TKN

Szkło ochronne / folia ochronna / etui

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o same szkła, to idzie całkiem sprawnie. W ciągu trzech lat sporo tych szkieł się wymieniało (zasługa kochanego trzylatka default_wink.png). W każdym razie skuszona opiniami zaryzykowałam i dzisiaj zamówiłam folię hydrożelową, oraz również poleconą linkiem w tym temacie, folię matową (ze szkłem matowym miałam bardzo przyjemne odczucia).

Ps. Dziękuję za Twoją opinię. default_smile.png

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony pustych wierszy...

Dnia 21.10.2018 o 17:23, souriss napisał:

Mam pytanie do kolegi @znafca i @mrosi . Jako, że minęło sporo czasu od pierwszego posta w tym temacie, chciałabym się dowiedzieć jak się sprawuje ta folia hydrożelowa? Polecacie dalej, czy macie coś innego do polecenia? :)

Ja jeszcze jej nie założyłem :) Dalej jade na szkle od 3mk i na razie nie planuje go zmieniać bo dla mnie to ideał

• Like 1

Dnia 23.10.2018 o 11:24, znafca napisał:

Ja jeszcze jej nie założyłem :) Dalej jade na szkle od 3mk i na razie nie planuje go zmieniać bo dla mnie to ideał

Jeżeli @znafca masz na myśli szkło 3mk Flexibleglass (te z poziomem twardości 7H) to póki co również mogę polecić. Praktycznie w ogóle niewidoczne. Według mnie nie zmienia kolorów. Ogólnie jestem zadowolony ;)

Generalnie świetnie. Tyle tylko, że mając wprawę (zakładałem już chyba setki szkieł i folii), zmarnowałem całą zawartość opakowania - 2 folie. Jeśli chcesz to zrobić z pedantyczną dokładnością, to naklejenie tej folii jest jedną wielką masakrą...
Oglądając filmiki z nakładania tej folii myślę... Co może pójść nie tak? Dzisiaj przyszły w końcu folie. Okej, też zmarnowałam pierwszą. :D Drugą już zakładałam z drżącymi rękami, ale jakoś się udało. Folia jest praktycznie w ogóle niewidoczna. Pod tym względem rewelacja. Ale ślizg po niej nie jest już aż tak płynny, jak przy wcześniejszym nołnejmowym szkle. Ogólnie jestem jednak zadowolona na tę chwilę. :)

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

8 minut temu, souriss napisał:

Okej, też zmarnowałam pierwszą. :D Drugą już zakładałam z drżącymi rękami, ale jakoś się udało. 

Pokaż zdjęcie telefonu z założoną folią, a powiem Ci, czy takie założenie mnie satysfakcjonuje... ;)

Niebezpodstawnie napisałem, że zakładanie tej folii to nie lada wyzwanie...

Dołączyłem do grona posiadaczy  Mix'a 2s, telefon biały w wersji Global 6+128GB kupiony na GearBest, kolejny który wygląda świetnie, jednak gołego strach brać w rączki stąd obowiązkowo etui. To dołączone do zestawu niestety przy pierwszym kontakcie wydało mi się równie śliskie jak sam telefon, ale zawsze to lepsze niż nic, do czasu gdy nie dojdzie coś innego. Zamówiłem w sumie cztery sztuki: 3x Nillkin (1x Nature + 2x Frosted Shield) i jedno "no name z jeleniem", ceny ekstra gdyż kupowane na Ali przy okazji 11.11. I tak:

Mi Mix 2s back cover silicone edge deer pattern fabric shockproof case
- za etui zapłaciłem 9,85 zł (w tej kwocie dostawa przez AliExpress Standard Shipping); normalnie etui + bardzo szybka dostawa bez vat to ok. ~25 zł; warto ją wybrać bo paczuszka doszła w 9 dni od zakupu (deklarują 12-18 dni), z wygenerowanym numerem PL jako kraj nadania i kraj docelowy (CN Sinotrans -> Belgia -> Komorniki PL -> kurier Pocztex48);
- etui w wersji czarnej na białym telefonie wygląda super i żałuje, że nie wziąłem sobie również szarego; zakrywa dużo bo poza pleckami jest jeszcze pełne obramowanie łącznie z przyciskami i to dla mnie wielki plus. Nie jest ani przesadnie sztywne, ani zbyt miękkie, idealnie dopasowane. No i te plecki, przy kupowaniu jeleń wydawał się z lekka kiczowaty, po kontakcie i przymiarce, pasuje do tego telefonu i jest inny. Wygląda jak materiał, dobrze go imituje, czuć fakturę oraz tłoczenia przez co pewnie się go trzyma. Ot jeden z lepszych zakupów cena/jakość/wykonanie, chociaż brany totalnie w ciemno, jest bardzo pozytywne zaskoczenie. Wygląda to tak:

