Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, fatall1ty napisał:

Zmieniłem telefon na Mi8 i muszę czekać 1440 godzin na odblokowanie bootloadera, ktoś chyba upadł na głowę :)

Nie masz najgorzej, na en.miui były osoby co dostawały po pół roku :). Nie wiem od czego to zależy, ale raczej większość dostaje 360h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem Mi8 z ali i mam pytanie, czy istnieją różne wersję tego modelu? nie chodzi mi o SE czy EE tylko Mi8. Spotkałem się z opisem Global ROM i Global Version Czy są wersje przeznaczone na rynek EU i Chiny czy to wszystko to samo?.

generalnie chciałem kupić Pocophona ze względu na baterię no i trochę tańszy ale nie ma NFC..

Edytowane przez Miodeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u GOLDA ( opisany jako global rom) miesiąc temu z odblokowanym boatloader em i globalem. NIC przy tym nie majstruje, działa OTA i jestem zadowolony. Nie działa GP i Netflix. Mi to nie potrzebne. Nfc ogólnie działa w aplikacjach dostępnych w Google PLAY - Nie myl z Google PAY bo to nie działa. Przeczytaj dokładnie aukcje zanim na co kolwiek się zdecydujesz.

 

Wysłane z mojego MI 8

~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~

przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, petla7 napisał:

Nfc ogólnie działa w aplikacjach dostępnych w Google PLAY - Nie myl z Google PAY bo to nie działa. Przeczytaj dokładnie aukcje ....

ale pisałeś że Google Play Ci nie działa? na alli kupiłeś? jak można wiedzieć za ile? Te opisy to też różne są, spotkałem się w opisie że pocophone suport NFC, i o mało nie kupiłem

f1 nfc.jpg

Edytowane przez Miodeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli weźmiesz z wygranym rom'em wersji global to działa Google Play, nie działa GOGLE PAY. Masz też możliwość wzięcia telefonu chińskiego w oryginalnej wersji chińskiej bez odblokowanego boatloadera jeśli sam po zakupie o to sprzedawcę poorosisz. Moim zdaniem to już jest największy błąd bo i tak będziesz zapewne chciał odblokować boatloader. A potem masz tylko masę problemów. Teraz kosztuje koło 100 taniej.

Wysłane z mojego MI 8
~MIUI 10 GLOBAL stable, oreo 8.1~
przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Miodeczek napisał:

czy istnieją różne wersję tego modelu?

Masz China i Global. Sprzedawcy sobie wrzucają różne nazwy, od Global rom, po Global Version i International. Musisz się pytać sprzedawcy jaką dokładnie wersje sprzedaje. Wersja Global przyjdzie z zablokowanym BL i będą na niej działać wszystkie płatności jak i GP/Netflix, wersja China przyjdzie albo z zablokowanym BL, chińskim softem i brakiem GP (płatności działają), albo z odblokowanym Bl i wgranym softem Global, ale bez działającego Google Pay i mogą występować problemy z innymi apkami z powodu odblokowanego BL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, galakty napisał:

Osobiście za taką cenę to bym Mi 8 nie brał tylko właśnie OP6. P20 to kicha.

Jak kupowałeś oficjalnie to daj spokój i nic z tym nie rób, myślałem że gdzieś w Chinach kupowałeś czy coś. 

Ok dzięki. OP6 nie mieli na stanie a i  droższy był. Ale na razie oczarowany nim jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Masz China i Global. Sprzedawcy sobie wrzucają różne nazwy, od Global rom, po Global Version i International. Musisz się pytać sprzedawcy jaką dokładnie wersje sprzedaje. Wersja Global przyjdzie z zablokowanym BL i będą na niej działać wszystkie płatności jak i GP/Netflix, wersja China przyjdzie albo z zablokowanym BL, chińskim softem i brakiem GP (płatności działają), albo z odblokowanym Bl i wgranym softem Global, ale bez działającego Google Pay i mogą występować problemy z innymi apkami z powodu odblokowanego BL.

a czy wersja global różni się "sprzętowo" od wersji chińskiej? (obsługuje te same częstotliwości itp.) czy to po prostu wersja chińska z wgranym global romem obsługującym Google Play? bootloader i tak musiałbym odblokować aby wgrać MIUI.EU. (chyba że global by mi odpowiadał ale nigdy nie używałem). Po odblokowaniu bootloadera nie będą działać płatności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2018 o 09:06, Xiaomi_Lover napisał:

Widorecenzja smartfona od serwisu Instalki.

Link zamieszczam w spoilerze.

