Skocz do zawartości

Szkło ochronne do Mi 8


johnny1836

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!
Ponieważ moje Mi 8 już jest w drodze, to chciałbym Was zapytać czy już macie i jakie polecacie szkło ochronne na ekran Xiaomi Mi 8.

W sieci widzę dużo szkieł z "czarnym" notchem i obwódką, jednak ja wolałbym klasyczne, całe przezroczyste szkło, takie aby pokryło całą przednią taflę.
Oczywiście wiem, że szkła Nillkin są bardzo dobre, bo sam dotychczas używałem tylko tego na Mi 5, ale póki co ceny na allegro tych szkieł są ogromne - około 50-60 zł. Ja potrzebuję szkła za max 20-30 zł.
Chętnie zobaczę zdjęcia, jak wyglądają Wasze Mi 8 ze szkłem.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup szkło, które będzie dobre i pokryje maksymalną powierzchnię wyświetlacza, choćby kosztowało 100zł. Kupujesz to raz i masz na długo, więc na przestrzeni czasu wydatek i tak jest mały. Nie ma sensu inwestować w niemarkowe rzeczy bo i tak za jakiś czas dojdziesz do wniosku, że to szajs i będziesz musiał kupić coś lepszego. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry Cię uprzedzam, że takiego szkła nie znajdziesz :-D tzn. będą dwa typy szkieł:

1) z czarną ramką dookoła - takie rozwiązanie będzie miało więcej wad niż zalet. Co z tego, że pokryje Ci cały front skoro klej będzie tylko na krawędziach? Nie zapominaj o efekcie tęczy przy takim rozwiązaniu i wielu innych mankamentach, kończąc na szkłach które "zetną" po milimetrze ekranu z każdej strony (no może mniej);

2) szkła pokrywające płaską część ekranu - będziesz miał dookoła ze 2-3 milimetry przestrzeni która nie będzie chroniona i tyle. Takie coś będzie od Nillkina np..

Ostatecznie zostanie Ci folia ARC 3D od 3mk jeżeli będziecie chciał ochronić przed rysami cały front.
Takie cyrki są właśnie przy kochanych, zakrzywionych ekranach :) Takie same problemy były z Mi6 i nic się z tym nie da zrobić. Jak masz pokrowiec to nie użyjesz szkła 4D czy tam 5D bo Ci będzie podważać i zrobi się bąbel...

Może przy Mi8 wyjdzie jakaś nowa, super generacja szkieł ... wątpię mimo wszystko ...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę miał szkło mocolo z czarnymi ramkami i mi8. Wiem, że to trailer posta, ale jaram sie xD ewentualnie mi8 będzie bez szkła. Obiecuję w sobotę wrzucić jakieś fotki i napisać swoją opinię. 

Jakie szkło ma ekran w mi8? Gorille jakiej wersji, a jak coś innego to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stereo0 napisał:

Jutro będę miał szkło mocolo z czarnymi ramkami i mi8. Wiem, że to trailer posta, ale jaram sie xD ewentualnie mi8 będzie bez szkła. Obiecuję w sobotę wrzucić jakieś fotki i napisać swoją opinię. 

Jakie szkło ma ekran w mi8? Gorille jakiej wersji, a jak coś innego to co?

W sumie chętnie zobacze jak to wygląda, ale nie jestem po prostu przekonany.

Gorilla Glass 5 z tego co słyszałem

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MaxPrime napisał:

Z góry Cię uprzedzam, że takiego szkła nie znajdziesz :-D tzn. będą dwa typy szkieł:

1) z czarną ramką dookoła - takie rozwiązanie będzie miało więcej wad niż zalet. Co z tego, że pokryje Ci cały front skoro klej będzie tylko na krawędziach? Nie zapominaj o efekcie tęczy przy takim rozwiązaniu i wielu innych mankamentach, kończąc na szkłach które "zetną" po milimetrze ekranu z każdej strony (no może mniej);

2) szkła pokrywające płaską część ekranu - będziesz miał dookoła ze 2-3 milimetry przestrzeni która nie będzie chroniona i tyle. Takie coś będzie od Nillkina np..

Ostatecznie zostanie Ci folia ARC 3D od 3mk jeżeli będziecie chciał ochronić przed rysami cały front.
Takie cyrki są właśnie przy kochanych, zakrzywionych ekranach :) Takie same problemy były z Mi6 i nic się z tym nie da zrobić. Jak masz pokrowiec to nie użyjesz szkła 4D czy tam 5D bo Ci będzie podważać i zrobi się bąbel...

