Skocz do zawartości

b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, gordonn napisał:

A co najlepsze to opaska rejstruje nasz sen w dzień. Zainstalowałem Miband Master i tam po synchronizacji pokazało mi dzisiejszy sen w dzień. Poużywam kilka dni tej aplikacji i zobaczę ale już myślę że jest lepsza od Mifit.

Wysłane z Mi Note 2
 

Warto wypróbować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, xiaomi ma przedłuuugą krechę, za brak polskojęzycznej wersji. Hak im w smak. Dzięki za wstawkę, ale chyba nie sądzicie, że będę tu wchodził  za każdym razem jak wyjdzie nowa wersja i zbanuje poprzednią, a kolega będzie poprawiał bez końca. To nieporozumienie. Koniecznie zastanowię się jak będę kupował kolejną opaskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kernel

Kolego, teoretycznie sam sobie zamówiłeś opaskę spoza Twojego kraju, z zagranicznej dystrybucji, więc czemu wymagasz języka polskiego? Mi Band 3 dopiero niedawno otrzymał certyfikację europejską, więc trafi też do europejskiej dystrybucji - jeśli wtedy nie będzie języka polskiego, to dopiero będzie można narzekać. Tak btw. język polski stąd jest oficjalny, po prostu w oryginalnym oprogramowaniu jest zablokowany i w którejś z kolejnych wersji już nie będziesz musiał pobierać zmodowanego Mi Fit. Stanie się to pewnie wtedy, kiedy ABC Data oficjalnie zacznie sprzedawać tę opaskę u nas.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak właściwie powinna działać opcja "znajdź urządzenie"? 

 

Myślałem że będzie to sposób na zlokalizowanie zgubione go, np pod kanapa telefonu przy pomocy jakiegoś dźwięku. Tym czasem telefon po wybraniu tej opcji nie reaguje w żaden sposób. 

Edytowane przez quaqua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Słuchajcie jak właściwie powinna działać opcja "znajdź urządzenie"? 

 

Na modzie nie działa szukanie telefonu na wybranej opcji "Domyślny dzwonek", zmień na "Dzwonek" i będzie dźwięk. Działa to tak, że jak z opaski szukasz telefonu to telefon po prostu odtwarza dźwięk, dopóki tego nie anulujesz.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekVangelis

To tylko wersja beta. Jeśli są trzy numerki (np. 3.4.4) to jest wtedy wersja stabilna, jeśli są cztery numerki (np. 3.4.5.1), to wersja testowa. Aktualnie są tylko po prostu poprawki błędów. :)

Polecam tę stronkę:

Changelogi dla Mi Band 3: https://geekdoing.com/forums/original-firmwares.7/

Dla Mi Fit: https://geekdoing.com/forums/mi-fit.12/

Jeśli w wersji beta jest aktualizacja firmware, to pojawia się tam odpowiedni post wraz z informacjami o zmianach. Np. w wersji firmaware 1.3.0.4 usunięto informację o certyfikacji z menu "About", dodano wsparcie dla większej ilości języków (lecz nadal nie odblokowano polskiego) oraz zmieniono ikonkę trybu cichego. Do tego zostały zaktualizowane zasoby do wersji v35, dodając animację flagi itd.

Edytowane przez Zenderable
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam problem z moim mi bandem. Chciałem zaktualizować język na polski lub angielski ale moja opaska nie może zaktualizować się już na samym początku z oficjalnej aplikacji. Dochodzi do kilku procent, przerywa aplikacje i wyskakują jakieś krzaczki. Wiecie w czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marjak92 napisał:

Wiecie w czym może być problem?

Z telefonem, połączeniem BT (niektóre mają problem z utrzymaniem połączenia BT), MiFitem, trudno powiedzieć. Najnowszy MiFit, ustawiony angielski w telefonie i powinno wgrać najnowsze FW z angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem to:

MiFit 3.4.4 / Firmware 1.3.0.4

Opaska zaktualizowała się poprzez zmodowaną aplikację MiFit 3.4.4  (tylko raz udało mi się zalogować przez konto google - teraz już nie mogę) ale po aktualizacji komunikat: "Połącz z aplikacją aby zaktualizować" Opaska nie chciała połączyć się ze zmodowaną wersją Mi Fit i z oficjalną. Ponowne resety telefonu i kombinację z Ustawienia-Google-Połączone aplikacje nic nie dały. Opaska stała się przez jakiś czas bezużyteczna bo komunikat "Połącz z aplikacją aby zaktualizować" nie chciał zniknąć i nic nie mogłem zrobić.

