Skocz do zawartości

[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstaluj delta gapps with modular addons, full wipe nie jest potrzebny ale będziesz robił wipe systemu i jeszcze raz wygrywał ROM i gapps.

 

Czy w tym przypadku wipe systemu wywala wszystkie aplikacje i trzeba będzie je na nowo instalować/ustawiać?

 

Bo zgodnie z tym co poniżej, to nie, ale wole się upewnić :wink:

 

Personal settings and data are not lost when manually formatting the /system partition because that information is stored on other partitions.

 

-- 

Pozdrawiam,

msk

Edytowane przez msk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w skrócie, nic to nie pomogło. Dalej SystemUpdate trzyma telefon w Awake...

 

Czyli pozostaje chyba pełen wipe?

 

-- 

Pozdrawiam,

msk

 

Możesz spróbować ale to może nic nie dać niestety :/

Zapoznaj się z http://forum.xda-developers.com/general/general/fix-fix-systemupdateservice-wakelock-t3060548może to pomoże :)

Daj znać co z tego wyszło, może się jeszcze komuś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link!

 

Na razie zrobiłem wipe danych dla usług google w TitaniumBackup i pomogło. Zobaczymy na jak długo. Jak wróci problem, to spróbuje metody z XDA.

 

--

Pozdrawiam,

msk

 

 

Wróciłem do CM11 R24 po testach CM12 i miałem ten sam problem czyli SystemUpdate trzyma telefon w Awake... :/

 

Rozwiązanie jest dosyć proste ale trzeba pogrzebać w systemie.

 

1. Wchodzimy w ustawienia i wybieramy prywatność

 

fredek_wakelock_fix-1.jpg

 

2. Następnie ochrona prywatności

 

fredek_wakelock_fix-2.jpg

 

3. Klikamy te 3 kropki u góry po prawej i wybieramy zaawansowane

 

fredek_wakelock_fix-3.jpg

 

4. Znajdujemy Usługi Google Play

 

fredek_wakelock_fix-4.jpg

 

5. Zmieniamy ustawienia dwóch opcji: Wybudzanie i Nie usypiaj

 

fredek_wakelock_fix-5.jpg

 

I po kilku minutach widzimy już efekt działania zmian:

 

fredek_wakelock_fix-6.jpg

 

I nasz rom CM11 mimo błędów w usługach googli przechodzi w deep sleep :mrgreen:

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jeszcze 1 update, określony jako wersja finalna, brak info o ETA.

 

Edit: z tego co widzę aktualnie gmerają w źródłach thermal-engine, gps, network i audio oraz obsługi LED-a, także spokojnie nie porzucili CM11 :)

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nasz rom CM11 mimo błędów w usługach googli przechodzi w deep sleep :mrgreen:

 

Tylko jak rozumiem, wtedy nie działa poprawnie instalowanie aplikacji przez przeglądarkę?

W sensie, że w przeglądarce klikam instaluj i po ułamku sekundy mi się aplikacja ściąga w telefonie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak rozumiem, wtedy nie działa poprawnie instalowanie aplikacji przez przeglądarkę?

W sensie, że w przeglądarce klikam instaluj i po ułamku sekundy mi się aplikacja ściąga w telefonie..

 

Działa oczywiście bez problemu. te przełączniki powodują tylko, że jak nie korzystasz przez dłuższy czas z telefonu i się wyłączył wyświetlacz a potem CPU przeszedł w deep sleep to nie będzie w tym czasie robił aktualizacji. Potencjalnie problem mógłby być jakbyś chciał instalować jakąś bardzo dużą aplikację i nic nie robić na telefonie ale to też nie jestem przekonany bo sklep play nie ma blokowane usypianie i wybudzanie.

Błędnie działają usługi google play w wersji 7.0.97 i 7.0.99 - efekt jest taki, że nie pozwalają w ogóle telefonowi przejść w deep sleep. I to dosyć losowo się zachowuje, mi wersja 7.0.99 na początki przez parę godzin dobrze działała, później się jej pogorszyło. Sporo osób na to narzeka, zwłaszcza takich, które wiedzą jak sprawdzić czy telefon przechodzi w deep sleep.

Problem z usługami Google Play jest globalny, dotyczy wielu różnych telefonów na KitKat 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki krótki poradnik, bo pewnie nie wszyscy o tym wiedzą :)

Jak w CM11 w informacjach o telefonie poklikamy w Numer Kompilacji pojawią się nam dodatkowe opcje w menu telefonu.

