Skocz do zawartości

Szkło ochronne / folia ochronna / etui


TKN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zamówiłem flexible glass, jak przyjdzie dam znać jak leży. Wczoraj zakładałem 2 folie od 3mk ale że nie umiem zakładać folii to 2 razy miałem paprochy ;).

Z chin leci do mnie jeszcze coś takiego https://www.aliexpress.com/item/CHYI-3D-Curved-Film-For-Xiaomi-Mi-Mix-2S-Screen-Protector-Full-cover-Hydrogel-Film-With/32837724776.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dujWydu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TKN

Właśnie widzę, że @znafca mnie nieco uprzedził... ;)

Zamówiłem sobie coś takiego:

https://www.aliexpress.com/item/2-pcs-lot-NILLKIN-Anti-Glare-Matte-Xiaomi-Mi-MIX-2S-screen-protector-xiaomi-mi-MIX/32838411952.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3e664c4dHg8Xia

ale i identyczną z kolegą powyżej folię żelową:

https://www.aliexpress.com/item/CHYI-3D-Curved-Film-For-Xiaomi-Mi-Mix-2S-Screen-Protector-Full-cover-Hydrogel-Film-With/32837724776.html

Na dniach powinienem dostać. Jestem niezmiernie ciekaw, jak się sprawdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Szkło ochronne / folia ochronna / etui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

Kurde, szeroki wachlarz możliwości. Muszę to przemyśleć, bo mam w koszyku jeszcze tę szklaną ładowarkę QI z twojego linka. ;-)

 

Mi Mix 2S ma fabrycznie naklejoną folię? Gdzieś mi taka sugestia mignęła w temacie Mi Mixa 2.

Edytowane przez TKN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TKN napisał:

Kurde, szeroki wachlarz możliwości. Muszę to przemyśleć, bo mam w koszyku jeszcze tę szklaną ładowarkę QI z twojego linka. ;-)

Ja właśnie zamawiam... :D

2 godziny temu, TKN napisał:

Mi Mix 2S ma fabrycznie naklejoną folię? Gdzieś mi taka sugestia mignęła w temacie Mi Mixa 2.

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale ja mam mojego MIX 2s z dystrybucji ABC Data i nie zauważyłem folii. No poza tą, matową z napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12181364_IMG_20180626_173722.jpg12181366_IMG_20180626_173710_1.jpg

12181365_IMG_20180626_173655_1.jpg12181363_IMG_20180626_173648_1.jpg

Dopasowane do telefonu, wiadomo krawedzie wystają, ale może się przyzwyczaję. Ewentualnie etui z wystającymi krawędziami.

Z góry źle dopasowałem i zrobiło się na rogu powietrze, w tym miejscu była czarna nalepka do zdjęcia folii - dlatego nie dopatrzyłem się że coś wystaje.

Edytowane przez znafca
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dalej kiszka. Zdecydowanie lepiej wygląda folia 3MK Shield. Czuć ją minimalnie na krawędziach. Na tyle, że można to uznać za pomijalne. Podobnie jest z oryginalną folią Xiaomi.

Tak naprawdę, jeśli ktoś dba o telefon, to folia w zupełności wystarczy. Szkło, niestety, przy obecnych konstrukcjach ekranu, uważam osobiście za pomyłkę. I to bez względu na producenta szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamówiłem folie 3mk ale poczta coś zastrajkowała i pewnie dostanę ją w poniedziałek... Przeszedłem się więc do oficjalnego punktu sprzedaży 3mk w Krakowie i zakupiłem z montażem flexible glass. Pierwsze odczucia spoko! Dobrze założona nie rzuca sie w oczy, oraz nie wystaje bardzo. Jednak używając trybu ekranowego czasami mam wrażenie jakbym pocierał palcem o bardzo cienki tępy nóż... No i druga sprawa, pogorszyła się znacząco widoczność w pełnym słońcu, oraz strasznie sie palcuje. Przynajmniej ochrone mam zapewnioną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem folie 3mk ale poczta coś zastrajkowała i pewnie dostanę ją w poniedziałek... Przeszedłem się więc do oficjalnego punktu sprzedaży 3mk w Krakowie i zakupiłem z montażem flexible glass. Pierwsze odczucia spoko! Dobrze założona nie rzuca sie w oczy, oraz nie wystaje bardzo. Jednak używając trybu ekranowego czasami mam wrażenie jakbym pocierał palcem o bardzo cienki tępy nóż... No i druga sprawa, pogorszyła się znacząco widoczność w pełnym słońcu, oraz strasznie sie palcuje. Przynajmniej ochrone mam zapewnioną
Gdzie jest ten p punkt w Krakowie?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
15 minut temu, tomkro12 napisał:

Witam. Kupiłem podobne szkło z zdjęcia i mam pytanie czy na szkle nie powinno z dwóch stron być przyklejona folia. Zawsze jak kupiłem do innych telefonów było zabezpieczenie z dwóch stron a tu jest tylko ta strona z klejem na ekran. Pozdrawiam 

