Sign in to follow this  
dzidexx

Poradnik (pseudo) - MIUI 9+ nic nie ubija

Recommended Posts

Pierwsze Xiaomi kupiłem w grudniu - Redmi Note 4 (Global), w marcu Redmi 4X (Global), w kwietniu Mi Note 3 (dla siebie). Początkowo obawiałem się "MIUI agresywnie zarządza RAM-em", obecnie uważam, że to stara i kiepska bajka.

Stosując w większości domyślne ustawienia MIUI- NIC NIE UBIJA.

Przytoczę te ustawienia:
Panel sterowania -> Bateria: 
Oszczędzanie baterii - wszystko wył., 
Oszczędzanie w aplikacjach - domyślne (*), 
Zębatka - nigdy, nigdy.
Nic więcej w P.S. nie używam.

Ustawienia - uprawnienia:
Autostart - domyślne; apki same się dodają (obecnie są CZTERY), pracuje 10.
Uprawnienia aplikacji - uprawnienia - Uruchamianie w tle - domyślnie wszystkie są wł. Niektórym odebrałem.

Klawisz menu (ostatnie):
Można użyć aby przełączać między apkami, lub wyczyścić ostatnie/zatrzymać te apki. Pozostaje dla mnie tajemnicą co tu się dzieje i jaki ram jest pokazywany. Aplikacje pracujace w tle - Muzyka, Mapy, YouTube... można tu zatrzymać.
(*) Przydatna tutaj funkcja to "kłódka" - przesuń w dół. Powoduje ona zmianę profilu zarządzania energią na "bez ograniczeń". Użyłem np. do AdGuard(RN4, R4X), Navime(MiN3). Raz wystarczy - zostanie zapamiętane.

Tego nie robię:
Panel Sterowania - optymalizuj - potrafi wszystko w.w. zmienić wg losowego widzimisię.
Backup lokalny/chmura, auto/ręczny - niestety powoduje zatrzymanie wszystkich aplikacji i zdjęcie kłódek(?). Titanium backup robi to lepiej.

Czasami:
Panel Sterowania - Bateria - Sprawdź użycie - po analizie klikam "dodaj..." - ostatnie/w tle appki są zatrzymywane. Niektóre na chwilę.
Czyszczenie - po analizie, odznaczeniu potrzebnych - "dodaj X min.". 
Dokładne czyszczenie - raz użyłem - później się połapałem, że usunęło 90% moich plików.

Napisane w oparciu o Mi Note 3, sprawdzone/potwierdzone na Redmi Note 4.

Porównując do poprzedniego smartfona - Moto X Style, 5.7", QHD, 3000 mAh - działał 1-2 dni na jednym ładowaniu. Mi Note 3, 5.5", FHD, 3500 mAh - działa 2-3 dni. Niby nic specjalnego, ale na poprzednim musiałem częściej spoglądać na % baterii.

Podsumowując:
Nie mieszajcie w ustawieniach na chybił-trafił - domyślne są bardzo dobre.

Gdy będę miał MIUI 10 i/lub coś sobie przypomnę dopiszę tutaj.

• Like 1