Skocz do zawartości

[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

rom musi być z tej samej "rodziny", jeśli korzystasz z cm to spoko wystarczy tylko WIPE CACHE/DALVIK,

 

 

Dzięki. Właśnie mimo iż było to w jednej rodzinie zawsze ful łajpa robiłem, ale za często CM wychodzi żebym na to czas poświęcał, a od R11 już jest używalny i po updacie xposed o dziwo też parę rzeczy się poprawiło :smile:

Edytowane przez msk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyłączyć slot 1, u mnie bangla ok przy obu.. nie wiem co może być nie tak

spróbuj wyłączyć wifi

no właśnie za nic nie mogę wysłać/odebrać. Roaming już wszędzie włączyłem. Zarówno w aplikacji do sms jak i przy danych.

Dane wyłączone na karcie. Slot2. I nic :(

a jak wyłączysz wifi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ostatnio obraziłem się na MIUI i chciałem wgrać sobie CM i zonk, w TWRP wywala mi błąd
"E:Error executing updater binary in zip " - próbowałem wgrywać  karty i za pamięci telefonu, ściągłem drugi raz plik i nic to nie daje, robiłem FULL WIPE, nic nie pomagało...

Wydaje mi się, że błąd jest w ostatniej aktualziacji bo wgrywałem MIUI z dzisiejszego dnia i poszło bezproblemu...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ostatnio obraziłem się na MIUI i chciałem wgrać sobie CM i zonk, w TWRP wywala mi błąd

"E:Error executing updater binary in zip " - próbowałem wgrywać  karty i za pamięci telefonu, ściągłem drugi raz plik i nic to nie daje, robiłem FULL WIPE, nic nie pomagało...

Wydaje mi się, że błąd jest w ostatniej aktualziacji bo wgrywałem MIUI z dzisiejszego dnia i poszło bezproblemu...

 

 

z jakiej wersji TWRP korzystasz? sprawdzałeś czy plik ZIP ściągnął się poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było umieć go ustawić

To skąd tyle poprawek R12. Na początku wywalało z sieci a dzwonienie to podstawowa funkcja telefonu. Przecież była w którejś wersji na to poprawka. Jest on świetny od wersji 10

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

Miałem to samo. Wgraj miui jeszcze raz, zrób w twrp factory reset (tylko) nic wiecej i zainstaluj cm. U mnie poszło.

Wysłane z mojego HM 1S przy użyciu Tapatalka

stabilizacja sygnału tak się owa łatka nazywała, lecz wasz problem był związany z nie włączonym TuneAway. Różne problemy system sprawiał, ale na pewno mniejsze dla mnie niż miui.. Trwają pracę nad cm 12 na andku 5.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wyłączyć slot 1, u mnie bangla ok przy obu.. nie wiem co może być nie tak

spróbuj wyłączyć wifi

a jak wyłączysz wifi?

 

wszystko wyłączone.

Slot1 off

Subskrypcja na slot2 normalnie ustawiona

wifi wyłączone

a telefon nawet nie próbuje pobrać/wysłać mmsa

 

apny dobre.

 

Też niezależnie czy włączam slot1 czy wifi nic sie nie dzieje...

 

Przekładanie karty miedzy slotami też ćwiczyłem. nic.

 

Koniec tematu. FW zablokował mi takową możliwość. Poszperałem i wydawało mi się że apke Messaging dodałem do białej listy, a  tu się okazało że jakoś ją przeoczyłem :)

Edytowane przez msk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zainstalowaniu R13 na pierwszy rzut oka wszystko działa. Wszystko... z wyjątkiem Aero2. Widoczne są obie karty, APN ustawiony, dane komórkowe w 1 włączone. Pojawia się nawet "3G" obok zasięgu, ale nie ma tych strzałek informujących o pobieraniu/wysyłaniu. Raz zadzwoniła mi aplikacja do captcha, z wiadomością o wprowadzeniu kodu, ale po kliknięciu w powiadomienie znowu nie było internetu... Czym może to być spowodowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 3g obok zasiegu to konfiguracja apn jest ok, natomiast aero2 ma to do siebie że trzeba wpisać właśnie KAPCIA, po wpisaniu wyłączyć usługę danych i włączyć ponownie, ustaw w Sim Cards TuneAway jako włączone i transmisję danych dla sim 1, wpisywać najlepiej z poziomu przeglądarki internetowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o czym mówisz mam włączone. I w przeglądarce też próbowałem. Co do kapcia (który mi się W OGÓLE nie ładuje, pokazuje się błąd, że nie ma internetu), zawsze chociażby na chwilę pojawiała się strzałka pobierania, bo ściąga obrazek (wiem, bo używałem Aero2 przez bardzo dużo czasu). Przed chwilą zauważyłem, że raz na jakiś czas pojawia się wysyłanie... Dziwna sprawa.

Edytowane przez UnnamedPerson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i tak. Do rozmów używam karty Play'a, SIM2. No i niedawno zauważyłem, że kody się nawet ładują. Gorzej, że nie mogę ich wpisać, bo po "wklepaniu" wywala komunikat o braku sieci. Czyli łączy się, ale od czasu do czasu na kilka sekund...

Edytowane przez UnnamedPerson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i tak. Do rozmów używam karty Play'a, SIM2. No i niedawno zauważyłem, że kody się nawet ładują. Gorzej, że nie mogę ich wpisać, bo po "wklepaniu" wywala komunikat o braku sieci. Czyli łączy się, ale od czasu do czasu na kilka sekund...

z jakiej wersji MIUI przechodziłeś na CM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem instalacje z poziomu CWM to miałem różne problemy z romem, dopiero jak zacząłem korzystać z TWRP zrobiło się ok - czym instalowałeś? robiłeś wipe po instalacji? sprawdź numer imei poprzez wpisanie w dialerze *#06# czy w obu slotach jest nadany

 

 

wersja miui ma znaczenie, ponieważ romy CM nie zawierają firmware tzn. głównie pasma podstawowego odpowiedzialnego za obsługę sieci (zaleca się v45 właśnie, więc to nie to)

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje recovery to Philz touch, zresztą chyba to bazuje na CWM. IMEI jest w obu słotach, taki sam. Wipe'a po instalacji nie robiłem, bo nie było tak w tutorialu na YT ;D Ale jeśli zrobię, to mi się wszystko usunie... Chyba, że mówimy o innych rodzajach wipe'ów...

Edytowane przez UnnamedPerson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...