Technos

TECHNOS (technos-online)

740 posts in this topic

Dnia 21.12.2016 o 18:08, Romarius napisał:

Wszystkim osobom które zastanawiają się nad zakupem telefonu w Technos mocno sugeruję, aby zapoznali się z całym wątkiem i tym jakie reklamacje są odrzucane.

Zdecydowanie nie warto u nich kupować - serwis to jakaś ściema. Zdecydowanie zakup w Chinach jest lepszym rozwiązaniem.

Kupiłem u nich telefon (Xiaomi Redmi Note 2)
pół roku temu - jest w stanie idealnym, jednak pod przednią kamerę dostał się syf. Jakim cudem to ja nie wiem?! Po przesłaniu na gwarancję dostałem informację, że w telefonie jest brud i kurz w związku z tym jest to uszkodzenie mechaniczne i telefon nie zostanie naprawiony. WTF?

Tutaj foto jak to wygląda (innego użytkownika) - http://www19.zippyshare.com/v/dUKly0HB/file.html

Ewidentna wada fabryczna. Jakim cudem jeśli telefon nie jest w żadnym miejscu uszkodzony to może być taka nieszczelność? Niech każdy odpowie sobie już sam.

A teraz najlepsze - jak jest opisane właśnie na tym forum jak i na wielu innych - jest to TYPOWE dla tego telefonu. Przecież to jest wada powszechnie znana - ale w tym cudownym serwisie - moja wina - brawo!

W załączniku odpowiedź z firmy Technos.

IMG_20161221_180212.jpg

Co ciekawe - również w ramach naprawy pozagwarancyjnej tego nie zrobią -> sugeruje to, że tak naprawdę serwisu to tam nie ma żadnego, tylko nastawiają się na sprzedaż telefonów i odrzucanie ew. reklamacji. 

Pozytywne komentarze odnośnie zakupu - jasne - w moim wypadku również było fajnie. Jednak na serwis nie liczcie (a już tym bardziej na serwis "pozagwarancyjny").

NIE POLECAM.

Dnia 21.12.2016 o 18:44, Nezumi napisał:

@Romarius W technosie trzeba lecieć od razu na rękojmie, nie ma się co bawić w gwarancje...

Dnia 21.12.2016 o 20:08, Acid napisał:

Faktycznie kompletnie błędna decyzja. Ja w ramach gwarancji IBG zrobiłem już wiele czyszczeń kamer w Note 2. To typowa wada fabryczna i łatwo naprawiana. Ba jeden klient dwa razy był u mnie bo po jakimś czasie znowu się zapyliło. I znowu wyczyściłem bez gadania. 

Dnia 22.12.2016 o 18:20, Technos napisał:

Jest Pan u nas jedyna osoba, ktora zglosila taki problem przy duzej ilosci sztuk. Do tej pory zaden inny klient takiego problemu nam nie zglaszal. Natomiast mając na uwadze doświadczenia pana Bartka i jego opinie, z ktora zawsze sie liczymy, przy ponownym rozpatrzeniu tej sprawy mozemy dokonac oczyszczenia kurzu oraz proby doszczelnienia obudowy. Prosimy o kontakt mailowy na adres serwisu i otrzyma Pan dalsze informacje.

Niestety jestem zmuszony po raz kolejny ustosunkować się do tak zwanego "serwisu" tak zwanej "firmy" @Technos. Faktycznie jak pisali - wysłali kuriera po odbiór i chwała im za to że sam nie musiałem znowu biegać na pocztę, ale co dalej...

1. Kurier dostał telefon zapakowany w kartonik - w środku telefon w foli bąbelkowej. Moment w którym otrzymałem telefon - nie wierzyłem, że tak może zostać odesłany przez tak zwany "serwis".

W zwykłej foli-kopercie, aż zdecydowałem się nakręcić filmik z otwierania paczki na wypadek ew. uszkodzenia telefonu - który był dwa razy zawinięty w folię bąbelkową. Naprawdę gratuluję pomysłu.... Telefon na szczęście był ok, ale zabezpieczenie dramat.