Wróciłem do starego softu z innego forum poprzez aplikację Gadget Bridge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji Mi Fit zmienił się język opaski na chiński.

Ponownie wgrany firmware, ale występuje problem braku powiadomień aplikacji.

Kombinowałen z różnym wersjami Mo Fit i wciąż brak powiadomień.

Jakieś pomysły?

Wygląda to tak:

c31b167d07c97cff83a115da41296d09.jpg4b8d6047ab9586db374d94e969bdc0bb.jpg2f8cf2839685aba67c762a7b91cc95b5.jpga1a732f4f39a53e78925d029bb81e426.jpg718bd4cf647d27225da45d6975030e0d.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Morvi napisał:

Po ostatniej aktualizacji Mi Fit zmienił się język opaski na chiński.
 

 

Mi udało się po kilku próbach zalogować na zmodyfikowaną aplikacje i zainstalować najnowszy firmware i mam zegarek po chińsku :) Po z tym zrobić?

 

Edit:

Po jakimś czasie drugi raz się zaczęła aktualizować się opaska i już jest po polsku i pokazuje kto dzwoni i od kogo SMS :D 

Edytowane przez stoper4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, aktualizacja do ostatniej wersji 1.3.0.5 bez najmniejszych problemów.

Działa ładnie, wszystko PL, oraz wreszcie brak tych "?" przy powiadomieniach innych niż SMS :)

Szkoda tylko, że "znajdź urządzenie" nie działa nawet po zmianie (jak to ktoś napisał wcześniej) z "Domyślny dzwonek" na "Dzwonek" (mifit pokazuje powiadomienie lecz telefon milczy) :( ,oraz asystent miui nie zaczytuje kroków z mifit (też wyjaśnione wcześniej, że tak będzie na modowanym mifit).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chudy002 napisał:

Szkoda tylko, że "znajdź urządzenie" nie działa nawet po zmianie (jak to ktoś napisał wcześniej) z "Domyślny dzwonek" na "Dzwonek" (mifit pokazuje powiadomienie lecz telefon milczy) :(

U mnie po zmianie z domyślnego dzwonka na dzwonek jak działało, tak i dalej działa. Spróbuj po restarcie telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie. Gdy zakupilam opaske to była jeszcze starsza wersja firmware 1.2.0.8 polish. Zainstalowałam to przez gadgetbridge. Wszystko ładnie śmigało, no poza tym, że w pogodzie są pytajniki i nie wyswietlalo mi kto dzwoni i pisze do mnie, a jedynie sama tresc sms. Po zainstalowaniu firmware odinstalowalam gadgetbridge i zainstalowałam oryginalnego MiFita. Oryginalny MiFit dzisiaj rano sam zrobił sobie aktualizacje Mi Banda i zmienił mi język na chiński. Próbowałam więc pokombinować z tą zmodowana apka z pierwszego posta tutaj, aby mieć firmware 1.3.0.5, ale za nic w świecie nie mogę się do niej zalogować, próbowałam reset telefonu (Huawei) , zmiana języka na angielski, logowanie przez różne konta do tego MiFita, więc ponownie wykonałam myk z gadgetbridge i zainstalowałam MiFit 3.4.5.1 i zmienilam język tel na angielski, Mi Band zauktualizowal się sam do wersji 1.3.0.4 w języku angielskim, ale po zmianie języka telefonu na polski w MiBandzie od razu samoistnie język zmienia się na chiński :-/ Prosiłabym o linka do samego tylko spolszcoznego firmware w wersji 1.3.0.5 to sobie to przez gadgetbridge zainstaluje, a do zmodowanej apki MiFit w ogóle nie udaje sie zalogować. 

 

Edytowane przez Ineza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Ineza napisał:

Prosiłabym o linka do samego tylko spolszcoznego firmware w wersji 1.3.0.5 to sobie to przez gadgetbridge zainstaluje, a do zmodowanej apki MiFit w ogóle nie udaje sie zalogować.

