Skocz do zawartości

Szkło ochronne do Mi 8


johnny1836

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, thugzie napisał:

Wygląda super - nie robi się w tutaj efekt "mokrej plamy"?

czy dostałes juz wersję z wycięciem na czujnik zblizeniowy?

Nie ma takiego efektu, bo klej jest na całej powierzchni szkła.

Dostałem zwrot pieniędzy za to szkło, bo Nillkin nie ma w polsce szkieł z otworem, ale zamówiłem sobie takie w sklepie Nillkina na aliexpress i tam kosztuje 50 a nie 70 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie sprzęt :)

Póki co zamontowałem szkło Amazing H+ Pro i powiem szczerze, że jest lepiej niż się spodziewałem.

W między czasie zamówiłem na Aliexpress to szkło 3D CP+ MAX razem z etui Synthetic fiber, ale z racji, że szkło udało mi się nakleić moim zdaniem idealnie to je zostawię aż się nie zużyje, a CP+ zostawię sobie na inne czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zadowalam się szkłem zakupionym razem z Mi 8, nie jest tak dobrze dopasowane jak Nillkin 3d - jest o milimetr węższe i krótsze od całej tafli ekranu i niestety czarna ramka zakrywa również około milimetra z wysokości i szerokości sam wyświetlacz. Klej jest tylko na ramce.

Tak się zastanawiam, czy obramowania Waszych Nillkinów też zachodzą na ekran. A poza tym po co zrobili czarne obramowanie skoro klej jest na całej powierzchni szkła. Idealnym rozwiązaniem byłoby przeźroczyste szkło (bez czarnych ramek) obejmujące cały przedni panel smartfona, łącznie z ramkami. Chyba zaczekam na taką wersję Nillkina. 

Edytowane przez Motonick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, właśnie trafiłem na ten wątek i dodam coś od siebie.

Sam posiadam szkło Cp max 3d i nie mam wycięcia na czujnik zblizeniowy. Telefon działa normalnie, czujnik też działa jak należy, nawet w menu serwisowym wartości są ok bo specjalnie testowałem. Szkło idealnie leży na całym tel, ekran jest cały zakryty i krawędzie są takie gładkie i delikatne w dotyku. Wcześniej miałem 9h pro też od Nillkina ale ono kończyło się wcześniej na ekranie i robiąc gęsty zaczepialem o krawędź szkiełka. Nie było to mega denerwujace ale po przesiadce na Cp 3d to tak jakby z passata do mercedesa przejść ;) i to i to działa, ale komfort użytkowania.... ;p

 

Dodam że dalej na China Stable o ile to ma jakieś znaczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem - i wszystko działa tak jak powinno, telefon wygląda super, szkła prawie nie widac.

polecam.. troche drogo ale warto.. gówno za dolara odstające od ekranu sie do niczego nie nadaje.

 

Dzięki za rady w tym wątku - inaczej bym nie trafił na to szkło i musialbym byc albo bez albo z tym badziewiakiem :)

Edytowane przez thugzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, johnny1836 napisał:

Z otworem na czujnik czy bez?

Bez otworu - i w sumie dobrze bo działa i jeden otwor mniej.

jak ktoś się skusi to mała uwaga - BARDZO ważne żeby szkło było przyklejone IDEALNIE na środku - w stosunku do dłuższych boków. Jeżeli nawet poł milimetra będzie krzywo - to czarna ramka przysłoni ekran i będzie to wyglądało jakby ekran był poł metra pod szkłem. Co dobre w tym szkle, to to że odkleiłem je juz 2 razy zeby poprawić i nadal sie przykleja - uważajcie tylko aby podczas "poprawiania" zaden paproch z krawędzi szkła nei wlazł pod szkło.

super produkt :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, thugzie napisał:

Bez otworu - i w sumie dobrze bo działa i jeden otwor mniej.

To ja nie rozumiem od czego to zależy... Może były stosowane dwa rodzaje czujników i jeden z nich jest "czulszy"...

2 minuty temu, thugzie napisał:

Jak ktoś się skusi to mała uwaga - BARDZO ważne żeby szkło było przyklejone IDEALNIE na środku - w stosunku do dłuższych boków. Jeżeli nawet poł milimetra będzie krzywo - to czarna ramka przysłoni ekran i będzie to wyglądało jakby ekran był poł metra pod szkłem. Co dobre w tym szkle, to to że odkleiłem je juz 2 razy zeby poprawić i nadal sie przykleja - uważajcie tylko aby podczas "poprawiania" zaden paproch z krawędzi szkła nei wlazł pod szkło.