IMG_20170111_164514.jpg

2. Żadnego dokumentu serwisowego w środku. Nic! No może poza śmieciami z zdjęcia, bo to one były w kopercie. Na śrubkach oczywiście wyraźne zarysowania świadczące o otwieraniu telefonu - jednak w przypadku ew. ponownej wysyłki na "gwarancję" mogę dostać tekst w style, że sam w nim grzebałem. I co teraz? Na maile nie odpowiadają, może tutaj się jakoś tak zwana "firma" @Technos ustosunkuje?

IMG_20170111_164626.jpg

IMG_20170111_164631.jpg

Odnośnie sprawy innego użytkownika:

Dnia 5.01.2017 o 20:28, Technos napisał:

Ta sytuacja zostala juz rozwiazana w sposob satysfakcjonujacy dla klienta i sprawa zostala pozytywnie zakonczona. W tym wypadku bijemy sie w piers i zapewniamy, ze odpowiednie konsekwencje oraz procedury zostaly juz u nas przeprowadzone.

Z naszej strony mozemy zapewnic, iz w nowym roku dolozymy wszelkich staran, aby takie negatywne sytuacje nie mialy miejsca, a jesli beda mialy miejsce, aby wszelkie procedury serwisowe przebiegaly w jak najkrotszym czasie (podjelismy juz ku temu pewne kroki) oraz generowaly jak najmniej stresu Panstwu - klientom. Czego sobie i Panstwu zyczymy.

Fajnie usprawnili te procedury.

Dziękuję bardzo tak zwanej "firmie" @Technos za możliwość nabicia kilku postów na forum oraz @Acid za wsparcie i dzięki temu przeczyszczenie przez @Technos kamerki przedniej. 

ZDECYDOWANIE NIE POLECAM.

Edited by Romarius
1 person likes this

Dnia 6.01.2017 o 17:42, robiq napisał:

Chcę w Technos kupić telefon żonie. Wybór padł na Redmi 3s. Nie jestem pewien jednej rzeczy. Mianowicie tego jakie oprogramowanie dostaję po zakupie. Jest na stronie mowa o tym, że mogą zainstalować Globala za 50zl, gdzie jednoczenie przy tym jest tam logo MIUIPolska. Czyli płacę za instalację Globala czy MIUIPOLSKA? Szczerze mówiąc dla żony lepszy global i to bym wolał. Jednak jeśli faktycznie za instalację global mam dodatkowo zapłacić, to co tam jest wgrane gdy nic nie zapłacę? Jakieś syfmiui?

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Ma Pan mozliwosc wyboru wersji oprogramowania, China lub Global. W przypadku watpliwosci zapraszamy do kontaktu mailowego, doradzimy :)

Dnia 9.01.2017 o 12:44, mcabes napisał:

Zakupiony Mi4 z najnowszym softem miał błąd od samego początku - wyskakiwał błąd Notatek, które de facto nie działały. Ok, nie potrzebowałem tego na już, więc jakoś z tym żyłem.
Po pół roku pojawił się problem z baterią 0% - brak możliwości naładowania. Z obiema usterkami czas na reklamację. Towar wysłany na inny adres niż sklep, ale ok - jest tak w regulaminie. 
Po 2 tygodniach telefon odesłany - nic nie zrobione, soft nie wgrany, problem baterii nie rozwiązany. Serwis wypiął się!

Firmy często ocenia się od zaplecza, czyli od tego jak serwis funkcjonuje. Gratuluje podejścia do klienta Technos. Jestem kolejnym niezadowolonym klientem i nie polecę Was nikomu za zostawienie mnie na lodzie z niesprawnym telefonem zakupionym w Waszej firmie. 

Kazdy telefon po naprawie jest sprawdzany, zdarza sie jednak, iz usterka powraca. W takim wypadku prosimy o kontakt mailowy na serwis, otrzyma Pan informacje dotyczace wymiany telefonu na nowy egzemplarz. Takie mamy zasady gwarancji i jeszcze zaden klient nie zostal pozostawiony z uszkodzonym sprzetem bez jego wymiany, prosimy nie obawiac sie o to.

Dnia 11.01.2017 o 17:58, Romarius napisał:

Niestety jestem zmuszony po raz kolejny ustosunkować się do tak zwanego "serwisu" tak zwanej "firmy" @Technos. Faktycznie jak pisali - wysłali kuriera po odbiór i chwała im za to że sam nie musiałem znowu biegać na pocztę, ale co dalej...

