Sign in to follow this  
niejestemprogramista

Odpięcie telefonu od konta oraz 'wyzerowanie' bez możliwości wejścia do tel

Recommended Posts

Witam,

Z uwagi na martwą Mi5, która ma problem z układem zasilającym na płycie, a nikt nie potrafi mi z tym pomóc (serwis z częstochowy wziął telefon na kilkanaście dni, po czym odesłano mi go z informacją, że to zmiana baterii pomoże bo ta oryginalna jest zużyta i że działa na jego serwisowej bez zarzutu... stracilem kase na wysyłkę x2 i jakąś 'diagnoze' mimo ze w rozmowie była mowa o wymianie PMI za 130zł całość i naprawienie telefonu w ten sposób - kupiłem 2 baterie - nohona z Chin oryginał oraz z wrocławia za 70zł używaną, ale pewną i sprawdzoną przez chłopaków baterię i usterka dalej na nich występuje niestety. wrocław nie robi tej usterki, zaś jakiś losowy serwis z google chciał ok 250-300zł za wymianę układu zasilania na płycie, a więc połowę wartości telefonu i za bzdurny układ chcieli wyciągnąć więcej niż za wymianę wyświetlacza), postanowiłem sprzedać moją Mi5, która aktualnie do niczego mi już się nie przyda w obecnym stanie.

Z uwagi na to, że tel nie jest wykrywany obecnie pod komputerem w żaden sposób, mam tylko dostęp do konta xiaomi w internecie, mogę jakoś wymazać dane z niego, zrobić mu czyszczenie z poziomu konta i odpiąć tel od mojego konta xiaomi, by nie było problemów jakby nowy nabywca sobie naprawił urządzenie i chciał go użytkować? Czy nie ma szans na takie usunięcie zawartości telefonu, folderów ukrytych itp bez działającego urządzenia? 

Z góry dzięki dobrym duszom za pomoc w tym aspekcie, mam nadzieję że temat nie narusza regulaminu i nie dostanę żadnych ostrzeżeń ani nie zostanie on usunięty.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak telefon jest wyłączony, to jak ma przeprowadzić czyszczenie? No nie da rady... Musisz w jakiś sposób uruchomić fon pod kablem i wtedy wyczyścić np poprzez MiPCSuite/MiFlash... Przez i.mi.com możesz przeprowadzić czyszczenie, ale wątpie, aby to zadziałalo na wyłączonym sprzęcie... i.mi.com->Find device->wybierasz model->wipe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciężko teraz uruchomić ten tel - mam trzy baterie aktualnie - oryginalną z telefonu, Nohona BM22 i z micenter sprawdzoną przez chłopaków we wrocku przed wysłaniem - na żadnej nie wstaje telefon po wciśnięciu power on przycisku czy power + vol -. Po zalogowaniu się na i.mi.com też chce wysłać hasło na numer tel przpisany do konta xiaomi, a mimo że kartę mam w sprawnym innym telefonie, to nie otrzymuję żadnego smsa z kodem do zalogowania. Zalogowałem się mailem i hasłem na https://account.xiaomi.com i na i.mi.com, ale chce mnie zweryfikować kodem, którego mimo wszystko nie dostaję i nie mogę zbackupować zdjęć  i filmów z galerii

 

Zna ktoś patent co można zrobić by ten tel wstał? Jeszcze ok tydzień temu jak podpiąłem do płyty baterię od micenter to telefon wstał i podziałal kilka h do rozładowania, ale potem już nie udało się go uruchomić w żaden sposób. Zależy mi na wyczyszczeniu go tylko przed ewentualną sprzedażą. Szkoda że w obecnej sytuacji przy wyłączonym telefonie nie mogę zalogować się do chmury i uzyskać dostęp do danych, które się docelowo na takie sytuacje backupować mają :(

edit: zalogowałem się do i.mi.com bo za chyba 10 razem dostałem wreszcie smsa weryfikacyjnego 

image.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this