Jump to content

Dotyk a szkło/obudowa, jak poprawić

fatis
 Share

Recommended Posts

Hej, 

Długo zastanawiałem się jak opisać problem. Mi5 kupiłem niedawno, generalnie jestem zadowolony tak jak i z wcześniejszego mi4c. Natomiast co mnie rozczarowało to reakcja na dotyk. Odnoszę wrażenie ze po założeniu szyby średni dotyk staje się jeszcze gorszy. Ponadto wydaje mi się że obudowa (mam dość obszerną) też pogarsza wrażenie dotyku (WTF?) Wrażenie szczególnie dotyczy dolnej części ekranu. Notorycznie albo nie trafiam w spację. Aktualnie nie mam zamontowanej żadnej szyby. Czy macie jakiś pomysł jak sprawdzić czy dotyk jest taki jak być powinien. Prosty test dotyku rejestruje dotknięcia w dolnej części. A może można w jakiś sposób wspomóc dotyk ?? 

Z racji tego że Mi5 kupiłem dość późno (jako nowy z ali) to zastanawiam się czy to nie jest jakiś refabrykowany ale śladów na coś takiego póki co nie znalazłem. 

Edited by fatis

W razie co, data produkcji zazwyczaj jest na pudełku (miesiąc i rok), a datę sprzedaży możesz zobaczyć na stronie xiaomi. Mam telefon zabezpieczony szkłem od 3mk i nie mam problemów z dotykiem, a na pewno działa on sporo sprawniej, niż na Mi4.

Również mam na Mi5 naklejone najtańsze szkło z allegro (5zł z przesyłką) i nie dostrzegłem żadnego pogorszenia. Tak, że więc albo wada fabryczna lub miał wymieniany wyświetlacz.