Skocz do zawartości

b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Mianowicie mama pytanie/problem. W tamtym tyg kupiłem opaskę mi band 3 w sklepie media expert. Po zainstalowaniu mifit na tel (ze sklepu Google) sparowalem opaskę z tel i automatycznie ustawili mi się język angielski. 

I tu moje pytanie. Co zrobi aby był polski. Podobno powinien automatycznie się ustawić. 

Dodam, że nie chce ingerować w soft aby nie tracić gwarancji. 

Z góry dzięki za wszystkie odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem, w sobotę kupiłam w media expert mi band3, za Chiny nie chce się zmienić język na polski (z angielskiego). Wg mifit program to 2.4... próbowałam nawet zainstalować aplikację b4s tą z wymuszonym polskim, zaktualizowała się czcionka (taki komunikat) ale nic się nie zmieniło. Proszę o pomoc.

Próbowałam łączyć się z innymi telefonami (xiaomi i Samsung) i ustawiać język w notify na polski, bez zmian.

Edytowane przez Kkowa788
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może problemem jest najnowsza wersja Mi Fit. Spróbuj zainstalować starszą wersję aplikacji, np. 3.6.0

 

https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-6-0-release/mi-fit-3-6-0-2-android-apk-download/download/

 

Nie chce mi się wierzyć że w Media Expert mieli jakąś inną wersję opaski przeznaczoną nie na europejski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie standardowe , podłużne z cyfra 3 na dole.
 Bardziej chodziło mi o etykietę na tylnej części z numerami default_smile.png

Natomiast sama opaska wygląda jak typowy Global.

W każdym bądź razie na Twoim miejscu zwrócił bym tą opaskę do sklepu. Za 119 zł bez problemu kupisz na Aliexpress opaskę Mi Band 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być coś na rzeczy z tymi opaskami z mediaexpert.

Sprzęt zakupiony w sobotę. Ja również mam język angielski, a jak w telefonie zmienię na niemiecki to opaska zmienia się na niemiecki. Ustawienie innych języków w telefonie w tym polskiego powoduje, że na opasce jest tylko angielski.

Jutro odwiedzę sklep i zobaczymy czy i mi uda się oddać :)

Edytowane przez pima84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W zeszłą środę kupiłem opaskę Mi Band 3 w salonie Media Exepert. Po wyjęciu jej z pudełka i problemie z ustawieniem języka polskiego, zacząłem szukać informcji w interencie i trafiłem na to forum. 

Opaska którą kupiłem miała takie samo poudłeko jak na zdjęciu dodanym przez @Kkowa788  - tzn. opis na etykiecie  na odwrocie pudełka, był w górnej części po angielsku a w dolnej  po niemiecku.

Przy zmianie ustawiania języka w telefonie na język niemiecki, w opasce również zmieniał się on na niemiecki, przy powrocie na język w polski w telefonie, opaska wyświetlała opisy po angielsku. Postanowiłem więc zwrócić ją do Media Expert - w sumie 2 h po  jej zakupie (ma na szczęscie dosyć blisko).

W sklepie przedstawiłem problem, zostałem skierowamy do kierownika sklepu, który zapytał czy chcę zwrot pieniędzy czy wymiane na inną opaskę. Pomyślałem że spróbuję na innej a jeśli się nie uda, to poproszę o zwrot  pieniedzy.

Pracownik wydał mi nową opaskę - i przy jej otwieraniu okazało się że tą którą otrzymałem wcześniej już ktoś otwierał/używał - ładowarka była umieszczona razem z książeczką z instrukcją (która jest tylko w języku angielskim i niemieckim) a nie w górnej zakładce opakowania, i torebka miała ślady otwierania  - został klej.

O tym że otrzymałem otwieraną opaskę też poinformowałem pracownika który wydał mi nową.  Próbował on szukać jeszcze informacji w interencie jak ustawić język polski ale nie znalazł nic poza to o czym ja też czytałem (najnowsza wersja firmware dla oaski to  2.4.0.20).

Po sprarowaniu nowej opaski z moim telefonem  (iOS) musiałem poczekać 30 minut aby mogła się ona naładować do min 10% aby aktualizacja mogłabyć rozpoczęta. Po zaktualizacji sytuacja się nie zmieniła - dalej brak języka polskiego  (przed wizytą w Media Expert w celu zwrotu, parowałem też opaskę z telefonem z Android, też nic to nie dało).

Poprosiłem też o zwrot  pieniędzy - nie było z tym problemu.

 

Wybrałem się też do innego sklepu, który oferował Mi Band 3 w tej samej cenie (X-kom) i tam też kupiłem kolejną sztukę.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, jeszcze przed rozpakowaniem opaski to etykieta na odrocie pudełka:

nIMG_0629.thumb.jpg.1516f37a82c8e3ea54c5e78832cb692f.jpg

W jest to też wersja XMSH05HM  ale opis jest w górnej częsci etykiey jest po angielsku a w dolnej po chińsku (a nie po niemiecku jak w opasce z Media Expert).

Po otwarciu opaski i sprawdzeniu zawartości pudełka, ksiażeczka z instruckją jest dużo grubsza i obejmuje języki EN, CH, PL, FR, SK.. - w przypadku tej z Media Expert tylko angielski i niemiecki).

Podłączyłem i sparowałem nową opaskę z telefonem - język w niej sam ustawił się na polski. 

Wychodzi że Media Expert mają jakąś partię która może przeznaczona jest na rynek  niemiecki (opis na etykiecie z opakowania i instruckja w języku niemiecki) i stąd może wynika problem z brakiem polskiego. Jeśli ktoś już kupił opaskę w Media i ma problem z językiem polskim - nie robią problemu ze zwrotem (może więc znają problem). Myślę że to nie był pierwszy zwrot tej opaski - to  może tłumaczyć czemu za pierwszym razem otrzymałem opaskę która była już otwierana (mój błąd że nie sprawdziłem). 

Przy zakupie proponuję sprawdzić etykietę na odwrocie pudełka - może to pomóc w wyłapaniu wersji bez języka polskiego. Nie wiem jak duży jest to problem, może mają też w ofercie opaski z taką tylną etykietą, jak w mojej drugiej kupionej opasce (angielski i chiński) która działała bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lkz

To ja miałem jeszcze inne pudełko:

Spoiler

image;s=1000x700

Tylko u mnie był jeden z pierwszych Mi Band 3 CN. Tutaj mam drugi Mi Band 3 CN:

(wstawię zdjęcie potem)

Na obu jest język polski. Szybki Google znalazł takie coś:

https://geekdoing.com/threads/how-to-check-hardware-variants-mili_wuhan-mili_hankou-mili_chongqing-of-the-mi-band-3.848/

Są dwie wersje Mi Band 3 Global: wuhan, która jest zarówno chińska i global oraz hankou, która występuje tylko jako global. Są inne nazwy firmware oraz wersje. Być może masz zainstalowaną wersję hankau i ona nie ma języka polskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...