Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi HM 2LTE-CU 1gb/8gb - problemy, instalacja


adam_12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, FromWP napisał:

Tak możesz. Najlepiej użyj tego twrp TWRP_HM2014811.zip stąd: https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888031

Ten ROM co podałeś  to jest na android 4.4.4. ?   z nakładką V8  ?

file.html

 

Z którego linku mam pobrać ?

mirror Canada czy USA ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, max35 napisał:

Ten ROM co podałeś  to jest na android 4.4.4. ?   z nakładką V8  ?

file.html

 

Z którego linku mam pobrać ?

mirror Canada czy USA ?

 

Ten rom to ty podałeś i tak to Android 4.4 z Miui8, nawet w nazwie romu to jest.

A z którego chcesz, plik jest taki sam, to przecież tylko różne (lustrzane) serwery.

A nie mylisz przypadkiem romu z twrp?

 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać 

Xiaomi Redmi 2 Pro DualSim 16GB 
(częściowo spolszczone)

czy w tym przypadku też potrzeba wgrywać ten  twrp podane prze Ciebie?

 

mogę prosić o link do tego poradnika jak wgrać twrp 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 minuty temu, ePiotr napisał:

MIUIPolska_HM2014811_5.10.8_v7-4.4

To to trochę spory przeskok, dodatkowo z Miui7 na 8, ja bym zrobił full wipe. Możesz jeszcze zrobić tylko w "advanced wipe" cache i Dalvik/art, po tym nie stracisz żadnych danych (jak masz twrp, bo jak Mirecovery to nie wiem co tam można, bo nie używałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
39 minut temu, Wladziu22 napisał:

Odpowiedni TWRP juz zainstalowałem.

Odpowiednie czyli jakie, bo w twoim przypadku najlepiej z rom z Androidem 4.4.4 wgrać (więcej wolnej pamięci będziesz miał). Ostatnie dwa są ok, czyli 6.10.20 i 6.10.27. TWRP potrzebujesz 3.0.0, bo najnowsze  3.0.1 jest do romów na Androidzie 5.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem jak włączyć to TWRP. Jak wgrałem image twrp, to widzialem całe menu TWRP. Wykonalem power of.
A teraz w zasadzie to nie wiem jak ponownie uruchomić TWRP. Vol+ i power uruchamia jakies menu testowe, gdzie moge wejsc w recowery. Ale odpala sie MiRecowery 2.01. Podobnie MiRecovery odpala mi sie jak wybiorę z apki: Aktualizacje->Uruchom recovery 

Edytowane przez Wladziu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wladziu22 napisał:

Ale nie wiem jak włączyć to TWRP. Jak wgrałem image twrp, to widzialem całe menu TWRP. A teraz w zasadzie to nie wiem jak ponownie uruchomić.

1. Trzymając wszystkie 3 klawisze vol+ vol- i power przy włączaniu telefonu.

2. W aktualizacjach, trzy kropki na górze po prawej i uruchom w recovery

3. Uruchamiając telefon trzymając jednocześnie vol+ i power, uruchamia się chińskie menu i tam recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie minęliśmy odpowiedziami. 2 i 3 pokazywał mi miRecovery. O pierwszym nie wiedziałem. Ale... wgrałem ponownie TWRP i nie wyłączałem go. Przeniosłem plik softu xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.10.27_v8-4.4.zip na pamieć wew. telefonu i wybrałem w TWRP > Install, tenże zip. Potem wipe/dalvic i mam juz miui 8.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wladziu22 napisał:

 Przeniosłem plik softu xiaomi.eu_multi_HM2XWC_6.10.27_v8-4.4.zip na pamieć wew. telefonu i wybrałem w TWRP > Install, tenże zip. Potem wipe/dalvic i mam juz miui 8.


