Sign in to follow this  
niejestemprogramista

Odpięcie telefonu od konta oraz 'wyzerowanie' bez możliwości wejścia do tel

Recommended Posts

Witam,

Z uwagi na martwą Mi5, która ma problem z układem zasilającym na płycie, a nikt nie potrafi mi z tym pomóc (serwis z częstochowy wziął telefon na kilkanaście dni, po czym odesłano mi go z informacją, że to zmiana baterii pomoże bo ta oryginalna jest zużyta i że działa na jego serwisowej bez zarzutu... stracilem kase na wysyłkę x2 i jakąś 'diagnoze' mimo ze w rozmowie była mowa o wymianie PMI za 130zł całość i naprawienie telefonu w ten sposób - kupiłem 2 baterie - nohona z Chin oryginał oraz z wrocławia za 70zł używaną, ale pewną i sprawdzoną przez chłopaków baterię i usterka dalej na nich występuje niestety. wrocław nie robi tej usterki, zaś jakiś losowy serwis z google chciał ok 250-300zł za wymianę układu zasilania na płycie, a więc połowę wartości telefonu i za bzdurny układ chcieli wyciągnąć więcej niż za wymianę wyświetlacza), postanowiłem sprzedać moją Mi5, która aktualnie do niczego mi już się nie przyda w obecnym stanie.

Z uwagi na to, że tel nie jest wykrywany obecnie pod komputerem w żaden sposób, mam tylko dostęp do konta xiaomi w internecie, mogę jakoś wymazać dane z niego, zrobić mu czyszczenie z poziomu konta i odpiąć tel od mojego konta xiaomi, by nie było problemów jakby nowy nabywca sobie naprawił urządzenie i chciał go użytkować? Czy nie ma szans na takie usunięcie zawartości telefonu, folderów ukrytych itp bez działającego urządzenia? 

Z góry dzięki dobrym duszom za pomoc w tym aspekcie, mam nadzieję że temat nie narusza regulaminu i nie dostanę żadnych ostrzeżeń ani nie zostanie on usunięty.

Pozdrawiam.

Jak telefon jest wyłączony, to jak ma przeprowadzić czyszczenie? No nie da rady... Musisz w jakiś sposób uruchomić fon pod kablem i wtedy wyczyścić np poprzez MiPCSuite/MiFlash... Przez i.mi.com możesz przeprowadzić czyszczenie, ale wątpie, aby to zadziałalo na wyłączonym sprzęcie... i.mi.com->Find device->wybierasz model->wipe.

Ciężko teraz uruchomić ten tel - mam trzy baterie aktualnie - oryginalną z telefonu, Nohona BM22 i z micenter sprawdzoną przez chłopaków we wrocku przed wysłaniem - na żadnej nie wstaje telefon po wciśnięciu power on przycisku czy power + vol -. Po zalogowaniu się na i.mi.com też chce wysłać hasło na numer tel przpisany do konta xiaomi, a mimo że kartę mam w sprawnym innym telefonie, to nie otrzymuję żadnego smsa z kodem do zalogowania. Zalogowałem się mailem i hasłem na https://account.xiaomi.com i na i.mi.com, ale chce mnie zweryfikować kodem, którego mimo wszystko nie dostaję i nie mogę zbackupować zdjęć  i filmów z galerii

Zna ktoś patent co można zrobić by ten tel wstał? Jeszcze ok tydzień temu jak podpiąłem do płyty baterię od micenter to telefon wstał i podziałal kilka h do rozładowania, ale potem już nie udało się go uruchomić w żaden sposób. Zależy mi na wyczyszczeniu go tylko przed ewentualną sprzedażą. Szkoda że w obecnej sytuacji przy wyłączonym telefonie nie mogę zalogować się do chmury i uzyskać dostęp do danych, które się docelowo na takie sytuacje backupować mają :(

edit: zalogowałem się do i.mi.com bo za chyba 10 razem dostałem wreszcie smsa weryfikacyjnego 

image.png