Technos

TECHNOS (technos-online)

Recommended Posts

2 minuty temu, fakeeus napisał:

Czyli jak z tą gwarancją? Trzeba reklamować z tytułu ustawy a nie sklepowej gwarancji serwisowej, żeby nie dostać 50zł zamiast naprawionego/wymienionego telefonu? 

Warunki udzielanej przez nas gwarancji sa naszym zdaniem raczej korzystne dla Panstwa - kupujacych.

Towar moze Pan reklamowac albo z tytulu udzielonej gwarancji (jej warunki ustala gwarant, a kupujacy ma pelne prawo zapoznac sie z nimi przed dokonaniem zakupu), albo z tytulu niezgodnosci towaru z umowa. W przypadku niezgodnosci klienci zapominaja lub nie wiedza o jednej istotnej rzeczy - dotyczy ona wady istniejacej w momencie wydania towaru a nie wady powstalej np. po roku jego uzytkowania. 

Spotykamy sie z wieloma klientami, ktorzy niestety maja bardzo nikla wiedze na temat obowiazujacych przepisow. Czesto spotykamy sie ze stwierdzeniem, iz istnieje prawo zobowiazujace do udzielenia 24-miesiecznej gwarancji (takie przepisy nigdy nie istnialy i nie istnieja), lub iz na podstawie niezgodnosci z umowa mozna reklamowac wade towaru powstala np. po 1.5 roku. Zalecamy Wam kupujacym dokladna lekture obowiazujacych ustaw, my jako sprzedajacy znamy przepisy i stosujemy sie do nich (choc sa one bardzo niekorzystne dla nas jako sprzedajacego, tak wiec naprawde nie maja Panstwo jako kupujacy powodow do narzekan).

Nie są do końca korzystne, bo jeśli Państwo oferujecie swój serwis 12 miesięczny to po np. 10 miesiącach gdy telefon się zepsuje chciałbym, żeby go naprawiono w tymże serwisie ew. wymieniono a nie zwrócono mi śmieszne 50zł.

14 minut temu, Technos napisał:

Warunki udzielanej przez nas gwarancji sa naszym zdaniem raczej korzystne dla Panstwa - kupujacych.

Towar moze Pan reklamowac albo z tytulu udzielonej gwarancji (jej warunki ustala gwarant, a kupujacy ma pelne prawo zapoznac sie z nimi przed dokonaniem zakupu), albo z tytulu niezgodnosci towaru z umowa. W przypadku niezgodnosci klienci zapominaja lub nie wiedza o jednej istotnej rzeczy - dotyczy ona wady istniejacej w momencie wydania towaru a nie wady powstalej np. po roku jego uzytkowania. 

Spotykamy sie z wieloma klientami, ktorzy niestety maja bardzo nikla wiedze na temat obowiazujacych przepisow. Czesto spotykamy sie ze stwierdzeniem, iz istnieje prawo zobowiazujace do udzielenia 24-miesiecznej gwarancji (takie przepisy nigdy nie istnialy i nie istnieja), lub iz na podstawie niezgodnosci z umowa mozna reklamowac wade towaru powstala np. po 1.5 roku. Zalecamy Wam kupujacym dokladna lekture obowiazujacych ustaw, my jako sprzedajacy znamy przepisy i stosujemy sie do nich (choc sa one bardzo niekorzystne dla nas jako sprzedajacego, tak wiec naprawde nie maja Panstwo jako kupujacy powodow do narzekan).

A przepraszam czy czasem za towary zakupione po 25 grudnia 2014, czyli dotyczy to np. telefonów Xiaomi sprzedawanych aktualnie jak i innych rzeczy nie znika pojęcie niezgodności towaru z umową? Bo coś mi się wydaje,że znika i zastępuje go termin rękojmia.  A  co do wady istniejącej to pozwolę sobie wkleić:

Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta lub wynikły z przyczyny tkwiącej w sprzedanym Produkcie w tej samej chwili. Jeżeli Klientem jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania sprzedanego Produktu, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta.

Nie można mówić o wadzie powstałej w wyniku użytkowania, bo przy normalnym użytkowaniu przykładowo używania przycisków z boku telefonu nic nie ma prawa ulec zepsuciu, jeśli ulegnie to wtedy własnie domniemywa się, że wada istniała od początku, czyli przyciski były wadliwie wykonane. Inną sprawą jest uszkodzenie wynikające np z tego, że użytkownikowi spadł telefon i uszkodzeniu uległy podzespoły wewnątrz telefonu, wtedy sprawa jest czysta. w innych przypadkach, zaznaczam normalnego użytkowania, czyli korzystania z przycisków, słuchania muzyki na telefonie itd. itp każda wada powstała przed rokiem jest uznawana za wadę istniejącą od początku.