 

wipe/dalvic jest wymagany po aktualizacji ROM'u ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem opcje klawiszy z pkt 1 i teraz jest już TWRP. Instalacją TWRP zasugerowałem sie wspomniana przeze mnie tabelką, a faktycznie na tu na forum w "Instalacja Miui 2016" nie ma wyszczególnionego Redmi 2 811. Dlatego tez trocheje zgłupiałem i stwierdziłem ze tabelka jest ważniejsza, bo to nowe MIUI 8.

"wipe/dalvic" nic nie usunął, poza historią zapisanych zakładek Internetowych i pewnie ustawień w settingach. Ale aplikacje, kontakty smsmy, wszytko było. Miałem kopie wcześniej zrobiona wszystkiego co wymieniłem, ale jedynie zakładki czyli dane Internetowe przywrocilem.

Dzieki za pomoc

 

Edytowane przez Wladziu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wladziu22 napisał:

 

"wipe/dalvic" nic nie usunął, poza historią zapisanych zakładek Internetowych i pewnie ustawień w settingach. Ale aplikacje, kontakty smsmy, wszytko było. 

 

 

 Jeśli zrobię wipe/dalvic  po aktualizacji ROM  to ustawienia w telefonie przywrócą się do domyślnych?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, max35 napisał:

 Jeśli zrobię wipe/dalvic  po aktualizacji ROM  to ustawienia w telefonie przywrócą się do domyślnych?  

Ty chyba potrzebujesz tłumacza z polskiego na polski, po raz kolejny zadajesz pytanie cytując odpowiedź na to pytanie, włącz myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki problem na 7 ze czesto ekran po blokadzie nie reagowal na dotyk i przy odbieraniu i rozlaczeniu sie tez. Poza tym dzialal normalnie. Przeszedlem na miui 8 i.. Nic sie nie poprawilo, wrecz przeciwnie. Teraz jeszcze za glosna sluchawka, nie dziala poczta systemowa... No to chcialem wgrac roma przez fastboot, ale miflash przy flashowaniu pokazuje caly czas error. Romy bralem z listy forumowej, robilem wszystko wedlug instrukcji. Moze ktos ma roma dla fasboota ktory napewno bedzie pasowal dla redmi 2 1/8 (811).? Aktualnie mam v8 i sa problemy a zona ma v5 i smiga u niej super.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dima napisał:

Moze ktos ma roma dla fasboota ktory napewno bedzie pasowal dla redmi 2 1/8 (811)

Ja mam jeszcze zapisany na PC MIUIPolska_HM2014811_5.11.5_v7-4.4.zip jakbys chcial. Tylko zbytnio nie wiem jak miałbym Ci go przekazać.

Zona nie narzekała.

Edytowane przez Wladziu22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Pacjent to Redmi 2 w wersji PRO tzn. 2GB/16GB - model HM2014813.
W czerwcu bez problemów z migrowałem z MIUI 4.4 na 5.1 - co kilka tygodni aktualizowałem sobie do nowszych wersji.
Aktualnie jestem na wersji MIUI 8.1 by xiaomi.eu 6.9.29 (rozwojowa) wersja androida 5.1.1 LMY47V

Chciałbym wrzucić sobie najnowszą wersję:

RedMi 2 HM2014813 2GB
MIUI 6.10.27ANDROID 5.1.1ROM HM2XTDProKOD wt86047
MD5: 97EFEF1BFC | BL: ODBLOKOWANY | DATA: 27/10/2016

Niestety coś jest nie tak. Ponieważ gdy próbuję wgrać plik z ROMem - telefon restartuje się (i to jest poprawne) ale nie wchodzi do recovery (instalatora) tylko wisi na logo miui i nic.. wyciągam baterię i rusza normalnie (uff). Wydaje mi się, że w telefonie straciło mi się recovery i również brak root. Jako, że na telefonie nie robiłem NIGDY full wipe'ów i wszystko mam fajnie poustawiane pod siebie czy możecie mnie nakierować od czego zacząć aby
a -  zrobić ROOT-a 
b - wgrać jakieś recovery (sprawdzone)

W jakiś najmniej bolesny/ryzykowny sposób tak abym dalej mógł być 'aktualny'.

Dziękuję

Edytowane przez biernus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...