Może przy Mi8 wyjdzie jakaś nowa, super generacja szkieł ... wątpię mimo wszystko ...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Przy droższych szkłach nie ma efektu tęczy na Mi 6 (ani innych telefonach) np. szkło na cały ekran od Mocolo.  Myślę, że klej tylko na ramkach nie przeszkadza, a szkło na cały ekran na pewno lepiej ochroni smartfon, niż takie z 2-3 mm bez ochrony, bo telefon najczęściej spada właśnie na rogi... :) Sam wolałem, jak kiedyś ekrany były płaskie, bo można było sobie używać takie 3MK ROCK na całym ekranie i zapominało się o możliwości potłuczenia ekranu.

Testowałem wiele szkieł, te tzw. no-name były krzywo wycinane, miały efekty tęczy, dziwną siatkę. Dopiero Mofi zdało pierwszy egzamin (lecz była minimalna tęcza oraz siatka), a dopiero Mocolo w pełni mnie zadowoliło (brak tęczy, kropek itd). Teraz już używam któreś z kolei i kilka razy uratowało mi telefon. :)

https://pl.aliexpress.com/item/2PCS-9H-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi-8-Mi8-SE-Screen-Protector-Full-Cover-Glass-For/32883135853.html

 

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swojej Mi6 mam etui od Spigena które rekompensuje brak szkła w 100 %
Szkło mocolo miałem - nie było u mnie efektu tęczy ale etui tworzyło efekt mokrej plamy pod szkłem. Podwadzało więc szybko wylądowało w koszu.
Mam nadzieję że z Mi8 nie będzie takich cyrków. A wymierając pomiędzy etui a szkłem, wolę etui z wystającym rantem

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nakleiłem Full Cover Protection Tempered Glass Screen Protector for Mi 8 - Color : Black kupiony na stronie HonorBuy po 2 dolce. Nie wygląda najgorzej i zakrywa prawie cały przedni panel, łącznie z ramkami. Nawiasem mówiąc ten dołączany do zestawu przeźroczysty case jest bardzo tandetny.

1.jpg3.jpg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Zamontowałem dzisiaj szkło Nillkin 3D CP+ MAX.
Zacznę od tego, że szkło jest super dopasowane, przylega idealnie i co ważne, na całej powierzchni jest klej.

A teraz bardzo duży minus: Szkło nie ma wycięcia na czujnik zbliżeniowy i go blokuje. Wysłałem maila do Nillkina z reklamacją. (szkło zamontowałem idealnie tak jak trzeba)

IMG_20180709_165810.jpgIMG_20180709_165917.jpgIMG_20180709_170735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, wygląda rzeczywiście świetnie. Koniecznie daj znać czy coś poradzą na Twój problem. Dziwna sprawa, czy jest wycięcie tylko na głośnik ? dobrze widzę ? czy to nie wpływa na jakość zdjęć i skuteczność odblokowywanie ekranu ?

Edytowane przez Motonick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johnny1836, a jak wygląda to szkło pod kątem zamontowania jeszcze jakiegoś case'a na plecki? Jest to możliwe, czy to szkło ze względu na pokrywanie całej powierzchni będzie się podważać?

Kupowałeś je na Allegro w oficjalnym sklepie Nillkina? Koniecznie daj znać co odpisali, bo sam byłem nim zainteresowany, ale jak ma robić problemy z czujnikiem to wolę nie.
Swoją drogą wersję 3D CP+ MAX mają też do OP6 i tam jest wycięty cały notch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michacy napisał:

@johnny1836, a jak wygląda to szkło pod kątem zamontowania jeszcze jakiegoś case'a na plecki? Jest to możliwe, czy to szkło ze względu na pokrywanie całej powierzchni będzie się podważać?

Z oryginalnym casem leży idealnie, nic nie podważa, w ogóle nie widać jakby było założone szkło.
W sumie to z tym szkłem nawet fajniej leży ten case, bo szkło wystaje ponad jego rant, przez co obsługa gestami jest wygodniejsza (nie czuć pod palcem tego brzegu "kejsa")

IMG_20180710_104616.thumb.jpg.a8c6956b76d8709b0402cb0ab323f296.jpg

 

1 godzinę temu, Michacy napisał:

Kupowałeś je na Allegro w oficjalnym sklepie Nillkina? Koniecznie daj znać co odpisali, bo sam byłem nim zainteresowany, ale jak ma robić problemy z czujnikiem to wolę nie.
Swoją drogą wersję 3D CP+ MAX mają też do OP6 i tam jest wycięty cały notch.

Tak, oficjalny sklep. Napisali, żeby im odesłać szkło, to sprawdzą je czy ma jakąś wadę fabryczną. Także za chwilę odsyłam i czekamy na odzew :)
W tym samym szkle np do Samsunga Nota 9, są powycinane otwory na kamerę i czujniki - myślę, że tutaj też powinno tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2018 o 10:54, johnny1836 napisał:

Tak, oficjalny sklep. Napisali, żeby im odesłać szkło, to sprawdzą je czy ma jakąś wadę fabryczną. Także za chwilę odsyłam i czekamy na odzew :)
W tym samym szkle np do Samsunga Nota 9, są powycinane otwory na kamerę i czujniki - myślę, że tutaj też powinno tak być.

