Skocz do zawartości

[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

To ze powstal CM to dobrze bo jest jakas alternatywa. Ponadto ci durnie z xiaomi moze wezna sie do pracy. Wystarczy poczytac posty na Miui.com ludzie chwala tego Cm na redmi 1s, nawet zartobliwie smieja sie z xiaomi ale deweloperzy z xiaomi w ogole sie nie wypowiadaja, gdzie w innych watka chwala siebie na wzajem. Szczerze to dobrze im tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zainstalowałem cm i żałuję jednego że tak długo zwlekalem. Więc niech inni nie piszą głupot że im miui na tym telefonie działa znośnie. Bo sorry ale to jest niemożliwe. Polubiłem miui ale aby komfortowo korzystać z telefonu byłem zmuszony zmienić system. I teraz jestem zadowolony z zakupu.

P. S. Modle się o dopracowane miui 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miui 6 dopakują jak v5 to raczej cudów bym nie szukał... ja zdecydowanie bardziej wole czyste systemy, a to co potrzebuje doinstaluje samodzielnie, stąd zdecydowanie lepiej wypada w moich oczach CM niż miui

To po co kupowales telefon xiaomi? Przeciez w Miui o to chodzi ze instalujesz system to wszystko masz. Nie musisz tak naprawde instalowac zadnych aplikacji. Ponadto ich aplikacje sa dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu gorące dyskusje :D

 

Temat V5 na tym telefonie powinien być zamknięty :) Co prawda od 24 do 41 mocno się poprawiło to i tak wiele brakuje :) Czekajmy na 4.4.4 i V6 - wtedy będzie można oceniać ich pracę, bo myślę że oszczali już to V5 skośnym sikiem.

 

btw. cały art niema tu nic do rzeczy :) i jest domyślnie wyłączony w cm.,

To po co kupowales telefon xiaomi? Przeciez w Miui o to chodzi ze instalujesz system to wszystko masz. Nie musisz tak naprawde instalowac zadnych aplikacji. Ponadto ich aplikacje sa dobre.

ile trzyma Ci bateria?

Edytowane przez eXclusive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wytrzymuje 1 dzien, jednak przy mniejszym uzywaniu potrafila nawet 3 dni trzymac.

Wiem, ze uslysze zaraz ze wam trzyma dluzej i uwierze w to tylko wezcie po uwage ze Cm11 jest na androdzie 4.4 a ten andek ma lepsza optymilizacje baterii niz 4.3. To samo tez jest z ramem. Cm11 mozna porownac tylko do Miui V6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się . Wcześniej posiadałem zte v970 który miał 2 rdzenie 1 gb ram i gorszy układ grafiki. Posiadał też androida 4.1 i o dziwo chodził dużo sprawniej niż 1s na MIUI 5. Wniosek jest jeden miui wersji 5 jest nieużywalny na 1s. Po instalacji cm widzę dopiero jak telefon może chodzić szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Xiaomi najbardziej zjebalo ze Miui v5 dla redmi 1s zrobila na 4.3 ze wszystkich androidow wersji 4.x wersja 4.3 jest najgorsza. Sam widzialem jak np samsung s3 chodzil na 4.2 gdzie nie bylo problemow a gdy dostal 4.3 to dziala podobnie jak redmi 1s bo tez sa problemy z ramem. Samsung s4 na andku 4.3 potrafil lagowac ale na 4.4 juz nie. Pomijam to ze touchwiz w samsungach to najwieksze gowno ale wlasnie baza androida 4.3 jest slaba.

ja nie o to,

tylko że chciałem sprawdzić jak użytkujesz telefon czy intensywnie - bo tylko wtedy można oceniać sprawność miui.. twoje opinie są zatem miarodajne przy 1 dniu..

Telefonu uzywam sporo tylko czasami mialem takie sytuacje ze uzywalem go malo i wtedy wyyrzymywal 3 dni przy dwoch kartach sim. Jezeli chodzi o prace na baterii to to tylko moze ocenic uzytkownik czy tu czy tu dziala lepiej. Ale na andku 4.4 na pewno dziala lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się . Wcześniej posiadałem zte v970 który miał 2 rdzenie 1 gb ram i gorszy układ grafiki. Posiadał też androida 4.1 i o dziwo chodził dużo sprawniej niż 1s na MIUI 5. Wniosek jest jeden miui wersji 5 jest nieużywalny na 1s. Po instalacji cm widzę dopiero jak telefon może chodzić szybko.

