Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja


adam_12

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Wladziu22 napisał:

Dzięki za info.. fajny bajer.

 

@Dima Link do softu ( MIUIPolska_HM2014811_5.11.5_v7-4.4.zip ) jeśli jeszcze Cie interesuje:

https://we.tl/cs9aUAXk0g

Dzieki, tylko nie o to mi chodzilo, chodzi mi o rom ktory sie uzywa kiedy stawiasz tel na czysto przez fastboot. Lista archiwalnych miui jest na forum. Tamte sa inne i waza okolo 1gb. Tez sa wyprobowalem waszyskie 4 z listy, nie udalo sie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

10 minut temu, Dima napisał:

Dzieki, tylko nie o to mi chodzilo, chodzi mi o rom ktory sie uzywa kiedy stawiasz tel na czysto przez fastboot. Lista archiwalnych miui jest na forum. Tamte sa inne i waza okolo 1gb. Tez sa wyprobowalem waszyskie 4 z listy, nie udalo sie... 

Bo musisz zmienić twrp na starsze i się uda. Romów fastboot miuipolska chyba nie było, jedynie china, albo global jak wersja 811. A twrp musisz wgrać np to: https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888031 bo z romem wgrało ci się nowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FromWP napisał:

Bo musisz zmienić twrp na starsze i się uda. Romów fastboot miuipolska chyba nie było, jedynie china, albo global jak wersja 811. A twrp musisz wgrać np to: https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888031 bo z romem wgrało ci się nowsze.

Tzn. To twrp instaluje normalnie z pliku zip i pozniej rom przez miflash? 

1 minutę temu, Dima napisał:

Tzn. To twrp instaluje normalnie z pliku zip i pozniej rom przez miflash? 

Czy opcje debugowania maja byc wlaczone? Czy nie ma roznicy przy fastboot? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dima napisał:

A czemu musi byc starsze twrp? Bo romy z listy czy china czy global maja nowe miui... 

Dlatego że nowe przeznaczone dla androida 5.1 nie chce działać z romami na androidzie 4.4.4, z miui to raczej nie ma nic wspólnego, ewentualnie z weryfikacją romów, (dokładnie dlaczego to nie badałem, sprawdziłem doświadczalnie). Jak zainstalujesz Mirecovery to też zadziała, ale chyba łatwiej twrp które już nasz podane na tacy. Chyba że zainstalowałeś rom z Miui8 na 4.4.4 to na tym twrp powinien się starszy rom wgrać.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FromWP napisał:

Dlatego że nowe przeznaczone dla androida 5.1 nie chce działać z romami na androidzie 4.4.4, z miui to raczej nie ma nic wspólnego, ewentualnie z weryfikacją romów, (dokładnie dlaczego to nie badałem, sprawdziłem doświadczalnie). Jak zainstalujesz Mirecovery to też zadziała, ale chyba łatwiej twrp które już nasz podane na tacy. Chyba że zainstalowałeś rom z Miui8 na 4.4.4 to na tym twrp powinien się starszy rom wgrać.

No wlasnie zainstalowalem miui8 z forum zmienilo sie tez mirecovery na twrp(chyba 3.0.0).i co wgra sie to starsze? 

1 minutę temu, Dima napisał:

No wlasnie zainstalowalem miui8 z forum zmienilo sie tez mirecovery na twrp(chyba 3.0.0).i co wgra sie to starsze? 

Na liscie romow dla miflash jak mi sie wydaje tez nowe romy 8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, FromWP napisał:

Jak masz twrp 3.0.0 to starszy rom powinien się wgrać bo to jest twrp działąjące z romami na androidzie 4.4.4

No wlasnie o to chodzi ze sie nie wgrywa! Te 2 dev z listy a ni china a ni global... A ja chce wgrac na czysto z miflasha bo mam jakis problem z tel. I zamiana romow z poziomu twrp nie rozwiazuje tego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dima napisał:

No wlasnie o to chodzi ze sie nie wgrywa! Te 2 dev z listy a ni china a ni global... A ja chce wgrac na czysto z miflasha bo mam jakis problem z tel. I zamiana romow z poziomu twrp nie rozwiazuje tego... 