To fakt, potwierdzam. Również poprawiałem 2 razy to szkło i kleiło bardzo dobrze za każdym razem, ale nie polecam, bo złapałem paprochy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tabbasek napisał:

Może faktycznie dostałeś wadliwy egzemplarz? Mi wszystko śmiga ze szkiełkiem mam mi8 128 chińska na Miui chińskim Stable, może w romie eu inną czułość czy coś? Jaki miałeś?

Ja miałem szkło jeszcze na China Stable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć| 
Mam już szkło Nillkina w wersji z otworem na czujnik zbliżeniowy.

Jestem mega zaskoczony postawą sklepu Nillkina na AliExpresie - Wybrałem podstawową opcję wysyłki i w zamówieniu napisałem do nich notkę, że proszę aby wysłali najszybszym możliwym sposobem i tym sposobem szkło dotarło do mnie w 10 dni! Jeszcze dziś założę i dam znać czy wszystko działa :)

IMG_20180801_153625.jpg

EDIT: 

No i założone, wszystko super, nie blokuje czujnika. Spasowanie jak zwykle idealne ;)

Dobrze leży z Etui MSVII

IMG_20180801_174946.jpg

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, czy ktoś z kolegów nosi szkło Nillkina 3D CP+MAX z fabrycznym casem? Fabryczny case minimalnie zakrywa tą zakrzywioną część panelu i ciekaw jestem czy to szkiełko  na końcach chowa się pod case czy poprostu tylko dochodzi do jego rantów?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robi173 napisał:

Witam, czy ktoś z kolegów nosi szkło Nillkina 3D CP+MAX z fabrycznym casem? Fabryczny case minimalnie zakrywa tą zakrzywioną część panelu i ciekaw jestem czy to szkiełko  na końcach chowa się pod case czy poprostu tylko dochodzi do jego rantów?

Ja używam. Case kończy się równo z rantem szkła. Dla mnie ze szkłem jest lepiej niż bez, bo używając gestów (np. cofania) nie czuć rantu case'a, tylko delikatne przejście ;) Widać to na przykład na zdjęciu w tym poście. :)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny1836 dalej jesteś zadowolony? Mnie zaczyna maksymalnie denerwować szkło 3d z mocolo xd wchodzą mi paprochy przy notchu co skutkuje zasyfinym aparatem. Bardziej odpowiadało mi w mi5 szkło mocolo bo był wycięty aparat i łatwo się to czyściło, a tu wszystkie czujniki wycięte, a aparat nie xd teraz jest za 8$ ten nikilin i się zastanawiam czy tam też wchodzą paprochy czy jednak jest szczelne bo widzę,z e też wycięć nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, stereo0 napisał:

@johnny1836 dalej jesteś zadowolony? Mnie zaczyna maksymalnie denerwować szkło 3d z mocolo xd wchodzą mi paprochy przy notchu co skutkuje zasyfinym aparatem. Bardziej odpowiadało mi w mi5 szkło mocolo bo był wycięty aparat i łatwo się to czyściło, a tu wszystkie czujniki wycięte, a aparat nie xd teraz jest za 8$ ten nikilin i się zastanawiam czy tam też wchodzą paprochy czy jednak jest szczelne bo widzę,z e też wycięć nie ma.

Szkło sprawuje się super. Nie powiem jak z wytrzymałością bo nie rzucam telefonem i jeszcze mi nie upadł, ale co do zbierania syfu to jest ok. Nie zbiera jakichś ogromnych ilości, a w razie co łatwo wyczyścić np. wykałaczką. :)
Dasz linka do tego za 8$?

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny1836 to jest ten sam link co mi na PW wysylales:p jest teraz wyprzedaż na Ali i jest dużo faktycznych przecen.

For xiaomi mi 8 glass screen protector full covered nillkin 3D CP  9H 0.33mm thin for xiaomi mi8 tempered glass curved 6.21 inch
http://s.aliexpress.com/MFfQvE3Y?fromSn

Screenshot_2018-08-28-17-03-21-858_com.alibaba.aliexpresshd.png

Edytowane przez stereo0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie małe spostrzeżenia po ~2miesiącach używania Nillkina 3D CP+MAX .

Szkło bez wycięcia, nie ma wpływu na działanie czujników- wszystko ok.

Mam 2 obudowy, jedna- sylikonowa podnosiła szkło i wkradał się bąbel powietrza.

Druga- Carbon

https://pl.aliexpress.com/item/Carbon-Fiber-Soft-TPU-Cover-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4-4X-4A-6-Pro-5/32818325164.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.32d55c0fE6A2tY

spisuję się w tej parze idealnie.

