Mateusz1992

Miui: Zamykanie pracujących aplikacji w tle

Recommended Posts

Witam być może już taki temat powstał. Więc z góry przepraszam. Ale mam pytanie do użytkowników: macie nie raz , że się wam aplikacje w tle samoistnie zamykają ? Nie mowie o kłódce :) bo wiem o tym i wtedy się nie zamknie dana aplikacja jak probowalem ale chodzi o sam fakt, że majac duża ilość ramu raczej niektóre aplikacje powinny bez tego działac, a nie działają nie raz się zaraz zamykają po zminimalizowaniu jest to trochę irytujące. A niektóre działa, pamięci ram zawsze jeszcze jest dość sporo. Macie jakieś sprawdzone sposoby by w miui zniwelować chociaż trochę ten problem? 

Tylko kłodka. MIUI ma bardzo agresywne zarządzanie pamięcią RAM i po dłuższej chwili zamyka apki, które nie są "zakluczone".

• Like 1

7 godzin temu, Nezumi napisał:

Tylko kłodka. MIUI ma bardzo agresywne zarządzanie pamięcią RAM i po dłuższej chwili zamyka apki, które nie są "zakluczone".

A nie da się tego "ubijania" jakoś ograniczyć ? Nie po to dokłada się do wersji 4 GB,  aby telefon wykorzystywał 2-3 GB ramu

Da się - musisz odkręcić"oszczędzania", które ustawiłeś.

Panel sterowania:

Bateria - zębatka, nigdy, nigdy...

Uprawnienia aplikacji - uruchamianie w tle - zaznacz co ci potrzeba, itp.itd.

Kłódka - wystarczy raz zakłódkować i system zapamięta daną apkę.

Nie używaj - panel sterowania - optymalizuj.

@Materius1994

Jakie aplikacje same ci się ubijają?

Na mi4c - praktycznie każda po minucie :P na redmi 4 pro jest zadowalająco, choć system lubi ubić Chrome'a, messenger'a, wiadomości co mnie boli, bo często korzystam, a niektóre długo się ładują.

Mam to samo , na Note 4x nie było aż tak to drażniące. A teraz nawet głupiego messengera (chmurki czatu) mi zamknie jak włączę inna aplikacje np snapchata, pokemony... irytujące to jest. A jak myślicie ? w opcjach programistycznych wyłączenie Optymalizacji MIUI w czymś pomoże? 

Edited by Mateusz1992

54 minuty temu, Mateusz1992 napisał:

chmurki czatu) mi zamknie jak włączę inna aplikacje

Daj mu uprawnienie "wyświetlanie wyskakujących okien".

Pokemony - masz je w "przyspieszenie gier"? Zmień ustawienia.

26 minut temu, dzidexx napisał:

Daj mu uprawnienie "wyświetlanie wyskakujących okien".

Pokemony - masz je w "przyspieszenie gier"? Zmień ustawienia.

Właśnie przyspieszanie gier mam włączone bo przy tym to wszystkie inne aplikacje mi zamykało od razu :D

Mam włączone wyświetlanie okien :)

Przed chwilą, Mateusz1992 napisał:

Właśnie przyspieszanie gier mam wyłączone bo przy tym to wszystkie inne aplikacje mi zamykało od razu :D

Mam włączone wyświetlanie okien :)

Dobra zauważyłem , że w chodząc w panel sterowania i w aplikacje i w chodząc w każdą aplikacje osobno i wybierają w niej opcje "bez ograniczen" a domyślnie na każdej aplikacji jest ustawione " optymalizacja aplikacji miui " czy jakoś tak :P to apki lepiej się trzymają w pamięć ram ;) dokładnie o to mi chodziło co na zdjęciu ;) źle to opisalem 

Screenshot_2018-06-26-00-19-19-928_com.miui.powerkeeper.png

Edited by Mateusz1992

Messenger po zainstalowaniu, uruchomieniu, włączeniu dymków powinien przenosić do zezwól "wyświetlanie nad innymi...", najnowsza wersja ze sklepu nie przenosi.

