Skocz do zawartości

b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było tak jak z zegarkiem Amazfit BIP, gdzie wcześniej nie ważne czy miałeś wersję Global czy China na oryginalnym firmware język zegarka był angielski lub polski na modyfikowanym FW, a od którejś wersji Mi Fit poszedł update, który w chińskiej wersji zegarka na siłę ustawiłał język chiński, nieważne czy firmware był oryginalny czy spolszczony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo nie wiem czy to jakiś chwilowy globalny problem z MiFita-em i logowaniem, czy coś u mnie z systemem. Dzisiaj pojawiły się dwie nowe bety 3.4.6.9 i 3.4.7.2. Żeby zainstalować najpierw odinstalowałem moda kolegi @b4s1l i po instalacji oryginałów (niezależnie czy tych najnowszych, czy ostatniej stabilnej 3.4.6) nie chce się MiFit połączyć z kontem, a loguję się bezpośrednio przez konto Mi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo nie wiem czy to jakiś chwilowy globalny problem z MiFita-em i logowaniem, czy coś u mnie z systemem. Dzisiaj pojawiły się dwie nowe bety 3.4.6.9 i 3.4.7.2. Żeby zainstalować najpierw odinstalowałem moda kolegi [mention=43355]b4s1l[/mention] i po instalacji oryginałów (niezależnie czy tych najnowszych, czy ostatniej stabilnej 3.4.6) nie chce się MiFit połączyć z kontem, a loguję się bezpośrednio przez konto Mi. 
Mam to samo błąd z zalogowaniem na cokolwiek obojętnie jaka wersja mi fit

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mucha6630 napisał:

Mam to samo błąd z zalogowaniem na cokolwiek obojętnie jaka wersja

Dzięki, sam też już znalazłem na en.miui, to globalny problem, trzeba poczekać aż naprawią (a już myślałem że czeka mnie stawiania systemu od nowa). http://en.miui.com/thread-603516-6-1.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, b4s1l napisał:

Możecie spróbować przez jakiś darmowy VPN, z serwerem w okolicach Chin. Czasem pomaga na tego typu problemy z serwerami xiaomi.

Ciekawe jest to że logowanie przez www i do samego konta telefonem, chmura działa prawidłowo. Problem jest tylko z MiFitem. Poczekam do jutra, może naprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b4s1l dzięki za wrzucenie nowej modyfikacji ze zmianą formatu daty i zasobów z tarczami digi oraz podpowiedź, że można to zmienić z Notify..., bo niestety przez Gadgetbridge się to nie udało :-/ Tarcze super wyglądają! :-) Znacznie lepiej niż oryginał. Czekam na Twoje kolejne mody wraz z pojawieniem się kolejnych aktualizacji ;-) Wszystko działa super :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2018 o 23:10, b4s1l napisał:

Polonizacja oraz inne modyfikacje Xiaomi Mi Band 3.

Wszelkie działania przeprowadzasz na własną odpowiedzialność.

 

Od wersji Mi Fit 3.4.6 spolszczenie i modyfikacja aplikacji nie są już potrzebne. Wszystko działa poprawnie (caller ID, pogoda itd).

Poniżej znajdują się opcjonalne modyfikacje.

 

18.08.2018: Modyfikacja firmware 1.5.0.2           Mi Fit 3.4.6

  • zmiana formatu daty z MM/DD   na:   DD/MM,  DD.MM  lub  DD-MM   (w archiwum ZIP znajdują się trzy wersje do wyboru)

 

Firmware instalujemy na opasce aplikacją Gadgetbridge, instrukcja niżej (najpierw należy wykonać pełną (z zasobami) aktualizację Mi Fit'em 3.4.6 i potem dograć tylko firmware)

 

Modyfikacje zasobów (.res):

1.5.0.2 Tarcze DIGI:

  Odkryj ukrytą treść

Zmiana wyglądu cyfr zegarów na przypominające wyświetlacz 7-segmentowy.

