Skocz do zawartości

[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety na 1s jak i na redmi 2 z tego co czytam trzeba se miui darować i na cyjanogenansie przesiąść bo miui na 1gb ram chodzi cienko i szkoda psuć sobie przyjemność z jego użytkowania jak i wyrabiać sobie zła opinie o miui na podstawie tych telefonów. No nic xiaomi popełnił trochę błędów wydając telefony z 1gb ramu i juz raczej tego nie zrobia

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HTC HD2 gdzie było 512 ramu. Miui tam chodził dobrze, więc nie chodzi tutaj o sam fakt posiadania miui tylko o wersje tego oprogramowania która się ma, a prawdą jest że im wyższe tym większe wymagania z racji implementacji coraz to nowszych udziwnień

Edytowane przez m.drozd.88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wipe cache,user data,dalwik, jednym słowem wszystko, instalacja romu potem odrazu ggaps,telefon uruchamia sie wszystko ładnie pieknie działa puki nie wylacze go,pozniej juz niechce sie wlaczyc,zrestartowac,nie pomaga zadne wipe czego kolwiek,łapie bootloopa na logo MI,pomaga tylko ponowne wgranie tego lub jakiegos innego romu od nowa,co moze byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 30.01 testuje CM 11 R17, i większych bugów nie zauważyłem. Telefon w końcu przestał się grzać, działa dużo lepiej jak na MIUI v 47. Zadnych problemów z głośnością rozmów. Poza tym na miui miałem problem z jakością połączeń przez zestaw głośnomówiący bluetooth w aucie. Rozmówcy skarżyli się na trzaski i szumy i niską jakość docierającego do nich dźwięku, zestaw działał dobrze z innymi telefonami. Po instalacji CM problemu nie ma, wręcz rozmówcy twierdzą, zę jakość rozmów jest bardzo dobra.  Co prawda w gappsach brakuje takich rzeczy jak prosty przycisk do wybierania z której karty chcę wykonać połączenie, tak jak w miui, może ktoś znalazł rozwiązanie lub patent na to ? Bo jeżlei chodzi o sms-y to poradziłem instalując GoSMSPro. Jednym słowem ten telefon w końcu zaczął działać na CM11 R17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest możlwiość aby na górnej belce była ikonka dotycząca prędkości pobierania danych? Miałem to bodajże na miui a na tym cm nie widzę tego. Może potrzebna jakaś apka?

Prędkość w pasku statusu na górze zrobisz GravityBoxem i Xposed.

Tylko mnie po restarcie telefonu to znika, także nie wiem co i jak z tym.

 

Malipoz wejdź w ustawienia kart sim i tam zaznacz sobie przy czym ma sie pytać z której karty korzystać, czy to mają być tylko smsy czy każda usługa

W aplikacji sms też pyta? Bo mnie wysyła albo z zaznaczonej, albo jak mam żeby pytał to z 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuję C11 R18 :)

 

Zmiany w R18:

 


  • New KitKat kernel from CAF
  • Changed caf-new variants for display and media
  • Added color calibration control
  • Video playback issue fixed
  • Updated blobs from dior

Widzę 2 problemy:

1. Przez noc bateria zjechała z 70% do 35%, deep sleep działa, nic specjalnego nie drenuje baterii, żadna podejrzana apka a bateria znika :/

2. Nie działają przyciski sterujące w słuchawkach

 

Pobawię się jeszcze trochę i wracam do R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na R16 spada mi w ciągu nocy o 5-7%, to jest akceptowalne choć na miui V45 i V47 było to 0-2% także może być lepiej.

35% w R18 to zdecydowanie za dużo. Często używam słuchawek (piston v2 oraz 1 more design) i brak reakcji na przyciski jak dla mnie dyskwalifikuje ten rom. R17 nic ciekawego nie wnosił (ma problemy z programowym dekodowanie wideo), wyłączono w nim ZRAM podobnie zresztą jak w R18 także jak dla mnie najlepiej sprawuje się R16 które jakiś uciążliwych błędów nie ma a rewelacyjnie zarządza ramem i żadnych aplikacji nie ubija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CM11 R16 wyszedł nowy Cody kernel http://www.mediafire.com/download/hy6m501mcf96544/output_17_Feb_2015-g6e12f86-00410-g51b3c8b.zip

 

17Feb2015
- drivers: input: ts: doubletap2wake: bump version to 1.4
- drivers: input: ts: sweep2wake: bump version to 1.5.7
- [exp]drivers: input: ts: s2w: Add keypad S2W for Redmi 1S (armani)
- drivers: input: ts: ft5x06: use monitor mode with CONFIG_TOUCHSCREEN_PREVENT_SLEEP
- drivers: input: ts: s2w: don't use musiqmod on the navbar
- Fix Goodix panel drivers as well (credits to zeroblade1984)
- ft5x06:Fix notifier for suspend (credits to zeroblade1984)

 

Wgrywamy przez TWRP (wipe jest niepotrzebny).

Można sobie znowu wybudzać/usypiać telefon przez dwuklik w ekran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przechodzac do starszej wersji trzeba robic jakies zabiegi typu wipe itp? Bo przechodzac na nowsza nic nie robie.

A drugie pytanie. Dzialaja wam na tym romie skuchawki z mikrofonem? Bo dostalem w prezencie sluchawki douszne z mikrofonem i skuchawki dzialaja a mikrfon nie. Gdzies trzeba ustawienia zmienic? Na lumii dzialaja plug and play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...