Skocz do zawartości

[Rom] Cyanogenmod 11 (Kitkat 4.4.4) Redmi 1S Build R26 [14/04/15]


eXclusive

Rekomendowane odpowiedzi

igoor1983 w 1 post nad moim poprzednim podałeś już link  - to ten sam link, który jest na hiszpańskim forum - drugi ukryty tekst (texto oculto).

 

Link:

https://s.basketbuild.com/uploads/devs/Kra1o5/Xiaomi/armani/cm-11-20140920-UNOFFICIAL-armani.zip

 

Daj w CWM bez wipe i będzie OK.

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seronx  Mi bateria po dniu mocnego używania ma dalej 55%, więc jest dobrze. Oglądałem mecz Polaków po 3G + parę telefonów, ogólnie w tego romu jestem zadowolony i to bardzo.

Czasami (rzadko) wyskoczą jakieś artefakty, ale ogólnie system działa bardzo dobrze, nie wiedziałem, że ten telefon może tak dobrze działać, więc polecam tę wersję systemu, chociaż bardzo mi się MIUI podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wgralem nowy rom - aero dziala juz prawidlowo, apny sie dodaja, jezeli chcemy zeby dzwonil na sim 2 po prstu przelaczamy na profil inny jak domyslny. no i dzwoni jakby juz glosniej i dioda powiadomien dziala elegancko. ak wiec poprawili wszyskie bugi jak dla mnie. bye bye miui

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj testuję rom z htcmania, wersja R2 z patchem powerhal.

Na chwilę obecną wszystko jest ok. Żadnych restartów, żadnych zwiech, logów. Xposed działa. Jestem zadowolony. Działa jak miui - tylko tu bez żadnych tweaków i bez swapu.

Mam jeden sim, więc ukryłem drugi symbol karty za pomocą xposed + moduł dla mtk - działa.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Edytowane przez osekltd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Jade na RC3 od wczoraj w nocy i jest bardzo dobrze. Jedyne jak zrobie restart to sie pojawia jakas dziwna kropka szara na 5 sekund. To jest ten glitch? Czy to ma jakas swoją funkcje?

Chciałem własnie sie zapytać czy da rade usunąc z paska ten symbol drugiej karty sim (korzystam tylko z 1) i podobno da rade z exposed to zrobic tak? 

 

Inna sprawa: Chcialbym pisać gestami (ala swype) w tej klawiaturze aosp ale cos to nie działa. Mam właczoną opcje ale nie da sie "jezdzic". Ktos ma rozwiązanie?

 