1. Kurier dostał telefon zapakowany w kartonik - w środku telefon w foli bąbelkowej. Moment w którym otrzymałem telefon - nie wierzyłem, że tak może zostać odesłany przez tak zwany "serwis".

W zwykłej foli-kopercie, aż zdecydowałem się nakręcić filmik z otwierania paczki na wypadek ew. uszkodzenia telefonu - który był dwa razy zawinięty w folię bąbelkową. Naprawdę gratuluję pomysłu.... Telefon na szczęście był ok, ale zabezpieczenie dramat.

2. Żadnego dokumentu serwisowego w środku. Nic! No może poza śmieciami z zdjęcia, bo to one były w kopercie. Na śrubkach oczywiście wyraźne zarysowania świadczące o otwieraniu telefonu - jednak w przypadku ew. ponownej wysyłki na "gwarancję" mogę dostać tekst w style, że sam w nim grzebałem. I co teraz? Na maile nie odpowiadają, może tutaj się jakoś tak zwana "firma" @Technos ustosunkuje?

Prosze Pana, wysylamy setki przesylek i pakujemy je odpowiednio, Pana odczucie iz "zabezpieczenie przesylki to dramat" jest subiektywne. Do tej pory zadna wyslana przez nas przesylka nie zostala uszkodzona w transporcie wyniku naszego blednego jej zapakowania. Pana swierdzenie jest w 100% nieprawda. Gdyby Pana oraz wszystkie inne przesylki byly zle zapakowane, uszkadzalyby sie w transporcie, a tak nie jest. Te kwestie juz tutaj na forum omawialismy. Prosimy nie kierowac sie swoimi odczuciami a faktami.

Po raz kolejny podkreslimy, iz jest Pan naszym jedynym klientem, ktory zglosil usterke Pana zdaniem samoczynnego zabrudzenia sie obiektywu w tym modelu. Mimo podstaw do odrzucenia tej reklamacji, chcac wykazac sie jednak pozytywnym podejsciem, zgodzilismy sie wykonac czyszczenie. O tym, ze zostalo ono wykonane szybko i efektywnie juz Pan nie wspomina, skupia sie natomiast na subiektywnie zle zapakowanej przesylce, ktora zle zapakowana nie byla. Rozumiemy, ze chce nas Pan oczernic we wszelki mozliwy sposob, ale prosimy opierac sie na faktach, a nie odczuciach i obelgach, my Pana w zaden sposob nie obrazilismy. Dokument serwisowy moze otrzymac Pan w formie elektronicznej, prosimy w tym celu o kontakt mailowy na serwis.

Niezwykle niewdzeczne zachowanie, ktore, podobnie jak komentarzy o "tak zwanej firmie", pozwolimy sobie pozostawic bez dalszego komentarza.

Dziwią mnie negatywne opinie o serwisie TECHNOS. Kupiłam u nich telefon w październiku 2016r. Tuż po świętach Bożego Narodzenia zauważyłam, że jest problem z przednim głośnikiem służącym do rozmów, nienaturalnie trzeszczał, było to tak niekomfortowe i denerwujące, że musiałam korzystać ze słuchawki Bluetooth. Najpierw napisałam na facebookowy profil firmy TECHNOS, odpisali że mam się kontaktować po 1 stycznia mailowo z serwisem. Trochę wymęczyłam pytaniami Panów z serwisu, w końcu wysłałam do nich telefon 2 albo 3 stycznia (dokładnie nie pamiętam).

Finał całej akcji? NAPRAWIONY telefon przyszedł kurierem wczoraj (tj. poniedziałek 16.01.2017). Jedyny koszt jaki musiałam ponieść to wysyłka w jedną stronę.

Zdecydowanie polecam firmę TECHNOS i zespół pracujący w serwisie, podejrzewam że jeszcze nie raz coś u nich kupię :)

1 person likes this

15 godzin temu, pavlinev napisał:

Jedyny koszt jaki musiałam ponieść to wysyłka w jedną stronę. 

Ja rozważam zakup w tej firmie dlatego trafiłam na to forum. Jeśli naprawa była w ramach gwarancji to nie powinnaś ponosić żadnych kosztów. Koszty wysyłki powinny być Ci w tym wypadku zwrócone.

Zgadza się @Technos  ?