Skocz do zawartości

Redmi 4A - inwigilacja


Raiz3n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku miesięcy jestem posiadaczem redmi 4a 16gb, od samego początku troche mi nie pasowało że różne aplikacje wymagają dostępu do danych takich jak sms/zdjęcia/położenie, tam gdzie sie dało to nie zezwalałem na dostęp no ale w niektórych aplikacjach było to po prostu konieczne. Miarka sie przebrała wczoraj, zrobiłem fotkę, wrzuciłem na fotosik.pl a tam informacja z datą, informacją z jakiego tel zrobione zdjęcie i z dokładnym położeniem. Szczerze mówiąc to nie lubie sie dzielić takimi informacjami, wiem że w tych czasach pojęcie prywatności nie istnieje ale nie podoba mi się to że każdy może zobaczyć gdzie byłem o danej godzinie. Raczej nigdy nie włączałem dostępu do lokalizacji w rozwijanym menu a jednak moje położenie się znalazło w danych zdjęcia. Teraz pytanie, czy jest jakaś szansa, np. program albo soft który zapewniłby mi troszke więcej prywatności podczas korzystania z telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem że zgodziłem się na to podczas pierwszego włączenia, byłem wtedy w szoku że wszystkie aplikacje chcą dostępu do innych a teraz sam nie pamiętam co zaznaczałem. Wyłączyłem tagowanie zdjęć, dzięki za pomoc. Rozumiem że wyłączając skanowanie wifi będę musiał się łączyć ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...