Skocz do zawartości

Jakie szkło hartowane?


marcinj6

Rekomendowane odpowiedzi

Już je chyba polecali,
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7256507653

Też kupiłem. Super. Klej na całej powierzchni, elegancko siedzi. Kilka innych "tanich" próbowałem i jak dla mnie eleganckie. Nie ma kropek, pasuje git, przylega równo.
Wszystko fajnie tylko obcina niestety ekran z obu stron:/ wejdź sobie np w diagnostykę a zobaczysz od razu że od lewej strony będą obcięte litery..

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie za 2 tyg się dowiemy:) a ile kosztowało Cię z przesyłką?
 
W opisie pisze że szkło nie jest na cały ekran.
 
 
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
 
e7586690d847d9b96a589fa546490819.jpg
1,57$. Przyjdzie to porównam do tego z allegro za 6,90zł. Mam jeszcze jedno zapasowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szkło na płaską cześć ekranu. Mniej wiecej wyświetlacza. Dlatego ja preferuję z czarną ramką - bardziej mi "estetycznie" odpowiada.

 

W domu mam takie na r5+, to podrzucę później zdjęcie.

Ciekawe dlaczego nie mogą zrobić szkła takiej wielkości jak to z ramka tylko przezroczyste:)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wtedy "odstaje" na brzegach przez to że ekran 2.5D. I jest wtedy tragedia, brzydkie i zaraz pełno kurzu pod tym.
Dlatego albo na cały z czarną ramką albo czyste na środek.
Ale przecież to szkło z czarna ramka to jest szkło przezroczyste z namalowana ramka na czarno.. więc jakby nie malowali to byłby ideal.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to temat o tym, ale..

Pod tą czarną ramką ukruty jest fragment na którym szkło nie przylega do ekranu.
Od razu nie specjalnie to wygląda, a do tego po jakimś czasie każdy paproch się przylepia "w szparze" między szkłem a ekranem. To jest minimalna szczelina ale robi się dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba kupię normalne szkło przezroczyste bo dzisiaj zauważyłem że jak oglądałem filmik na YT z napisami to polowa napisów w drugim rzędzie była obcięta:/ fajnie wygląda ta ramka bo rzeczywiście jest to 2.5d i jest n całym froncie szkło ale to obcinanie mnie denerwuje:/

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste szkło, pokrywające "płaską" cześć. Co prawda z r5+ ale to bliźniaczy telefon.
A na drugim mój rn5p. ze szkłem z ramką.

Ja wolę z ramka. Z drugiej strony, kupić na allegro bylejakie w tej i tej wersji to może z ~20złotych wyjdzie. Każdy może sobie porównać.

Ja wolę to z ramką. a58990a2e40d854e5f0b777c197c7090.jpga203b51d0c7b49b26e82163a60ec8691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to 1. jest od r5+ a nie rn5p.
Są to co prawda podobne telefony, ale czujniki na górze mają w innych miejscach. Szkła raczej nie pasują.
Musisz szukać.

To jest podobne, i ma zaznaczone że jest na płaską cześć. To tylko sugestia, sam musisz wybrać.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7446684518

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zwykłe szkło przezroczyste tylko na płaska część i wystarczy już kombinacji przerobiłem już trochę tych szkieł z ramkami bo bokach i na dole i na górze.. niestety wszystkie szkła z ramką są kiepsko dopasowane i obcinają obraz na ekranie po bokach.. a poza tym straszny syf zbiera się pod tą ramką. Gdy zdjalem szkło po 2tyg to front po bokach i na górze był cały zakurzony.. kamera przednia była cała w kurzu co powodowało bardzo słabe zdjęcia z przedniej kamery. Prawda jest taka że i tak szkło przyklejone jest na płaskiej części a ramki tylko zakrywają zakrzywione boki ekranu ale nie są przyklejone do niego.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego szkła które kupiłem po 6,90 z, allegro. Dobrze spełniało swoją rolę, wczoraj je odkleiłem no pękło i się uszczerbiło w rogu. Jest pokryte cale klejem oprócz miejsc w górnej części - aparat, głośnik, czujniki.. Zdjęcie poniżej. Na czarnej części tam gdzie ramka śmiem twierdzić że przylega do ekranu gdyż nie było tam paprochów po odklejeniu. Z tego co ktoś inny pisał spodziewałem się że będzie dużo gorzej. 5159cc63aa7e3f7c2e81977503567198.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj szkiełko z tej aukcji https://www.aliexpress.com/item/Note5-Pro-Tempered-GLASS-For-Xiaomi-6X-Redmi-Note-5-Pro-Screen-Protector-Cover-For-Mobile/32876317589.html

Całe przeźroczyste, są 3 okrągłe otwory na aparat, lampę i czujnik, oraz wycięcie na głośnik. Szkło jest niewiele mniejsze od tego z allegro, które kupiłem i o którym mowa kilka postów wcześniej ( to po 6,90zł). Może po 1mm z każdej strony. Nie wiem jak będzie przylegać do ekranu bo na razie nie będę odklejał tego szkła co mam aktualnie przyklejone. Tyle na ten moment mogę powiedzieć, jeśli by ktoś chciał kupić i przekonać to cena nie wielka, można zaryzykować.

