Skocz do zawartości

Cichy głośnik do rozmów


przemo5040

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od początku użytkowania mi6 (zakupiony ze sklepu Tomtop) mam problem ze zbyt cichym głośnikiem do rozmów. Podczas połączeń w bardziej zatłoczonych miejscach praktycznie nie słychać rozmówcy. W warunkach domowych jest lepiej ale również nie jest to w pełni komfortowa rozmowa (dociskam telefon do ucha ). Dodam że oczywiście głośność rozmów ustawioną mam na maksa. Domyślam się że jest to usterka mechaniczna ale może istnieje możliwość softwerowo go poglosić nawet kosztem utraty utracie jakości ?

Edytowane przez przemo5040
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i mam podobny problem z tym że u mnie to się stało nagle. Podgłośnione na maksa a słychać jak by na 30%. U siebie co zrobiłem to wgrałem najnowszy soft, przywróciłem całość do ustawień fabrycznych, wymieniłem fizycznie głośnik na nowy, przeczyściłem wewnątrz otwór do rozmów. Niestety żadna z tych rzeczy nie pomogła.

Co mogę jeszcze zrobić, może ktoś zna rozwiązanie, bo co płyta główna została?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.07.2018 o 09:22, matrys napisał:

No i mam podobny problem z tym że u mnie to się stało nagle. Podgłośnione na maksa a słychać jak by na 30%. U siebie co zrobiłem to wgrałem najnowszy soft, przywróciłem całość do ustawień fabrycznych, wymieniłem fizycznie głośnik na nowy, przeczyściłem wewnątrz otwór do rozmów. Niestety żadna z tych rzeczy nie pomogła.

Co mogę jeszcze zrobić, może ktoś zna rozwiązanie, bo co płyta główna została?

U mnie problem rozwiązała aktualizacja global do wersji 9.5.8.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... miałem podobny problem. Stało się to nagle, nie aktualizowałem ani nic.
Znalazłem gdzieś wpis, żeby  podociskać głośnik po obrzerzach- obwodzie czymś jak pinezka/kluczyk to SIM. Zrobiłem tak i zaczął działać :D DOciskać z wyczuciem,  zeby nie przebić.
Od razu przeczyściłem tą siateczkę.

Spróbujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam ten sam problem.
Oczywiście stało się to nagle. Wersja stabilna globalna (10.0.1.0). Na teście ( *#*#6484#*#*) słabo słyszalny, a w aplikacji Phone doctor, słabo słyszalna częstotliwość 300Hz. 
Z różnych forum wynika, że trzeba zrobić roota i zmienić plik mixer_paths_tasha.xml. Ktoś już coś próbował? Czy to samo się dzieje na wersji MIUI Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej, czy może ktoś ma harmonogram aktualizacji od Miui10 w górę ? Chodzi mi o oficjalną wersję. Może w kolejnej aktualizacji poprawią coś.

Tak na marginesie w opiniach można zgłaszać problemy, wiem że jedna osoba nic nie zdziała ale może przy większej liczbie osób dostrzegą problem.

Można potwierdzić w tym oficjalnym wątku:

http://en.miui.com/thread-4353185-1-1.html

Edytowane przez 4Tmx
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałe odpowiedź ... mam zabrudzony głośnik i mam się udać do serwisu celem przeczyszczenia ... Odpisałem najgrzeczniej jak potrafię! Rozumiem gdyby to był jeden przypadek ale mam znajomego dokładnie z tą samą przypadłością, więc jestem pewien że to wina softu !

 

Poprawka ... jednak siatka jest zabrudzona zdjęcie z załącznika, igła i odkurzacz nie dają rady... jakieś inne pomysły ?

unnamed.jpg

Edytowane przez 4Tmx
Poprawka ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawdziłem u siebie wiele wariantów. Sprawdziłem na:
- xiaomi.eu
- global dev
- wersje 9.5.8.0
- kombinacja z plikami mixer_paths_tasha.xml 
Nic nie pomogło. Więc zacząłem dociskać głośniczek kluczykiem od tacki sim, ale nie delikatnie tylko już z dużą siłą szczególnie górną część, gdzie nawet widać było, że całość chodzi. Bo skoro już sprawdziłem na kilku softach i nadal był ten problem to było mi już bez różnicy czy głośnik rozwalę bo i tak trzeba by było go wymienić. Aktualnie jestem na xiaomi.eu, i głośnik działa, (może też nie tak głośno, ale już normalnie można rozmawiać).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli wszystko wskazuje na to że jest po prostu brudny ... sprawdzę to.

 

Aktualizacja

Poniżej przedstawiam dwa zdjęcia przed i po czyszczeniu sprężonym powietrzem bezpośrednio na głośnik czynność należy wykonać 3 - 4 razy.

unnamed.thumb.jpg.182c1124b56bf0ca822fbfebc047b954.jpg

i po czyszczeniu - załącznik.

Ja potraktowałem swój telefon powietrzem o ciśnieniu 8 atmosfer ;) Jakość rozmów powróciła :)

 

IMG_20181123_164349_800x598.png

Do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Czyszczenie może odbyć się tylko poprzez zasysanie albo poprzez przedmuchiwanie po zdjęciu tylnej klapki i wymontownaiu płyty oraz głośnika. U mnie była totalnie zaklejona mimo, że gołym okiem nie było tego widać. Najpierw szczoteczką do zębów ze skróconym włosiem zamoczoną w izopropylu robiłem szorowanko od zewnątrz, a potem od tyły dmuchanie kompresorem. Kilka powtórzeń i głośność powróciła do stanu nowości. Totalny błąd konstrukcyjny jak dla mnie, użytkowałem już kilkanaście smartfonów i pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Przed czyszczeniem już ledwo co było słychać w głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...