Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Na 11 bateria bardzo szybko się rozładowuje, nawet wtedy, gdy bardzo oszczędnie korzystam z LTE (głównie WiFi).
Ja bym zrobił klasyczny Wipe po tak dużej aktualizacji. Ostatnio na poczciwej 10 System Android zjadal mi 80% baterii i w ciągu doby zmuszony byłem ładować. Ogólnie polecam

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny, tzn. jakie ustawienia w TWRP? Czy po wipe stracę swoje dane lub ustawienia?
Przycisk Power i Vol IP i tam masz Wipe, tak stracisz wszystko, pamiętaj by wiedzieć jakie masz hasło do konta xiaomi. Bo inaczej będzie klops. Coś jak iCloud Appla hehe

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2019 o 08:44, pkonrad napisał:

Sprawdźcie jakie aplikację macie dodane do Autostartu. Ja po aktualizacji miałem dodane praktycznie wszystko. Może to jest przyczyną drenażu baterii.

Faktycznie , większość aplikacji była w autostarcie. Wyłączyłem i dużo lepiej jest z baterią.

3h SOT i ponad 50% baterii na stanie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja po miesiącu życia z Mi 8 mogę powiedzieć, że to naprawdę świetny telefon. Wymieniłem Note 4X na Mi 8 6/128 - kupiłem go w hiszpańskim magazynie BG za 1060 zł.

Odliczając cashback etc wyszło jeszcze mniej.

Po za bateria która w note była przesadnie kozacka tu wszystko jest mega lepsze. Musiałem przywyknąć do notcha . Na szczęście od MIUI 11 powiadomienia są naprawdę ok.

Aparat dla mnie to przeskok jak przez morze, note miał bardzo średni aparat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanko do posiadaczy Mi8 z Androidem 10 (u mnie wciąż 9). Czy można bezpośrednio z ustawień systemu ustawiać prywatny DNS? A jeśli nie, to czy w tym celu zadziała apka "MIUI Hidden Settings"? Pytam, ponieważ - przynajmniej u mnie - ta apka nie ma zakładki "Android 10".

Screenshot_2020-01-05-21-55-04-862_com.android.systemui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę z innej beczki. Otóż  spory czas temu korzystałem na swoim telefonie z apki mcdonald. Po jednej z aktualizacji zaczeła mi ona wariować więc ją odinstalowałem. w chwili obecnej po instalacji i w momencie konfiguracji wyskakuje mi powiadomienie, że apka nie działa na zrootowanych telefonach. Wszystko ok tylko, że ja nie mam zrootowanego telefonu. Ktoś się orientuje w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lukasz3030 napisał:

Hm... nie przypominam sobie zebym cokolwiek odblokowywał. A jest mozliwość aby go spowrotem zabpokowac?

Tak, ale tylko i wyłącznie z oryginalnym ROMem, z jakim telefon wyszedł z fabryki. Czyli jeśli masz chińską wersję Mi 8, musisz wgrać China Stable ROM i wtedy możesz zablokować BL. W przeciwnym razie uceglisz telefon. Skoro sam  nic nie odblokowywałeś, to obstawiam że kupiłeś chińską wersję Mi 8 z wgranym Global ROMem lub MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś wleciał android 10 na mi 8 w wersji GLOBAL STABLE. Wcześniej miałem Miui 11.0.6.0 PEAMIXM, a teraz po aktualizacji przez ota posiadam wersję miui 11.0.3.0 z oznaczeniem QEAMIXM. Screenshot_2020-02-13-12-35-11-541_com.android.settings.thumb.jpg.b99c500bfe5ec5e89af79875c54fc8c9.jpg

Jest zdecydowanie lepiej w porównaniu do andka 9 jeśli chodzi o optymalizację. W końcu system Android oraz zasięg nie drenuje w tle. 

Screenshot_2020-02-13-12-47-11-110_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2020-02-13-12-46-43-777_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez Samuel Zimny
Uzupełnienie wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy to normalne, że w tym modelu przy płatnościach telefonem trzeba dotykać telefonem terminala i czekać z dobre kilka sekund aż w ogóle terminal załapie płatność? Do tego mam wrażenie, że po aktualizacji do androida 10 to te płatności działają jak chcą. Muszę telefon przykładać z kilka razy by zapłacić za cokolwiek. Do płatności używam aplikacji IKO a na telefon nałożony jest case z zestawu (nawet bez niego nie ma różnicy). Jak inni płacą telefonem to dystans między urządzeniem a terminalem wynosi dobre ponad 5 cm i łapie od razu a tu dotykając telefonem to ledwo co działa.

 

MIUI Global 11.0.3

Edytowane przez shige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę IKO od wielu miesięcy i również nie muszę przykładać telefonu, wystarczy że go zbliżę. Łapie za każdym razem. Telefon w etui i bez różnicy czy grubsze czy cieńsze. Rom od prawie początku korzystania z tego telefonu - Xiaomi.eu, choć nie wiem czy to w tym przypadku będzie miało znaczenie. Gdyby Ci w ogóle nie działało, to może tak..

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2020 o 21:34, shige napisał:

Czy to normalne, że w tym modelu przy płatnościach telefonem trzeba dotykać telefonem terminala i czekać z dobre kilka sekund aż w ogóle terminal załapie płatność? Do tego mam wrażenie, że po aktualizacji do androida 10 to te płatności działają jak chcą. Muszę telefon przykładać z kilka razy by zapłacić za cokolwiek. Do płatności używam aplikacji IKO a na telefon nałożony jest case z zestawu (nawet bez niego nie ma różnicy). Jak inni płacą telefonem to dystans między urządzeniem a terminalem wynosi dobre ponad 5 cm i łapie od razu a tu dotykając telefonem to ledwo co działa.

 

MIUI Global 11.0.3

Hej. Po ostatniej aktualizacji u mnie, przez 3 dni w ogóle nie mogłem płacić zbliżeniowo (IKO). Terminal nie wykrywał telefonu. Teraz już zaczęło działać ale muszę kłaść telefon na terminalu, wcześniej wystarczyło zbliżyć na parę centymetrów. 

Przestały mi działać również powiadomienia na zegarku z aplikacji mifit, pokazuje że nie ma nadanych uprawnień, mimo że są nadane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...