Co do romu to naprawde szybkosc robi wrazenie. Chociaz wolalbym MIUI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym głośnikiem pewnie Bóg steruje. Do tego właśnie jest kernel który steruje wszystkimi procesami. W Windowsie masz sterowniki, jak sterowniki będą beznadziejne to komputer będzie chodził dobrze? Nie. Kto dostarcza sterowniki? Producent, na którym potem inne firmy robią modyfikacje pod swój produkt, czyli zmieniają parametry albo korzystają z tych od producenta. Wgrywając takie sterowniki komputer chodzi dobrze i bez zarzutu. Jak nie wgrasz to nie będzie chodzić. Podobnie jest w Androidzie/Linuxie, tylko tutaj jest trochę inaczej bo jest jedno jądro w którym wszystko jest zawarte, czyli kernel. W androdzie kernel tworzy głównie producent chipsetu, w przypadku Redmi 1S jest to qualcomm i robi to bardzo dobrze bo ich kod źródłowy jest dobry. Jednak producent telefonu w tym przypadku xiaomi zmienia wartości w kernelu tak żeby podzespoły lepiej pracowały. Przez to tworzy swój własny kod źródłowy który jest oparty o kod źródłowy od qaulcomma. Dlatego głośnik chodzi inaczej na cm, dlatego na pierwszej wersji szwankował aparat, dual sim. To, że ten telefon ma snapdragona 400 to nic nie znaczy, bo moto g która też ma snapdragona nie ma tych samych podzespołów. Xiaomi nie udostępnia kodu źródłowego i nigdy go nie udostępni bo xiaomi zarabia na usługach a nie na telefonach. Dlatego ich telefony są tanie. Co do samego Redmi 1S i Miui, jeżeli chodzi o hardware to telefon nie ma żadnych problemów, wszystko chodzi jak powinno. Problem jest w systemie i to nie jest problem jak niektórym się wydaje, że jest za mało ramu tylko system nie jest w stanie ubić aplikacji systemowych, widać to jak wgra się jakoś aplikacje do zarządzania ramem. W takiej aplikacji można ubijać aplikacje ręcznie, ja tak robiłem, wiesz co się dzieje jak ubijesz aplikację ręcznie? Ona się zamyka, ale ram się nie zwiększa. Jak włączysz panel sterowania to pobiera on minimum 50 mb ramu po ubiciu tego ten ram nie powraca. Na Cm masz więcej ramu, bo on jest czysty i pusty, Miui ma dużo aplikacji i to dobrych aplikacji. Druga sprawa Cm11 jest oparty na androidzie 4.4 kitkat w którym jest delvik i ART, w miui V5 na redmi masz tylko delvik. ART jest lepszym środowiskiem i pewnie jest ustawiony domyślnie w Cm11, w Androidzie L Delvika już ma nie być, tylko ART. To ma duże znaczenie. Narzekasz na Miui, a powiedz mi co robiłeś żeby poprawić działanie systemu? Bo pewnie nic, tylko narzekałeś, a opcji jest trochę np. system Miui ma cienie na ikonach, które nikomu do użytkowania nie są potrzebne, jak się włączy opcje launchera to można wyłączyć cienie na ikonach. Ta jedna głupia opcja pożera minimum 50 mb ramu, przy dużej ilości ikon ta wartość dochodzi do 80 mb, przypuszcza, że dojdzie nawet do 100. Wyłączałeś tą opcję? Przypuszczam, że nie. Kolejna opcja to renderowanie na GPU, ktoś kto ma choć małe pojęcia na temat androida to wie że przy lagach włącza się to opcje i w większości przypadków problem znika, zrobiłeś to? Przypuszczam, że nie. Są jeszcze opcję do działania aplikacji które można wyłączyć, tak samo limity procesów. Są jeszcze powiadomienia w aplikacjach które się wgrywa np. facebook to jest tak gówniana aplikacja, że jak się nie wyłączy powiadomień to ona non stop działa i zamula telefon.Można wyrzucić aplikacje systemowe których się nie używa. Opcji jest mnóstwo. Mi ram na tym telefonie poniżej 300 mb nie spada jak ubijam aplikacje, jak włączę to mam 470 mb ramu, gdybym chciał to spokojnie podniósłbym do 500 mb, ale lubię aplikację w Miui bo są dobre, dlatego wybrałem ten system. CM jest pusty on nic nie ma, tam wszystko trzeba zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem WSZYSTKO co było wymienione na forum i nie ma szans żeby na miui osiagnac taki komfort pracy jak na cm. Nigdy nie uzywalem wczesniej cm i faktycznie on tam prawie nic nie ma. Doinstalowałem mnóstwo aplikacji i dalej wszystko działa. Rozumiem ze kernel jest ten sam wiec o tyle dziwne ze na cm wszystko działa a na miui nie. Zgadzam sie w 100 % że miui ma mnóstwo przydatnych aplikacji ale na mi1s wszystko działalo a tu nie działa. Bład musi byc w romie miui bo tak jak mowie na cm działa naprawde zaskakująca dobrze. Np combo skype przegladarka facebook i dodatkowe programy w tle na CM naprawde dzialaja tak jak powinny dzialac na takim urzadzeniu (o takich parametrach). Na miui nie ma szans zeby nie scieło nic albo nie wywalilo. To są fakty. I nie ma znaczenia czy masz Ramu 200 czy 500. Ja na CM mam 80 % zajęte ciągle i tak wszystko fruwa. Na miu byly sytuacje takie ze np synchonizacja sms zabierala caly ram. Ewidentny bląd gdzies w Romie.

 

Podsumowując. Nie rozumiem czemu częsc użytkowników probuje wmowić innych ze cm gorzej dziala niz miui jesli nawet go nie wyprobowali (hic!). Powinnismy sie cieszyc ze pomimo nieudostepnienia zrodel jest jakas alternatywa. I z nadzieja czekac ze miui v6 na 4.4.4 rozwiaze problem z ramem. Bo chyba wszyscy sie zgadzamy ze to co teraz sie dzieje na MIUI w obecenj wersji nie jest normalne nie?

 

Mniej nerwów, wiecej spokoju zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem przez telefon, w międzyczasie miałem włączoną przeglądarkę, aplikację allegro i aliexpress. Cały czas przeskakiwałem między aplikacjami. Nie miałem nawet najdrobniejszego lagu, więc jak to wytłumaczysz? Mój telefon nie jest inny, jest taki sam. 