0375.png.e9a6760ef945fa3a9e6cfef283fcf386.png0376.png.6beed8ebdcb3c42f17eaf66d3e6f67d1.png0377.png.3d23de29f68d714f1bb9fb16a2fe07ef.png

PLIK ładujemy za pomocą Gadgetbridge, do użycia tylko z firmware 1.5.0.2.

 

 

Krótka instrukcja flashowania przy pomocy Gadgetbridge:

  Odkryj ukrytą treść

Po rozłączeniu pary w Mi Fit i połączeniu opaski do Gadgetbridge, trzeba otworzyć menedżer plików w telefonie, nacisnąć na plik ze zmodyfikowanym firmware/zasobami i wybrać Gadgetbridge jako program który ma go otworzyć, potwierdzić instalację.
Po skończonej operacji należy usunąć parę w Gadgetbridge (ikona kosza) i sparować opaskę na nowo z Mi Fit.

 

 

 

Poprzednie wersje firmware oraz modyfikacji Mi Fit:

  Odkryj ukrytą treść

15.08.2018: Pojawił się Mi Fit 3.4.5. Zawarty w nim firmware 1.4.0.6, mimo wyższego numeru wersji, wygląda na starszy build. Wraca konieczność polonizacji fw i modowania Mi Fit. Według mnie lepiej zostać przy Mi Fit 3.4.6.8 beta i czekać na następne aktualizacje.
Użytkownikom iOS może przydać się spolszczenie "nowego" firmware:  1.4.0.6-Mili_wuhan.PL-DDMM.fw
Dla chętnych modyfikacja Mi Fit ze spolszczonym fw: MiFit_b4s_3.4.5-mb3-pl-1.4.0.7.apk

 

Modyfikacja firmware 1.3.0.8           Mi Fit 3.4.6.8 (beta)

  • zmiana formatu daty z MM/DD   na   DD.MM lub DD/MM  (w archiwum ZIP znajdują się dwie wersje do wyboru)

 

MiFit 3.4.4 / Firmware 1.3.0.4

Spolszczenie, zmiana daty na dd/mm, numer wersji zmieniony na 1.3.0.5

FW bez zmiany nr wersji oraz plik z zasobami (iOS), do wgrania przez Gadgetbridge na androidzie (wcześniej najlepiej wykonać pełną aktualizację oficjalnym MiFit'em)


Inne właściwości modyfikacji MiFit:

  • wyświetlanie nazwy dzwoniącego/SMS
  • pogoda po polsku (MB3, BIP)
  • poprawiona kalibracja odległości na bieżni
  • polski głos
  • możliwość przeniesienia zainstalowanej aplikacji na kartę SD

 

 

MiFit 3.4.3 / Firmware 1.2.0.8

Spolszczenie, zmiana daty na dd/mm, numer wersji zmieniony na 1.2.0.9

FW bez zmiany nr wersji (do iOS)

 

MiFit 3.4.1 / Firmware 1.1.0.14

Spolszczenie, zmiana daty na dd/mm, numer wersji zmieniony na 1.1.0.17.

FW bez zmiany nr wersji do (iOS)

 

Logowanie do modyfikacji Mi Fit kontem google:

  Odkryj ukrytą treść

 

Używający konta google do logowania w Mi Fit zapewne zauważyli brak możliwości zalogowania do zmodyfikowanej aplikacji.

Poniższa metoda w większości przypadków powinna zadziałać:

  1. Odinstaluj MiFit
  2. Ustawienia telefonu/google/połączone aplikacje -> odłącz mifit
  3. Restart telefonu
  4. Zainstaluj MiFit oficjalny, zaloguj kontem google
  5. Odinstaluj MiFit
  6. Zainstaluj MiFit modowany, zaloguj kontem google - powinno się udać

Operacja jest jednorazowa, potem aplikacja startuje już zalogowana.

Prawdopodobnie to samo dotyczy logowania kontem facebook (punkt 2 wykonujemy w ustawieniach facebooka itd).

 

 

Mam prośbę.  Jeśli mógłbyś pisać co zmieniłeś w poście byłoby łatwiej ogarnąć co się zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...