IMG_20181120_154602.thumb.jpg.94d0d5b0bf900fa425c18c9ae5ae25ae.jpgIMG_20181120_154831.thumb.jpg.941cebd1d4a1f44084d30f9988ae5a15.jpg

Równie szybko, dotarły także 3 sztuki Nillkin'ów:

IMG_20181202_120731.thumb.jpg.9490f883cce46eb6507df673fff4e981.jpgIMG_20181202_120756.thumb.jpg.740948058b508d79698f1f8c56a8bee4.jpg

Nillkin Nature Transparent Clear Soft TPU Case - cienkie i najmiększe ze wszystkich, ale bardzo przyjemne w dotyku. Wybrałem szarą wersję, z zamysłem jako etui zapasowe bo u mnie często jest tak, że nigdy nie wiadomo kiedy, jakieś inne doznaje uszkodzenia i wystarczy tylko bez czekania/zamawiania podmienić. Nie jestem fanem takich etui, jednak jak najbardziej można z tego korzystać na co dzień i na pewno znajdzie sporo zwolenników. Dla mnie przede wszystkim na plus: materiał, nie jest grube, a zakrywa plecki i całe obramowanie oraz ta szara wersja. Minus, a może raczej wątpliwość, to ochrona przy jakiś niewielkich upadkach, uderzeniach.

Nillkin Frosted Shield PC Hard Back Cover Case - dla mnie klasyk, używałem na RN4, Mi5 i Mi Note 2. Lubię to etui, przyzwyczaiłem się do nich, chętnie widziałbym takie od razu przy okazji rozpakowywania nowego telefonu z pudełka (w sumie to taka ulepszona wersja). Warto mieć tu na uwadze: faktura mogła by być bardziej "gumowa"; nie zakrywa górnej i dolnej krawędzi obramowania, a przy użytkowaniu/wyjmowaniu po jakimś czasie może pęknąć któryś z rogów i etui ląduje w koszu (przerabiałem przy upadku mi note 2, telefon przeżył bez szwanku, etui nie, jednak dużo lepiej tak, niż odwrotnie); do tego białe wersje po jakimś czasie bardzo żółkną i wyglądają paskudnie (to z mi5). Kiedyś w zestawie dodawali szkło na ekran, teraz jest kawałek plastiku klips-podstawka (widoczny na zdjęciach), w pionie telefonu nie utrzyma, ale poziomo jak najbardziej jest ok.

Edited by abc00

Dnia 4.12.2018 o 21:34, caro86wlkp napisał:

Gdzie dostane etui do mi mix 2s takie jak było w zestawie z telefonem?

Mam takie prawie identyczne w trzech kolorach. Sam używam jednego.

Ostatecznie nakleiłem 3mk FlexibleGlass Premium, a do tego Nillkin Nature i jestem zadowolony, bo nie zahaczam o szkło, nie ślizga się i nie psuje designu. Nie wiem co przy upadku, ale mi raczej nie upada telefon. Nie palcuje się też przy okazji.

Ja się jeszcze zastanawiam. Na SE od prawie dwóch lat mam FlexibleGlass i jestem zadowolony, ale na Mixie chyba przetestuję wersje Lite, bo cieńsza. Na ochronie przed upadkami mi nie zależy, bo to i tak loteria, a mam raczej szczęście w tej kwestii. Jako zabezpieczenie przed rysami, 6H powinno wystarczyć.

1 godzinę temu, Donayo napisał:

Ja się jeszcze zastanawiam. Na SE od prawie dwóch lat mam FlexibleGlass i jestem zadowolony, ale na Mixie chyba przetestuję wersje Lite, bo cieńsza. Na ochronie przed upadkami mi nie zależy, bo to i tak loteria, a mam raczej szczęście w tej kwestii. Jako zabezpieczenie przed rysami, 6H powinno wystarczyć.

Miałem Lite, bo nieświadomie go kupiłem (nie zauważyłem, że to nie Premium), ale źle nakleiłem, więc bez żalu wyrzuciłem :) Lite to 0.16 mm, a Premium 0.2 mm. Moim zdaniem na bezramkowcu oba będzie czuć, a na telefonie z ramkami żadnego nie będzie czuć tak jak się chwali producent. Mam Mi5 i tam w ogóle nie zwróciłem uwagi, że mam szkło, a przy Mi Mix 2S nie dało się nie zauważyć. Szkło jest przydatne, bo to ono się rysuje i wyciera zamiast wyświetlacza. Jak się dołoży tego Nillkina to zahaczanie zredukowane praktycznie do zera. Przy okazji chroni przed palcowaniem, upadkiem i nie psuje designu - jak dla mnie zestaw idealny :) Nie wiem tylko ile to etui wytrzyma.