 

Druga sprawa, niektórzy piszą, że Miui nic nie robi i blebleble. Mnie też to denerwuje, że nie naprawili tego, ale ile osób zdiagnozowało dla Xiaomi, że problem jest w ubijaniu aplikacji systemowych? Bo ja jak przeglądałem wątki na forum Miui.com nie znalazłem ani jednej osoby. Problem jest w ubijaniu aplikacji systemowych a nie w małej ilości ramu. Natomiast xiaomi szuka problemu w małej ilości ramu, bo wszyscy tak piszą.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja to rozumiem ale o co mi modyfikacje  xiaomi glosnika skoro bez tych modyfikacji gra on ladniej tylko troche ciszej a pewnie i to w kolejnym sofcie zalatwia. np aparat dziala ak samo , tak samo gps i czujniki wiec ja osobisie roznicy nie widze. miui jest piekne ale przydanosc jego owgrywanych programow jest roche watpliwa: poczta bez mozliwosci usowania wiadomosci z serwera, bez mozliwosci odnaczania wiadomosci jako smieci, bloker reklam ktory reklam nie blokuje i antywirus ktory jeszcze nic u mmnie nie znalazl. probowalem robic swapy rzelaczalem renderowanie na gpu. o uruchomieniu fona mialem ok 430mb wolnego ale po chwili zabawy z telefonem spadalo juz do ok 300 i ni szlo znalesc wiecej, po calym dniu nie szlo uzyskac wiecej jak 200. telefon potrafil zamulic nawet przy przegladarce z 5 oknami . tu nie ma co bronic xiaomi bo spartaczyli robote z softem dla 1s i tyle. a to ze cm jest goly to zarowno wada jak i zaleta dla kazdego cos innego. miui jest super i z checia jak bedzie v6 to sprobuje ale jak dla mnie jezeli mam spedzac polowe czasu z telefonem na przerabianiu problemow z ramem to ja dziekuje - windows daje nam to od lat ze sie z niego malo korzysta a duzo konfiguruje. najlepsze jest to ze mamy alternatywe i to w postaci cm ktore jest uwazane zaraz obok miui za najlepsza modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób takie combo jak ja. Mi skype ubija albo muzyke w tle jak mam apki facebook przegladarke i inne w tle. I nie mow mi ze to wina apki fb bo to nie rozwiazuje problemu. 

 

Zgadzam sie z Toba ze ludzie nic nie robia zeby pomoc. Ram ma byc wykorzystywany i sam tutaj wielu ludziom zwracalem uwage zeby nie marudzili jak maja 100 mb wolnego bo jesli dziala wszytko to tak ma byc. Problem jest z tak jak mowisz z apkami sytemowymi ze gdzies zabiera ten ram. Jak zrobilem test taki że po factory reset na MIUI zaczalem robi synchro smsow i wiesz co? telefon nie byl w stanie nic robic. Po wyczyszczeniu pamieci ram bylo 130 mb wolnego i odpalenie przegladarki (mowie o stockowej ofc) powodowalo zaciecie sie calego telefonu na 2 minuty. Potem wywalilo jakies procesy i bylo szybciej znow na chwile. Wiec to co mowisz jest prawda (co z reszta od poczatku pisałem)

 

Teraz pytanie jak to wszytko wytlumaczyc xiaomi. Jesli cm nie majac apek z miui smiga na tym samym kernelu tak jak nexus 5 to ewidetnie jest wina w sofcie. Moge się załozyć ze nie beda sie tym przejmowac bo zaraz ma wejsc miui v6 i mam gleboka nadzieje ze od razu nie bedzie tego problemu. Na dzien dzisiejszy musimy sobie jakos radzic. 

 

Edit:igoor1983

Nie patrz w ogole na wolna pamieć bo to nie ma znaczenia. Serio. To sie ma nijak do problemu i tylko przeszkadza. Pamiec ma byc zajeta i ma wszytko działac. W miui tylko ta pierwsza czesc jest spelniona ;)

Edytowane przez CrazyJapanese
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka facebooka jest gowniana. Wiele osob nawet o tym pisalo tutaj. Co do ramu sie zgadzamy. Wiele osob nie rozumie ze ram musi byc uzywany po to on jest. Co do kernelu to nie jest on taki sam bo w miui masz androida 4.3 a w cm 11 4.4. Kernel jest inny, w Miui V6 bedzie taki sam tylko zmodyfikowany przez xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w androidzie pamiec ma byc zajeta, ale kurcze co drugi tu pisze o tym wolnym ramie i tez jak durny zaczalem to powtarzac. Nienormalne w miu I jest to ze zamykasz aplikacje i ramu zamaIast przybywac to ubywa, a jak wlacze jakas malutka aplikacje ktira wiecej niz 2mb napewno nie potrzebuje to ubywa czasem 100. Aktualnie na cm mam zainstalowane ze 40 swoich aplikacji i wszystko smiga jak ta lala a ilosc ramu mnie po prostu nie interesuje i tak w normalnym systemie powinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opcji jest trochę np. system Miui ma cienie na ikonach, które nikomu do użytkowania nie są potrzebne, jak się włączy opcje launchera to można wyłączyć cienie na ikonach. Ta jedna głupia opcja pożera minimum 50 mb ramu, przy dużej ilości ikon ta wartość dochodzi do 80 mb, przypuszcza, że dojdzie nawet do 100. 

