Skocz do zawartości

System nie uruchamia się po próbie wgrania ROMU


Rercio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam złotą wersje 3/32gb kupioną od krolik24. Tak jak telefon dostałem tak używałem (nie mam pojęcia jaka wersja systemu to była-język był polski) aż do dzisiaj. telefon zawiesił się (co czasem mu sie zdarzało) ale po 30 minutach nadal nie wykazywał chęci współpracy, po użyciu kombinacji lock i vol + tel zresetował się uruchomił ponownie jednak za każdym razem zatrzymuje się na ikonce białego loga mi.com. Jedyne do czego doszedłem to uruchomienie trybu w którym na wyświetlaczu pojawia się ikona telefonu i kabla oraz do ikonki fastboota ze zwierzakiem naprawiającym androida (lock i vol -)

Przeczytałem kilka tematów na temat wgrywania różnych ROMów jednak nie wiem który konkretnie sposób powinienem wykorzystać i czy w ogóle niezbędne jest wgrywanie nowego systemu? Co powinienem zrobić?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Rercio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego wgrałem roma od JDstara wszystko pięknie poszło a telefon znowu zatrzymuje się na logo mi.com, wiem, że pierwsze uruchomienie może trwać dłużej ale mnie już wisi na tym z 20 minut i nic.

EDIT

po skorzystaniu z tej metody klick nie wyświetla się już nawet logo mi.com ani telefon nie wibruje cegła totalna. Da sie przyjść w tryb download, wgrałem ponownie ROM od JDstara ale to nadal nic nie zmieniło.

Edytowane przez Rercio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, podpowiesz jeszcze gdzie go mogę znaleźć? i jeszcze takie pytanie jakiej wersji flashtoola używać jeśli mam telefon 3/32? 

Udało mi sie dzięki SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1516.00 wgrać  hennessy_images_V7.0.19.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn przez co telefon wrócił do stanu kiedy wibruje i pokazuje logo MI ale nic poza tym.

 

Edytowane przez Rercio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam :( dzis kiedy mialem telefon w kieszeni i 5 min wcześniej uzywalem (sms) telefon wylaczyl sie bez mojej ingerencji. Kiedy nacisnalem Power pokazalo sie logo miui i dalej nic. Może nie powinienem ale uzylem Power i vol-. Po tym telefon zaczął sie restartować. Wlaczam go 30sekund logo miui i sie restartuje. Nawet pulpit sie nie pokazuje. Bootoader zablokowany i syf miui. Na poczatku wrzesnia mialem wymieniane gniazdo lądowania w xuomi4you w warszawie. Jak się za to zabrać. Proszę o pomoc

Edytowane przez Kubakwiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam podobny problem od wczoraj,chciałem sparować się z tv i po chwili telefon zaczoł wczytywać coś akiego MI.COM ,ANDROID.....

Po pewnym czasie pojawił się niebieski ekran z poświatą człowieka,zginęły wszystkie ikony aplikacji i nie mogę nic zrobić. Można do mnie dzwonić ale ja nie mogę odzwonić do nikogo  gdyż nie mam klawiatury.

Wszystkie aplikacje chodzą w tle i jka ktoś do mnie napisze na np. messenger wtedy jestem w stanie normalnie pisać i wysylać zdjęcia ale po zamknięciu aplikacji znowu pojawia się cień człowieka i znowu nic nie mogę.

byłęm dziś w trzech serwisach i nikt jeszcze nie spotkał się z takim ekranem na tym telefonie i z takim przypadkiem.

Wysyłam zdjęcia 

pierwsze to gdy po restarcie wciąż wgrywa się android, gdy ktoś do mnie dzwoni pojawia się niebieskie tło wraz z postacią a po skończonej rozmowie zostaje sama postać i goły ekran.

20171104_191313.jpg

20171104_194249.jpg

ostatnie zdjęcie z terażniejszym ekranem nie weszło już, jest tak jak na drugim zdjęciu,całe niebieskie tło i ta postać na całym ekranie (telefon chodzi,aplikacje chodzą,brak ikon aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy próbie aktualizacji MIUI 7 na MIUI 9 nie dość, że się nie zaktualizował to jeszcze nie chcę się włączyć.

Mogę wejść tylko do Fastboot, ale przy próbie wgrania ROMa wyskakuje mi komunikat, że jest za słaba bateria i należy ją nałądować.

Problem w tym, że przy ładowaniu telefon włącza się do loga MI i wyłącza.

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Ostatnio podczas wgrywania softa przez TWRP telefon wpadł w bootloop. Cały czas pojawia się logo MI i telefon się restartuje. Mam tylko możliwość wejścia w fastboot mode.

Niestety nie jestem w stanie nic więcej zrobić gdyż urządzenie nie jest widziane przez PC i komputer nie reaguje na podłączenie przez USB.

Jeśli ktoś spotkał się z takim przypadkiem i udało mu się wybrnąć to bardzo bym prosił o pomoc.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,
mam problem z moim xiaomi, a nawet całe stado problemów. Mianowicie od kupna był problem z jego ładowaniem. Zarówno dołączona do niego ładowarka, jak i wszystkie inne, które wpadły mi w ręce, po podłączeniu telefonu przerywały - sekunda ładowania, sekunda bez ładowania i tak w kółko. Dopiero po podłączeniu telefonu kablem do kompa ładował się normalnie. Oddałam go na gwarancję, ale januszowy sklep z allegro, u którego niestety miałam okazję kupić xiaomi, nie przyjął jej, bo rzekomo to ja telefon uszkodziłam mechanicznie. No nic. Telefon używałam kilka dni, rozładował się i potem już nie mogłam go odpalić - zaczął się zapętlać po wyświetleniu logo na ekranie. Jakimś cudem po którejś pętli się włączył, podłączyłam go do kompa i naładowałam. Pośmigał kilka dni i znowu to samo, regularnie się zapętlał i o dziwo zawsze przestawał wtedy, gdy bateria miała 1% - wtedy się włączał, żeby ostatkiem sił dać mi znać, że chce być naładowany.

