Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja


adam_12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

Mam na jednym telefonie (RedMi 2 HM2014811 1GB)   Miui 5.8.6 na androidzie 4.4.4 , w związku z tym ze  pojawił  się soft, chciałem zaktualizować, tylko mam pewną wątpliwość, dlatego chciałem Was zapytać , czy mogę poprzez zwygłą aktualizację  przejść  z 5.8.6 na 6.5.26 ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sunkist napisał:

Mam na jednym telefonie (RedMi 2 HM2014811 1GB)   Miui 5.8.6 na androidzie 4.4.4 , w związku z tym ze  pojawił  się soft, chciałem zaktualizować, tylko mam pewną wątpliwość, dlatego chciałem Was zapytać , czy mogę poprzez zwygłą aktualizację  przejść  z 5.8.6 na 6.5.26 ?? 

Tak...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przebiegło bez uwag telefon na razie działa :-)  
Nie chciały się  tylko dodatki zainstalować, może dlatego że w tym telefonie  jest Mi-Recowery, a nie TWRP.

 

Nie daje mi spokoju, czy aby zainstalować paczkę z dodatkami muszę  zmienić jej nazwę na "update"  ?? 

 

Edytowane przez sunkist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam na wcześniej zadane pytanie ,zmiana nazwy nic nie pomoże.

Zainstalowałem Twrp wg tej metody Klik, wszystko  działa metoda jest ok, tylko generalnie gamoń ze mnie bo szukałem gdzieś daleko a wszystko podane jak na tacy w informacjach :-(  tylko nie widziałem odnośników, teraz widzę.
Powiedzcie mi czy gdybym teraz pobrał Twrp  z opisu i zainstalował na to co jest teraz to będzie dobrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na redmi 811, dawno  nie aktualizowany córki telefon,ale posiadający Miui PL, zainstalowałem przez updater, wcześniej pobrany rom, po aktualizacji nadal było Mi recovery, nic nie kombinowałem. Chciałem doinstalować dodatki i nie szło stąd moje poszukiwania.

Paczki twrp.zip  Tu  i  gdybym to miejsce zobaczył wcześniej to bym nie kombinował. 

55 minut temu, Redmi2 napisał:

Tylko jakim cudem pojawił Ci sie mi recovery skoro miui xiaomi.eu maja twrp i instaluje się wraz z aktualizacja

Jesteś pewien że tak jest, bo wychodzi że nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, mam jeszcze R2 pro, czyli prawie identyczny do zrobienia, jest też po zakupie zainstalowane MiuiPL i od tej pory nic nie robione, jak tylko  go dostanę w ręce zaraz przystąpię do prac, sam jestem ciekaw jak to wyjdzie.
 

Absolutnie nie myśl że podważam Twoją wiedzę myślałem tylko że idzie to jakoś sprawdzić pobranym romie.( czy tam jest Twrp czy nie ma)

Czyli gdybym teraz jeszcze raz ten sam  soft zainstalował to powinien podmienić  to zainstalowane twrp, dobrze myślę ??

Skąd pobrać mi recovery??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Ja z chińskiego romu wyciągnołem recovery.img czyli mi recovery i zmieniłem nazwę na twrp.img i wrzuciłem do paczki twrp.zip z xiaomi.eu (podmieniłem)

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

No nie, o takie zdolności to mnie nie podejrzewaj :-)  ja jestem zwykłym użytkownikiem telefonu he he.. 

Ściągnij jak masz czas i możliwości i sprawdź czy w tym romie jest twrp, bo ja nic nie mieszałem, wygląda jak by go nie było.

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie

2 godziny temu, sunkist napisał:

Czyli gdybym teraz jeszcze raz ten sam  soft zainstalował to powinien podmienić  to zainstalowane twrp, dobrze myślę ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zainstalowałem na próbę ROM dla wt88047. Przy aktulizacji HM2014811 do wersji 6.5.26 pojawia mi się błąd: This package is for "HM2014811" devices; this is a "wt88047". Zainstalowałem nawet recovery TWRP dla HM2014811 ale ono się nawet nie uruchamia. Musiałem przywrócić recovery odpowiednie dla wt88047. Jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP zainstalowane i działa. Jednak po zainstalowaniu systemu na 4.4 (z maja lub marca) system nie uruchamia się. Objaw jest podobny jak w recovery: pojawia się napis android i trzy migające kropeczki. Świeci tak całymi minutami i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie 15 minut? Wolałbym uniknąć czyszczenia urządzenia. Chyba, że da się to potem jakoś bezproblemowo przywrócić. Nie chcę sobie narobić większych problemów. A może poczekać na kolejne aktualizacje dla 2014811?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym za dobrze, ale znalazlem taki opis o czyszczeniu w twrp

- Wiping the cache doesn't remove anything you'll need and sometimes fixes problems
- Wiping data will remove mostly everything
- Wiping system will remove the ROM
- Wiping internal storage is everything on your phone while the above doesn't touch your media files such as pictures, downloads, music

Co wiec wyczysci wipe internal storage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre pliki mam w telefonie.

Wgrywałem najnowszy z miuipolska  (MIUI 6.5.26 ANDROID 4.4.4 ROZMIAR 436MB CODENAME HM2014811) oraz ten starszy marca.

Jakoś nie pasuje mi ten wipe internal storage. Na innym forum piszą:  If you wipe internal storage you wipe everything from your phone except TWRP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 24.08.2016 o 23:24, Redmi2 napisał:

5.1 czyli HM2XWCPRO.

Mam Redmi2 2014811 2GB, podasz mi link do romu? On, ma język polski? 

Rozumiem, że wrzucam go przez TWRP 3.0.2-0 for MIUI Android 5.1 Lollipop?

Na tą chwilę mam rom MIUI 7.3 od MIUIPolska 6.3.17 (rozwojowa) - opłaca się update?

 

Dnia 31.05.2016 o 07:45, Redmi2 napisał:

internal storage. Danych nie utracisz.

No właśnie straciłem zdjęcia z telefonu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc
Redmi 2 HM2014811 2GB
Obecnie zainstalowane MIUI 7.4 wersja 6.5.19. Chciałbym uaktualnić do 6.9.15, ściągnałem rom HM2XWC. Jednak przy aktulizacji pojawia mi się błąd: This package is for "HM2014811" devices; this is a "wt88047". 
TWRP dla HM2014811 w wersji twrp 3.0.0-1. Czy najpierw muszę zaktualizować twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no twrp mam HM2014811 pobierane stąd
Problem chyba polega na tym, że nie chce mi cofnąć do andka 4.4 skoro już zainstalowałem 5.1. Ja z uwagi na potężny drenaż baterii wolałbym wrócić chyba do 4.4 ale na razie zrobię tak jak sugerowałeś czyli ściągnę  HM2XWCPro i spróbuję w ten sposób. Dzięki wielkie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek także dla mnie,

posiadam Redmi 2 HM2lte-CU

Ram 2, Wewn. 16

Android 5.1.1 LMY47V

MIUI 7.3 by xiaomi.eu

6.4.14 rozwojowa

przycisk "sprawdź aktualizacje" nie pokazuje, że jest coś nowego.

Czy w tym moim przypadku jest sens coś ściągać, wgrywać i modyfikować ? Bo rozumiem, że aktualizacji automatycznych brak, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...