Skocz do zawartości

Szkło ochronne do Mi 8


johnny1836

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.12.2018 o 10:23, QQxQ napisał:

Hej
Do posiadaczy Szkła Nillkin 3D CP+ MAX, mam tą chyba nową wersję z dwoma wycięciami, dziś przykleiłem, jedno wtrącenie na dole mały syfek, ale problem jest u góry nie przylega nad głośniczkiem, jest komora powietrzna, jak dociskam znika ale jak tylko puszczę powraca, i pytanie czy ja coś źle mogłem zrobić czy jakieś felerne szkło się trafiło?
Przyklejane zgodnie z instrukcją, i nie pierwszy raz przyklejam, ale pierwszy raz mam do czynienia z tym producentem i tym szkłem.

Po dniu, może po dwóch wszelkie bąble powietrzne zanikają. Świetne szkło, doskonałe dopasowanie. Szkoda że nikt nie produkuje szkła w takim rozmiarze ale bez czarnych ramek. Łatwiej by było z jego montażem. Trzeba uważać aby przyłożyć je idealnie, ponieważ niewielkie przesunięcie na jeden bok powoduje, że po stronie przeciwnej czarna ramka już nachodzi na ekran. Tak więc zalecana jest dokładność przy montażu a bańki u mnie znikły po dwóch dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie czekam na swojego nowego Mi8 i nie mogę podjąć decyzji odnośnie etui oraz szkła (o etui będę pytał w osobnym wątku). Nie będę zamawiał z chin bo nie mam czasu może później się  w to pobawię.

Na alledrogo i roznych sklepach znalazłem głównie 3 szkła

- nillkin (dwa rodzaje 3D i 2,5D)

- spiegen (bardzooo drogie :/)

- 3mk

 

Pomożecie dokonać wyboru? Nie chce kupować totalnego noname ale tez nie chce wydawac fortuny (ten spiegen kosztuje chyba 70zł około). Najczęściej widze albo 3MK albo nillkina, jakies opinie? Coś doradzicie z własnego doświadczenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3MK miałem na każdym telefonie i polecam. Flexible Glass przetrwał na SE prawie dwa lata i pewnie przetrwałby drugie tyle, gdyby nie wymiana telefonu. Szkło trzyma się bardzo dobrze, a po takim czasie miałem jedynie drobne, płytkie rysy. Jedyny minus to palcowanie się, ale wystarczy czymkolwiek przetrzeć i jest dobrze. Teraz kupiłem Mix 2S i od razu poszedłem do 3MK po FG :)

 

Edytowane przez Donayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozważam to "szkło" a raczej tą hybryde ale jest jedno ALE... przeczytalem kilka komentarzy, że ten produkt dość mocno się palcuje (3mk Flex.Glass), a sam producent w materiałach promocyjnych nic nie mówi o powłoce anty-tłuszczowej (nawet nie probuję sobie przypomnieć jak to się nazywa to oleo coś tam fobiczna powłoka). Za to przy ich innym produkcie HardGlass już o tym piszą.  Więc jak to z tym jest?

Chyba preferowałbym prawdziwie szkło nie hybrydę. 

Spiegen chyba odpada bo cena mnie odrzuca, zostaje 3mk, nillkin (mają dwa szka w ofercie 2,5 Di 3D) oraz mocolo - jakies sugestie?

Pozostaje tez drugie pytanie/wątpliwość - pełne szkła (chyba te z czarną ramką) mają problemy z etui typu full cover jak Spigen, bo etui zachodzi minimalnie na krawedzie i "podnosi" szkło.

A ze najprawdopodobniej ze względu na dość mały wybór case-ów do mi8 (to niestety nie rynek apple) chyba kupie tego spigena)

Edytowane przez PeterK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Musze się z Wami podzielić opinią na temat szkła Nillkin 3D CP+.
O ile pierwsze szkło, które kupiłem zaraz po otrzymaniu telefonu (czyli w okolicach czerwca ubiegłego roku) spisywało się bardzo dobrze i miałem je chyba do listopada, kiedy postanowiłem je zmienić tylko i wyłącznie ze względu na rysy, tak kolejne 3 (te same szkła i z tego samego sklepu) to była jakaś porażka. Od listopada mam już trzecie szkło i każde z nich pękło. Pierwsze przy zakładaniu (gdy wypychałem pęcherzyki powietrza), drugie po włożeniu telefonu w drewnianą podstawkę z ikei, a trzecie, przy zdejmowaniu case'a.
Czy ktoś z Was też ma takie doświadczenia z tym szkłem, czy tylko ja mam jakiś niefart i trafiam na jakieś buble...
Czy ktoś poleci inne szkło 3D, dopasowane równie dobrze jak Nillkin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, juveadamo napisał:

Próbowałeś szkło baseus 3d do którego nawet linka dawałeś ? Mam to szkło i polecam. Wycięcie jest tylko na głośnik

Jeszcze nie, bo bałem się że będzie blokowało czujnik, tak jak we wcześniejszej wersji Nillkina.
Mógłbym wrzucić zdjęcie jak wygląda to szkło na telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś może doradzić które szkło lepsze

SPIGEN - SZKŁO HARTOWANE - FC XIAOMI MI8 BLACK czy Szkło hartowane NILLKIN 3D CP+ MAX do Xiaomi Mi 8

Chodzi o dopasowanie do ekranu, wytrzymałość, obsługę gestów i możliwość korzystania z dołączonym do telefonu etui, różnica w cenie nie jest duża a może jakościowo jednak jest.