Taki link jest pod każdym zmodowanym MiFit ( FW bez zmiany nr wersji ). Logowanie kontem google do zmodyfikowanej apki nie działa bez kombinowania. Jeśli są problemy z logowaniem kontem xiaomi, trzeba próbować do skutku albo użyć VPN (problem z chińskimi serwerami albo połączeniem z nimi z Polski).

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś wskazówka w jaki sposób mogę pobrać samo tylko fw, bez MiFita? Zalogowalam się do zmodyfikowej apki MiFit poprzez konto fb (nie posiadam konta Xiaomi, a do oryginalnego MiFita logowałam się kontem google). Firmware faktycznie Jest Polski i super działa, ale cały mój osiągnięty postęp i historia zniknęły (wszystkie dane i statystyki z poprzedniej MiBandy 2). Utworzyło się tak jakby całkiem nowe konto. Jak to zrobić aby mieć polskie oprogramowanie i zachowane swoje konto google i wszystkie statystyki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ineza Firmware już masz polski, inny MiFit go nie zmieni z powrotem na chiński. Możesz spróbować zalogować się kontem google tak jak opisałem TU, zazwyczaj działa, kombinowanie jest jednorazowe, potem apka startuje już zalogowana.

@djmarco83 Ciężko stwierdzić o co chodzi, możesz spróbować rozłączyć opaskę i sparować na nowo, zrestartować telefon itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema ludzie, postanowiłem zastapić mojego mi banda 2 nowym mi bandem 3 :P oczywiście wiem co i jak sie je z chińską dystrybucją oraz, że wersja z NFC i global będą we wrześniu. Dziś przeszukując ali zauważyłem tutaj i tu wersje globalną. Czy jest do w ogóle możliwe aby ta wersja byłaby w sprzedaży już teraz??? I czy w ogóle się opłaca się kupować przy różnicy 4$ jeżeli to nie fejk.

Edytowane przez krupniok200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli chodzi o "inny MiFit". Pobralam oryginalny ze sklepu Play, zalogowalam się na swoje konto google, ale za nic w świecie MiFit nie może się połączyć teraz z opaska. Czy po zainstalowaniu firmware przez zmodyfikowaną aplikacją nie ma już szans na łączność z aplikacją oryginalną, a jedynie korzystanie ze zmodyfikowanej? 

edit: pokombinowalam i udało mi się Twoim sposobem zalogować na konto google w zmodyfikowanym MiFit, ale nie łączy mi się w dalszym ciągu opaska z aplikacją. 

Edytowane przez Ineza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ineza Opaska będzie się łączyć również z oficjalnym MiFit, czasem trzeba wyłączyć/włączyć bluetooth, zrestartować telefon itp. Na razie korzystniej jest używać zmodowanej wersji aplikacji (caller ID, pogoda PL), choć niektóre funkcje na niej nie działają (np google fit).

Spróbuj użyć konta google tak jak pisałem wyżej do zalogowania w zmodowanym MiFit.

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Ineza napisał:

Jestem zalogowana do zmodowanego MiFita, ale nie mam łączności bluetooth z opaską. Resetowalam telefon naście razy. Włączam i wyłączam bluetooth bez przerwy.

Możliwe że musisz zalogować facebookiem i odłączyć opaskę od tego konta, być może to blokuje możliwość połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Problem rozwiązałam w ten sposób, że rozłączyłam parę i połączyłam ponownie. Po sparowaniu MiFit samoistnie wykonał przywracanie ustawień fabrycznych w MiBandzie, po czy zainstalował firmware 1.3.0.5 i na razie wszystko śmiga :-) ogromne dzięki za pomoc. 

 

Edytowane przez Ineza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki.

Co z bezpieczeństwem zmodowanej aplikacji? Kto ją tworzył. Zmodowana aplikacja mifit ma dostęp do wszystkiego łącznie z smsami. Co z smsami z banku? ?Jak myślicie? Ktoś może przesyłać sobie kody autoryzacji z banku np. na e-mail i przy zalogowaniu do aplikacji z banku przelać pieniądze? Sam używam zmodyfikowanej wersji ale mam lekkie obawy i chyba wracam na kartę kodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...