EDIT:

Jedno co muszę stwierdzić to fakt, że to szkło z allegro z ramką, faktycznie minimalnie musi nie przylegać na samych krawędziach bo już mam odpryski w dwóch miejscach, a szkło 2 dni temu założyłem. Poprzednie wytrzymało ponad 2 tygodnie. Pewnie niebawem założę to z aliexpress...

 

Edit 2:

 

Nakleiłem szkło z aliexpress. Ładnie spasowane minimalnie mniejsze od tego z, allegro o czym już pisałem. Niestety nie przylega dokładnie na krawędziach i nie jest to 2.5D. Może po 1mm jest powietrze, nie wygląda to tak bardzo źle ale z tym szkłem z czarną ramką było lepiej. Minus szkła z ramką jest taki że ono bardziej nie przylega na krawędziach przez to łatwo o pęknięcia zwłaszcza na rogach jak i na całej długości. Z tych dwóch chyba wolę to z ramką. Jeszcze kupie pewnie nillkina cp+ w ostateczności.

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi o to te szkło

https://m.aliexpress.com/item/32858461485.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32858461485&productSubject=32858461485&shortkey=aymE36JF&addresstype=600

Jutro myślę to nakleić jak widzę to przykrywa cały ekran.

Według niby tej instrukcji co jest w opisie należy po nałożeniu użyć tego liquidu mam nadzieję że to mi nie uszkodzi telefonu ciekawy jestem wgl co to za płyn :) używał ktoś tego szkła? Wiem że ktoś używał bo gdzieś to widziałem że ktoś polecał.

Screenshot_2018-08-12-21-43-21-941_com.alibaba.aliexpresshd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę w takie wynalazki. Ktoś tu wyżej pisał że po jednym dniu mu to wyciekło. Ma to za zadanie po prostu zamaskować sztucznie te niedoklejone miejsca, więc takie trochę oszukiwanie optyczne. Równie dobrze można by użyć zwykłej wody i też wypełni te szczeliny. Jeszcze była wzmianka chyba, że komuś to zastygło i było jak klej, więc uważaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jestem po naklejeniu tego szkła. Co mogę powiedzieć hm jak dla mnie jak najbardziej ok. Dodam od razu, że nie używałem załączonego do zestawu liquidu. Ja mam wersję z biało niebieską obudową. Przód jest biały więc aż tak bardzo nie widać że boki są niezbyt doklejone. Jak się mocno wypatrzymy to widać trochę że coś tam jak by jest nieprzyklejone. Jak dla mnie ok i nie mam zamiaru zmieniać na te chwilę na inne. Przypuszczam że na ciemnej przedniej obudowie może być widać te niedoklejenia.

 

Edit. To teraz powiem tak po całym dniu użytkowania tego szkła. Telefon siedział w kieszeni co jakiś czas tylko zaglądałem do niego. Co stwierdzono, na około szkła zbiera się syf więc trochę lipa oczyściłem co nieco i na około poleciałem tym płynem z zestawu. Trochę takie jak olej nie śmierdzi śliskie pod palcami.

Edytowane przez maxio69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałbym nie ryzykować z jakimiś płynami na ekranie. Jeszcze się okaże że to potem robi się jak sylikon i będzie kicha.. ogólnie rzecz biorąc to skoro da się zrobić szkło dla Samsunga Galaxy Sx edge to znaczy że dla 2.5D też by się dało. Może ktoś w końcu takie zrobi:) na razie używam zwykl go szkła przezroczystego może nie zakrywa idealnie całej powierzchni ale przynajmniej nie zbiera się brud i nie ucina ekranu:)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przysłano mi dziś szkło Amazing H + pro do Redmi note 5, szkło nie pasuje idealnie, ale jest eleganckie czułość okej tylk  po stronie gdzie mam mniejszą ramkę mam wrażenie że coś wolno chodzi, zapewne kwestia przyzwyczajenia, na środku gdzie występuje szkło śmiga jak trzeba, widoczność okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...