Oddałam telefon do serwisu, pierwsze co wymienili to gniazdo USB, jak się okazało niepotrzebnie, bo to nie rozwiązało problemu. Powiedzieli, że konieczna jest wymiana płyty głównej, koszt 300 zł. Podziękowałam i poszłam do innego serwisu. Tam z kolei powiedzieli, że to na pewno nie płyta tylko oprogramowanie. No i zaczęli się bawić z tym, trwało to wieczność, ale też rozłożyli ręce.

Telefon wrócił z serwisu, zaczęłam się nim bawić i widzę, że jest jeszcze gorzej, bo teraz to już co chwilę się wiesza albo wyłącza i wpada w pętlę. Odpalam jakąś apkę - zawiecha i bum, wyłączony, sprawdzam godzinę - bum, wyłączył się, za chwilę pętla.

Nie wiem, czy to ma znaczenie, pewnie nie, ale jak już się żalę , to dopiszę - nagrałam filmik z telefonu i po oglądnięciu go, słychać coś w rodzaju pisku/szumu, jakby głośnik coś nie bardzo. Z kolei przy rozmawianiu przez telefon tego problemu nie ma (przynajmniej nie było kilka miesięcy temu, kiedy ostatni raz udało mi się gdziekolwiek zadzwonić).

Czy ktoś może ma jakikolwiek pomysł, co tu się zadziało? Za każdą pomoc dziękuję :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z redmi note 3 tzn telefon nie chce się włączyć.

na logo telefon się resetuje i tak w kółko co mogę zrobić aby to naprawić.

 

brak dostępu do twrp mam dostęp do fastboot ale nie mogę wgrać softu przez mi flash błąd typu missmatching image and device error miflash i  download for partition 'tz' is not allowed

problem jest także edl

 

 

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vesper piszesz w dziale redmi note 3 MTK . To o jakim edl mowa ? Nie wiadomo co było zainstalowane , co było przyczyną tego stanu i wiele innych przydatnych informacji . Samochód nie chce odpalić , co może być przyczyną ? Dasz mi konkretną odpowiedź na takie pytanie ?

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariusz.ur napisał:

@Vesper piszesz w dziale redmi note 3 MTK . To o jakim edl mowa ? Nie wiadomo co było zainstalowane , co było przyczyną tego stanu i wiele innych przydatnych informacji . Samochód nie chce odpalić , co może być przyczyną ? Dasz mi konkretną odpowiedź na takie pytanie ?

przyczyną tego stanu była próba wgrania twrp gdy próbuje wgrac rom przez mi flash piszę : download for partition 'boot' is not allowed

Edytowane przez Vesper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przygotować telefon do sprzedaży i go wyczyścić z danych. Po wejściu w ustawienia telefony kasowanie danych telefon zresetował się i uruchomił w trybie recovery. Tam za dużo odhaczyłem w opcji wyczyść i efekt jest taki że telefon po uruchomieniu pokazuje logo mi i mogę wejść w tryb fastboot  i tyle. Ktoś podrzuci jakiś link do forum aby uratować mój telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Telefon nie wstaje po próbie wgrania nowego romu. Wprawdzie potrafię sobie z tym poradzić jednakże przed instalacją romu, bootloader był odblokowany. Teraz jest zablokowany. Jedyne co się wyświetla w telefonie to fastboot czyli zwierzak naprawiający androida. Próbowałem korzystać z Unlockera ale chyba nic to nie da jeśli nie mogę uruchomić telefonu. szukałem odp. na forum ale nic nie znalazłem. Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic. Raczej nie sądzę aby miał tu ktoś taką wiedzę żeby rozwiązać ten problem gdyż jest on rozpatrywany od kilku lat przez tysiące ludzi którzy borykają się z tym co ja. Dziwi mnie tylko fakt, że nikt nie wpadł na pomysł aby napisać podobny i lepszy program od tego gówna, które oferuje MiUnlock. I jestem teraz bez telefonu :D  Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę włączyć nic po za fastbootem. Komputer nie widzi telefonu więc nic tam nie wrzucę. Jak próbuję odpalić recovery to logo Mi włącza się na mniej niż sekundę po czym znika i tak w kółko. Ot cały problem. Jak nie odblokuje bootloadera to nic nie zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zatem mogles probowac odblokowac przez miunlock jak ci ponoc nie wykrywalo, a jednak wrzuciles screena z info o bledzie? Sprobuj wgrac Globala przez EDL, mozna przejsc z fastboota. Na XDA jest info jak (fastboot reboot edl albo cos w tym stylu, na 100% cos ci pokaze w Google)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pobrane i wgrane, ale niestety jest kolejny problem. System uruchamia się już 3h i nic. Rom wgrałem dobry, ponieważ ten zły nawet nie chciał się wgrać :D

Zainstalowałem to drugi raz jednak to również skutku nie przyniosło.

Edytowane przez afqedart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...