Skocz do zawartości

Problem z rozłączającym Wi-Fi


danielsak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś z Was ma może problem z rozłączaniem Wi-Fi? System jest w najnowszej wersji - MIUI Global 9.5 | Stabilna (9.5.13.0 OEIMIFA). Po aktualizacji oczywiście przywróciłem ustawienia fabryczne bo telefon miałem jeszcze nieskonfigurowany, więc stwierdziłem, że nie zaszkodzi zrobić by mieć system "na czysto".

Sprzęt jest z polskiej dystrybucji ABC Data (model M1803E7SG, wariant 3 GB RAM).

W szczegółach sieci podaje, że siła sygnału jest "doskonała". Inne urządzenia w domu nie mają takich problemów. Wyniki w aplikacji Speedtest o dziwo wychodzą nawet lepsze niż na Galaxy S8 (sprawdzane na tym samym serwerze i w tym samym miejscu, oczywiście każdy osobno).

Widzę, że nie jestem w tym odosobniony bo podobne przypadki znalazłem na zagranicznym forum MIUI:

WiFi issue in Redmi note 5 pro

[Reviews] MIUI 9.5.13 on Redmi Note 5 Pro

Cytat

Cons:
2. WIFI connectivity is not that good in this ROM

Trochę tego nie rozumiem, bo jak można wydawać nową wersje oprogramowania wiedząc, że łączność Wi-Fi sprawia jakieś problemy.

Jak wygląda to u Was?

Pozdrawiam!

 

 

 

Edytowane przez danielsak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprawdzam dostępność aktualizacji otrzymuję informacje, że mam zainstalowaną najnowszą wersje oprogramowania. Poza tym wersja 9.5.14.0 została podobno wycofana ze względu na problemy - źródło tych informacji: https://c.mi.com/thread-1344283-1-0.html

Znalazłem również przypadki z naszego kraju związane z tym problemem:

https://www.wykop.pl/wpis/32738479/mam-xiaomi-redminote5-wersja-4-64-i-mam-problem-z-/

https://www.wykop.pl/wpis/32229687/czy-ktos-doswiadczyl-problemu-z-wifi-w-redmi-note-/

Mam nadzieje, że to tylko problem z oprogramowaniem i kolejne aktualizacje go naprawią..

Edytowane przez danielsak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest tak samo na innych routerach Wi-Fi bo poza domem korzystam z internetu mobilnego.

Tak jak wspomniałem - mam w domu wiele innych urządzeń korzystających z tego samego Wi-Fi i one takich problemów nie mają. Sam router Wi-Fi też jest dobrze ustawiony, zaś kanały o których wspomniałeś nie są problemem bo w miejscu gdzie mieszkam jest znikome zagęszczenie sieci bezprzewodowych.

DNS nie ma żadnego związku z moim problemem, więc nie wiem w jakim celu zalecasz mi jego sprawdzenie/zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest tak samo na innych routerach Wi-Fi bo poza domem korzystam z internetu mobilnego.
Tak jak wspomniałem - mam w domu wiele innych urządzeń korzystających z tego samego Wi-Fi i one takich problemów nie mają. Sam router Wi-Fi też jest dobrze ustawiony, zaś kanały o których wspomniałeś nie są problemem bo w miejscu gdzie mieszkam jest znikome zagęszczenie sieci bezprzewodowych.
DNS nie ma żadnego związku z moim problemem, więc nie wiem w jakim celu zalecasz mi jego sprawdzenie/zmianę.
Sprawdź czy masz tak ustawione w WiFi zaawansowane. Może oszczędzanie energii rozlacza... d831a15a766cd160b4249d78dceff051.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z Redmi Note 4 Snap. W domu nie rozłączało mi wifi, a w pracy co chwilę było rozłączone i połączone. Co ciekawe działo się tylko mnie i koledze, który też ma Xiaomi. Teraz mam One Plus i nie rozłącza wifi w pracy. Inne marki też działają poprawnie, nawet Oukitel. Problem był tylko z Xiaomi. Nie  jest temu winny sprzęt sieciowy w pracy, bo spełnia wszystkie wymagane standardy. 
Sprawdzałem na róznych romach i firmware i problem był cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, danielsak napisał:

Gdy sprawdzam dostępność aktualizacji otrzymuję informacje, że mam zainstalowaną najnowszą wersje oprogramowania. Poza tym wersja 9.5.14.0 została podobno wycofana ze względu na problemy - źródło tych informacji: https://c.mi.com/thread-1344283-1-0.html

Ja tam sobie pobrałem, więc jak chcesz, to mogę Ci ZIP dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co rozumiesz przez rozlacznie wifi wiec sugeruje nawet dns.

 

Czasem urzadzenia ze tak powien sie nie lubia a drobna zmiana ustawien ktore zaproponowalem moze pomoc. Oczywiscie nie wyklaczam ze to wina systemu ale poki nie wyeliminujesz możliwości to nie dowiesz sie co ci dolega.

 

Plusz mozesz tez posprawdzac pozmieniacz opcje szyfrowania typu wpa/tkip na wpa2/aes lub odwrotnie.

 

W kazdym razie jak wiesz lepiej to ja cie przeciez nie bede zmuszal do czegokolwiek.

 

Powodzenia.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie dzisiaj pokazalo info ze dostepna jest aktualizacja 9.5.14 wiec zainstalowalem i nie zauwazylem zeby byl jakis błąd z kamera.. za to bateria szybciej leci w dół. Ogolnie telefon jakoś płynniej/szybciej chodzi na tym romie no i gesty działają bardziej precyzyjnie. mam pytanie czy jak wrócę do 9.5.13 poprzez stockowe recovery to beda jakies bledy i czy wymarza mi sie wszystkie dane?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam i wklejam treść z poprzedniego tematu.

Witam od czasu kiedy kupiłem telefon ( około miesiąc temu ) stale mam problemy z urywającym się wifi. Problem polega na tym , że podczas używania internetu z wifi nagle wifi przestaje działać. Pomaga restart aplikacji lub restart wifi .Dodam , że cały czas mam full kresek na status barze. Problem występuje od początku.Na żadnym innym urządzeniu korzystającym z tego samego wifi nie występuję :/ . Od kupna  mam Miui 10 Betę ( wgrana od razu po kupnie )  , aktualizowana co tydzień. Postanowiłem jednak zmienić rom na xiaomi.eu ( 8.8.30 ) w nadzieji  , że to może rozwiąże mój problem jednak nic to nie dało . Korzystam z wifi funboxa  (orange) , przy nazwie jest napis - "2.4G/5G " nie mam możliwości zmiany na jedno z nich . Czy jest ktoś w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...