Patrzyłem na Aliexpress i nikt nie zgłasza takich problemów 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak przewalić cytowany post wraz z obrazkami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AfgFire napisał:

Patrzyłem na Aliexpress i nikt nie zgłasza takich problemów 

Też nie widziałem, dlatego kupiłem :)

Zobaczymy co powiedzą, być może szkło ma jakąś wadę fabryczną, jakby nie patrzeć przyjęli reklamację i nie mieli zastrzeżeń co do tego, jak szkło zostało przeze mnie zamontowane.
Na razie czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, johnny1836 napisał:

Też nie widziałem, dlatego kupiłem :)

Zobaczymy co powiedzą, być może szkło ma jakąś wadę fabryczną, jakby nie patrzeć przyjęli reklamację i nie mieli zastrzeżeń co do tego, jak szkło zostało przeze mnie zamontowane.
Na razie czekam na odpowiedź.

Jest to ciekawe bo szkło jest przeźroczyste więc powinno to działać normalnie :D

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blindzik napisał:

mam to samo szkło od nilkina CP+ na cały ekran i po 1,5 tygodnia użytkowania nie stwierdzam problemu z czujnikiem, natomiast już mi się porysowało :P

Ciekawie... Czyli może być jakaś wada fabryczna tego mojego szkła...

Ja nadal czekam na odpowiedź od Nillkina, ale niestety zastrzegają sobie 14 dni na rozpatrzenie reklamacji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując kwestię szkła 3D CP+ Nillkina:

Reklamacja została uznana, dostałem zwrot pieniędzy od Nillkina.

Napisałem też maila z pytaniem co było powodem blokowania czujnika, taką dostałem odpowiedź:

Cytat

"producent szkła nie przewidział miejsca na czujnik zbliżeniowy. Wszystkie posiadane przez nas egzemplarze są jednakowe z tym, które Pan otrzymał.
W przypadku zakupu kolejnego otrzyma Pan identyczny produkt."

 

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michacy napisał:

Czyli według tego szkło się zupełnie nie nadaje do tego telefonu.

Chyba nie tylko Ty zgłaszałeś ten problem, bo widzę, że na stronie producenta pojawiło się to szkło już z wycięciem na czujnik. Ciekawe czy w związku z tym wycofają te bez wycięcia.

Rzeczywiście, zaraz napiszę do nich kiedy będą mieli takie w sprzedaży. 

Zastanawiam się jakie inne szkło mógłbym kupić, bo szczerze mówiąc to do wyboru zostaje chyba tylko mocolo (które ma różne opinie bo jest klejone tylko na rantach) albo aliexpress (również wątpliwej jakości)

Ktoś coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, johnny1836 napisał:

Ktoś coś poleci?

Heh... Przeczytałem właśnie opis na Alledrogo, w autoryzowanym sklepie Nillkina "Szkła z serii CP+ MAX, są w pełni transparentne dzięki czemu nie zniekształcają one obrazu wyświetlanego na urządzeniu, oraz nie przeszkadzają one urządzeniu w wykrywaniu interakcji użytkownika z urządzeniem."...? ;)

Generalnie, jak znam życie, i tak nic z tym nie zrobią. Ile osób zwróci się o refundację? Pewnie jesteś jednym na 1000 kupujących...

Fakt, wygląda to dość apetycznie, zwłaszcza zważywszy ekrany 3.5D w telefonach. Nie mniej, odpowiadając wprost na Twoje pytanie, korzystając z Mi MIX 2s, z w pełnią świadomości zrezygnowałem ze szkła na korzyść folii. Umówmy się, jeśli ktoś dba o telefon, to nikłą szansa jest na to, że stanie się coś poważniejszego niż przypadkowe powstanie rys od zetknięcia z kluczami w kieszeni, etc. Jeśli tak, to folia wystarczy w zupełności. Ergo... Korzystam (zamiennie) z folii 3MK Shield i oryginalnej folii Xiaomi. Koszty niewielkie (odpowiednio, 13 PLN i 10 PLN, ceny z KW). Zmieniam co pół roku, o ile coś się nie przytrafi.

Mocolo jest dobre. A raczej było dobre w czasach, gdy powierzchnie ekranów były płaskie. Teraz będzie odstawać na krawędziach, albo do nich nie dochodzić (szkło będzie miało nieco mniejszą powierzchnię). Więc będziesz się męczył...

