Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli różnie z tym jest. Nawet jeżeli telefon położę na terminalu to czasem nie chce w ogóle płatności łapnąć i jestem zmuszony wyciągnąć kartę.

Po aktualizacji do androida 10 to bez włączonej lokalizacji to mifit nawet nie chce z mi bandem się połączyć. Jak ją włączę i wyłączę to i tak po jakimś czasie opaska i tak sama się rozłącza.

Oprócz tego po aktualizacji zauważyłem problem z aparatem w domyślnej aplikacji. Przy źródłach światła widać czasem jakieś dziwne białe szumy. W GCamie wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji do 10 telefon wyraźniej wolniej działa i bateria dużo gorzej trzyma. Ehhh ponad rok telefon chodził pięknie teraz mnie już coś bierze znowu specjalnie uwalają sprzęt żebyś poleciał po nowy to samo miałem z flagowymi samsungami i LG myślałem że w xiaomi tak nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zlotnik napisał:

U mnie po aktualizacji do 10 telefon wyraźniej wolniej działa i bateria dużo gorzej trzyma. Ehhh ponad rok telefon chodził pięknie teraz mnie już coś bierze znowu specjalnie uwalają sprzęt żebyś poleciał po nowy to samo miałem z flagowymi samsungami i LG myślałem że w xiaomi tak nie będzie 

Z baterią to u mnie też tak jak piszesz. Ale spowolnienia działanie nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zlotnik napisał:

U mnie po aktualizacji do 10 telefon wyraźniej wolniej działa i bateria dużo gorzej trzyma. Ehhh ponad rok telefon chodził pięknie teraz mnie już coś bierze znowu specjalnie uwalają sprzęt żebyś poleciał po nowy to samo miałem z flagowymi samsungami i LG myślałem że w xiaomi tak nie będzie 

Spowolnienia również nie zauważyłem, ale z baterią to jest podobnie. Znika niemiłosiernie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie działa wolno na miui. Byłem tydzień na 11.0.3.0 po czystej instalacji w miflash. Lagi przy powrocie z aplikacji na pulpit, przy przewijaniu strony na chrome. Ten telefon z miui działa  jak średniak mi8 lite mojego syna. Ułomne aod, które ma za to kolorowe ikonki- wow. Wróciłem do LOS 17 bo te cukierkowe miui jest bardzo słabe. Natomiast jeśli chodzi o baterię to nie miałem problemu.

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,
Mam szybkie pytanie: jak zmienić ścieżkę zapisu plików z przeglądarki?
Mam zainstalowanego Edge i pliki zamiast zapisywać się w: Pamięć urządzenia -> Download to zapisuje się w: Pamięć urządzenia -> Android -> data -> com.microsoft.emmx -> files -> Download.
Na poprzednim telefonie też miałem Edge i zapisywalo się dobrze. W ustawieniach przeglądarki nie ma możliwości zmiany.

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.04.2020 o 10:06, Gravis napisał:

Używał ktoś z was Pixel Experience na tym telefonie lub inny alternatywny ROM? 

PE plus ma więcej ustawień. Ogólnie rom dobry i nadaje się do codziennego użytku. Nie jest bez błędów, zresztą jak każdy inny custom rom czy miui. Dla mnie najlepszy custom rom to LOS 17.1. Oba mają aktualizację ota, szyfrowanie i są stabilne.

Lubisz dużo dodatków, ustawień to wypróbuj Havoc. Nie używałem go dłużej bo nie wspiera szyfrowania. 

Wszystkie wymienione to oficjalne romy i mają regularne aktualizacje.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś wyszedł MIUI 12 dla Chin.

