Skocz do zawartości

Zdjęcia google - brak wyboru rozdzielczości


bartekffw

Rekomendowane odpowiedzi

W zdjęciach google nie mam wyboru rozdzielczości wysyłanych zdjęć. W tym miejscu jest taka informacja "Nieograniczone bezpłatne miejsce na zdjęcia i filmy w oryginalnej jakości przesyłane z urządzenia Pixel przed 16.01.2021" z tym że to bzdura i zdjęcia wysyłane są w oryginalnej rozdzielczości i całe wolne miejsce jest już zajęte. Odinstalowanie apki i ponowna instalacja nic nie dała. Miał może ktoś takie coś? 

Screenshot_2018-06-23-00-14-06-443_com.google.android.apps.photos.png

Edytowane przez bartekffw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już nie miałem miejsca. Użyłem funkcji zmiany rozdzielczości wszystkich zdjęć i znowu mam parę GB wolnych ale jak widać nie mogę zmienić na rozdzielczość mniejszą aby nie zmniejszały wolnego miejsca w chmurze. 

Edytowane przez bartekffw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Dnia 24.04.2019 o 08:58, dzidexx napisał:

Odinstaluj wszelkie mody Magisk(dla GCam i Hide props), odinstaluj aplikacje, zdjęć, gcam, lens. Restart fona i sprawdź.

Opis z posta by #darer nie pomógł?

Wszystko co było pousuwalem, poczyscilem (Lens ani hide propos nie miałem i tak) i dalej to samo. Tak jakby coś gdzieś siedzi dalej .

Dnia 24.04.2019 o 09:20, Kamil Kupiec napisał:

Jak na pc zmienisz to z gcam dalej może ty pokazywać pixel ale będzie zapisywać jako wysoka jakość. Możesz też użyć opcji zmiany wszystkich zdjęć na wysoką jakość. 

Niestety ustawienie przez PC nie daje nic na telefonie. Faktycznie opcja konwersji pomaga ale to raczej tymczasowe rozwiązanie bo jednak trzeba o tym pamiętać żeby co jakiś czas robić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć jakiegoś buga. 

Ja od dłuższego czasu nie miałem takiej sytuacji pomimo tego, że skacze po różnych customach. (najczęściej było tak na miui po wgraniu gcam) 

Obecnie siedzę na pixel experience i teoretycznie powinien być wykrywany jako pixel, a mam normalnie. 

Wgraj system na czysto i zobacz instalując po kolei swoje rzeczy co powoduje taki błąd. 

Screenshot_20190429-134453.png

Screenshot_20190430-004117.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie reinstalacji calego systemu bym chcial uniknac. Poki co zrobilem magisk uninstaller ale to nic nie zmienilo. Natomiast co do samego Gcam, to robilem wg tego opisu:

https://forum.xda-developers.com/mi-note-3/how-to/google-camera-how-to-mi-note-3-t3757049

Tam bylo dogrywanie tych dwoch fixow przez TWRP. Myslalem, ze moze cos to namieszalo (albo podmiana liba), ale liba przywrocilem oryginalnego, a do tych fixow zagladalem co w srodku robia i nic tam 'pixelowego' nie znalazlem... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić przez pc jakość zdjęć na wysoką i nie ruszać nic w telefonie. Poniżej daj zmianę jakości wszystkich zdjęć do wysokiej (u mnie zajęło to ok 3-4 godzin). U siebie tak zrobiłem i później zapisywało wszystkie zdjęcia jako wysoka jakość bez ograniczeń. 

Screenshot_20190501-075938.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Próbowałem wtedy wszystkiego, ale ostatecznie nic a nic nie pomogło i się poddałem, mając workaround. Raz na czas otwieralem przez stronę stronkę google photos i tam dawałem 'przekonwertowanie' na zdjecia nie zajmujace miejsca. Nie takie super wygodne, ale działało. I dziś zrobiłem update miui.eu z 10.3.1 do 10.4.1 i coś tam sie przy okazji ponaprawiało i moje opcje w aplikacji wrociły do normy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...