Spróbuj mnoże jeszcze z czymś takim:

https://www.aliexpress.com/item/CHYI-3D-Curved-Film-For-Xiaomi-Mi-Mix-2S-Screen-Protector-Full-cover-Hydrogel-Film-With/32837724776.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dDgg9LG

Tylko poszukaj wersji dla Mi 8... ;)

Generalnie świetna folia, praktycznie niewidoczna. W miejscach, gdzie udało mi się ją poprawnie założyć, jest po prostu świetna. Ale... No właśnie. Ten zestawik elementów ułatwiających aplikację to... cóż... Można sobie... Założenie tej folii to wyzwanie. Od razu przestrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrosi napisał:

 Nie mniej, odpowiadając wprost na Twoje pytanie, korzystając z Mi MIX 2s, z w pełnią świadomości zrezygnowałem ze szkła na korzyść folii. Umówmy się, jeśli ktoś dba o telefon, to nikłą szansa jest na to, że stanie się coś poważniejszego niż przypadkowe powstanie rys od zetknięcia z kluczami w kieszeni, etc. Jeśli tak, to folia wystarczy w zupełności.

 Akurat jestem jednym z tych co dbają i nie wykluczyłem jeszcze zakupu folii :) Po prostu wolałbym szkło, ale tylko do Nillkina jestem przekonany, bo zawsze sprawowało się najlepiej na moich telefonach.

5 minut temu, mrosi napisał:

próbuj mnoże jeszcze z czymś takim:

https://www.aliexpress.com/item/CHYI-3D-Curved-Film-For-Xiaomi-Mi-Mix-2S-Screen-Protector-Full-cover-Hydrogel-Film-With/32837724776.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dDgg9LG

Generalnie świetna folia, praktycznie niewidoczna. W miejscach, gdzie udało mi się ją poprawnie założyć, jest po prostu świetna. Ale... No właśnie. Ten zestawik elementów ułatwiających aplikację to... cóż... Można sobie... Założenie tej folii to wyzwanie. Od razu przestrzegam.

Natknąłem się jakiś czas temu na tą folię, jeśli masz ją aktualnie na telefonie, to chętnie zobaczę zdjęcia, bo zapowiada się, że jest warta więcej niż to co sugeruje jej nazwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, johnny1836 napisał:

Natknąłem się jakiś czas temu na tą folię, jeśli masz ją aktualnie na telefonie, to chętnie zobaczę zdjęcia, bo zapowiada się, że jest warta więcej niż to co sugeruje jej nazwa :D

Niestety nie. Tak jak napisałem jej aplikacja to mała mordęga. Fakt, że kilka razy ją podrywałem, bo leżała krzywo na ekranie. Za którymś podciągnięciem już przestała wyglądać ładnie... Muszę jeszcze raz zamówić. Teraz przynajmniej wiem, że ten plastikowy uchwyt to można... Nie skomentuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michacy napisał:

na stronie producenta pojawiło się to szkło już z wycięciem na czujnik. Ciekawe czy w związku z tym wycofają te bez wycięcia.

 

Odpowiedź na pytanie do Nillkina o nową wersję szkła:

Cytat

w chwili obecnej wyjaśniamy sytuację z producentem, jednak nie oczekujemy dostawy tego produktu w ciągu najbliższych tygodni.


Napisałem też pytanie do sklepu Nillkina na aliexpress, czy mają nową wersję szkła. Zobaczymy co tutaj powiedzą

EDIT:
Mają :)

 

Dnia 13.07.2018 o 20:40, blindzik napisał:

mam to samo szkło od nilkina CP+ na cały ekran i po 1,5 tygodnia użytkowania nie stwierdzam problemu z czujnikiem, natomiast już mi się porysowało :P

Masz otwór w miejscu czujnika zbliżeniowego czy tylko na głośnik?

Edytowane przez johnny1836
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2018 o 17:21, johnny1836 napisał:

Cześć!

Zamontowałem dzisiaj szkło Nillkin 3D CP+ MAX.
Zacznę od tego, że szkło jest super dopasowane, przylega idealnie i co ważne, na całej powierzchni jest klej.

A teraz bardzo duży minus: Szkło nie ma wycięcia na czujnik zbliżeniowy i go blokuje. Wysłałem maila do Nillkina z reklamacją. (szkło zamontowałem idealnie tak jak trzeba)

IMG_20180709_165810.jpgIMG_20180709_165917.jpgIMG_20180709_170735.jpg

Wygląda super - nie robi się w tutaj efekt "mokrej plamy"?

czy dostałes juz wersję z wycięciem na czujnik zblizeniowy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, thugzie napisał:

Wygląda super - nie robi się w tutaj efekt "mokrej plamy"?

czy dostałes juz wersję z wycięciem na czujnik zblizeniowy?

 

 

Nie ma w PL jeszcze szkła z wycięciem
Nie ma efektu "mokrej plamy" czy tęczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...