Jump to content

Mi 8 - dyskusja ogólna

Volv3r

Recommended Posts

Od początku wiadomo że AoD zżera baterię, w końcu telefon co minutę musi się wybudzić, zmienić położenie zegarka, odświezyć powiadomienia itp. Sam wyświetlacz nie bierze prądu, tylko te wybudzanie.

Ja od kiedy mam na Globalu odblokowanie twarzą + podnoszenie telefonu to nie korzystam z AoD. Chcę coś sprawdzić to hops telefon do góry i widzę czy mam powiadomienia. I tak nie zerkam na telefon co minutę to po co AoD.

Ja się AoD pozbyłem, do sprawdzania czasu mam zegarek na ręce, a powiadomienia i tak sprawdzam co ok 30minut, a mając rozpoznawanie twarzy to idzie szybko i łatwo :P. Znajomy na Samsungu tez marudził, że AoD mu baterię drenuje, taki urok, a po co to? Cóż... Żeby było... Raczej nikt po ~6msc od premiery nie odpowie, czy się ekran wypala, ciut za szybko. Telefonu używam jako nawigacji w samochodzie średnio ~1.5h dziennie(po ok. 45min z i do pracy), jak na razie wypaleń u mnie brak.

Dokładnie, tym bardziej że AoD w Mi 8 nie pokazuje powiadomień z aplikacji, więc dla mnie jest praktycznie bezużyteczne.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w Mi 8 da się wyłączyć szybkie ładowanie? Na 99 % jestem pewny że nie, ale wolę dopytać dla 100 % pewności.

18 minut temu, Nezumi napisał:

Ja się AoD pozbyłem, do sprawdzania czasu mam zegarek na ręce, a powiadomienia i tak sprawdzam co ok 30minut, a mając rozpoznawanie twarzy to idzie szybko i łatwo :P. Znajomy na Samsungu tez marudził, że AoD mu baterię drenuje, taki urok, a po co to? Cóż... Żeby było... Raczej nikt po ~6msc od premiery nie odpowie, czy się ekran wypala, ciut za szybko. Telefonu używam jako nawigacji w samochodzie średnio ~1.5h dziennie(po ok. 45min z i do pracy), jak na razie wypaleń u mnie brak.

U mnie póki co było max 2h na ekranie 100% podczas nawigacji i również zero wypaleń. Więcej nie miałem okazji sprawdzić.

43 minuty temu, pkonrad napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w Mi 8 da się wyłączyć szybkie ładowanie? Na 99 % jestem pewny że nie, ale wolę dopytać dla 100 % pewności.

Używaj ładowarki 1A/2A bez QC to nie będzie szybkiego ładowania :).

Witam

Panowie takie pytanie. Mam mi 8. Wgrane miui 10. Ostatnio zrobiłem aktualizacje. W aparacie pojawiła mi się opcja spowolnionego tempa w wersji 960 klatek na sekundę. Fajnie. Ale opcja 120 i 240 klatek na sekundę w ogóle nie działa. Filmy nagrywane są w normalnej wersji . Czy to błąd aktualizacji czy jakiś inny problem. Macie podobnie ? 

Telefon kupiłem na allegro od polskiego pośrednika. Z faktura VAT na firmę . Za 49zl proponowali wgranie miui 10. Nie wiedząc co to jest zdecydowałem się na uaktualnienie. Wcześniej było ok. Nagwyalo w 240 i bylo wystarczająco. Później zrobiłem aktualizacje 1,5gb. I teraz nagrany filmik trwa 2 sekundy. Jak nagrywałem skok syna to nawet nie zdarzył podskoczyć :P może muszę poczytać i rozeznać się w tym telefonie jeszcze trochę ;)

4 minuty temu, Mateusz190 napisał:

może muszę poczytać i rozeznać się w tym telefonie jeszcze trochę

Masz Xiaomi.eu i "wróć" 120/240 jest i u mnie jednak działa (przenieśli opcje i byłem przekonany, że ją wywalili :D). Odpalam aparat, zmieniam opcje u góry na 240FPS i nagrywam. Wszystko jest, wydaje się przynajmniej, ok.

@Mateusz190 Może się zdarzyć, że 120/240FPS nie działa, ale polecam poczekać na nową aktualizację (8.12.6 v2) :)

Cytat

Camera:
Add - 960 FPS videos and Super low-light mode (POCO F1).
Fixed - Automatic beauty mode in Portrait mode (Redmi Note 5 Pro).
Fixed - no effect of 120fps, 240fps slow motion video recordings

Dnia 8.12.2018 o 23:22, sp4ubw napisał:

W miuipolska ikony powiadomień są w standardzie.

W standardzie? Generalnie z tego co zauważyłem u siebie to tylko pojawiają się na chwilę jak przyjdzie powiadomienie i później znikają i zostaje sam zegarek.

Czy telefon obsługuje ant+ ?
Właśnie sprawdziłem: po zainstalowaniu wszystkich sterowników wskazanych przez program "ANT Tester", mój nowy Mi8 na Globalu - w przeciwieństwie do Mi4c - połączył się z czujnikiem temperatury Garmin Tempe. W Locusie mogę odczytać aktualną temperaturę, ale nie wiem czy da się odczytać zapamiętane przez czujnik dobowe wartości min/max.

Wie ktoś jak odnaleźć w telefonie funkcje "Smart Lock"? Pojawia się w losowych momentach, raz zaoferowała mi nieblokowanie urządzenia po podłączeniu do zestawu głośnomówiącego w samochodzie (i niestety pominąłem), innym razem zaproponowała nieblokowanie po wykryciu kontaktu z ciałem. Przeszukałem całe menu i nigdzie nie mogę tego odszukać.

Do wszystkich, którzy narzekają na brak powiadomień na ekranie blokady i ograniczoną funkcjonalność AoD: zainstalujcie sobie aplikację NoLED.

Gwarantuję, że skończy się bezsensowne, nieustanne wybudzanie telefonu w celu sprawdzenia czy nic nie przyszło...

Miłego dnia!

Screenshot_2018-12-13-07-04-54-966_com.led.notify.png

Przesiadałem się z mi4c (z miui.eu) i w mi8 (global) brakuje mi kilku funkcji do których się przyzwyczaiłem, m.in. dotykowych krawędzi (można było dwa razy puknąć kciukiem i zrobić wstecz) podwójne kliknięcie w przeglądarce powiększało stronę, kolorowej diody powiadomień i ładowania itp... taki trochę krok wstecz.