Jak chcesz na czysto przez Miflasha to tu twrp nie ma znaczenia, coś źle robisz, albo masz problem z komputerem. Ściągasz stąd http://en.miui.com/a-234.html dla  Redmi 2, czy gdzieś starsze wersje wyczaiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Jak chcesz na czysto przez Miflasha to tu twrp nie ma znaczenia, coś źle robisz, albo masz problem z komputerem. Ściągasz stąd http://en.miui.com/a-234.html dla  Redmi 2, czy gdzieś starsze wersje wyczaiłeś?

Stad i wlasnie chinska robi sie przez 3 sek pisze sucsess i wszystko zostaje po staremu, tel nie restartuje sie, a global to wogole pisze jakis dziwny komunikat. Wersje stabile - blad. Moze masz jakies inne linki do romow? Wszystko niby robie tak jak nalezy, ale koncowego efektu zero.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którego miflasha używasz i w jakim trybie flashujesz, raczej nie szukał bym winy w plikach romów, tylko w komputerze, albo uszkodzeniu telefonu. 

Tu masz jakieś starsze wersje wszystkiego i toturial:

http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

A którego miflasha używasz i w jakim trybie flashujesz, raczej nie szukał bym winy w plikach romów, tylko w komputerze, albo uszkodzeniu telefonu. 

Tu masz jakieś starsze wersje wszystkiego i toturial:

http://en.miui.com/thread-126437-1-1.html

Miflasha sciagalem chyba z oficialnej strony, a na kompe mam win 7,moze inne porty usb sprobowac, albo starego maca... Boje sie ze w ogole wszystko zepsuje... A mam taka dolegliwosc ze tel przy zablokowanym ekranie nie chce sie odblokowac, nie reaguje dotyk i to samo kiedy odbierasz polaczenie-nie da sie odebrac, naciskam power i jeszcze raz i czasem udaje sie. Po skaczeniu rozmowy to samo. Poza tym wszystko dobrze. Cos sie gdzies wkradlo, moze w androidzie cos. Niktv nie ma odpowiedzi, nawet serwisy, zostaje sflashowanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dima napisał:

Miflasha sciagalem chyba z oficialnej strony, a na kompe mam win 7,moze inne porty usb sprobowac, albo starego maca...

Nie ważne skąd, ważne która wersja miflasha i sprawny komputer z działającymi sterownikami, moze być z win7 ale najlepiej z 64bitowym systemem. Dlatego pytałem w jakim trybie wgrywasz, w fastboot czy download (edl) bo jeden i drugi wymaga innych sterowników. Jak nie działa w fastboot można spróbować w download. Stary Mac to nie jest dobry pomysł, bo trzeba by jakąś maszynę wirtualną win na nim zrobić. Szukanie innych romów możesz sobie darować. Poszukaj sprawnego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Nie ważne skąd, ważne która wersja miflasha i sprawny komputer z działającymi sterownikami, moze być z win7 ale najlepiej z 64bitowym systemem. Dlatego pytałem w jakim trybie wgrywasz, w fastboot czy download (edl) bo jeden i drugi wymaga innych sterowników. Jak nie działa w fastboot można spróbować w download. Stary Mac to nie jest dobry pomysł, bo trzeba by jakąś maszynę wirtualną win na nim zrobić. Szukanie innych romów możesz sobie darować. Poszukaj sprawnego komputera.

A jaka wesja miflasha trzeba miec? Moze masz jakas sprawdzona? Mam 64bit system, ale komp tez nie nowy acer asphire 1.a robie przez fastboot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dima napisał:

A jaka wesja miflasha trzeba miec? Moze masz jakas sprawdzona?

Taką żeby zadziałała, sprawdzona jest np MiPhone 2016.04.01 możesz ją pobrać stąd: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view udostępniona przez kolegę jarekm95 w poście Kompendium wiedzy Redmi 3. Jak nie chce w fastboot to spróbuj w download. Telefon w tym trybie powinno wykryć pod portem com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Redmi 2 1GB (811) mialem ten rom co ci podrzucilem. Bez najmnijeszego problemu (poza sterownikami) wgrałem wtrybie  fastboot, twrp dla androida 4.4, mimo ze ten sposb nie jest konieczy. Potem w Twrp wgralem soft z miui8 6.10.27 ale ten z Androdidem 4.4.