Pobierz starszą wersję z apkmirror. Np.169.0.0.27.76

@up & uup

Edited by dzidexx

Wkurzające to jest. Nawet jak kiedy kłódka to aplikacje się potrafią zamknąć niektóre. A pamięci jest sporo. A gdy zwolnię całkowicie pamięć to uzyskuje z 70mb więcej. Więc no coś nie tak jest 

Podepne się pod temat. Co właściwie oznacza ta kłódka? Mam taką przy aplikacji ROIDMI. Jest to aplikacja potrzebna do połączenia z transmiterem Bluetooth ROIDMI 3s. Na niej mam taką kłódkę zamknięta. Co to oznacza. Dodam, że jak wchodzę do auta to żeby prawidłowo działał ten trnasmiter muszę pierwsze włączyć tę aplikację. A powinien sam ją  uruchomić. Później idę z auta i ponownie wejdę i uruchomie auto to wtedy już transmiter sam odpala te apke. Dziwne. A po naciśnięciu tych 3 kresek po lewej na dole w telefonie to mimo że zamknę te apke to nadal ona jest włączona czy też działa w tle. 

1 godzinę temu, maxio69 napisał:

Co właściwie oznacza ta kłódka? 

Nie pozwala na zamknięcie apki przy czyszczeniu pamięci... Jeżeli chcesz, aby apka działała non-stop to wrzuć ją jeszcze do autostartu.

• Sad 1

Przesiadłem się na RN5 z LG K10 2017, gdzie miałem 2 GB ramu i aplikacje w tle zostawały. Nie po to kupuje się mocniejszy sprzęt żeby czuć się jak z jeszcze słabszym, wszystko jest ubijane mimo, że 2,5 GB ramu wolnego. Co z tego ramu skoro nie można z niego korzystać. Po cholerę dopłacać do wersji 4/64 skoro to zupełnie nic nie zmienia bo system zachowuje się jakby Stalin nim zarządzał.

Edited by Sikanamura

Ale przecież Nezumi wskazał rozwiązanie już na samym początku.

Zakładamy kłódkę i koniec,stosowałem to już z 2 lata temu na note 2,to nic nowego.

Mam np Skype i jak ktoś do mnie pisze do nie przychodzą powiadomienia. Co muszę włączyć by normalnie przychodziły?

2 godziny temu, raideri napisał:

Ale przecież Nezumi wskazał rozwiązanie już na samym początku.

Zakładamy kłódkę i koniec,stosowałem to już z 2 lata temu na note 2,to nic nowego.

Rozumiem, chodzi o to, że to powinno być oczywiste zamiast szukać po ustawieniach czy "zakładac" kłódki.

Edited by Sikanamura

2 minuty temu, Sikanamura napisał:

chodzi o to, że to powinno być oczywiste

W zasadzie jest.

Niektóre aplikacje nie są jednak dobrze dostosowane do Miui. Nazwę to "chcą utrzymywać zbyt dużą aktywność".

Np.

Mapy, Gmail, Whatsapp, Messenger, Navime.. działają dobrze bez żadnych ingerencji

a

Endomondo, wg ciebie Skype... działają źle.

Android P będzie miał zarządzanie energią bliższe Miui niż obecnie, coraz więcej aplikacji będzie działać dobrze.

Panel sterowania - bateria - oszczędzanie w...- Skype - bez ograniczeń.

Ustawienia - uprawnienia - autostart - zaznacz Skype.

--||-- --||-- uprawnienia aplikacji - Skype - ...w tle, na ekranie blokady...

Nie mam Skype.

16 minutes ago, maxio69 said:

Dobra a gdzie ustawić to by np od takiego skypa otrzymywać powiadomienia jak np ktoś do mnie napisze?

Wejdź w powiadomienia i protestuj opcje dla skype, jest opcja ważność dla powiadomień.

Ostatnie aplikacje.
Albo przytrzymaj palcem [niui10] i pojawią się opcje albo jak masz miui9 to przesuwało się w którąś stronę.

Dnia 7.08.2018 o 17:10, frrancuz napisał:

Ostatnie aplikacje.
Albo przytrzymaj palcem [niui10] i pojawią się opcje albo jak masz miui9 to przesuwało się w którąś stronę.

W dół przeciagales i nakladales kłódkę na daną aplikacje. W miui 10 tak jak napisałeś musisz przytrzymać aplikacje ;) po czym masz opcje nałożenia kłódki 

A mam pytanie, bo jest tak, że jak jadę to w telefonie wyłączę ekran i już mi taki yanosik nie aktualizuje prędkości aktualnej, informacji drogowych itp. Gdzie to mogę zmienić ?