Jump to content

Mi5 przestał się uruchamiać


Recommended Posts

Witam,

Telefon ma około 1,5 roku, z czego prawie rok leżał w szafie, bo nie można go było uruchomić.

Dziś przyszła nowa bateria, potem pod ładowarkę QC 3.0. Ładowanie leci chwilę z napięciem 5V, a następnie podnosi sie do 9v 1,4A, a więc ewidentnie ładuje QC.

Wpompowałem już w baterię 1,2Ah (sprawdzane pod testerem), ale ciągle nie ma wskaźnika poziomu ładowania na telefonie ani nie świeci dioda powiadomień, wydaje mi się że powinna świecić na czerwono. Raz zdarzyło się że na chwilę zaświeciła mi się zielona dioda powiadomień. W trakcie ładowania telefon jest bardzo ciepły, pomiar miernikiem na podczerwień wskazuje 48stC ( i od strony ekranu i od strony płyty głównej).

Telefonu nie można nadal uruchomić. Natomiast podpinając go pod komputer, można go wprowadzić w tryb fastboot. Niestety nie widać tego na telefonie, tylko na oprogramowaniu miflash.

Już 2 razy wgrywałem do niego soft z opcją flash all i nadal mam kompletną ciemność.  Proces wgrywania kończy się komunikatem success, ale po tej czynności telefon powinien sie zresetować, jednak nic nie widać na ekranie.

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites

Jak przytrzymasz power dlugo to chociaz wibruje ? Wogole cos sie dzieje ? podepnij pod normalna ladowarke bez szybkiego ladowania i zostaw na jakis czas oczywiscie jesli temp nie beda zagrazac zyciu. Swoja droga ze ci sie tam cos udaje flasgowac to ja nie wiem : o.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Nie reaguje na POWER, ale power + VOL- powoduje "ciche" wejście w fastboot, bo tak go komputer wykrywa. Flashuje się bez problemów, cały proces przechodzi i na końcu mam komunikat że zakończono z powodzeniem, jednak dalszych reakcji brak

 

Przez całą noc ładowarka wpakowała w niego 3,7Ah, czyli więcej niż wynosi pojemność baterii, a więc ewidentnie idzie to w zwarcie.

Edited by jack78
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...