Skocz do zawartości

[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

W profilach zasilania i ustawieniach dźwięku jest kilka słów po angielsku, innych niedorobek lub błędów nie widzę, testuje R16 od rana :smile:

 

Edit: Przy konfiguracji trigerow/wyzwalaczy dla profili zasilania są niestety błędy ale wystarczy usunąć stare profile (w R15 nie było trigerów)  i utworzyć nowe (bez kopiowania starych) i jest ok :)

Edytowane przez fredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wydaje się dobrze działać, jednak u mnie jak ściągam z górnego paska szybkie ustawienia, kafelki z szybkimi ustawieniami to nie działa mi przełączanie ręczne pomiędzy 2g, a 3g. Ikona kafelka się nie zmienia i nie przełącza, trzeba to zrobić ręcznie po wejściu w ustawienia sieci na sim. Wole jednak ten błąd od niekontrolowanego klikania uchem

Edytowane przez zbawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać co rozumiesz przez full wipe ? Pytam bo nie mogę zainstalować CM przez TWRP 2.8.4.0, nie chcę też uceglić telefonu. Obecnie korzystam z MIUI 47.0.0.

żeby zainstalować CM11, trzeba mieć na pokładzie Custom Recovery - najbardziej popularne dla naszej słuchawki to TWRP

 

Full wipe, to format wszystkich partycji, włączając w to kartę SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z ekranem dotykowym podczas rozmowy był jedynym, o którym mi wiadomo. Reszta działa. Dwie karty SIM odpowiednio zarządzalne, aplikacje chodzą stabilnie. Ja nie mam żadnych problemów.

 

EDIT:

Ewentualnie jak jest jakaś konkretna rzecz, którą chcecie sprawdzić - to mogę testnąć u siebie.

Testuje.

 

Mam wrażenei że telefon się grzje i bateria zbyt szybko maleje jak na CM. ( jast tak samo jak na miui )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje.

 

Mam wrażenei że telefon się grzje i bateria zbyt szybko maleje jak na CM. ( jast tak samo jak na miui )

Może to kwestia jakiejś konkretnej aplikacji?

U mnie przy normalnym użytkowaniu (3g, dane mobilne zawsze włączone, wifi zawsze włączone) - smsy/dzwonienie/od czasu do czasu internet etc wytrzymuje jeden dzień. Żadnego przegrzewania.

Przy braku korzystania z telefonu (leży i go nie dotykam - ale przy założeniach j.w.) wytrzymuje 1,5 dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia jakiejś konkretnej aplikacji?

U mnie przy normalnym użytkowaniu (3g, dane mobilne zawsze włączone, wifi zawsze włączone) - smsy/dzwonienie/od czasu do czasu internet etc wytrzymuje jeden dzień. Żadnego przegrzewania.

Przy braku korzystania z telefonu (leży i go nie dotykam - ale przy założeniach j.w.) wytrzymuje 1,5 dnia.

 

hmmm to całkowicie inaczej jak u mnie.

Tzn wcześniej na CM na moim normalnym użytkowaniu tj wifi non stop + sms dzwonnienei powiedzmy że mało + viber po wifi troche.  wytrzymywał 2 dni ( 1 sim)

gdybym go tak zostawił bez kożystania było by spokojnie 3 dni.

 

Teraz na tym nowym czuje lekkie ciepełko w ręce i po 1 ok 17h miałęm już tylko 30% bateri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ZRAM  jest CM11 R16 tylko 128 MB, lądują tam rzeczy z których system nie korzysta, nie zauważyłem by w jakikolwiek sposób wpływało to na wydajność baterii lub jej temperaturę.

W MIUI jest go coś koło 600 MB i tam niestety bywa on odczuwalny.

 

Udało się może komuś zainstalować MIBand (MI Opaskę) wyciągniętą z ostatnich romów MI3 lub Mi4 - chodzi o wersję PL bo za angielską nie ma kłopotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem zaczyna sie grzac, ale moim zdaniem to kwestia zawieszajacej sie aplikacji... Jeszcze nie ustalilem ktorej... U mnie tez wifi non stop, rozmowy srednio 2-3g dziennie i wytrzymuje jeden dzien

Chyba masz racje po restarcie telfonu już się nie grzeje a bateria trzyma dłużej.

 

Pojawił mi się jeszcze jakiś problem z kolorami - to co miało być przeźroczyste było białe ( tapeta w menu i otoczki niektórych ikonek na pulpicie ) - pomugł dopiero restet z wyciągnieciem bateri na żwyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jedną rzecz zauważyłem wczoraj, nie zawsze podczas rozmowy działa zmiana głośności rozmówcy. Niby pasek się przesuwa, ale efektu nie ma. Podczas rozmowy jest cały czas taka sama jaka była przy jej rozpoczęciu.

Ze dwa razy mi się wydawało, że tak było, ale myślałem, że może to złudzenie. Natomiast wczoraj do mnie kolega zadzwonił przez jakiś zestaw słuchawkowy i bardzo głośno go u siebie słyszałem. Nie byłem w stanie przyciszyć..

Ktoś może potwierdzić, zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z R14 na R16 i nie mam możliwości w ogóle regulacji głośności rozmów. Nie ważne czy przychodzące czy wychodzące. Głośność na maksa i zmniejszanie/zwiększanie nic nie powoduje.

To normalne? Czy musze jakiegoś wipe zrobić? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukazała się nowa wersja kernela Cody dla CM R16. Po jego zainstalowaniu telefon się nie grzeje, działa przełącznik 2G/3G i można wybudzać telefon podwójnym stuknięciem w wygaszony ekran. Szczerze polecam. Wystarczy zainstalować w recovery ten pliczek zip :)

Edytowane przez Tomecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...