mrosi

MIUI 8.6.28

Recommended Posts

MIUI 10 8.6.28

• Poprawki tłumaczenia
  • Poprawiony FC ustawień dźwięku
  • Dodana eksperymentalna funkcja „Wczytywanie z SI” w Ustawienia > Laboratorium MIUI
  • Poprawione „Plany Oszczędzania” w Ustawienia > Bateria i wydajność
  • Dodany z powrotem przełącznik Mi Drop
  • Poprawione Odblokowanie twarzą i szyfrowanie
  • Poprawiony BT audio w Hondzie Civic
  • Poprawione lagi w UI w And 8.1
  • Dodane z powrotem Wiadomości w Chmurze, Ucinanie ogonków, hasła jednorazowe i usuwanie starszych wątków w aplikacji SMS
  • Poprawione powiadomienia ekranu blokady
  • PIN ekranu blokady może teraz mieć od 4 do 16 znaków
  • Pełna lista zmian
  • ROM Xiaomi.eu dla MI8 SE
  • Brak aktualizacji tygodniowej dla Mi5

MIUI_8.6.28.png

Kiedy aktualizacja do MIUI 10 dla mojego telefonu?

MIUI 10 mają otrzymać poniższe modele gdzieś pod koniec lipca:
Mi Note 3, Mi 5X, Mi 5c, Mi 5s, Mi 5s Plus,Mi 4, Mi 4c, Mi 4S, Mi Max 2, Mi Max, Redmi 5, Redmi 5A, Redmi 5 Plus, Redmi 4/Prime, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 3S/Redmi 3X, Redmi Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4X, Redmi Note 4 MTK, Redmi Note 3 Qualcomm.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

ROOT

Dla Android 7 root z Magisk 16.3 do instalacji z TWRP.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 3

Gdzie można pobrać tę aktualizację do 8.1 Mi Note 3 ? I w przypadku aktualizacji Mi Note 3 z 7.1 na 8.1, jak z późniejszym, ewentualnym powrotem na 7.1 nie będzie problemu ?

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edited by rockmonster

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Poprawione lagi w UI w And 8.1

Oby, mocno na to liczę - przetestuję po robocie :)

Moge z 7.11.23 (Android 7.1) przejsc od razu na ta wersje czy musze instalowac cos pomiedzy? 

TWRP zaktualizowane do najnowszego.

4 minuty temu, luki161 napisał:

Moge z 7.11.23 (Android 7.1) przejsc od razu na ta wersje czy musze instalowac cos pomiedzy? 

TWRP zaktualizowane do najnowszego.

Czytaj pierwszy post, to się dowiesz wszystkiego... Pierdziele, ludzie... Po co się Acid męczy i robi pełne opisy przy każdym wydaniu aktualizacji, jeżeli nikt tego nie czyta?

• Like 1

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Czytaj pierwszy post, to się dowiesz wszystkiego... Pierdziele, ludzie... Po co się Acid męczy i robi pełne opisy przy każdym wydaniu aktualizacji, jeżeli nikt tego nie czyta?

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, ale szczerze mowiac przeczytalem pierwszy post 3 razy i nie widze tam odpowiedzi na moje pytanie. Cos dla kogos jest oczywiste, dla innej osoby nie musi.

• Like 1

11 minut temu, luki161 napisał:

Dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, ale szczerze mowiac przeczytalem pierwszy post 3 razy i nie widze tam odpowiedzi na moje pytanie. Cos dla kogos jest oczywiste, dla innej osoby nie musi.

Błagam, 2sekundy na stronie głównej miuipolska.pl:

Cytat

Aktualizacje recovery TWRP dla Android 8

Przed pierwszą aktualizacją MIUIPolska/xiaomi.eu do Androida 8 dla MI5, MI6, MINote2, MIX, MIX2 itp. należy zaktualizować recovery TWRP do wersji 3.2 lub wyżej. Nowszych recovery należy szukać na twrp.me lub xiaomi.eu TWRPwpisując w wyszukiwarkę nazwę kodową urządzenia np. „gemini” dla MI5 i pobrać plik .img, który trzeba przenieść do pamięci urządzenia i z poziomu TWRP zainstalować w menu Install > Install from image > wskazać twrp img i uruchomić ponownie recovery.

Jakbyś miał jeszcze jakiś problem to:

http://lmgtfy.com/?q=Mi6+miuipolska+aktualizacja+oreo

http://lmgtfy.com/?q=Mi6+aktualizacja+8.4.26

Polecam także: miuipolska.pl->Aktualności -> Aktualziacja MIUI....

Źródeł i informacji pod dostatkiem, wszystkie zajmują 2-3sekundy szukania.