Z góry dziękuje za odpowiedz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego nillkina i nie polecam. Dopasowanie idealne ale trwałość... Brak słów. Szczerbi się, pęka, rysuje bez powodu. Żona też miała to szkło na mix2s i również masakra. Kilka dni noszenia w torebce i szkło do wyrzucenia. Spigena nie miałem, ale marka godna polecenia. Nie wiem tylko czy to szkło ma klej na całym ekranie, bo nie mogę znaleźć takiej informacji

Edytowane przez arbi89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, daniel.wu napisał:

Osobiście założyłem flexa od 3mk i jestem bardzo zadowolony. Na Mi5 mam od 2,5 roku i owszem, mikro ryski są, ale poza tym dobry ślizg palca i wykonanie. No i za 20zl już idzie wyrwac.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Zapodasz link do tego szkła? Jak z łatwością montażu, da się to zrobić bez paprochów? Przez ostatnie 3 lata nie używałem szkła nie wiem co teraz w modzie. Aktualnie posiadam jakieś z komisu które nie obejmuje całego ekranu. 

Edytowane przez tolek_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodasz link do tego szkła? Jak z łatwością montażu, da się to zrobić bez paprochów? Przez ostatnie 3 lata nie używałem szkła nie wiem co teraz w modzie. Aktualnie posiadam jakieś z komisu które nie obejmuje całego ekranu. 
Sklep migora.pl.
Kwestia paprochów to sprawa warunków w jakich zakładasz szkło. Ja robiłem to w małym pokoju, w którym faktycznie mocno się kurzy. Wpadł mi paproch, odkleilem szkło, usunąłem i znowu nakleilem. Później jeszcze kolejny raz :D efekt tak czy siak bardzo dobry, szkło nie ma pęcherzy i praktycznie niewidoczne, co duży plus. Na cały ekran jest flexibleglass max, ja mam zwykły ;) 3mk fajnie się zakłada bo masz taśmy mocujące. Zobacz na YT ;)

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem folię 3MK Shield na wyświetlacz. Wszystko pasuje idealnie, zero jakichkolwiek bąbli. Są dwie sztuki w zestawie. Przed upadkiem nie ochroni ale jak ktoś szuka coś na ochronę przed rysami to jak najbardziej się nada. Zobaczymy jak będzie za jakiś czas ale na ten moment mogę ją polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Mam już szkło Baseus i muszę powiedzieć, że jakościowo jest super. Jest bardzo dobrze dopasowane i mam wrazenie, że ramka zabiera mniej ekranu niż Nillkin 3D CP+. Duży plus za wygląd, bo nie ma wycięcia na czujnik zbliżenia i nie blokuje go. Nillkina już nie kupię :p

Link do Aliexpress.

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.03.2019 o 23:47, daniel.wu napisał:

Ma ktoś może 3mk Flexibleglass MAX założone i odpowie, jak to szkło współgra z etui? Komuś podważa jakieś case?

Miałem dwa dni z oryginalnym etui, potem kupiłem Spiegen Rugged Armor ( czekałem aż dotrze z magazynu do sklepu) i już mi podważało na rogach. Palcowało się strasznie. Pani w X-Kom mówiła, że będzie pasować do etui, ale dwa dni potem ( etui też kupione w tym samym sklepie) usilnie próbowała je jakoś zmusić do ułożenie na telefonie. Był to mój pierwszy i ostatni zakup z tej firmy. Kup coś z Ali to będzie 10x taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa dni z oryginalnym etui, potem kupiłem Spiegen Rugged Armor ( czekałem aż dotrze z magazynu do sklepu) i już mi podważało na rogach. Palcowało się strasznie. Pani w X-Kom mówiła, że będzie pasować do etui, ale dwa dni potem ( etui też kupione w tym samym sklepie) usilnie próbowała je jakoś zmusić do ułożenie na telefonie. Był to mój pierwszy i ostatni zakup z tej firmy. Kup coś z Ali to będzie 10x taniej.
Za późno, zamówiłem ;p ostatnią szansę daje tej firmie. No ja co prawda mam etui dość płaskie, więc liczę że nie będzie problemu. A wcześniej na Mi5 byłem zadowolony z flexibleglass. Zobaczymy.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nillkin 3D CP+ MAX posypał mi się, teraz założyłem 3mk FlexibleGlass Max - jest niestety trochę węższy po każdej ze stron co powoduje wyczuwalne zahaczanie na brzegu ekranu. Cóż nie jest dobrze. Zastanawiam się nad zabezpieczeniem w postaci płynnej -  "Liquid Defense wypełnia pory ekranu urządzenia i sprawia, że powłoka jest tak cienka, że jest niewidoczna dla ludzkiego oka – mówi Gavin Slevin, dyrektor generalny ZAGG International. – Warstwa ochronna, która powstaje na wyświetlaczu skutecznie podnosi poziom ochrony przed zarysowaniami i otarciami."

Może ktoś coś takiego już stosował i może się wypowiedzieć w sprawie. Co z taką powłoką po upływie kilku miesięcy, lub jak pojawi się pajączek. Czy można ją w jakiś sposób odkleić/odczepić od ekranu ???

Edytowane przez Motonick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2019 o 14:00, daniel.wu napisał:

Ktoś może korzysta z etui Nillkin Synthetic Fibre? Jakie macie do niego szkło, które zakrywa cały ekran i nie jest podważane przez etui? :) Oprócz Nillkina CP +, bo chyba ono ładnie pasuje, no ale opinie o tym szkle... średnie.

Zakrywa cały ekran?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...