Skocz do zawartości

Miui: Zamykanie pracujących aplikacji w tle


Mateusz1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam być może już taki temat powstał. Więc z góry przepraszam. Ale mam pytanie do użytkowników: macie nie raz , że się wam aplikacje w tle samoistnie zamykają ? Nie mowie o kłódce :) bo wiem o tym i wtedy się nie zamknie dana aplikacja jak probowalem ale chodzi o sam fakt, że majac duża ilość ramu raczej niektóre aplikacje powinny bez tego działac, a nie działają nie raz się zaraz zamykają po zminimalizowaniu jest to trochę irytujące. A niektóre działa, pamięci ram zawsze jeszcze jest dość sporo. Macie jakieś sprawdzone sposoby by w miui zniwelować chociaż trochę ten problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Nezumi napisał:

Tylko kłodka. MIUI ma bardzo agresywne zarządzanie pamięcią RAM i po dłuższej chwili zamyka apki, które nie są "zakluczone".

A nie da się tego "ubijania" jakoś ograniczyć ? Nie po to dokłada się do wersji 4 GB,  aby telefon wykorzystywał 2-3 GB ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo , na Note 4x nie było aż tak to drażniące. A teraz nawet głupiego messengera (chmurki czatu) mi zamknie jak włączę inna aplikacje np snapchata, pokemony... irytujące to jest. A jak myślicie ? w opcjach programistycznych wyłączenie Optymalizacji MIUI w czymś pomoże? 

Edytowane przez Mateusz1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dzidexx napisał:

Daj mu uprawnienie "wyświetlanie wyskakujących okien".

Pokemony - masz je w "przyspieszenie gier"? Zmień ustawienia.

Właśnie przyspieszanie gier mam włączone bo przy tym to wszystkie inne aplikacje mi zamykało od razu :D

Mam włączone wyświetlanie okien :)

Przed chwilą, Mateusz1992 napisał:

Właśnie przyspieszanie gier mam wyłączone bo przy tym to wszystkie inne aplikacje mi zamykało od razu :D

Mam włączone wyświetlanie okien :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zauważyłem , że w chodząc w panel sterowania i w aplikacje i w chodząc w każdą aplikacje osobno i wybierają w niej opcje "bez ograniczen" a domyślnie na każdej aplikacji jest ustawione " optymalizacja aplikacji miui " czy jakoś tak :P to apki lepiej się trzymają w pamięć ram ;) dokładnie o to mi chodziło co na zdjęciu ;) źle to opisalem 

Screenshot_2018-06-26-00-19-19-928_com.miui.powerkeeper.png

Edytowane przez Mateusz1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepne się pod temat. Co właściwie oznacza ta kłódka? Mam taką przy aplikacji ROIDMI. Jest to aplikacja potrzebna do połączenia z transmiterem Bluetooth ROIDMI 3s. Na niej mam taką kłódkę zamknięta. Co to oznacza. Dodam, że jak wchodzę do auta to żeby prawidłowo działał ten trnasmiter muszę pierwsze włączyć tę aplikację. A powinien sam ją  uruchomić. Później idę z auta i ponownie wejdę i uruchomie auto to wtedy już transmiter sam odpala te apke. Dziwne. A po naciśnięciu tych 3 kresek po lewej na dole w telefonie to mimo że zamknę te apke to nadal ona jest włączona czy też działa w tle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przesiadłem się na RN5 z LG K10 2017, gdzie miałem 2 GB ramu i aplikacje w tle zostawały. Nie po to kupuje się mocniejszy sprzęt żeby czuć się jak z jeszcze słabszym, wszystko jest ubijane mimo, że 2,5 GB ramu wolnego. Co z tego ramu skoro nie można z niego korzystać. Po cholerę dopłacać do wersji 4/64 skoro to zupełnie nic nie zmienia bo system zachowuje się jakby Stalin nim zarządzał.

Edytowane przez Sikanamura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raideri napisał:

Ale przecież Nezumi wskazał rozwiązanie już na samym początku.

Zakładamy kłódkę i koniec,stosowałem to już z 2 lata temu na note 2,to nic nowego.

Rozumiem, chodzi o to, że to powinno być oczywiste zamiast szukać po ustawieniach czy "zakładac" kłódki.

Edytowane przez Sikanamura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2018 o 17:10, frrancuz napisał:

Ostatnie aplikacje.
Albo przytrzymaj palcem [niui10] i pojawią się opcje albo jak masz miui9 to przesuwało się w którąś stronę.

W dół przeciagales i nakladales kłódkę na daną aplikacje. W miui 10 tak jak napisałeś musisz przytrzymać aplikacje ;) po czym masz opcje nałożenia kłódki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Dnia 25.06.2018 o 09:50, Nezumi napisał:

Tylko kłodka. MIUI ma bardzo agresywne zarządzanie pamięcią RAM i po dłuższej chwili zamyka apki, które nie są "zakluczone".

W redmi 9a nie ma kłódki i aplikacje się i tak zamykają i to mnie denerwuje bo np. gdy używam discorda i wchodze do gry to sam mi się wyłancza czy ktoś mi pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...