Sądze dokładnie jw.

 

Moja opinia jest taka CM>duża przepaść > miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wrzucenie tych linków.

Jakieś 3h temu zacząłem przygodę z cm11 i jestem super zadowolony.

co do ikony drugiej karty to sama znika w opcjach kart sim nic więcej nie trzeba robić

jakość połączenia głosowego super test 30min. kamera działa to co nie działało mi na miui tu działa jak marzenie

test spotify plus janosik i endomondo naraz nic się nie wyłącza nic nie zamula i wszystko chodzi jak trzeba test ponad godzinę czasu.

a to że system jest goły dla mnie super ja lubie instalować tylko to co używam. dam znać jak z baterią jutro i potem po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RAMu to zauważcie, że na chińskim ROMie ludzie nie mają takich problemów, bo MiMarket nie zużywa tyle RAMu co Sklep Play i jego usługi.

Na dodatek MIUI V5 był projektowany na Mi2, czyli 2GB RAMu, niełatwo jest dostosować zmniejszając wymagania, prawdopodobnie dopiero w MIUI 6 będzie trochę lepiej, dodatkowo KitKat sam w sobie zużywa mniej RAMu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do RAMu to zauważcie, że na chińskim ROMie ludzie nie mają takich problemów, bo MiMarket nie zużywa tyle RAMu co Sklep Play i jego usługi.

Na dodatek MIUI V5 był projektowany na Mi2, czyli 2GB RAMu, niełatwo jest dostosować zmniejszając wymagania, prawdopodobnie dopiero w MIUI 6 będzie trochę lepiej, dodatkowo KitKat sam w sobie zużywa mniej RAMu.

 

Ale problem nie polega na tym, że ramu jest za mało. Ramu jest wystarczająco, tylko gdy ubijasz aplikację systemowe to ram nie powraca. Tak jakby one dalej gdzieś w tle działały. Natomiast ja sam to sprawdziłem na aplikacji autoryzacja, gdy jest ona aplikacją systemową i ją ubijasz ram nie powraca ale gdy aplikację to wywalisz i wgrasz oddzielnie i będzie ona aplikacją użytkowniczą a nie systemową i ubijesz tą aplikację ram powraca. Co do oficjalnego romu od Miui, to ludzie też raportują, że mają ten problem, wystarczy poczytać na Miui.com. Teraz bardzo dużo ludzi z Indii pisze o tym problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem nie polega na tym, że ramu jest za mało. Ramu jest wystarczająco, tylko gdy ubijasz aplikację systemowe to ram nie powraca. Tak jakby one dalej gdzieś w tle działały. Natomiast ja sam to sprawdziłem na aplikacji autoryzacja, gdy jest ona aplikacją systemową i ją ubijasz ram nie powraca ale gdy aplikację to wywalisz i wgrasz oddzielnie i będzie ona aplikacją użytkowniczą a nie systemową i ubijesz tą aplikację ram powraca. Co do oficjalnego romu od Miui, to ludzie też raportują, że mają ten problem, wystarczy poczytać na Miui.com. Teraz bardzo dużo ludzi z Indii pisze o tym problemie.

Tak, tylko właśnie w Indiach mają wersję Global ze sklepem play.

Nie mówię, że problemem jest mało RAMu, ale gdyby MIUI było zaprojektowane pod 1GB to problem nie byłby tak bardzo odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko właśnie w Indiach mają wersję Global ze sklepem play.

Nie mówię, że problemem jest mało RAMu, ale gdyby MIUI było zaprojektowane pod 1GB to problem nie byłby tak bardzo odczuwalny.