Czyli:

1. Wchodzisz ponizej i tam znajdziesz ADB instaler.

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-zainstalowac-fastbootadb#more-14743

2. W łaczyłem tryb fastboot w telefonie, podłaczyłem kabel ale nie nie wykryło mi telefonu, bo nie zaistalowało mi poprawnie driverów dla Xiaomi usb. Pobrałem z neta. Nie pamiętam strony ani nie mam juz, ale np tu masz:

http://xiaomiadvices.com/download-xiaomi-usb-drivers/

Po wybraniu w managerze sterownika, PC poprawni zainstalował sterowniku USB dla telefonu.

Polecenie fastboot devices pokazało numerek device-a

3. Teraz pobierasz odpowiednie TWRP.zip dla przyszłego sofu i telefonu wg tabelki:

http://i.imgur.com/m5ahpK5.png

tu masz TWRP:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

ja np chciałem nadal mieć Androida 4.4 zatem wziąłem TWRP_HM2014811.zip

4. flaszujesz TWRP poleceniem jak np w:

https://miuipolska.pl/forum/topic/18665-miui-6113/

5. Jak juz masz TWRP (które odpalasz np przyciskami V+ V- Power), wgrywasz na telefon jakis rom z Miui8 ale dla Androida 4.4 a NIE dla 5.1.

czyli np wybierasz z:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=126471

rom najnowszy:

xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.11.3_v8-4.4.zip

odpalasz twrp, dajesz instal wskazujac na powyzszy rom i po kilku minutach masz juz nowy soft.

 

BTW,

Z tego co poczytałem dla Redmi 2 1GB (HM2014811) lepiej mieć nadal soft na Androidzie 4.4. Ale jak chcesz miec 5.1 to TWRP jak i soft musisz wybrać  wg podanych punków.

Moj PC to WIN 7 64bit

Edytowane przez Wladziu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie kieruje do posiadaczy i użytkowników R2 (chyba 811) z 1GB ramu. Telefon ma wgrane miuipolska chyba z września 2015 (pierwszy czy drugi dobry rom na którym nie było problemów z mikrofonem, kto pamięta to pamięta ten bug...). Telefonu używa ojciec i chciałem mu zainstalować najlepszy rom, coś w stylu jak legendarny 7.1.3.0 na Redmi 3 :), żeby wszystko chodziło i bateria dobrze trzymała. Jak ktoś przetestował wiele romów na swoim R2 to będzie wiedział o co chodzi :)

Edytowane przez fake4r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Jako że nie znalazłem odpowiedzi to chciałem się zapytać forumowiczów lub adminów, jak to będzie z aktualizacjami dla Redmi 2 wersji 1GB (posiadam wersje 811) czy będą jeszcze ? czy telefon jest całkowicie zawieszony oraz czy są jakieś inne źródła które jeszcze wydają aktualizacje dla tego modelu (China/Global/Xiaomi.eu) ?

Dodatkowo chciałem zapytać jak to jest z różnicami miedzy miuipolska a Xiaomi.eu które są wymienione tutaj https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ skoro jak mi aktualnie wiadomo miuipolska i xiaomi.eu to teraz jedno i to samo.

Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi ;)

Edytowane przez markon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie. 

Proszę użytkowników którzy  się na tym znają o pomoc.

Posiadam obecnie już 3 letni telefon Xiaomi redmi 2 lte 1gb ram / 8 gb rom.  Bateria zawsze wołała o pomstę do nieba niestety, ale od roku czasu dosłownie znika w oczach przy oglądaniu YT chociażby. To wina systemu, baterii czy czegokolwiek innego teraz ? 

Druga rzecz.