Dodam także 2 tematy na forum, w których mógłbyś się o takie rzeczy pytać:

@mrosi Dodaj w pierwszym poście, że w tym tygodniu bez aktualizacji dla Mi5 (zawieszona), bo zaraz będzie 100 postów "a dla Mi5 to kiedy?"... 

• Like 2
  • Thanks 1

Te instrukcje są bardzo pomocne, ale nie są łatwe dla świeżaków i  nie są doskonałe. Np. powyższa linkuje do strony https://androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

gdzie owszem, można znaleźć TWRP dla Mi5, ale same stare z 2016 roku. A instrukcja pisze, że 3.2+. Więc po co link do takiego muzeum? :)

Na szczęście jest tam i drugi link, gdzie są aktualne TWRP: https://twrp.me/Devices/Xiaomi/

Te instrukcje są bardzo pomocne, ale nie są łatwe dla świeżaków i  nie są doskonałe. Np. powyższa linkuje do strony https://androidfilehost.com/?w=files&flid=50678
gdzie owszem, można znaleźć TWRP dla Mi5, ale same stare z 2016 roku. A instrukcja pisze, że 3.2+. Więc po co link do takiego muzeum?
Na szczęście jest tam i drugi link, gdzie są aktualne TWRP: https://twrp.me/Devices/Xiaomi/

Ściągnij aplikacje ze sklepu Play .tam wybierz download Twrp i pobierz pod swój telefon ( nazwa kodowa )f4a3ebf6d43fcfab186a3417b8d7a5dd.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Po aktualizacji aplikacja Mi Band Tools przestała działać, nie wysyła na opaskę powiadomień pomimo, że jest połączona z opaską.
Gdzieś trzeba włączyć jakieś nowe dodatkowe uprawnienia?

Nadal nie mogę zmieniać konfiguracji APN w ustawieniach telefonu.

[rn5p]

Poza tym, wygląda obiecująco

Czy ktoś jeszcze ma problem z jakby działaniem powera? Czasem jak by działał podwójnie. Chyba najlepiej to opisuje - blokuje, i ekran gaśnie żeby po chwili się włączyć. Nie za każdym razem ale bywa.

W telefonie w testerze niby power OK. Jest jeszcze jakaś metoda/aplikacja żeby zwertfikować czy to oprogramowanie czy guzik szwankuje?

[rn5p]

• Confused 1

Na WHYRED zdecydowanie płynniej i jakoś tak gładko,
Widget spotify na zablokowanym już nie jest czarny, a biały (szkoda, że nie jest przezroczysty).

Generalnie wygląda, że jest coraz lepiej i kierunek prawidłowy.
Jeszcze tylko te gesty ekranu przy włączonej klawiaturze jak ogarną to będę happy :)

2 godziny temu, frrancuz napisał:

Czy ktoś jeszcze ma problem z jakby działaniem powera? Czasem jak by działał podwójnie. Chyba najlepiej to opisuje - blokuje, i ekran gaśnie żeby po chwili się włączyć. Nie za każdym razem ale bywa.

W telefonie w testerze niby power OK. Jest jeszcze jakaś metoda/aplikacja żeby zwertfikować czy to oprogramowanie czy guzik szwankuje?

A nie mówiłem? ;) 

Przypuszczalnie tester nie sprawdzi funkcji sprzętowej samego przycisku, a jedynie działanie programowe. W dalszym ciągu obstawiam przycisk...

Od siebie dodam, że wciąż jest tylko jedna strona wątku, a co poniektórzy mają poważne problemy z przeczytaniem przypiętego postu. A może rolka w myszce zdechła, tudzież palec wskazujący zdrętwiał...?

Co zaś do ROMu, mam nadzieję, że nie zaskoczy mnie więcej rzężenie głośnika przy połączeniu przychodzącym...

• Like 1

Po aktualizacji nie mam lewego ekranu,gdzie się go aktywuje?

Ok,sorry,znalazłem

Edited by Zenon

I nadal o jeden większa liczba powiadomień na ikonie Gmaila. Czy ktoś ma podobny problem po dirty flashu z miui 9 i/lub z poprzedniej wersji miui 10?

Możecie u siebie zmieniać przełączniki w tym menu wyciąganym z góry ekranu? U mnie dodatkowo brakuje kilku przełączników np. GPS, obracanie ekranu i kilku innych

Oreo tastes better with Xiaomi Mi6

Mi note 3 - brak aktualizacji mimo bycia na liście - wystapil jakiś bug uniemożliwiający wrzucenie tego softu ?

jest napisane, ze pod koniec lipca
To zdanie jak mam rozumieć ? 72fc9a973058315d24dee9617df9b34e.jpg

30 minut temu, talib1990 napisał:

Mi note 3 - brak aktualizacji mimo bycia na liście - wystapil jakiś bug uniemożliwiający wrzucenie tego softu ?