 

Wybacz za to co powiem, ale gadasz głupoty. Włączam telefon to mam 470 mb ramu, to jest mało tak? Odpalam panel sterowania znika mi 50 mb, odpalam ustawienia znika mi 40 mb, ubijam aplikacje mam już 380 ram, i teraz najlepsze odpalam jakieś tam aplikacje użytkowe nawet mogę 5 odpalić, Ubijam mam 380 ramu, i teraz włączam panel sterowania, nic mi nie ubywa, jak już raz uruchomiałem panel sterowania to potrafi on nie pociągnąć nawet 1 mb. Tak jakby on cały czas gdzieś tam w tle działał, dlatego ten telefon laguje dla niektórych i dlatego ram potrafi spaść do 100 mb. Bo jak ktoś zacznie uruchamiać dużo aplikacji systemowych ram znika. Miałem dużo urządzeń na androidzie, w różnych wersjach, ale z czymś takim spotykam się pierwszy raz. Co do wersji global to jest to wersja oficjalna od Xiaomi i tam jest ten sam problem. Sklep google czy aplikacje google nie mają nic do ubijania aplikacji i znikania ramu.

 

A wiesz w jaki sposób można ten problem rozwiązać? Wywalić aplikacje systemowe: przeglądarka, panel sterowania, aparat, aktualizacja itd. Tylko jaki to jest sens, lepiej wgrać już CM który jest pusty w takim wypadku.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym miui v5 na 1 gniazd ramu to jakaś plotkę siejecie ludzie. Jakoś zwykły redrice daje radę. Co więcej pisałem wielokrotnie tutaj że mialem mi1s z miui v5 i nic nie wywalalo. A jak wiadomo on ma 1 gb ramu

Nie tylko ty, dużo osób pisało, że przesiadło się z jakiegoś lenovo na mediateku 1gb który miał zrobiony port Miui V5 albo był przeportowany i nie stwarzał żadnych problemów a na Redmi 1S im nic nie chodzi. Tylko właśnie problem nie polega na tym, że ten bug na ramie jest, tylko problem jest w tym, że nikt tego bugu nie raportuje, natomiast jak chcesz wytłumaczyć to dla deweloperów czy nawet beta testerom, to i tak słyszysz to samo śpiewkę, że ten telefon ma za mało ramu. Tylko niektórzy zrobili partycje swap na 512 mb, a problem był dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC 3.0 CM 11 dla mnie jest niefunkcjonalny. Jeden zasadniczy problem. Nie radzi sobie z obsługą dwóch kart SIM. .

 

Tylko czekałem, aż ktoś coś takiego to napisze, po tych początkowych samych zachwytach nad CM...

 

@Okulowiec:

skoro jesteś zmuszony wrócić do MIUI, to może spróbuj jakąś starszą wersję ROM-u? Wydaje mi się, że ten koszmar z RAM-em zaczął się stosunkowo niedawno, a wcześniej było OK. Jakby co, to mam pod ręką wersje: 24, 33, 34, 37 i 41 i mogę je udostępnić zainteresowanym.

 

Wersje 24 zainstalowałem znajomej, której konfigurowałem nowego 1S w czerwcu i ona nie zgłasza tego typu problemów (nie twierdzę, że ich nie ma – piszę tylko, że mi nie zgłaszała).

 

Sam testowałem ten tel. na ROM-ie 24 przez ok. tydzień (byłem zachwycony, np. sprawnością GPS, jakością nagrań audio, wynikiem testu Vellamo/Browser) i nie zauważyłem opisywanego problemu, ale mogłem go nie zauważyć, dlatego, że często tel. restartowałem z innych przyczyn (żonglerka kartami SIM).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dla cebe moze faktycznie byc problem , mozesz sprobowac na romie mokkee bo tam od poczaku nie bylo zglaszanych zadnych roblemow z kartami sim.ja na sim1 mam aero a i tak rzadko tego uzywam wiec jak mnie z sieci wywali to nie probem. a ak wogule to nie wiem czyci sie oplaca wracac do miui, pewnie za pare dni wyjdzie r4 i to poprawia bo podejrzewam ze taki problem nie tylko ty zglaszasz

edit. zaowaz ze od pocaku byly zglaszane jakies tam problemy z kartami sim, i zaowaz ze 90% wszelkich problemow zostalo poprawionych w ciagu 3dni. i rowniez zaowaz ze jakos nikt dalej zadnych problemow innych nie zglasza wiec te problemy w porownaniu do problemow miui to nie problemy. zachwyty cale nie sa przesadzone - sprobuj a sie przekonasz