 

Minus -szkło ma już kilka rys, gdzie nigdy nie noszę kluszy itp razem z tel. Powstały najprawdopodobniej od zabawy(obracania telefonem po blacie). Miałem zawsze dobre szkło na, Mi 5s, czy innych tel i nigdy nie było aż tak złe po tak krótkim czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Gravis napisał:

Ktoś ma sprawdzony link?

Link do szkła z otworem na czujnik zbliżenia jest w poście kolegi @stereo0 wyżej :)

zamawiałem, doleciało do mnie w jakieś 8 dni, także ekspresowo ;)

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś szkło Spigen? https://pancernik.eu/xiaomi-mi-8/szklo-hartowane/spigen-glastr-slim-fc-czarne?gclid=EAIaIQobChMIs6Xktput3QIVi7HtCh3x-gK3EAQYAyABEgJ6KPD_BwE

 

Wypadł mi wczoraj telefon z kieszeni jak serwisowalem rower. Dobrze, że miałem mocolo na cały ekran bo najbardziej brzegi ucierpiały. Dwie krawędzie pęknięte xd ekran cały. Niestety Chińczyk od nilkin tam gdzie zamawiał @johnny1836 nie kwapi się z wysyłką, albo tracking się zawiesił bo od 10 dni pisze to samo. Muszę kupić coś na już i wolałbym coś faktycznie dobrego, a z mocolo był ten problem, że dużo kurzu pod aparat idzie, ale uratował wyświetlacz sam umierając więc spisał się na medal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego mocolo (tej drugiej wersji też bo łapie kurz). Pierwszy raz mam pęcherze pod szkłem na środku ekranu i z lewej krawędzi. Nie idzie tego wypchac. Nie da się używać z etui innym niż oryginalne. Teraz zamówiłem szkło Spigen xD jak dalej coś będzie nie tak to rezygnuje ze szkieł. Te zakrzywione ekrany są głupie 

Screenshot_2018-09-11-22-11-56-284_com.miui.gallery.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to taki nie miły update po 2,5 miesiącu używania szkła Nillkina 3D CP+MAX :

Szkło od początku bardzo szybko się porysowało, czego w wcześniejszych telefonach nigdy nie miałem.

 

Dodatkowo taka nie miła niespodzianka, kilka dni temu po wyciągnięciu telefonu z kieszeni, szkło ukruszone w 2 miejscach na krawędzi. Tel, nie upadł, nie było żadnej przygody aby fizycznie to uszkodzić.

image.thumb.png.003f5d8320e49ec2efa6646e579b9b4c.png

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pokonek napisał:

Witam. Używa ktoś na ekranie MI 8 szkła Flexible Glass od 3MK? Zastanawiam się jaką część przodu zakrywa szkło. Ojciec ma je na Mi Mix 2 i szkło jest na całym przodzie, nawet go nie widać. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam to szkło . Jak wroci z serwisu moge podesłac ZDJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Shilard napisał:

Znalazł ktoś może zestaw folia + case tak żeby idealnie do siebie pasowały? Chodzi mi o to żeby nie było wyczuwalnego skoku na krawędziach do obsługi gestami.

Tak ,oryginalny case +Nillkin CP3D Max 9H co prawda to szkło, ale z folią chyba nie ma szans bo nie są wystarczająco grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś coś z Polski na chwilę obecną? Obecnie mam P9 i stosowałem szkła mniejsze od ekranu, niestety dookoła są pęcherze, tragicznie to wygląda... Znowu zamówiłem szkło z ramką czarną, ale mam wrażenie że zabiera ekran... 

Folii raczej nie chcę, chyba że dzisiaj robią lepsze i palec ładnie się ślizga. Chociaż preferowałbym szkło, dla komfortu psychicznego. Niestety Aliexpress odpada, bo muszę mieć coś w ciągu tygodnia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Fri Sep 28 2018 o 21:58, galakty napisał:

Poleci ktoś coś z Polski na chwilę obecną? Obecnie mam P9 i stosowałem szkła mniejsze od ekranu, niestety dookoła są pęcherze, tragicznie to wygląda... Znowu zamówiłem szkło z ramką czarną, ale mam wrażenie że zabiera ekran... 

Folii raczej nie chcę, chyba że dzisiaj robią lepsze i palec ładnie się ślizga. Chociaż preferowałbym szkło, dla komfortu psychicznego. Niestety Aliexpress odpada, bo muszę mieć coś w ciągu tygodnia :) 

Jak kupisz szkło 3D CP+ Max na ali ze sklepu Nillkina to przyjdzie Ci w 8 dni. Wysyłają jako priorytet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...