Skocz do zawartości

Aplikacja taxify nie działa poprawnie


Artur29

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z działaniem części aplikacji. O ile od czasu do czasu kilka z nich się zamyka (co traktuję jednak jak typowe androidowe błędy), to większy problem ma z aplikacją taxify.

Zwykle nie działa ona poprawnie:

- nie można ustalić adresu odbioru i celu (nie chodzi o gps bo ustalenie adresu "z palca" nie ustawia go, a poza tym gps działa i widzi moją pozycję)

- nie widać kart i sposobu płatnośc, nie można dodać karty ani wybrać gotówki

- nie można dodać kodów

- w rezultacie nie mogę zamówić kierowcy

Jestem zalogowany na swój profil, jednak poza danymi, historią przejazdów, niewiele więcej mogę zrobić, tak jakby aplikacja nie załadowała się do końca... Od czasu do czasu aplikacja działa, ale zwykle jest z nią problem, nie wiem co jest powodem, że czasem "załapuje".

Odinstalowałem i zainstalowałem apkę, zmieniłem też wersję MIUI na najnowszą 10 xiaomi.eu (8.6.21). Wcześniej miałem 8.5.10, ale problem występuje i tu i tu. Na innych telefonach mogę się zalogować i apka działa poprawnie.

Spotkał się ktoś może z podobnym problemem?

Co ciekawe czasem rozłącza mi także wifi, raczej nie jest to jednak powiązane z tym problemem (bo na transmisji danych zachowuje się podobnie).

 

Edytowane przez Artur29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nikt nie ma podobnego problemu? Może problem jednak z GPS, bo o ile lokalizacje wskazuje poprawnie, to na pasku jest gps-wyszukiwanie... Od roku też występują standardowe problemy z GPS. Jednak miejsca odbioru "z palca" rownież nie można ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest widocznie u Ciebie, jak widzisz, nikt takich problemów nie zgłasza :). Walnij sobie wipe i zobacz czy ruszy (sprawdź sobie również region jaki masz wybrany w systemie, niektóre apki źle reagują na inny region niż Polska, a w systemie MIUI domyslny jest China. Zrobisz to wchodzą w Ustawienia i wyszukując opcję "Region").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich na facebooku, jeszcze nie odpisali. Natomiast przez apkę nie mogę zgłosić... przy zgłoszeniu pojawia się "wczytywanie..." i tak mieli, ostatecznie nie wczytuje ekranu kontaktu z supportem. Tak jak pisałem, poza włączeniem aplikacji, dostępem do profilu, historii przejazdów i mapy, to reszta jej funkcji nie dziala (czasem załapie, nie wiadomo dlaczego). Dziwny przypadek.

 

Odpowiedź supportu:
"Panie Arturze, przekaze Pana problem do naszej centrali, jednak nie wiem czy cokolwiek bedziemy mogli zdzialac w tej materii. Po naszej stronie wszystko jest w porzadku. Sama rowniez korzystam z tego samego modelu telefonu i nie spotkalam sie z takim problemem."

Szczerze mówiąc to nie mam pomysłu czemu aplikacja nie działa. Format i zmiana romu powinny pomóc, jednak i to nic nie dało.

Edytowane przez Artur29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur29 napisał:

Szczerze mówiąc to nie mam pomysłu czemu aplikacja nie działa. Format i zmiana romu powinny pomóc, jednak i to nic nie dało.

To może wiedzieć tylko dev, który tą apkę pisał. Jeżeli im będzie zależeć, to powinni Cię poprosić o logi apki/systemu, dokładne opisanie problemu, co dokładnie zawodzi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem jeszcze trochę bardziej konkretną odpowiedź po przekazaniu mojego zgłoszenia do "centrali" (wysłałem screeny i dokładny opis problemu):

"Otrzymalam informacje ze nowa wersja aplikacji bedzie niedlugo dostepna lada dzien dlatego wystepuja problemy. Najnowsza wersją aplikacji jest CA.4.36., jest tam wiele ulepszeń dotyczących problemow takich jak brak menu i zamawiania samochodu (pin ładuje sie, ale nie otwiera się). Prosimy więc o cierpliwość i oczekiwanie, kiedy dostępna będzie zaktualizowana aplikacja wtedy powinno byc dobrze"

Czy nowa wersja apki cos da? Pozostaje poczekać i sprawdzić, ale jakoś nie jestem optymistą.

Edytowane przez Artur29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powiem tak mam apke w wersji 4.39. Nie moge uzywac wyszukiwania adresu po GPS bo apka ciagle prosi o jego wlaczenie (inne aplikacje jak uber gmaps etc dzialaja ok). Przy ustaleniu adresu recznie, apka sie wiesza i wylancza. Nigdy ta apka nie dzialal na moim telefonie choc mialem juz starsze jej wersje tak samo jak wersje miui. Jakas wskazowka?

MI5 z Magiskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...