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC 3.0 CM 11 dla mnie jest niefunkcjonalny. Jeden zasadniczy problem. Nie radzi sobie z obsługą dwóch kart SIM. Na slocie 1 gdzie jest włączona transmisja danych wylogowuje kartę i nie wiem czy jestem w sieci czy nie. Dopiero restart pomaga ale na krótko bo kilka godzin i znów wywalony. Dopóki tego nie naprawią musze wrócić do MIUI, bo telefon służy mi przede wszytki do dzwonienia z dwóch kart.

Wgraj stable 37 z xiaomi.eu. Zrob na romie tweak outsidera czyli te wartosci wstaw w plik (jest caly watek o tym):echo "1536,2048,4096,6144,8192,10240" > /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree

Wywal pare aplikacji systemowych ktorych nie uzywasz, wylacz cienie na ikony w launcherze, wlacz w opcjach programistycznych renderowanie na gpu oraz nie zachowuj dzialan. Nie bedziesz odczuwal tego buga, ja tak mam i zadnych problemow z telefonem. 

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały miui - tylko na start trzeba go stuningować i wyłączyć cienie itp - nic tylko pogratulować programistom wspaniałego systemu <brawo> każdy marzy, by po instalacji systemu od razu poprawiać i grzebać w opcjach by dało się włączyć kilka głupich programów nie wspominając o grach.

 

P.S u mnie na RC3 wszystko działa, fakt dłużej szuka GPS ale da się funkcjonować czego nie można powiedzieć o miui...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniały miui - tylko na start trzeba go stuningować i wyłączyć cienie itp - nic tylko pogratulować programistom wspaniałego systemu <brawo> każdy marzy, by po instalacji systemu od razu poprawiać i grzebać w opcjach by dało się włączyć kilka głupich programów nie wspominając o grach.

 

P.S u mnie na RC3 wszystko działa, fakt dłużej szuka GPS ale da się funkcjonować czego nie można powiedzieć o miui...

 

Wszyscy się cieszymy, że działa. Jednak nie każdy chce wgrać CM, tym bardziej, że @okulowiec wgrywał tego CM 11 i sim mu szwankował.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś nie znikła, a fajnie by ją było ukryć ;)

po restarcie pokazała się znowu i już nie znikła :eek:

 

po dniu użytkowania bateria trzyma mniej więcej tyle samo.

nie doświadczyłem żadnych problemów sygnał sieci był bardziej stabilny.

jedno co mi się rzuciło w oczy to po wyłączeniu wifi dalej w zakładce baterii pokazywało użycie wifi ale nie widziałem żeby to wiązało się z zżeraniem baterii.

sygnał sieci stabilniejszy w miejscu w którym pracuje zawsze jest problem z zasięgiem a teraz było lepiej.

zobaczymy czy będzie tak dobrze za kilka dni.

Edytowane przez Erouz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach użytkowania żadnych problemów nic się nie zacina żadnych restartow, telefon działa bardzo szybko. Ram mnie wogole nie interesuje bo wszystko działa i nie muli. Po wyczyszczeniu ram jest na poziomie 370-250, nie wiem do ilu spada, bo już nie muszę tego sprawdzać. Endomondo + poweramp +gps+przesył danych i wszystko razem działa. Gorąco polecam.

Edytowane przez zbawiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach użytkowania żadnych problemów nic się nie zacina żadnych restartow, telefon działa bardzo szybko. Ram mnie wogole nie interesuje bo wszystko działa i nie muli. Po wyczyszczeniu ram jest na poziomie 370-250, nie wiem do ilu spada, bo już nie muszę tego sprawdzać. Endomondo + poweramp +gps+przesył danych i wszystko razem działa. Gorąco polecam.

endomondo nie gubi Tobie sygnału gps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...