Skocz do zawartości

Problem z LTE+ w pasmach LTE1800 + LTE2600


Radek Witan

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku wspomnę tylko, że ten sam problem zauważyłem już w Mix 2, dlatego dość szybko go sprzedałem. Liczyłem na to że 2S będzie wolny od tej wady, ale niestety zapowiada się że jest to samo. W czym problem? Telefon nie agreguje LTE1800 z LTE2600 (nie pojawia się ikonka LTE+). Jest to najpopularniejsza obecnie konfiguracja nadajników w Orange/T-Mobile, więc jest to spory problem szczególnie że interesuje się monitorowaniem sieci i pasm. Jak złapiemy LTE800 czy nowo dodawane LTE2100 to potrafi agregować, ale w żadnej opcji nie połączy 1800 z 2600 :-(. Mam oficjalny soft MIUI 9.5.19.0. Nie sprawdzałem jeszcze na MIUI Polska czy na MIUI 10 bo czekam na odblokowanie bootloadera. Czy ktoś posiadający ten telefon i inne oprogramowanie niż ja obecnie, może sprawdzić jak wygląda sytuacja z tymi pasmami (można sprawdzić apką Network Signal Guru z rootem). Dodam tylko, że w Mix 2 na różnych softach było to samo. Problem był już opisywany na forum miui.com http://en.miui.com/thread-1419511-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, gregbabula napisał:

O to chodzi?

Tak. Jaki to rom?

Czyli niestety potwierdza się to o czym pisałem. Jestem bardzo rozczarowany bo liczyłem że Xiaomi zauważy i rozwiąże ten problem a to już kolejny ich model w którym nie działa to tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi 5 jako drugi i brak agregacji Lte1800 z 2600 pomimo bycia pod nadajnikiem.

Kolejny problem, który będę mógł potwierdzić po odblokowaniu bootloadera to brak agregacji więcej niż 2 pasm. Procesor pozwala na agregacje 4 pasm.

Edytowane przez Radek Witan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem bootloader i w końcu mogłem sprawdzić jak to jest z agregacją w MI MIX 2S. Niestety potwierdzam brak agregacji 1800 z 2600. Nie udało mi się też zagregować więcej niż 2 pasm. Niestety muszę się pozbyć Xiaomi, to już drugi niewypał po MI MIX 2 :-(

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Hmmm... Dzisiaj dostałem maila od Orange...:

 

Coś zaskakującego jest w tej wiadomości? Dane o rozbudowie sieci Networks! są regularnie podowane na portalach telko.

Edytowane przez Radek Witan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radek Witan skoro tak bardzo potrzebujesz ultraszybkiego internetu to może po prostu za zaoszczędzone pieniądze (w końcu Mix 2S jest wyraźnie tańszy od konkurentów) zakup jakiś modem zewnętrzny z obsługą 4G+? Mi by było trochę żal tak telefon męczyć bo jednak ciągnięcie danych po znacznej prędkości trochę nagrzewa telefon... no i traci baterię ;) Do tego antena zewnętrzna i masz internet petarda ;D

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ari93 napisał:

@Radek Witan skoro tak bardzo potrzebujesz ultraszybkiego internetu to może po prostu za zaoszczędzone pieniądze (w końcu Mix 2S jest wyraźnie tańszy od konkurentów) zakup jakiś modem zewnętrzny z obsługą 4G+? Mi by było trochę żal tak telefon męczyć bo jednak ciągnięcie danych po znacznej prędkości trochę nagrzewa telefon... no i traci baterię ;) Do tego antena zewnętrzna i masz internet petarda ;D

Nie chodzi o tyle o same prędkości. Hobbystycznie zajmuje się monitorowaniem pasm i sieci, dlatego potrzebuję telefonu, który będzie agregował wszystkie i jak najwięcej pasm. Miałem wcześniej LG G7 Thinq który agreguje 4 pasma bez problemu. Jednak pokusiłem się na dużo niższą cenę Mi Mix 2S  (ten sam procesor a więcej RAM). Jednak problem z agregacją jest nie do przejścia dla mnie :( Żal i niesmak pozostają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...