 

fredek_dodatkowe-1.jpg

 

Są to Opcje programistyczne (taka czarna magia :mrgreen: ) i ciekawsze Wydajność.

Wchodzimy w Wydajność

 

fredek_dodatkowe-2.jpg

 

Zostaliśmy ostrzeżeni, teraz możemy sobie poustawiać parę rzeczy bez instalowania zbędnych programów :cool:

 

fredek_dodatkowe-3.jpg

 

Warto wejść w Procesor i trochę zmniejszyć taktowanie, telefon nadal będzie płynnie działał, grzał się będzie mniej a gierki i tak chodzą na GPU :)

 

fredek_dodatkowe-4.jpg

 

Możemy sobie pozmieniać zarządcę I/O - ja tego akurat nie ruszam ale warto poeksperymentować jak ktoś ma aplikację która intensywnie korzysta z danych na karcie SD lub pamięci wbudowanej na dane.

 

fredek_dodatkowe-5.jpg

 

Możemy sobie też dodać kilkadziesiąt dodatkowych MB wolnej pamięci ustawiając dodatkowe opcje w zażądaniu pamięcią.

 

fredek_dodatkowe-6.jpg

 

Robi się wtedy ok. 550 MB wolnej pamięci dla aplikacji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , macie jakiś sposób na przeładowujący się launcher ? kiedy mam włączone kilka apek i np. chce przejść do ekranu głównego to właśnie następuje przeładowywanie :/ nie da się gdzieś zaznaczyć opcji "utrzymuj w pamięci" czy cuś ? :D

//Rozwiązane, sflaszowałem launcher z xperii z3 ;D działa perfekt

Edytowane przez KamilDsD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam R24 i żadnych problemów z pamięcią czy przeładowaniem launchera.

Na pewno instalowałeś wszystko dobrze ?

aaaaa CM12 i wszystko jasne ...

Źle mnie zrozumiałeś to że teraz mam cm12 nie znaczy że wcześniej też go miałem, swoją wypowiedź odnoszę do czasu przeszło gdy jeszcze sprawdziłem na 11.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś to że teraz mam cm12 nie znaczy że wcześniej też go miałem, swoją wypowiedź odnoszę do czasu przeszło gdy jeszcze sprawdziłem na 11.

Najwięcej wolnej pamięci RAM bez kombinowania miał CM11 R16 czyli jedyna wersja z włączonym ZRAM, wydany 15/01/2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CM11 R16 wyszedł nowy Cody kernel http://www.mediafire.com/download/hy6m501mcf96544/output_17_Feb_2015-g6e12f86-00410-g51b3c8b.zip

 

17Feb2015

- drivers: input: ts: doubletap2wake: bump version to 1.4

- drivers: input: ts: sweep2wake: bump version to 1.5.7

- [exp]drivers: input: ts: s2w: Add keypad S2W for Redmi 1S (armani)

- drivers: input: ts: ft5x06: use monitor mode with CONFIG_TOUCHSCREEN_PREVENT_SLEEP

- drivers: input: ts: s2w: don't use musiqmod on the navbar

- Fix Goodix panel drivers as well (credits to zeroblade1984)

- ft5x06:Fix notifier for suspend (credits to zeroblade1984)

 

Wgrywamy przez TWRP (wipe jest niepotrzebny).

Można sobie znowu wybudzać/usypiać telefon przez dwuklik w ekran :)

Można to wrzucić do R24 ? Fajnie mieć dwuklik. I czy przy okazji nic w R24 się nie popsuje, bo chodzi to wszystko jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to wrzucić do R24 ? Fajnie mieć dwuklik. I czy przy okazji nic w R24 się nie popsuje, bo chodzi to wszystko jak trzeba.

 

Popsuje się, do R24 możesz wrzucić tylko TheBeast_v2.3_CM tu masz wątek na XDA http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/orig-development/kernel-beast-kernel-t2998620

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R25 [2015/04/05]:   https://basketbuild.com/uploads/devs/Kra1o5/Xiaomi/armani/cm-11-20150405-UNOFFICIAL-armani.zip

  • LED speed and duration finally works
Some fixes for mobile networks and data
Changes in network location and gps
Thermal engine now reads battery temp
Powersave performance profile now uses powersave governor
Other minor changes and updates

 

Jest to wersja finalna, następnych CM11 raczej nie będzie chyba że znajdą się jeszcze jakieś błędy wymagające poprawy :)

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...