A co do odpowiedzialności sprzedawcy 24- miesięcznej również wklejam :

Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości – przed upływem pięciu lat od dnia wydania Produktu Klientowi. Do wykonywania uprawnień z tytułu rękojmi za wady prawne sprzedanego Produktu stosuje się przepisy dotyczące wady fizycznej, z tym że bieg terminu do wykonania uprawnień z tytułu rękojmi rozpoczyna się od dnia, w którym Klient dowiedział się o istnieniu wady, a jeżeli Klient dowiedział się o istnieniu wady dopiero na skutek powództwa osoby trzeciej – od dnia, w którym orzeczenie wydane w sporze z osobą trzecią stało się prawomocne

• Like 1

2 godziny temu, fakeeus napisał:

Nie są do końca korzystne, bo jeśli Państwo oferujecie swój serwis 12 miesięczny to po np. 10 miesiącach gdy telefon się zepsuje chciałbym, żeby go naprawiono w tymże serwisie ew. wymieniono a nie zwrócono mi śmieszne 50zł.

Jesli nie maja Panstwo jako kupujacy nic "na sumieniu", nie ma obaw. Takie sytuacje w praktyce nie maja miejsca, gdyz wtedy klient otrzymuje u nas nowa sztuke telefonu tego samego modelu lub o podobnych parametrach. 

Po kilku nieprzyjemnych sytuacjach, polegajacych na probie wymuszenia otrzymania nowego sprzetu przez nieuczciwych kupujacych, zostalismy zmuszeni do zawarcia takiego zapisu w warunkach gwarancji.

1 godzinę temu, b_olton napisał:

A przepraszam czy czasem za towary zakupione po 25 grudnia 2014, czyli dotyczy to np. telefonów Xiaomi sprzedawanych aktualnie jak i innych rzeczy nie znika pojęcie niezgodności towaru z umową? Bo coś mi się wydaje,że znika i zastępuje go termin rękojmia.  A  co do wady istniejącej to pozwolę sobie wkleić:

Sprzedawca jest odpowiedzialny z tytułu rękojmi za wady fizyczne, które istniały w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta lub wynikły z przyczyny tkwiącej w sprzedanym Produkcie w tej samej chwili. Jeżeli Klientem jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania sprzedanego Produktu, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na Klienta.

Nie można mówić o wadzie powstałej w wyniku użytkowania, bo przy normalnym użytkowaniu przykładowo używania przycisków z boku telefonu nic nie ma prawa ulec zepsuciu, jeśli ulegnie to wtedy własnie domniemywa się, że wada istniała od początku, czyli przyciski były wadliwie wykonane. Inną sprawą jest uszkodzenie wynikające np z tego, że użytkownikowi spadł telefon i uszkodzeniu uległy podzespoły wewnątrz telefonu, wtedy sprawa jest czysta. w innych przypadkach, zaznaczam normalnego użytkowania, czyli korzystania z przycisków, słuchania muzyki na telefonie itd. itp każda wada powstała przed rokiem jest uznawana za wadę istniejącą od początku.

A co do odpowiedzialności sprzedawcy 24- miesięcznej również wklejam :

Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości – przed upływem pięciu lat od dnia wydania Produktu Klientowi. Do wykonywania uprawnień z tytułu rękojmi za wady prawne sprzedanego Produktu stosuje się przepisy dotyczące wady fizycznej, z tym że bieg terminu do wykonania uprawnień z tytułu rękojmi rozpoczyna się od dnia, w którym Klient dowiedział się o istnieniu wady, a jeżeli Klient dowiedział się o istnieniu wady dopiero na skutek powództwa osoby trzeciej – od dnia, w którym orzeczenie wydane w sporze z osobą trzecią stało się prawomocne

Zgadza sie. Obecnie takze konsument moze reklamowac kazdy zakupiony u danego sprzedawcy towar z tytulu rekojmi, wczesniej dotyczylo to tylko zakupow niekonsumenckich. Domniemanie istnienia wady zostalo przedluzone z pol roku do roku. Po uplywie roku to kupujacy musi udowodnic, iz wada istniala w momencie nabycia towaru. 

Dalsza dyskusje prosimy toczyc w innych tematach forum, ten do tego nie sluzy.

Edited by Technos

Witam,

Słyszałem, że telefony Xiaomi mają wgrane najnowsze oprogramowanie. Dlatego też mam pytanie: czy telefon przed wysłaniem do kupującego jest używany przez sprzedającego?

