Skocz do zawartości

[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem najnowszą wersję. Stary dobry CM :)

Bateria - faktycznie, długo trzyma. Wszystko chodzi bardzo płynnie. Co prawda - po przesiadce z CM na MIUI już się zdążyłem do kilku drobnostek MIUI przyzwyczaić i teraz będzie ich brakować, ale to już trudno.

 

Mam natomiast jedno pytanie i jeden problem:

1. Czy da się jakoś ponazywać karty SIM? Bo u mnie jest tylko "-1" i "-2". Pierdoła, ale może ktoś wie?

2. To dla mnie ważne: Nie jestem w stanie włączyć transmisji danych na SIM1 (play). Zaznaczone jest że jest włączona, zaznaczone że włączona w roamingu - i nic. Dodatkowo, w menu szybkich ustawień, albo jak ściągam pasek powiadomień to przy "-1" jest "brak usługi". Dzwonienie/SMSy działają. MMSy już nie (ale to pewnie właśnie kwestia transmisji danych). Ktoś się z tym spotkał?

 

Wersja systemu najnowsza (MK44.4-armani-201410011626-UNOFFICIAL).

Ten wątek dotyczy ROMU Cyanogenmod 11. Ty masz Mokee.

no własnie drugi slot jest niewykorzystany. mnie interesuje czy ktoś używa dwóch slotów do dzwonienia i czy go nie wywala z pierwszego

Trzeba czekać :)

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek dotyczy ROMU Cyanogenmod 11. Ty masz Mokee.

 

O kurcze. To mnie zaskoczyłeś. Wziąłem linka gdzieś z tego tematu.

To gdzie jest ten CM11 o którym mowa? Link z pierwszego tematu jest świeży?

Proszę, dziękuję, przepraszam :)

Edytowane przez mto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede musial wrocic do miui bo jednak jest dosc slaba obsluga kart i na obu gubi zasieg dosc czesto. oj trza sie znow z merca do malucha przesiadac:)

edit: http://en.miui.com/thread-49555-1-1.html - ale jaja jeszcze nawet paranoid android na naszego powstaje tera to naprawde jest w czym wybierac - 3 najlepsze romy

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem na tym CM. Wszystko ok - jest transfer danych i wszystko póki co ładnie śmiga.

Ciekawa rzecz - zarówno na tym jak i na Mokee się telefon zdecydowanie dłużej ładuje. Dziwne.. Albo może po prostu charakterystyka baterii jest inaczej wyliczana.

 

jeszcze nawet paranoid android na naszego powstaje tera to naprawde jest w czym wybierac - 3 najlepsze romy

Tego nie znam, ale jak szaleć to szaleć. Też się nim pobawie.

Co w nim fajnego czego nie ma w CM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pytal jak z dzwonieniem z 2 kart. Mialem CM R5 przez 12h i nie wywalal mnie z zadnego slotu z sieci. Przynajmniej zauwazalnie. Nikt przez te 12h tez nie zglaszal ze nie moze sie do mnie dodzwonic. Ze 2h rozmow w sumie na obu kartach.

 

 

A ktos w tym CM R5 zaobserwowal slabe dzialanie gpsa? bo mnie gubilo co j akis czas na chwile.

 

I telefon zalapal 2 zwiechy za  te 12h. Czysty rom, co jest dosc dziwne :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pytal jak z dzwonieniem z 2 kart. Mialem CM R5 przez 12h i nie wywalal mnie z zadnego slotu z sieci. Przynajmniej zauwazalnie. Nikt przez te 12h tez nie zglaszal ze nie moze sie do mnie dodzwonic. Ze 2h rozmow w sumie na obu kartach.

A ktos w tym CM R5 zaobserwowal slabe dzialanie gpsa? bo mnie gubilo co j akis czas na chwile.

I telefon zalapal 2 zwiechy za te 12h. Czysty rom, co jest dosc dziwne :->

U mnie dzwonienie też ok, dane z aero również, automapa przetestowana na trasie ~100 km i git, na CM od paru dni, ani razu nie zwiesiło ani nic.

A tak a'propos.

Może by tu jakiś mod zrobił porządek i pozakładał osobne watki na te trzy romy i poprzenosił posty bo bałagan jest większy niż w stajni Augiasza

wystarczy że ludzie zaczną myśleć co robią i gdzie... a nie na oślep wypisują bzdury... temat od początku dotyczy tej WERSJI systemu

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy u kogos bylo tak ze na r3 rozlaczalo z siecia a na r5 juz nie rozlacza?

Edit. Od rana sprawdzam r 5 i dalej jest problem .- mi na sim1 rozlacza aero tzn nie pokazujw czasem ani H ani H+ i tylko restart pomaga. na sim 2 rozlacza oolaczenie z siecia (plus) i za raz sam spowrotem znajduje i sie bez restartu obchodzi ale jednak rozlacza.

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy u kogos bylo tak ze na r3 rozlaczalo z siecia a na r5 juz nie rozlacza?

Edit. Od rana sprawdzam r 5 i dalej jest problem .- mi na sim1 rozlacza aero tzn nie pokazujw czasem ani H ani H+ i tylko restart pomaga. na sim 2 rozlacza oolaczenie z siecia (plus) i za raz sam spowrotem znajduje i sie bez restartu obchodzi ale jednak rozlacza.