Pamięć ram. Telefon bardzo ciężko pracuje bardzo wolno chodzi, i dość często zawiesić potrafi się na kilkanaście sekund. Mimo czyszczenia pamięci podręcznej nigdy nie udało mi się nawet po wymazie uzyskać więcej niż wolne 450 MB. Więcej niż 50% zawsze jest używane. Co więcej potrafi spaść do 100mb wolny zasób po 1-2 dniach od wymazania przy czyszczonej podręcznej. Próbowałem manualnego wyłączania aplikacji już. Aplikacje które mam. Chrome, YT, bankową oraz messenger i to wszystko. przy wylączonym nawet w tle bardzo źle pracuje.  Kitkat 4.4.4 . Proszę o możliwe rozwiązania

Trzecia sprawa

Gram od nieco ponad miesiąca w Pokemon GO ale.....na Sony Xperia Z1 ponieważ Xiaomi ma roota i nie hula. Proszę o tutorial jak przeprowadzić instalację systemu tak by pokemony na xiaomi się włączały oraz co powinienem zrobić i jak by możliwe najszybszy system można było zainstalować.

Po czwarte

Problemy z pamięcią wewnętrzną. Jest karta 2gb. Nie mam zielonego pojęcia z jakich powodów zostało mi 600mb z 8gb ogółem. Telefon był wymazany tydzień może dwa tygodnie temu. 

Proszę o rozwiązanie.

I przepraszam ale nie mam ochoty czytać wszystkich setek tematów  w celu szukania rozwiązania do każdego z nich. Dlatego proszę o pomoc kogoś kto się zna i pozwoli skupić się na tym telefonie bez wertowania linijek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ravanix napisał:

Posiadam obecnie już 3 letni telefon Xiaomi redmi 2 lte 1gb ram / 8 gb rom.

W sumie to cud że on jeszcze w dzisiejszych czasach działa. Obecnie 8Gb pamięci nawet na  aktualizacje podstawowych programów nie wystarcza, dlatego nie dziw się że brakuje pamięci. 1Gb ramu też niestety robi swoje. Obecnie to on się tylko do dzwonienie nadaje. Ale cudów nie ma, nic z nim już nie zrobisz.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cud. Dla mnie zawsze służył przede wszystkim jako hotspot, dual sim, do dzwonienia i pisania sms, oglądania yt itd. Nie pamiętam żebym kiedykolwiek na nim jakiekolwiek gry miał. Chciałbym postawić odblokowany android. Telefon służy w 50% jako hot spot już tylko i bardzo dobrze się sprawdza nie zrywa zasięgu połączenia. Natomiast zawsze miałem i mam zastrzeżenia do działania jego. Proszę o tutorial jak zainstalować od nowa cały system najnowszy android który pasuje i jakie aktualizacje do RAM bo pożera dramatycznie pamięc i baterię. Od roku może dłużej bateria na film nie wystarczy, 10 min yt to mniej więcej 10-15% baterii

Poza tym chcę następcę kupić, ale nieco mnie odstrasza nakładka MIUI już. Dlatego po serii wydarzeń skłaniam się bardziej ku Motoroli G5s lub G6 z czystym androidem. Xiaomi mimo wszystko chcę mieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ravanix napisał:

Tylko że to jest wersja najbardziej aktualna jaką mi zaktualizowało.....

Hmmm...

Faktycznie, nie dojrzałem. Spojrzałem na inną wersję Redmi 2. Cóż... Jeśli masz zainstalowanie TWRP, to na początek wyczyściłbym w nim Cache. Jeśli nie pomoże, skopiuj wszystkie dane i zrób przywracanie danych fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie ma co reanimować, nic nie robię na nim powodującego zamulenie. Wiem że krótko po premierze te telefony czekały na łatkę usprawniającą zużycie ramu chyba...Minelo 15 min leżenia telefonu jako hotspot. 7% zeszło bez niczego

Chciałbym wiedziec czy jest android który będzie hulał dobrze ? Baterię bym wymienił ale pytanie czy jest jakaś o wiekszej pojemności niż 2200 mhA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ravanix napisał:

Chciałbym wiedziec czy jest android który będzie hulał dobrze

Nie ma takiego Androida. Rozumiem że chcesz zainstalować (znaleźć) jakiś custom rom który działał by lepiej na tym telefonie od Miui. Raczej watpię. Bateria większa też się do niego nie zmieści, ale na pewno wymiana na nową sporo by zmieniła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...