Skocz do zawartości

Gniazdo mini jack nie widzi słuchawek jeśli wtyczka włożona jest do końca


nabaC

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zakupiłem ten właśnie model telefonu i wszystko byłoby super, nawet w narzędziach znalazła się aplikacja radio fm, choć byłem przekonany, że redmi note 5 go nie posiada, jednak gdy przyszło co do czego wyszedł na światło dzienne dziwny błąd z gniazdem mini jack. Otóż testując kilka słuchawek i końcówek (żeby nie było, że jedne jakieś felerne mam) okazało się, że telefon poprawnie widzi je tylko gdy końcówka włożona jest na 3/4. Przy głębszym włożeniu przestają działać, a i tak da się je włożyć tylko do jakiegoś półmilimetrowego dystansu, na którym zaczynają sprężynować i odskakiwać. Spotkał się ktoś z czymś takim? Może powinienem wepchać je jeszcze głębiej, ale wolę nie używać siły przy tak delikatnym sprzęcie i najpierw spytać. :P

Dodaję zdjęcie żeby było widać na ile nie chcą wejść https://imgur.com/a/oa96yEM

Edytowane przez nabaC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok na tyle na ile mogę gołym okiem ocenić. USB też wymagało mocniejszego nacisku, żeby wtyczka zaskoczyła, ale w jacku boję się ryzykować jeszcze mocniej. Słuchawek używam na co dzień w laptopie i tam wskakują gładko. Na razie poczekam czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, słuchawki nie są dla mnie szczególnie istotne, bardziej właśnie jako antena do radia jeśli już, więc wolę nie ryzykować niż popsuć całą resztę, która działa bez zarzutu. :P

Dodam, że tel fabrycznie nowy, próbowałem i w etui i bez, gniazdo zdaje się być po prostu bardzo ciasne, tak ciasne, że wpychanie tam jacka w moim odczuciu jest dość niebezpieczne dla całego urządzenia. Jak ktoś ma redmi note 5 pro to proszę o opinię i ocenę ciasności tegoż gniazda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej byłoby zwrócić bez wpychania, bo jak go zmasakruję wpychaniem, to powiedzą, że niewłaściwie użytkowałem. :P W każdym razie USB też jest strasznie ciasne i włożenie i późniejsze wyjęcie wtyczki po ładowaniu również wymagało sporej siły. Może z czasem się wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...