Skocz do zawartości

b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy w trochę nietypowej sprawie. Posiadam telefon ZTE Nubia Z7 ze spolszczonym romem. Jednak w ustawieniach telefonu nie ma na liście polskiego. Dlatego korzystam z apki Morelocale 2 i wszystko jest ok. Niestety Mi Fit od wersji 3.4.6 nie spolszcza mi MiBanda 3, choć powinien. Gdy zmieniam język telefonu na angielski, niemiecki itp. to w opasce też się zmienia, ale gdy wybiorę PL z poziomu apki Morelocale 2 to w opasce pozostaje ostatnio wybrany język obcy. Wcześniej korzystałem z customowych plików z tego wątku, ale rozumiem, że nikt już nie będzie ich spolszczał skoro MiFit robi to z automatu. Co zatem mogę zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam opaskę od niedawna i z dużymi problemami wrzuciłem j. polski. Dziś wyskoczyło mi powiadomienie o aktualizacji opaski, przerwałem ten proces gdyż dziś w nocy jadę na wakacje i nie chcę zostać bez zegarka. Czy jeśli zaktualizuje się sama to nie zniknie j. polski? Używam iOS, aktualizowana wcześniej była na androidzie, który został w pracy :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem wczoraj przesyłkę z Aliexpress ze swoim MiBand3 i po włączeniu był język chiński. Po sparowaniu z apką MiFit zrobił się update i został zastosowany j.polski. Wszystko działa w j.polskim - pogoda, id dzwoniącego, powiadomienia z apek i cała reszta opcji :) Telefon z androidem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez sbezel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bolerro napisał:

Mi band nie otrzymuje powiadomień od telefonu ;/ Coś sie schrzaniło i mimo uprawnien i aplikacji Mi Fit w opcjach baterii jako bez oszczędzania ani połączenia ani SMS nie przychodzą ;/

Spróbuj rozlaczyc I połączyć na nowo opaskę  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2018 o 07:23, zuzu80 napisał:

Bardzo dziękuję. A czy jest jakiś sposób, by nie truć Tobie za każdym razem, gdy wyjdzie nowy FW lub .apk? Chyba, że to nie problem.

Ja język ustawiłem bez problemu przez Mi Bandage, jedynie pogoda została po angielsku, ale to przez to że mam ustawiony język telefonu na angielski.

Screenshot_Mi_Bandage_20180828-015135.png

Edytowane przez Artrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Artrix napisał:

Ja język ustawiłem bez problemu przez Mi Bandage, jedynie pogoda została po angielsku, ale to przez to że mam ustawiony język telefonu na angielski.

Screenshot_Mi_Bandage_20180828-015135.png

Super Artrix! To zdecydowanie rozwiązuje mój problem. Zamieniłem język na polski z poziomu Mi Bandage, po czym zainstalowałem oficjalną apkę MiFit i język polski pozostał. Dzięki Ci! Dziękuję również b4s1lowi za dotychczasowe spolszczanie ;-) i za całokształt Jego pracy w tym wątku. Doceniam.

Edytowane przez zuzu80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jepcio napisał:

Pytanie ż innej beczki. Co trzeba zrobić aby wrócić do oryginalnej tarczy zegarka? Znaczy ztą okrągła czcionką  

Wrzucić oryginalny plik z zasobami (dodałem do 1 postu).

 

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Pojawiło się kilka nowych wersji beta Mi Fit:

Jest tam nowy firmware 1.5.0.11, różnic nie widać. Jak ktoś jest zainteresowany, dodałem wczoraj do 1 postu opcjonalne modyfikacje.

Edytowane przez b4s1l
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pkonrad napisał:

Dziwnie jakoś puszczają i numerują te wersje beta. Teoretycznie starsza wersja ma nowszy FW niż nowsza :|

Może firmware był nieudany, albo przetestowali co tam chcieli ;) W międzyczasie ktoś dodał na apkmirror wersję 3.4.7.36 (z fw 1.5.0.2).

Wersje nowsze od 1.5.0.2 dodają zdaje się obsługę języków czytanych z prawej do lewej, czy coś więcej, nie wiadomo.

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska jest super, jednak jednej rzeczy mi brakuje.
Mianowicie, na głównym ekranie z godziną jakiegoś info o powiadomieniach. Nie ważne, gwiazdki, wykrzyknika czegokolwiek, żebym widział że mam powiadomienia.
Obecnie czasem je jednak przegapię - zajęty robotą albo na rowerze. I sprawdzając godzinę widziałbym "że coś jest". Nie ważne czy odczytane, nie czytane ale jakieś są. I tak prawie od razu kasuję.

Jest jakiś mod na to? Może nie działać pogoda, puls.. albo może ja włączyć nie umiem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że opaska w ogóle nie wspomaga się czujnikiem tętna do mierzenia snu. Kiedy dwójkę położyłem na stole, czujnik co chwilę migał, w trójce nawet jak już zaczyna wykrywać sen, to w ogóle nie korzysta z czujnika mimo, że w ustawieniach ta opcja jest u mnie włączona.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...