Poprawne ustawienie sieci :

 

Ustawenia >

 

Sieci komórkowe >

 

SIM 2 > Wybieramy typ sieci 2G > Roaming danych ON > Przesył danych OFF.

 

potem

 

SIM 1 > Preferowany typ sieci 3g -> Roaming danych ON > Przesył danych OFF.

 

wtedy jest ok, działa do czasu nastęnego tokena

 

------------------------------------

 

Jeśli nie instalowano wcześniej miui 43, przed CM. Dobrze jest też podmienić firmware z którego korzysta telefon.

 

Paczka do wrzucenia przez CWM / TWRP

 

https://s.basketbuild.com/filedl/devs?dev=fefifofum&dl=fefifofum/Xiaomi%20Redmi%201S/firmware-v43.zip

 

Normalnie CM nie zawiera tych plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cm korzysta z tego co jest w miui :) jeśli ktoś instalował CM na 24.0 to korzystał np. z pasma podstawowego z ROMu 24.0,

 

Pasmo podstawowe odpowiada głównie za transmisje bezprzewodowe GPS, RADIO, GSM. Na przestrzeni kilku wersji ROMu MIUI doszło do znacznych popraw. Dlatego jak ktoś wykonał tu porównanie instalowanego CM na czystym fonie ze standardowym 24.0 a mając na drugim świeży 43.0 może takie porównanie wsadzić wiadomo gdzie :P Pasmo podstawowe ma realny wpływ na zasięg, jakość rozmów czy nawet ich głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eXclusive

e coś kombinujesz. Takie rzeczy to raczej w kernelu a ten raczej jest taki sam dla wszystkich romów. Ja zawsze przed instalacją formatuje partycje systemową, może nawet niepotrzebnie bo skrypt instalacyjny sam to robi ponownie. Wgrywałem też Mokee po CM i nie wiem jak z zasięgiem ale głośność jest inna niż na CM, Paranoid nastomiast lepiej ssie baterie mimo że to w zasadzie czysty android, a ten testowałem po mokee. Wszystkie te romy bazują na źródłach CM-a, a CM na nasz telefon jest portowany z innego telefonu o podobnej specyfikacji. Rzuć jakimś linkiem  skąd to wyczytałeś. Takie są moje przemyślenia bazujące na tym co wyczytałem. Może się mylę.

A tak przy okazji witam na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra na xperii mogłem zmieniać baseband, ale te telefony były kompletnie rozpracowane i wiązało się to ze zmianą kernela i numeracji andka, a xiaomi nie udostępniło źródeł.

Natomiast na mokee (taki teraz mam rom) jest kernel z kwietnia, pewnie na miui 4.3 też.

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak xperia, tutaj to są całkiem dwie różne rzeczy :)

 

mnie tylko chodzi o to, że instalując CM - korzysta się z baseband który już jest wgrany.. xiaomi do swoich romów dodaje zawsze świeże paczki... za baseband w romie miui odpowiada NON-HLOS.bin, dlatego JAK ktoś instaluje na starszym MIUI niż 43.0 warto to zaktualizować.. i tyle :D

 

aktualne są:

 

kernel:

3.4.0-g6e12f86-00309-g46cb3b3

baseband:

MPSS.TR.2.0-b56bcd8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na tym wiec nie wiem, ale zawsze wychodzilem z zalozenia ze nagrywajac nowy rom a tym bardziej inny rom to on automatycznie formatuje partycje na ktorej jest nagrywany i nagrywa sam siebie na czysty dysk a nie tylko "dogrywa swoje pliki". ja u mnie instalowalem cm na miui 37 wiec porownanie dotyczylo takiej konfiguracji - o il oczywisie ma to jakiekolwiek znaczenie. a tera bym chcial wrocic do miui bo 43 jest juz na tyle fajne ze chce wrocic, tylko nie wiem jak to zrobic. czy moge zainstalowac po protu rom przez twrp? full wipe do tego robic? przed instalacja czy po instalacji nowego romu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak wtedy bdzie mi dziala aktualizacja z pod programu"aktualizacja" bedzie to jakos chodzilo czy do poprawnego dzialania potrzebne jest mirecovery?

edit: aha i czy ktos instalowal miui z twrp? bo gdzies czytalem ze ktos tu mial jakis problem

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z najnowszego CM od kilku dni. Wszystko ładnie chodzi, bateria długo trzyma, nic nie ubija.

Korzystam tylko z jednej karty sim (wsadzone dwie, ale druga nieaktywna).

 

Jedyne co zauważyłem to to, że sygnał GPS jakoś kapryśny. Na MIUI mi prawie nigdy nie gubiło. Na CM łapie co prawda równie szybko, ale zdarza mu się gubić. Niby to kwestia sprzętu, ale ten się nie zmienił, więc coś tam jest chyba niedopracowane jeszcze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa 2 kart dalej kiepsko. Obecnie pracują nad gps i kolejna wersja będzie zawierać na niego fix.

Edit: Jest już R6.

Fix na gps.

https://s.basketbuild.com/filedl/devs?dev=Kra1o5&dl=Kra1o5/Xiaomi/armani/cm-11-20141009-UNOFFICIAL-armani.zip

Edytowane przez eXclusive
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...