1 godzinę temu, hackmaniak napisał:

Miałem Lite, bo nieświadomie go kupiłem (nie zauważyłem, że to nie Premium), ale źle nakleiłem, więc bez żalu wyrzuciłem :) Lite to 0.16 mm, a Premium 0.2 mm. Moim zdaniem na bezramkowcu oba będzie czuć, a na telefonie z ramkami żadnego nie będzie czuć tak jak się chwali producent. Mam Mi5 i tam w ogóle nie zwróciłem uwagi, że mam szkło, a przy Mi Mix 2S nie dało się nie zauważyć. Szkło jest przydatne, bo to ono się rysuje i wyciera zamiast wyświetlacza. Jak się dołoży tego Nillkina to zahaczanie zredukowane praktycznie do zera. Przy okazji chroni przed palcowaniem, upadkiem i nie psuje designu - jak dla mnie zestaw idealny :) Nie wiem tylko ile to etui wytrzyma.

Właśnie przez grubość Lite mnie bardziej przekonuje. Na początku będę testował z etui od producenta, jak będzie słabo, pewnie kupię tego chwalonego wszędzie Nillkina :)

3 godziny temu, Donayo napisał:

Właśnie przez grubość Lite mnie bardziej przekonuje. Na początku będę testował z etui od producenta, jak będzie słabo, pewnie kupię tego chwalonego wszędzie Nillkina :)

Mała różnica w grubości. Etui od producenta jest śliskie i psuje design. Nillkin nie jest śliski i jeszcze ma dodatkowe zabezpieczenie, żeby chwyt był pewniejszy. Teraz to nie boję się jedna ręką działać. I to wrażenie, że wreszcie wszystko do siebie pasuje.

• Thanks 1

23 godziny temu, hackmaniak napisał:

Mała różnica w grubości. Etui od producenta jest śliskie i psuje design. Nillkin nie jest śliski i jeszcze ma dodatkowe zabezpieczenie, żeby chwyt był pewniejszy. Teraz to nie boję się jedna ręką działać. I to wrażenie, że wreszcie wszystko do siebie pasuje.

Dzięki. Miałem zamawiać coś w stylu popsocket, żeby móc swobodnie operować jedną ręką, ale w takim razie najpierw wypróbuję Twój patent :)

EDIT:
Już wiem co miałeś na myśli z dodatkowym zabezpieczeniem i tym, że nie boisz się działać jedną ręką.
Na telefon jeszcze czekam, ale etui już mam i muszę przyznać, jest rzeczywiście bardzo dobrze jeśli chodzi o przyczepność.

Edited by Donayo

Czy ktoś może polecić  jakieś etui chodzi mi to takie jakieś mocniejsze bo to fabryczne jest dla mnie za bardzo delikatne i jeszcze aby działa dobrze czujnik zbliżeniowy bo kupiłem takie co na foto lecz w nim nie działa czujnik zbliżeniowy - kalibracja czujnika nic nie dała . W orginalnym dołączonym działa wszystko oki

IMG_20190203_193138-min.thumb.jpg.79dfaf0dc3e024eb441de9c54c7cd98c.jpgIMG_20190203_193114-min.thumb.jpg.cdd0f0ebcf4a80d7acc25c3063bfe71f.jpg

nikt nic nie poleca to znalazłem coś takiego 

https://pl.aliexpress.com/item/Cases-For-Xiaomi-Mi-Mix-2S-Case-For-Xiaomi-Mi-8-Cover-Transparent-PC-Silicon-Frame/32863917957.html?spm=a2g17.10010108.1000016.1.5a6e2aef31KDLd&isOrigTitle=true

zamówiłem i przyszło wszyto oki działa i czujnik zblizeniowy działa  tak jak nalezy jest  miłe  w dotyku  tylko trochę palcują się te plecki przezroczyste

Używałem do niedawna matowego szkła hartowanego CHIY, przylegało idealnie, nic nie odłaziło. Wyglądało to tak:

P1010757.thumb.jpg.8039440c3c3112349acea73a88ed2a6f.jpg

Było fajnie, ale do czasu. Po ok. 2 m-cach pojawiły się małe plamki, które niestety z dnia na dzień się powiększały, i po kilku dniach wyglądało to już tak:

P1010765.thumb.jpg.1570414d970cf7e503257e88ddb227fc.jpg

Szkło poleciało do kosza. Teraz używam folii Nillkin, matowej. Niestety na minus to, że jest nieco węższa niż szkło, co jest dla mnie nie do końca zrozumiałe. Folia zaprojektowana bardzo "asekuracyjnie", myślę, że po 0,5mm z każdej strony mogli dodać i też byłoby OK.

Leci do mnie z Chin jeszcze szkło matowe no-name, miałem kiedyś jakieś no-name na Mi3 i nie miałem zastrzeżeń. Zobaczę jak będzie tym razem.