Jump to content

Czytnik linii papilarnych, a w zasadzie jego "brak" - redmi 3 pro

Recommended Posts

Dobry

Ogólny zarys problemu wygląda następująco: dwa identyczne telefony z dwoma identycznymi ROM-ami, tyle że na jednym nagle zanikła opcja dodania odcisków palców.

Zaczynając, miałem miui 6.5.12 (chociaż odpalało sie jako 7, nie wiem na jakiej zasadzie to działa) i przez niemal 2 lata czytnik linii działał bez zarzutu, tak samo jak system. Jednak po aktualizacji do miui 9 (wedle poradnika) nastąpiła niemała niespodzianka. Mianowicie na jednym z telefonów wszystko wgrało się prawidłowo, a drugi telefon ma jakiś humorek. Skubany nie znajduje czytnika linii papilarnych (jeżeli chcecie wskazać uszkodzenie fizyczne, poproszę o jakąś apkę którą mogę sprawdzić czy czytnik działa/jest).

Na screenach poniżej widać że wersja jest ta sama. Wszystkie zipy (ROM'y) były wgrywane te same. Na telefonie z humorkiem dodatkowo przeinstalowałem nakładkę jednak dalej nic. Jak widać w ustawieniach telefonu z humorkiem nie znajduje się nic o odcisku palca. Jakieś pomysły? Najlepiej nie polegające na oddaniu do serwisu (przy ostatniej próbie salon który został mi polecony przez sklep MI odpowiedział że nie serwisują xiaomi)

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

g1.pngg2.pngg3.png

m1.pngm2.pngm3.png

Edited by AleDlaczego

Przeflashuj tel. z humorkiem mi flashem jeszcze raz. Moze uzyj starszej wersji rom jesli nowa nie pomoze. Czytniki moga byc roznych producentow i moze brakowac sterownikow w nowym rom albo poprostu co bardziej prawdopodobne cos sie spapralo przy aktuakizacji i mi flash jednak pomoze.

Tylko tutaj bym jednak zrobil clean all opcje w mi flash wiec porob sobie backupy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

jak robisz mi flash z opcja flash all czy tam clen all to kasuje ci wszytko i wgrywa system na czysto dlatego pisze zebys sobie pozgrywal co tam masz zanim to zrobisz 

Edited by Lamcza

zrestartował sie ? działa? masz ta wersje rom ktora wgrywałeś? albo cos sie spaprało, albo jakiś błąd w aplikacji. Jeśli  normalnie się wgralo i masz $pause zamniast success to może tylko błąd aplikacji. 

2 godziny temu, Acid napisał:

Btw.idziesz do jakiegoś salonu MI i chcesz serwisu starego Redmi? Hm kiepsko trafiłeś.

Poszedłem i chciałem wtedy tylko unroota bo był (chyba) w nakładke wgrany i nie mogłem tego samemu ogarnąć.