by thugzie

Od aktualizacji do wersji 8.6.28 przyciski głośności najpierw włączają ekran, a dopiero potem zwiększają głośność. Da się to jakoś inaczej ustawić, szukałem w opcjach. Nieskutecznie. 

EDIT: Znalazłem :D

GPS wciąż nie działa u mnie poprawnie, pomimo aktualizacji.

Edited by Kertukos

14 godzin temu, thugzie napisał:

Na mi 8 mam martwy gps. Dopiero jak uzylem apki activegps z google play to zaczyna dzialac. Ale bez tego kompletnie nic- o fixie mozna pomarzyc. Czy u innych użytkowników mi8 jest podobnie czy tylko u mnie? Na poprzedniej wersji miui bylo ok.

Ja na mi 8 z gps mam tak że albo super działa (duża dokładność) albo wogóle np ( endomondo) ale co dziwne na mapach google pokazuje . Pomaga restart. Wg mnie musimy poczekać trochę czasu aż poprawią system. 

Ja na mi 8 z gps mam tak że albo super działa (duża dokładność) albo wogóle np ( endomondo) ale co dziwne na mapach google pokazuje . Pomaga restart. Wg mnie musimy poczekać trochę czasu aż poprawią system. 
Moze warto sprawdzic oszczedzanie bateri dla danych aplikacji co uzywaja gps.

15 minut temu, weah napisał:

Sciagnij apke ACTIVEGPS włącz ją na kilka minut. Potem wyłącz AGPS w opcjach - mi zaczęło działać. Fix w budynku nie jest taki szybki jak na poprzedniej wersji MIUI ale przynajmniej działa. w Endomondo tez. Także nie wiem co pomogło czy wyłączenie AGPS czy ta apka. To juz 3 raz takie jazdy - to samo mialem w mi5, mi6 i teraz.. po co ruszac jak cos działa dobrze ?:)

Nie wiem czemu, ale u mnie wszystko działa, nic się nie "biesi", nic nie zwalnia, informacje o mailach, sms-ach i nie odebranych połączeniach pokazują się poprawnie.

Z tym, że instalacja u mnie wyglądała trochę inaczej, najpierw format data, potem advanced wipe: cache, data, system, dalvik-cache i tu może niespodzianka - internal storage, potem install i wipe po instalacji.

System chodzi, nic mu nie dolega, no może żeby nie było za fajnie do końca - to ustawianie własnego dzwonka sms-a jest tak samo oczywiste jak to, że oczy chińczyka są okrągłe.

Oczywiście miui 8.6.28

Przy okazji pojawił się Global Developer 8.7.5 dla Mi Mix

Edited by moose

@moose
A spróbujesz doda APN jakieś? Powpisuj cokolwiek. Ja wiem że dużo nie działa bo bez wipe ma prawo, ale jeszcze nie robię bo czekam jeszcze z 3-4 tyhodnie, wtedy rom będzie pozbawiony podstawowych błędów. Jednak te APN mnie interesują.
Zobacz czy ci po dodaniu w nich nie namiesza

14 godzin temu, frrancuz napisał:

@moose
A spróbujesz doda APN jakieś? Powpisuj cokolwiek. Ja wiem że dużo nie działa bo bez wipe ma prawo, ale jeszcze nie robię bo czekam jeszcze z 3-4 tyhodnie, wtedy rom będzie pozbawiony podstawowych błędów. Jednak te APN mnie interesują.
Zobacz czy ci po dodaniu w nich nie namiesza

Postaram się to zrobić podczas weekendu i dam znać co i jak.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.