W przypadku szkła hartowanego to normalne, że folia ochronna jest tylko z jednej strony. Często się tak zdarza, nawet w przypadku markowych szkieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Minęły 3 tygodnie odkąd założyłem matową folię od 3MK w cenie (z moimi zniżkami) niecałe 32 zł za dwie sztuki. Folia przeżyła Woodstock (Pol'And'Rock), spływ kajakowy... w sumie nic ekstremalnego. Po tym czasie na folii znajduje się kilka dłuższych i krótszych rysek niewidocznych podczas normalnego użytkowania. Bardzo fajna opcja z tym matem, telefon nie jest jakoś mocno matowy, nadal na siłę jakoś się przejrzeć w nim można ale generalnie do lustra bardzo daleko co praktycznie o każdej porze dnia nieco pomaga w widoczności ekranu. Co do użytkowania to palec chodzi bardzo ślisko i przyjemnie po powierzchni, zdecydowanie mniej się palcuje i jest bardzo cienka (jak to folia). Także nie dość że nie widać to i praktycznie nie czuć śmigając palcami po krawędzi ekranu.

W skrócie; ja polecam bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A testował ktoś może folię z Media Markt?? W media mają do wyboru 3 różne folię które wycinają na laserze i naklejają na telefon za pomocą jakiegoś kleju. Dają gwarancję na 5 lat na folię i za darmo ponownie oklejają jak się odkleji.
Ja miesiąc temu okleilem u nich 2 letniego mi 5 bo szkła już się odklejały ciągle w tym samym miejscu. Pierwsze szkło rok było bez problemu ale przyszedl czas na wymianę szkla . I w drugim roku użytkownika mi5 było coraz gorzej i chyba z 3 szkła naklejalem. Narazie jestem z mi 5 bardzo zadowolony. W tym samym czasie żona na mi4s nakleiła folię 3mk shield i wygląda strasznie dużo rys jest. Czekam na mi mix 2s i rozważam folię z Media.
Z góry dzięki z pomoc
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką folię na MI5 (ba, nawet taką naklejałem w poprzedniej pracy) ale na pleckach, trzymała się jak najbardziej w porządku, telefon się praktycznie w ręku nie ślizgał gdzie same szkło jest przecież tragicznie śliskie. Generalnie folia jest spoko ale jej problem polega na tym że jest miękka, jak przejedziesz ostrym nożem to się może faktycznie zregeneruje ale jak już przejedziesz paznokciem to takie wgniecenie już zostanie... Wiadomo, trochę się odgniecie ale ślad do końca nigdy nie zniknie. Tu już kwestia estetyki ewentualnie "dziurawości" rąk, mnie by to denerwowało mieć taką "pogniecioną" powierzchnie ekranu już nie wspominając że poślizg jest znaacznie znacznie gorszy. Jak na plecy sobie chwaliłem ale jak na ekran (gdzie MI5 miał przecież płaski) to tylko nillkin ;) ale jeśli telefon komuś średnio raz na dwa dni wypada z rąk to lepsza będzie zdecydowanie ta folia, rzekomo znacznie wzmacnia wyświetlacz ale osobiście nie testowałem nie licząc filmików reklamowych na youtube. Generalnie tymi foliami oklejają całe samochody, szyby itp i rzekomo to działa ;)

Edytowane przez Ari93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam gdzieś z miesiąc folię 3mk. Dodatkowo doszła aktualizacja softu do 10 global. Od jakiegoś czasu mam problem z kończeniem połączenia. Mianowicie częściej niż żadko zdarza się, że po zakończeniu rozmowy i oddaleniu telefonu od twarzy mam nadal czarny ekran tak jak winno być podczas rozmowy. Tym samym nie mogę normalnie rozłączyć połączenia. Muszę cudować z naciskaniem bocznych klawiszy aby wyświetlić ekran. Nie ukrywam trochę mnie to drażni. Próbowałem zmienić etui z oryginalnego na inne i spowrotem. Nie pomogło. Czyżby folia na ekranie?

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2018 o 11:39, Forsaken napisał:

Czyżby folia na ekranie?

Raczej nie. Stawiam na złą kalibrację czujnika zbliżeniowego. Przejrzyj ten wątek, było o tym pisane:

Wejście do menu serwisowego -> kilkukrotnie naciskaj "Wersja jądra" w Ustawienia -> Informacje o telefonie. Tam - Proximity sensor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2018 o 17:23, souriss napisał:

Mam pytanie do kolegi @znafca i @mrosi . Jako, że minęło sporo czasu od pierwszego posta w tym temacie, chciałabym się dowiedzieć jak się sprawuje ta folia hydrożelowa? Polecacie dalej, czy macie coś innego do polecenia? :)

Generalnie świetnie. Tyle tylko, że mając wprawę (zakładałem już chyba setki szkieł i folii), zmarnowałem całą zawartość opakowania - 2 folie. Jeśli chcesz to zrobić z pedantyczną dokładnością, to naklejenie tej folii jest jedną wielką masakrą...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...