Skocz do zawartości

Szkło ochronne do Mi 8


johnny1836

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎09‎.‎02‎.‎2019 o 11:43, johnny1836 napisał:

Cześć,

Mam już szkło Baseus i muszę powiedzieć, że jakościowo jest super. Jest bardzo dobrze dopasowane i mam wrazenie, że ramka zabiera mniej ekranu niż Nillkin 3D CP+. Duży plus za wygląd, bo nie ma wycięcia na czujnik zbliżenia i nie blokuje go. Nillkina już nie kupię :p

Link do Aliexpress.

Zamawiasz ponownie z tego samego linku?

Czy ono dobrze współgra z casem, który otrzymujemy wraz z Mi 8?

Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2019 o 11:37, Robinson napisał:

Zamawiasz ponownie z tego samego linku?

Czy ono dobrze współgra z casem, który otrzymujemy wraz z Mi 8?

Jednak zamówiłem inne na próbę, bo tamto podrożało, więc poczekam na jakieś promki. Zamówiłem to: LINK

Szkło Baseus bardzo dobrze leży z oryginalnym casem

EDIT: Mam już szkło z linku, jest super! Polecam :)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam szkło hybrydowe od 3MK. Idealnie leży jak dobrze się wyczyści ekran przed założeniem plus dokładne ustawienie względem kamery i czujników. Są 4 okrągłe wycięcia plus piąte dla głośniczka. Szkło/folia jest cienkie na 2mm wytrzymałe, ślizg palca bardzo dobry, kolory, dotyk wszystko jest ok. Natomiast same brzegi te zaokrąglone mi8 na około 1,5 mm nie są chronione bo ta hybryda nie obejmuje całego ekranu. Dzięki temu założone etui np. MSVII nie zawadza o brzegi szkła i się nic nie odklei. Polecam hybrydę od 3MK dla Xiaomi MI8;-)

Edytowane przez dj_hejzek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A daj spokój... Tragedia jest 3mk. Miałem Flexibleglass te o którym piszesz, później wersję MAX, obecnie założyłem Hardglassa Max. Flexibleglass ma fatalny ślizg palca, a rysuje się od samego patrzenia. Hardglass z kolei pęknął też na rogu od samego patrzenia, autentycznie nie wiem kiedy to się stało, a ponadto nie ma kleju przy głośnikach, aparacie, w skutek czego już mam mnóstwo paprochów przy przednim aparacie. Stąd pytanie do Was, które szkło w takim razie dla Mi8? Baseus wydawał mi sie wręcz idealny, ale... blokował trochę czujnik zbliżeniowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, daniel.wu napisał:

A daj spokój... Tragedia jest 3mk. Miałem Flexibleglass te o którym piszesz, później wersję MAX, obecnie założyłem Hardglassa Max. Flexibleglass ma fatalny ślizg palca, a rysuje się od samego patrzenia. Hardglass z kolei pęknął też na rogu od samego patrzenia, autentycznie nie wiem kiedy to się stało, a ponadto nie ma kleju przy głośnikach, aparacie, w skutek czego już mam mnóstwo paprochów przy przednim aparacie. Stąd pytanie do Was, które szkło w takim razie dla Mi8? Baseus wydawał mi sie wręcz idealny, ale... blokował trochę czujnik zbliżeniowy :(

Używam tych z AliExpress za 4-5 zł i nie narzekam. Wiadomo, te zwykłe nie zakrywają całego ekranu. Na forum jeden użytkownik zachwalał hydrożel i postanowiłem go przetestować. Wydaje się lepszym rozwiązaniem niż szkło. 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, 90tomash napisał:

Korzysta ktoś z was że szkła na aparat ??? W sensie żeby je jakoś zabezpieczyć? Czy wg was to przesada ?