  Odkryj ukrytą treść

 

 

Smartfon wypada dość solidnie w recenzji, choć nie jest pozbawiony wad (np. brak wodoszczelności). Z drugiej strony, dzięki swojej cenie jest on dość konkurencyjny, zwłaszcza w porównaniu z Huawei czy Samsungiem, gdzie ceny zaczynają się od 3000+ zł za flagowca.

 

Dnia 19.07.2018 o 00:35, johnny1836 napisał:

Nie wiem jak Was, ale mnie trochę denerwuje to, że pasek górny jest taki duży. Wg mnie, powinien być takiej samej wysokości jak notch, bo w aplikacjach wygląda to słabo i zabiera przestrzeń.

A najgorzej to wygląda w trybie poziomym, bo z góry pasek zajmuje strasznie dużo miejsca, a po stronie notcha ekran jest obcięty jakieś 2 milimetry od wcięcia. Całe szczęście że to Amoled, bo byłaby tragedia :D

Zrobiłem zgłoszenie na oficjalnym forum MIUI, więc jeśli Was też to wkurza, to dajcie Confirmed to może coś zdziałamy ;)

http://en.miui.com/thread-3255816-1-1.html

 

Dnia 28.07.2018 o 10:16, johnny1836 napisał:

Na eu bateria gorzej trzyma niż na China, gps też kiepsko działa i czasami niektóre apki łapią FC.

Poza tym używam na codzień i jest ok. Jedynie gps mnie wkurza. 

 

To niestety nie jest najważniejsza sprawa. Trzy miesiąc temu kupiłem Mi8 z MIUI9,6 China Stable z językiem angielskim. Fon działał wyśmienicie i bateria trzymała przez 2 dni. Tydzień temu zachciało mi się wgrać poprzez "serwis MIUI Polska" najnowszą wersję xiaomi.eu z językiem polskim. Telefon w porównywalnych warunkach wytrzymuje jeden pełny dzień. Dla mnie to największy minus i tyle. Do tego nie można ukryć notcha.

Edytowane przez Motonick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Miodeczek napisał:

a czy wersja global różni się "sprzętowo" od wersji chińskiej?

Nie.

29 minut temu, Miodeczek napisał:

Po odblokowaniu bootloadera nie będą działać płatności?

Na Globalu/China z odblokowanym BL płatności będą działać... wybiórczo... apka jednego banku załapie, innego nie. Na Xiaomi.eu działają normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Miodeczek napisał:

czyli tak uogólniając, mi8 china z wgranym miui.eu i mi8 global z miui.eu to to samo???

Sprzetowo tak, softwarowo roznica jest taka, ze jesli na ten pierwszy bedziesz chcial wgrac rom global (bo np xiaomi.eu ci nie podejdzie), to nie mozesz zablokowac bootloadera, bo telefon stanie sie cegla. A bez zablokowanego bootloadera to juz koledzy wyzej pisali, moga byc problemy z gp/netflixem/platnosciami nfc. 
Jesli zablokujesz bootloader, to na telefon w wersji china wgrasz tylko china rom, global nie wlezie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem Mi8 od kilku dni. Pytania moje są takie.

Jeżeli chodzi o słuchawki, nie wiem jak ustawić by dobrze grały, są za ciche. W opcjach różnie ustawiałem, większego efektu nie było. Jakiś pomysł? Bo myślałem by kupić inne lecz mija się z celem kupno jak będą grały podobnie. 

Motywy są na razie wyłączone tak? zauważyłem też, że nie ma typowego menu na aplikacje, wszystkie są na pulpitach czy nie mogę włączyć menu? 

Oraz dziwi mnie, że nie mam w opcjach wgl tego odblokowania twarzą czy jak oni to nazwali, a ogólnie powinno być, błąd w mojej wersji czy miui 10 tego nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, instaluke napisał:

Jeżeli chodzi o słuchawki

Jakie masz słuchawki? Na innym telefonie grają dobrze?

2 godziny temu, instaluke napisał:

nie ma typowego menu na aplikacje, wszystkie są na pulpitach czy nie mogę włączyć menu?

W MIUI nie ma menu, wszystko jest na pulpitach.

2 godziny temu, instaluke napisał:

Oraz dziwi mnie, że nie mam w opcjach wgl tego odblokowania twarzą czy jak oni to nazwali, a ogólnie powinno być, błąd w mojej wersji czy miui 10 tego nie ma?

Jest. Ustawienia->Ekran blokady->Dodaj wzór twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johnny1836 napisał:

Jakie masz słuchawki? Na innym telefonie grają dobrze?

W MIUI nie ma menu, wszystko jest na pulpitach.