Kiedy się wreszcie nauczycie...?

Zacytuję: "wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie".

Jeśli nie ma, to znaczy, że coś jest nie tak z ROMem i @Acid zdecydował się go nie publikować.

Ech...

• Like 1

Brakuje opcji "blokuj pasek powiadomień na ekranie blokady" oraz czemu jak się wysunie pasek powiadomień na ekranie blokady i przytrzyma którąś opcje (np. dane) to przechodzi bezpośrednio do tej opcji i odblokowuje telefon bez wołania o PIN lub odcisk palca, które mam ustawione oraz wyłączony Smart Lock. Trochę mało bezpieczny się zrobił telefon.

====
Sent from MI 6 by Tapatalk

Ciągle mam problem z dźwiękiem sms mimo ustawionego pliku. Ogg przychodzący sms bez dźwięku. Dźwięk sms działa tylko jak usunę ten plik. Ogg i wtedy działa dźwięk domyślny niestety na wszystkich powiadomieniach taki sam dźwięk

Wysłane z MI 6

• Like 1

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:
Brakuje opcji "blokuj pasek powiadomień na ekranie blokady" oraz czemu jak się wysunie pasek powiadomień na ekranie blokady i przytrzyma którąś opcje (np. dane) to przechodzi bezpośrednio do tej opcji i odblokowuje telefon bez wołania o PIN lub odcisk palca, które mam ustawione oraz wyłączony Smart Lock. Trochę mało bezpieczny się zrobił telefon.

U mnie woła. Czyli opcja ukrywania przełączników na ekranie blokady wypadła? Bo kurdę, od godziny tego szukam :-D

usuwane zrzuty ekranu przez galerię nie usuwają

potwierdzam, usunąłem w galerii, a plik dalej jest

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Trzy pytania:

1.Podobno można ustawić aby na ekranie blokady były alerty o nieodebranych połączeniach, gdzie to znaleźć ?

2. Przy zamykaniu i otwieraniu messengera said wibracje, jak to ominąć a zostawić żeby wibrowało tylko przy wiadomości ?

3. Po spuszczeniu belki na ekranie blokady nadal nie widać powiadomień mimo że po odblokowaniu są, można zrobić aby ciągle były widoczne ?

Panel sterowania - zarzadzanie aplikacjami - wyszukaj zarzadzanie polaczeniami i wejdz w nie - powoeadomienia - ustaw wszystko na wlaczone i daj urgent (wazne)

Trzy pytania:
1.Podobno można ustawić aby na ekranie blokady były alerty o nieodebranych połączeniach, gdzie to znaleźć ?
2. Przy zamykaniu i otwieraniu messengera said wibracje, jak to ominąć a zostawić żeby wibrowało tylko przy wiadomości ?
3. Po spuszczeniu belki na ekranie blokady nadal nie widać powiadomień mimo że po odblokowaniu są, można zrobić aby ciągle były widoczne ?

• Thanks 1

9 godzin temu, pr00 napisał:

Gdzie jest zarządzanie aplikacjami w panelu ?

Aplikacje

Edited by mrosi
Brawo Ty!!!
  • Thanks 1

19 godzin temu, emarcin napisał:
Po aktualizacji aplikacja Mi Band Tools przestała działać, nie wysyła na opaskę powiadomień pomimo, że jest połączona z opaską.Gdzieś trzeba włączyć jakieś nowe dodatkowe uprawnienia? Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Wygląda na to, że to czysty zbieg okoliczności nie mający nic wspólnego z aktualizacją MIUI - http://help.mibandtools.com/knowledge_base/topics/vibration-is-not-working-mi-band 

Tak przy okazji co to za ikona? Pojawiła się po aktualizacji do 8.6.28 

5ffba1ce8e402e0e448104b1cf556f3c.jpg

Poza tym u mnie w dalszym ciągu można oddzwonić przy nieodebranym połączeniu na ekranie blokady bez podawania pinu lub innego zabezpieczenia.

Edited by mrosi
Ty masz jakieś problemy z sobą, że każdy post musi zajmować pół strony wątku...?

Panel sterowania - zarzadzanie aplikacjami - wyszukaj zarzadzanie polaczeniami i wejdz w nie - powoeadomienia - ustaw wszystko na wlaczone i daj urgent (wazne)

U mnie na Mi6 nie ma aktywnych opcji "Pływające okna" i "Na ekranie blokady" dla whatsuppa i telefonu. Da się to jakoś włączyć? Miał ktoś podobnie i udało mu się ten problem obejść? 388b36ac53ff13347e7de12282684e97.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.