Używałem, ale ogólnie przestałem po wymianie na etui które osłania aparat. Jakość zdjęć delikatnie gorsza... ogólnie jak używasz telefonu bez etui lub masz to dołączone do zestawu to warto zainwestować w takie szkiełko - szybko się niszczą (w zestawie miałem 4) i w ciągu 3 miesięcy wszystkie się zużyły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, wczoraj założyłem (kupione w sklepie pancerni) Glas Tr Slim od Spigen które było polecane w tym wątku, zwłaszcza pod etui Spigen rugged armor które używam od roku i sprawuje się świetnie, telefon wciąż jak po rozpakowaniu. Wcześniej miałem szkło hybrydowe 3mk i chociaż trudno porównywać że szkłem hartowanym to jednak inna jakość. Spigen daje świetny poślizg, przejrzystość jest lepsza, łatwa aplikacja i nie podważa etui. Oczywiście że szkłem i etui telefon trochę już waży ale mnie to nie przeszkadza. Tak jak wspominaliście polecam zakładać na etui gdzie aparat nie wystaje i telefon leży stabilnie na płaskiej powierzchni. Dodam jeszcze że oczywiście powłoka oleofobowa nie niweluje odcisków palców w całości, to jednak jest wyraźna poprawa w stosunku do szkła hybrydowego.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.12.2019 o 10:17, skynet napisał:

Witam, wczoraj założyłem (kupione w sklepie pancerni) Glas Tr Slim od Spigen które było polecane w tym wątku, zwłaszcza pod etui Spigen rugged armor które używam od roku i sprawuje się świetnie, telefon wciąż jak po rozpakowaniu. Wcześniej miałem szkło hybrydowe 3mk i chociaż trudno porównywać że szkłem hartowanym to jednak inna jakość. Spigen daje świetny poślizg, przejrzystość jest lepsza, łatwa aplikacja i nie podważa etui. Oczywiście że szkłem i etui telefon trochę już waży ale mnie to nie przeszkadza. Tak jak wspominaliście polecam zakładać na etui gdzie aparat nie wystaje i telefon leży stabilnie na płaskiej powierzchni. Dodam jeszcze że oczywiście powłoka oleofobowa nie niweluje odcisków palców w całości, to jednak jest wyraźna poprawa w stosunku do szkła hybrydowego.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

W spigen ten aparat mógłby jednak być lepiej schowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, 90tomash napisał:

Ciekawy pomysł, masz może zdjęcie ?

Wszystko zrobione tak na szybko oczywiscie można się do tego lepiej przyłożyć aby było estetyczniej oraz zachowana ciągłość izolacji dookoła obiektywów. Zamieszczam zdjęcia. 

IMG_20191230_135623-01.jpeg

IMG_20191230_135537-02.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio etui za 6.49 zl na allegro w gratisie było dołączone szkło hartowane. O dziwo to szkło bardzo dobrze pasuje do mi8. Pokrywa tylko płaską część wyświetlacza i ma tylko wycięcie na głośnik. Czujnik zbliżeniowy mimo to działa prawidłowo. Myślę że za 6,49 zl za etui i szklo to naprawdę bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od miesiąca korzystam z polskiego produktu  "Polski Banan", którego szkło hartowane pokrywa maksimum płaskiego ekranu w Mi8. Nie ma czarnej ramki co sprawia, że jego dopasowanie jest banalnie proste. Nareszcie znalazłem ochronę ekranu bez ramek, które dobrze się prezentuje. Ma 5 wycięć ale jak dla mnie nie stanowi to żadnego problemu, w połączeniu z przeźroczystym etui tej firmy fajnie to współgra i wygląda a dodatkowo jest bardzo tanie.

IMG_20200307_092020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem nie to co miałem - tzn kupiłem dwustronne aluminiowe + szklane etui do Mi8 zamiast do Redmi8 - to które mam chętnie odstąpię.

Wygląda rewelacyjnie. magnesy super trzymają. Nówka w folii, której z oczywistych względów nie zdejmowałem. Kolor niebieski.

https://pl.aliexpress.com/item/4000710154080.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fR5He3A Dałęm ponad 30 zł z przesyłką - oddam za 20 plus ewentualna przesyłka. kontakt 508484224 Piotr

IMG_20200422_212355.jpg

Edytowane przez subcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...