Malak0

Odzyskany telefon po kradzieży

Recommended Posts

Witam, po około dwóch miesiącach od kradzieży odzyskałem swój telefon (Mi4) ale niestety (o ironio) złodziej powiązał go z kontem Mi.

No i  finałem czego mam teraz telefon z blokadą antykradzieżową założoną przez złodzieja O.o

Posiadam telefon/numer IMEI/opakowanie/fakturę od sprzedawcy/protokół z komisariatu.

Jakieś pomysły jak mogę odzyskać swój telefon do użytku? Próbowałem przez chińską stronę ale tam odbiłem się od wysłania zdjęcia wraz z twarzą i widocznym dowodem osobistym (wymagany numer ID, który w chinach jest inny).

Prosiłbym Was o pomoc bo na razie mam bezużyteczny sprzęt, a chciałbym uniknąć flashowania i tym podobnych metod.

28 minut temu, Malak0 napisał:

a chciałbym uniknąć flashowania i tym podobnych metod.

Nie ma innej opcji, jedynie kontakt z supportem Xiaomi (chyba globalnym: [email protected] ). Flashowanie i żadne inne metody nic nie dadzą. Telefonu przypisanego do konta nie wylogujesz i z Miui nie użyjesz. Jedynie jak odblokowany bl to możesz jakiś custom rom wgrać, ale nie Miui.

Tylko BOK Xiaomi, ale ostrzegam, że to może być trudne, bo.. mogą Ci po prsotu nie uwierzyć, że fon jest Twój... A miałbyś założone konto Xiaomi na starcie, to nie dość, że fon byś szybciej odzsykał (namierzanie przez stronę) to i złodziej nie móglby nic zrobić...

co tam sie blokuje nie da rady wejsc w fastboot ew. edl i machnac twrp +  uzywac custom rom ? 

Edited by Lamcza

11 godzin temu, Lamcza napisał:

co tam sie blokuje nie da rady wejsc w fastboot ew. edl i machnac twrp +  uzywac custom rom ? 

można, ale tylko LOS/AOSP, nic co bazuje na MIUI.

• Like 1

Mam troszkę podobny problem w rodzinie. Wnuk dał w prezencie dziadkowi swojego Redmi Note 3. Wcześniej zrobił factory reset, ale zapomniał, jakie ma hasło do Xiaomi. Ale jest tu chyba jeszcze szansa na "drogę oficjalną".