Skocz do zawartości

MI4C instalacja xiaomi.eu na zablokowany bootloader


SLiM

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja xiaomi.eu na zablokowany bootloader, dla osób mających problem z uzyskaniem zgody na odblokowanie lub z błędami przy oficjalnym odblokowaniu.

Jeśli masz taki błąd "current account can't unlock this device", to jest jedyny sposób żeby ominąć blokadę bootloadera. 

Q1SZNLAl.png?1

 

Podaję tylko podstawowe czynności i kolejność, jeśli ktoś nie wie jak wejść w tryb EDL, jak zainstalować TWRP to polecam lekturę w dziale Tutoriale :P 

  1. Zainstaluj przez MiFlash (telefon w trybie EDL) starą wersję miui dev china  z odblokowanym bootloaderem ibra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz
  2. Zainstaluj uniwersalne TWRP (działa na starym i nowym bootloaderze) twrp-20180106-1033.img
  3. W TWRP bez restartu zainstaluj najnowszą wersję systemu xiaomi.eu_multi_MI4c_8.4.26_v9-7.0.zip i od razu Magisk-v16.4.zip
  4. Restart do systemu.

Bootloader jest dalej zablokowany ale jest działające TWRP i można instalować kolejny update.

Należy pamiętać o instalacji Magisk po każdym update, inaczej system się nie uruchomi !!!

yMwLIghl.png

ycotu1vl.png

Jeśli wszystko przebiegnie poprawnie i masz działający system to możesz podmienić TWRP na te najnowsze pod nowy bootloader twrp-3.2.1-0.img

JB9YieSl.png

 

PS:

Powyższą metodę można też zastosować przy instalacji custom rom na zablokowany bootloader w MI4C, procedura jest ta sama jedynie w punkcie 3. w TWRP wgrywamy na początku FW libra_miui_fw_patch_MI4c_V9.5.1.0.NXKCNFA.zip

Instalacja Resurrection Remix OS Oreo na zablokowanym bootloaderze w MI4C

  1. Zainstaluj przez MiFlash (telefon w trybie EDL) starą wersję miui dev china  z odblokowanym bootloaderem ibra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz
  2. Zainstaluj uniwersalne TWRP (działa na starym i nowym bootloaderze) twrp-20180106-1033.img
  3. W TWRP, bez ponownego uruchamiania, zainstaluj FW libra_miui_fw_patch_MI4c_V9.5.1.0.NXKCNFA.zip, system RR-O-v6.1.0-20180627-libra-Unofficial.zip , gapps PixelMod_Gapps_arm64_Oreo_libra_universal_27.06.18.zip i Magisk-v16.4.zip
  4. Restart do systemu.

Jeśli wszystko przebiegnie poprawnie i masz działający system to możesz podmienić TWRP na te najnowsze pod nowy bootloader twrp-3.2.1-0.img

 

Edytowane przez SLiM
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...