Witam,

Słyszałem, że telefony Xiaomi mają wgrane najnowsze oprogramowanie. Dlatego też mam pytanie: czy telefon przed wysłaniem do kupującego jest używany przez sprzedającego?

Otwierają, wgrywają miuipolska, zapewne sprawdzają czy wszystko działa i pakują

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Czyli rozumiem, że sprzedają używane telefony jako nowe!? xD

Jak kupujesz u chińczyka to też był wcześniej otwierany.

39 minut temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Hmm, a po co chińczyk ma otwierać pudełko z nowym telefonem i go później sprzedawać?

Przy okazji, czy w urządzeniach Xiaomi jest możliwość sprawdzenia jak długo telefon był włączony? Jakiś sprzętowy licznik czasu pracy(którego nie można zresetować)?

3 minuty temu, rzutberetem napisał:

Hmm, a po co chińczyk ma otwierać pudełko z nowym telefonem i go później sprzedawać?

Przy okazji, czy w urządzeniach Xiaomi jest możliwość sprawdzenia jak długo telefon był włączony? Jakiś sprzętowy licznik czasu pracy(którego nie można zresetować)?

np. po to, aby wgrać Xiaomi.eu lub jakieś swoje multi + syfy od "sponsorów"?

• Like 1

A co powiesz na to że producenci też wybrane modele z danej serii poddają testom a później sprzedają? Czy w takim razie też są używane?

Jeśli chodzi o sprawdzenie ile telefon  ma godzin. Ustawienia - informacje o telefonie - pamięć wew.(3razy kliknąć) - informacje o baterii. Tam tez jest temp baterii

Dnia 17.12.2015o13:38, Technos napisał:

Wszystkie wysylane przez nas telefony maja najnowszy soft MIUIPolska. Dlaczego pisze Pan nieprawde, ze nagrzebal w sofcie? Jesli telefon wysylal Pan do nas, widocznie nie potrafil Pan wykonac instalacji softu we wlasnym zakresie, wtedy nie ma problemu, robimy to u nas.

Po głębszej analizie doszedłem do wniosku że faktycznie błąd nie leżał po waszej stronie.

Podczas pierwszej konfiguracji podłączyłem się do Wifi - i właśnie ta sieć WiFi powodowała, że telefon się restartował i nie można było przeprowadzić konfiguracji do końca a co nieopatrznie zwaliłem na błędny soft. Sorry :)

W każdym razie problem opisałem w tym miejscu:

Może jakieś sugestie?

Dnia 10.01.2016o19:28, rzutberetem napisał:

Czyli rozumiem, że sprzedają używane telefony jako nowe!? xD

Instalujemy soft dla wygody klientow. Na zyczenie mozemy wyslac zafoliowany telefon, nie ma zadnego problemu :) 

Dnia 12.01.2016o16:29, wilk32 napisał:

Jeśli chodzi o sprawdzenie ile telefon  ma godzin. Ustawienia - informacje o telefonie - pamięć wew.(3razy kliknąć) - informacje o baterii. Tam tez jest temp baterii

Chodziło mi raczej o licznik, który nie resetuje się po wyłączeniu i włączeniu telefonu.

A co masz zamiar żądać niższej ceny z uwagi na domniemane używanie? :D

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Witam :-) Kupiłem ostatnio już kolejny raz Xiaomi :)) tym razem Redmi 2 note. Wcześniej kupowałem w Xiaomiforsale, i troszeczkę bałem się na allegro ale jak forum poleca to cóż.... i strach odchodzi w niepamięć ;) Dzięki Technos :) za szybką wysyłkę, rewelacyjny, szybki kontakt mailowy i dodatkowe gratisy. RN2 zamówiony po południu, następnego dnia o 7:56 już u mnie...:D rewelacja :D Teraz pozostaje mi tylko radość z użytkowania... :-D

A ja wręcz przeciwnie :)
W poniedziałek zamówiłem pierwszy telefon od Xiaomi Redmi Note 2 black. Paczkę otrzymałem wczoraj i jestem bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o sklep to odpowiada na maile w trybie natychmiastowym, najdłużej czekałem kilka godzin.
Telefony odbierają i można osobiście porozmawiać i wypytać o wszystko. Paczka wysłana DHLem, numer przesyłki wysłany zarówno mailem jak i smsem. Wszystko solidnie zapakowane - polecam bardzo serdecznie.

