Sign in to follow this  
vPablo

Aktualizacja z mocno starego softu

Recommended Posts

Hej,

Mam wersję oprogramowania jak w poniższym pliku. Proszę o informację jak w szybki sposób mogę dokonać aktualizacji do najnowszego softu.

Najlepiej bez konieczności czyszczenia wszystkiego w twrp.

Screenshot_2018-06-26-13-59-53-742_com.android.settings.png

zrob backup w twrp i sprawdz czy:

dirty flash samego systemu bez wipu nie spowoduje bootlopa albo jakis crashy po odpaleniu 

albo

flash softu przez miflash z zachowaniem danych przejdzie i czy bedzie działał tel. po tym bez crashy,  jak nie(a przypuszczam ze nie) to zostaje ci przywroceni kopi i zrobienie tego nie na szybko. : D

Ps. wczesniej sobie znajdza ta wersje twrp bo miflash ci nadpisze recovery a na innej ten buckup powinien działać ale nie musi xD

Ps. 2 jak przeskakujesz na nowa wersje androida to ja bym jednak od razu dla swietego spokoju walnal backup aplikacji( titaniumem lub czyms podobnym) a mi home ułożenie w chmure i zrobil pelny wipe i czysty flash. 

Edited by Lamcza

Czyli podsumowując robię kopię. W twrp pełny reset i z pliku z najnowsza wersja czystą instalacja.

Czy może być to stare twrp?

tak pelny reset czytaj system, cache i dalvik cache bo chcesz rozumiem sprawdzic czy da sie na brudno bez kasowania data  ; ) 

natomiast porzadnie i z wieksza szansa na sukces robisz kopie aplikacji jakims programem  + zgrywasz co sobie tam masz zgrac z telefonu i mi flash z opcja clean all potem twrp i nie weim czy jest wam tam potrzebny no verify encrypt na redmi note 3 czy nie, ale to sie dowiesz jak za pierwszym razem po wgraniu twrp bedzie bootloop