Dzięki tosshi za tego protipa bo nie wiedziałem, że to ma takie znaczenie. U mnie na Redmi 1 nawet spadło zużycie RAMu o jakieś 80-90MB. :D Mam ciemną tapetę więc i tak praktycznie nie widzę różnicy w postaci włączonych i wyłączonych cieni. Dzięki!

 

EDIT: Co do zarządzania RAMem to ewidentnie jest to wina MIUI, dokładniej usług Xiaomi, które RAMu pożerają sporo.

A z resztą trzeba było kupić Redmi 1 to byście problemów nie mieli. :P :P

Edytowane przez Re4ctioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a xiaomi naleza sie przadne zjebki za to ze od 4 miesiecy sprzedaje wadliwy produkt (nie bojmy sie tak tego nazwac bo tak wlasnie jest i gdyby nie pomyslowe chlopaki dalej bysmy sie meczyli) i chowa glowe w piasek udajac ze o niczym nie ma pojecia a na kazdych forach mozna znalesc mnostwo postow dotyczacych problemow z ramem. doskonale o tym wiedza i chociaz wydali by jakis oficjalne oswiadczenie ze znaja problem. no ale coz niektorzy tak kochaja miui ze maja klapki na oczach i co by sie z telefonem nie dzialo ten system jest swiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no  ja tera juz tez jeste bardzo zadowolony ale to tylko dlatego ze mam super dzialajacego cm11, i niewazne czy w v6 bedzie rozwiazany problem z ramem czy nie to kupie drugiego i bede kazdemu ten telefon polecal ale tylko pod warunkiem ze poki co beda korzystali z cm nie miui

Edytowane przez igoor1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a xiaomi naleza sie przadne zjebki za to ze od 4 miesiecy sprzedaje wadliwy produkt (nie bojmy sie tak tego nazwac bo tak wlasnie jest i gdyby nie pomyslowe chlopaki dalej bysmy sie meczyli) i chowa glowe w piasek udajac ze o niczym nie ma pojecia a na kazdych forach mozna znalesc mnostwo postow dotyczacych problemow z ramem. doskonale o tym wiedza i chociaz wydali by jakis oficjalne oswiadczenie ze znaja problem. no ale coz niektorzy tak kochaja miui ze maja klapki na oczach i co by sie z telefonem nie dzialo ten system jest swiety.

 

Od kiedy masz ten telefon? Masz przynajmniej go miesiąc? Ja mam od maja, od samego początku. Na samym początku ramu było 200-300 mb i w żaden sposób nie dało się osiągnąć więcej. Teraz 400 mb to żaden problem, więc Xiaomi poprawiło to o co prosili użytkownicy. Zrozum, ludzie raportują to jako problem z małą ilością ramu albo z zarządzaniem ramu, a problem jest z ubijaniem aplikacji systemowych. Chociaż deweloperzy z xiaomi powinni sami to zdiagnozować, ale widocznie nie są tacy bystrzy, wolą na Miui.com tylko pisać między sobą na nowe funkcje great, superb. To tak jak byś pojechał do mechanika z walniętą turbiną i mówił mu panie silnik trzeba remontować, mechanik by wyremontował silnik i samochód by lepiej chodził ale problem byłby dalej bo nie zrobiłeś to co trzeba.

Dzięki tosshi za tego protipa bo nie wiedziałem, że to ma takie znaczenie. U mnie na Redmi 1 nawet spadło zużycie RAMu o jakieś 80-90MB. :D Mam ciemną tapetę więc i tak praktycznie nie widzę różnicy w postaci włączonych i wyłączonych cieni. Dzięki!

 

EDIT: Co do zarządzania RAMem to ewidentnie jest to wina MIUI, dokładniej usług Xiaomi, które RAMu pożerają sporo.

A z resztą trzeba było kupić Redmi 1 to byście problemów nie mieli. :P :P

 

Sam byłem zdziwiony, że taka głupia rzecz potrafi tyle ramu ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...