Jest. Ustawienia->Ekran blokady->Dodaj wzór twarzy

2 godziny temu, johnny1836 napisał:

 

Słuchawki akg dokanalowe od s8+ I grają dobrze, że bass i wszystko inne też, więc mnie dziwi, że tak cicho. Odnośnie menu - w a2 jest normalnie. Pociągam od dołu do góry. Mogę tylko dodać odcisk palca nic więcej nie mam. 

 

1 godzinę temu, galakty napisał:

Zmień region na włochy i będzie głośniej (tylko mogą Ci dojść dziwne aplikacje i reklamy).

Bez zmian. Grają tak samo. Widziałem też, że niektórzy mają jakieś mi laboratorium w ustawieniach, tez tego nie posiadam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, instaluke napisał:

Tak wiem, ustawiłem i patrzyłem różne słuchawki jakie są tam dostępne lecz i tak jakoś o połowę ciszej grają. 

Te ustawienia są dziwne, ja np. mam Hybrid ale na Hybrid grają słabo... Ustawiłem słuchawki Mi i jest o wiele lepiej. Na 100% jest dla mnie za głośno. 

Dziwne to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Te ustawienia są dziwne, ja np. mam Hybrid ale na Hybrid grają słabo... Ustawiłem słuchawki Mi i jest o wiele lepiej. Na 100% jest dla mnie za głośno. 

Dziwne to.

Dlatego też myślę by kupić jakieś słuchawki inne, bo może to słuchawki jakoś nie grają z mi8. Reszta opcji w telefonie jest ok, ale tylko dziwi mnie brak poszczególnych programów i opcji jak ludzie omawiają mi8 na yt czy stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, instaluke napisał:

Dlatego też myślę by kupić jakieś słuchawki inne, bo może to słuchawki jakoś nie grają z mi8. Reszta opcji w telefonie jest ok, ale tylko dziwi mnie brak poszczególnych programów i opcji jak ludzie omawiają mi8 na yt czy stronach

No te AKG z zestawu do raczej taka zapchajdziura, a nie słuchawki ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, instaluke napisał:

Bez zmian. 

Zmień region, ale nie na Włochy, tylko jakiś kraj z poza UE w którym nie obowiązuje RODO. Najlepiej Szwajcaria. Motywy pojawią się na pewno, odblokowanie twarzą i wyższa głośność prawdopodobnie też. Co do maksymalnej głośności to w niektórych romach w naszym regionie ograniczyli maksymalną głośność, zapominając dodać opcję zmiany na wyższą (po zaakceptowaniu informacji, że jesteś świadomy zagrożenia). Tak było w RN5, czy w Mi8 nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, galakty napisał:

No te AKG z zestawu do raczej taka zapchajdziura, a nie słuchawki ;) 

Właśnie na innych telefonach grają dobrze. Bardzo wyraźnie i głośno. Np w komunikacji miejskiej gdy na nich słuchałem z innych urządzeń nigdy nie było tak, że słyszałem ludzi czy inne rzeczy. W mi8 czasem słyszę ludzi bardziej jak muzykę. 

 

4 godziny temu, FromWP napisał:

Zmień region, ale nie na Włochy, tylko jakiś kraj z poza UE w którym nie obowiązuje RODO. Najlepiej Szwajcaria. Motywy pojawią się na pewno, odblokowanie twarzą i wyższa głośność prawdopodobnie też. Co do maksymalnej głośności to w niektórych romach w naszym regionie ograniczyli maksymalną głośność, zapominając dodać opcję zmiany na wyższą (po zaakceptowaniu informacji, że jesteś świadomy zagrożenia). Tak było w RN5, czy w Mi8 nie wiem.

Co do motywów to wyskakuje, że są niekompatybilne z moja wersja miui. Mogę je włączyć lecz jest informacja że mogą być błędy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, instaluke napisał:

Co do motywów to wyskakuje, że są niekompatybilne z moja wersja miui. Mogę je włączyć lecz jest informacja że mogą być błędy. 

Rozumiem, że motywy które chcesz pobrać i zainstalować, a nie aplikacja. Tak, bo przynajmniej na razie większość motywów jest dla starszych wersji Miui, dla 10 dopiero robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, FromWP napisał:

Rozumiem, że motywy które chcesz pobrać i zainstalować, a nie aplikacja. Tak, bo przynajmniej na razie większość motywów jest dla starszych wersji Miui, dla 10 dopiero robią.

Tak, aplikacja normalnie działa tylko przy wybraniu motywu jaki chciałbym pobrać wyskakuje błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...