Changelog:

Cytat
  • Highlights
    • MIUI 12. Yours alone.
  • System animations
    • New: All-new physically based animation engine with advanced architecture will refresh your device's look.
    • New: Dynamic window technology takes switching screen orientation to a new level.
  • System visuals
    • Brand new visual design works for all types of content and languages.
    • Magazine-level layouts bring important things into the spotlight and make content structure clear.
  • Super wallpapers
    • New: Super wallpapers break physical boundaries and keep inspiring you with every touch.
    • Fix: Status bar colors weren't displayed correctly in the Dark mode
  • Privacy protection
    • New: MIUI 12 is the first Android-based mobile OS that went through the rigorous enhanced privacy protection testing.
    • New: Reset your device ID and control how it's used based on virtual ID technology.
    • New: Grant permissions that will be used only while you're using an app.
    • New: You can also grant permissions just once, and decide again next time a permission is required.
    • New: Restrict access to telephony to third party apps.
    • New: Return blank messages to the apps that require personal information.
    • New: Receive notifications whenever apps record audio, use camera, or access your location.
    • New: Use secure sharing to control what additional data is sent along with shared items.
    • New: Get comprehensive stats on how apps use permissions in app behavior history.
    • New: Visit privacy.miui.com to learn how MIUI protects your privacy.
    • Optimization: Apps aren't allowed to launch other apps in the background now.
  • Floating windows
    • New: Pull down a notification sent by a messenger app to turn it into a floating window.
    • New: Floating windows keep apps running in the foreground even when you pause to do other things.
    • New: You can minimize a floating window using a full screen gesture.
    • New: You can open an app in a floating window directly from Recents.
    • Optimization: Press and hold an app preview in Recents to choose between Split screen and floating windows.
  • AI Call Assistant
    • New: Mi AI can answer your calls now!
    • New: You can record a customized greeting that will be played to the other person during AI calls.
    • New: Customized greetings are also supported for outgoing calls.
  • Xiaomi Health
    • New: All-new Xiaomi Health gives you more options and makes your health stats more accurate.
    • New: Put your device next to you before falling asleep to analyze your sleep cycle and record talking and snoring.
    • New: You can sync data with supported wearable and smart home devices.
    • New: Xiaomi Health can remind you to stand up and move when it detects that you've been sitting down for too long.
    • New: The app also analyzes your stats and gives you simple health advice.
    • New: Our new low-power consumption AI algorithm allows you to count steps and track workouts whenever your device is with you.
  • Control center
    • New: Swipe down from the upper right corner of your screen to open Control center.
    • New: Animated icons are a joy to look at!
  • Accessibility
    • New: Mi Ditto combines dictation and speech output, making mobile devices more convenient for people who have difficulties using conventionally designed smartphones.
  • Dark mode
    • New: Dark mode support is also provided for third party apps now.
    • New: Contrast is lowered automatically in low light conditions to protect your eyes.
    • New: Font weight is adjusted to Dark mode as well, reducing blur and glare.
    • New: Wallpapers can be displayed in darker palette when your device switches to Dark mode.
  • Always-on display
    • New: You can use custom images with Always-on display now.
    • New: Usage history saves all your choices and allows you to come back to them.
    • Fix: Lock screen items were shown on the Always-on display
  • Trips
    • New: Traffic and suggested routes to airports and train stations.
    • New: You can track your previous trips now.
    • New: Checklists for trips.
    • New: Alarms for train arrivals.
  • Mi Carrier Services
    • New: View your SIM balance and mobile data usage stats.
    • New: Save frequently used phone numbers to top up balance and buy mobile data later.
    • New: Buy SIM cards and services.
  • System
    • Updated Android Security Patch to July 2020. Increased system security.
  • Messaging
    • New: Promotional messages are grouped according to their content now.
  • Lock screen
    • Removed: Lock screen and Always-on display issues in Second space
  • Status bar, Notification shade
    • New: All-new design.
  • Home screen
    • New: Animated Home screen icons are neat and satisfying.
    • New: We've added a new animation for uninstalling apps.
    • New: Gravitational animations make returning to Home screen look seamless and natural.
  • Themes
    • New: More than 2000 new Always-on display themes.
  • Screen Time
    • New: Dashboard with the stats that cover 4 weeks is available now.
    • Optimization: New design makes your Screen time stats more comprehensible.
  • Weather
    • New: New animations bring the weather from outside directly to your screen.
  • Settings
    • New: Security introduces new comprehensive privacy protection mechanisms.
    • New: Lite mode simplifies your device and brings essential features up front.
    • New: New full screen gestures for switching between apps are available.
  • File Manager
    • New: Use the floating shortcut to filter and sort items, as well as switch view.
  • Calendar
    • New: New layout tailored for landscape orientation is available now.
    • New: We added lots of fresh animations that will accompany your actions.
    • New: Calendar cards will remind you about important events and anniversaries.
  • Notes
    • New: You can create folders with notes now.
    • New: New dynamic backgrounds look gorgeous!
    • New: Tasks are completed with a satisfying animation now.
    • New: Checklists of subtasks make managing your agenda much simpler.
  • Security
    • New: New animations feel natural and refreshing.
    • New: Keep your home safe with smart home device alerts.
    • New: Binging your favorite shows will be more convenient with our new video toolbox.
  • Xiaomi Cloud
    • New: Shared family storage plan is available now.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radier napisał:

Coś ty taki niecierpliwy. Wyjdzie to będzie. A jak wyjdzie pewnie pierwszy będziesz narzekał, że coś nie działa, że bateria słabiej trzyma etc.

nie rozumiem z jakiego powodu ten atak. padło zwykłe pytanie. Gdzie pisałem że jestem niecierpliwy albo gdzie w moich postach doszukałeś się jakiegokolwiek narzekania? Naucz się czytać ze zrozumieniem. Bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy to dobre miejsce na napisanie tego, ale ten temat mam wrażenie, że przegląda dużo osób. Może komuś się to przyda.

Jakiś czas temu wymieniłem ekran w Mi8 na nieoryginalny. Telefon się włączył. Wszystko w sumie okej. Problem pojawił się dopiero jak wgrałem TWRP. Recovery nie chciało wstać. Winowajcą okazał się właśnie nieoryginalny ekran. Udało mi się znaleźć działające recovery (OrangeFox-R10.0-3-Stable-dipper) i dopiero mogłem wgrać inny rom niż global. Co ciekawe z obsługą nieoryginalnego wyświetlacza problem mają niektóre custom romy. Pixel Experience działa (wersja plus z lipca). Xiaomi.eu działa. Oficjalny Lineageos na dzień dzisiejszy chyba nie działa (na xda jest  dostępna specjalnie zmodyfikowana wersja pod telefony z wymienionym ekranem). Z racji tego, że ten ekran był dość tani w porównaniu do oryginalnego jestem w stanie zaakceptować pewne problemy, ale tego się nie spodziewałem. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
1 godzinę temu, ozzi91 napisał:

Ale jestem zły.

Śledząc trackera wydań miui12 na telefonach dowiedziałem się, że kastrat mi8 lite szybciej dostanie miui12 niż mi8. Super polityka xiaomi

Może i lepiej. Wiele osób na Mix2s narzeka na wiele bugów. Może na Mi8 wydadzą bardziej dopracowaną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, shige napisał:

Może i lepiej. Wiele osób na Mix2s narzeka na wiele bugów. Może na Mi8 wydadzą bardziej dopracowaną wersję.

Jeśli miałby zniknąć dialer od xiaomi (czyli możliwość nagrywania rozmów z doskonałą jakością), to dziękuję, ale zostanę przy 11 do końca życia tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
7 minut temu, Wako1986 napisał:

I nie ma też innego paska od góry jak to było w innych modelach że z lewej strony były jedne ustawienia , a z drugiej strony inne.

Pasek jest trzeba go włączyć w Ustawieniach - Wyświetlacz - centrum kontroli panel powiadomień - skorzystaj z nowego centrum powiadomień

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem używanego Xiaomi Mi 8. Proszę o doświadczonych użytkowników tego modelu o informacje czy kupilibyście teraz ten telefon (ceny od 700 do 1000 na olx)? Teoretycznie ma wszystko czego oczekuje (trochę martwi mnie bateria) i chyba ma najmniejszy ekran z dostępnych obecnie tej klasy telefonów, a ja nie potrzebuje patelni 6,5'.

 

Obecnie mam Honor 9, więc jak na moje standardy upgrade do Mi 8 jest wystarczający :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jenek napisał:

Zastanawiam się nad zakupem używanego Xiaomi Mi 8. Proszę o doświadczonych użytkowników tego modelu o informacje czy kupilibyście teraz ten telefon (ceny od 700 do 1000 na olx)? 

To wciąż dobry wybór. Tyle tylko, że nie OLX. Chyba, że chcesz się narazić na oszustwo. Allegro przynajmniej zabezpiecza kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...