Jeśli chodzi o sam aparat, to przyjechał do mnie z wgranym już najnowszym miui polska. Ekran Tianma - idealnie bialutki, ponad 46tys pkt w Antutu Benchmark. Nie wierzyłem, że ludzie są tak zadowoleni z "budżetowca", ale telefon działa jak rakieta. Czuje się dokładnie tak, jak przy zmianie z dysku HDD na SSD w swoim komputerze. Wszystko działa "od strzała", nic nie muli :).
Zachwycony jestem miui polska, mam nadzieję, że im dalej tym będzie tylko lepiej. Roczna gwarancja ze strony sklepu, mam nadzieję, że nie będę miał okazji skorzystać. Miałem kupić mi 4i, ale nie chciałem dokładać znaczącej kwoty i póki co nie żałuję, zastanawiam się tylko jak w takim razie działa flagowiec od xiaomi?! :D
Nie wiem jak do tej pory mogłem męczyć się na apple, myślałem, że na iphonie wszystko działa super szybko, ale tak naprawdę to ten telefon nieźle zamulał. Tutaj podpinam, wrzucam muzyczkę w formacie .flac i nie muszę nic kombinować. Póki co wszystko na plus, jeśli chodzi o przesiadkę z apple.
Dzięki Technos za wzorową obsługę! Na pewno polecę wasz sklep dalej.

Edited by yoshi89

Dnia 22.01.2016o18:37, Robert133 napisał:

nie polecam sprzedającego. Fatalny kontakt ze sklepem czekam 5 dni na odpowiedz i jak narazie jej nie dostałem. widać ze maja klienta gdzieś tzw kup i spadaj

Na wszystkie maile odpowiadamy, byc moze Pana mail do nas nie dotarl.

ale na szczęście maja na ich stronie i to w dobrej cenie. i zwracam honor napisałem na inny mail czyli nie sklep tylko kontakt i odp po paru minutach byla. w spamie nie mialem nic

Dnia 18.01.2016o11:24, Bohyn napisał:

Przydałyby się jakieś kupony dla forumowiczów:)

Dnia 18.01.2016o15:40, Technos napisał:

Mamy to w planach :)

Co z tymi kuponami? Kiedy można się spodziewać?

Dnia 28.01.2016o22:05, mnasiadka napisał:

Co z tymi kuponami? Kiedy można się spodziewać?

Kupisz przez stronę a nie przez allegro...odpadnie Ci prowizja uwzględniona w cenie jaka Technos musi płacić allegro za sprzedaż przedmiotów...i będziesz miał taki sobie... powiedzmy rabat ;-)...a tak poważnie...to tele i tak mają w dobrych cenach..i przede wszystkim pewne..nie refurbished czy podróby..kupujesz u.nich i dostajesz tele od razu z wgranym pl.miui bez chińskiego syfu...gotowy do użycia...czego więcej dla "przeciętnego" potrzeba.. ;-) a tak stawiając się w sytuacji Technos...osobiście wprowadziłbym kupony rabatowe ale dla osób, które stale u nich kupują lub już coś kupiły za jakąś tam określoną kwotę... wtedy byłoby to dla nich bardziej opłacalne...a może wprowadzenie grupowych zakupów dla forum...?!?? zgodnie z filozofia: nie ma nic za darmo...każdy musi mieć jakiś określony zysk z tego co robi...chociażby dlatego by cieszyć się z tego co się robi i robić to jeszcze lepiej... Proste ;-) 

Polecam serdecznie tego sprzedawcę. Mimo paru niedopatrzen z mojej strony, zamówienie zostało zrealizowane błyskawicznie, a kontakt i obsługa klienta bezbłędne. Telefon przyszedł z wygranym miuipolska i wszystko w nim śmiga jak należy. Opakowań i używać - świetna sprawa, tak powinno być u każdego sprzedawcy :)

Sprzedawca na prawdę godny polecenia. Wysyłka błyskawiczna wszystko dobrze zabezpieczone, wgrane MIUI Polska, nic tylko kupować u TECHNOS :)

Polecam jeszcze raz

Edited by WelSe

Widzę ze dobrze poleciłem sklep ....sam tez dokonałem zakupu ale kuponiku zniżkowego nikt mi nie zaproponował szkoda .

Mam jeszcze w dalszej perspektywie zakupy w tym sklepie ......może się doczekamy  jakiś bonusów.....dla stałych klientów.:-D

Ja również polecam tego sprzedawcę. Telefon Redmi Note 2 zakupiłem 03.02 przed południem za pobraniem, 04.02 ok 9 rano był już u mnie. Bardzo dobry kontakt, szybkie odpowiedzi na maile. Dodatkowo otrzymałem jakąś (w mojej opinii badziewną) folię na ekran i przeźroczyste etui (ok ale nie używam). Jeżeli miałbym jeszcze raz kupować telefon Xiaomi to kupiłbym w tym sklepie.