Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.05.2019 o 12:26, latet napisał:

Czy na pewno? Jakieś dowody na to? Poważne źródła? Wiem, że wiele osób tak uważa, ale czy są ku temu konkretne powody, czy to raczej tylko opinie i miejskie legendy?

https://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, scoobymk napisał:

Mi np. trzyma tyle samo co na wersji global dev. Tam wyciągałem 9 godz SOT i na eu. to samo. cdff92f5ff3f1ab8a459ee934925c510.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Czy możesz napisać, pokazać czas od ostatniego naładowania baterii od 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robcik napisał:

Dlaczego miałoby uceglić? Ale trzeba będzie zrobić full wipe, więc kopia danych zalecana.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Kopię czego bo ja osobiście wszystko mam na dysku google. Więc nie bardzo rozumiem czego mam zrobić kopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zioloqq napisał:

Czy uzywajac aktualnie xiaomi.eu miui stable 10.0.11.0 (android 8) zeby przejsc na xiaomi.eu_multi_MI8_V10.3.2.0.PEACNXM ( android 9 ) konieczne jest aktualizacja twpr /zrobienie full wipe telefonu ?

Aktualizacja TWRP - być może. Full wipe - raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Musiałeś grzebać bo domyślnie jest ustawione na nigdy. 

Tak grzebałem i bardzo odpowiada mi ta funkcja jednak wybieram się w trasę i chce żeby mi neta przy nawigacji nie rozłączyło.

Jeszcze raz dziękuję. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 minut temu, karolgt1 napisał:

Dzięki za opinie. Ale dziwna sprawa z tym globalem bo z jakis miesiąc do 2 temu było naprawdę ok z baterią. Teraz nie mogę powiedzieć że jest słabo ale mocno średnio. Nie wiem czym spowodowane.

Mam bardzo podobne wrażenia/obserwacje. Przybyło mi w tym czasie wprawdzie parę apek, ale wątpię, że to one. Poza tym w statystykach baterii króluje System Android (13,8%), a w drugiej zakładce Sygnał Sieci (22%), Ekran (16,6%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z baterią też się czasem dzieją cuda(dev)... są dni gdzie po 12h od odpięcia mam ok 60%, a są dni, gdzie po 8h muszę szukać ładowarki, bo coś drenuje baterię, bardzo często na czele mam "Sygnał sieci". Najlepsze jest to, że praktycznie codziennie z fona korzystam tak samo. Wiec to nie tylko global ma coś z baterią, na wersji dev, mam takie dziwne rzeczy od 3-4 miesięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, karolgt1 napisał:
. Nie wiem czym spowodowane.

Spowodowane jest to tym że masz sobie kupić nowy telefon.

Przykre ale prawdziwe, mówię to jako kilkuletni user kilkunastu modeli Xiaomi.

Nikomu już tam nie zależy żeby dobrze zoptymalizować soft w rocznym sprzecie. Chyba jedyna szansa w customach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

U mnie z baterią też się czasem dzieją cuda(dev)... są dni gdzie po 12h od odpięcia mam ok 60%, a są dni, gdzie po 8h muszę szukać ładowarki, bo coś drenuje baterię, bardzo często na czele mam "Sygnał sieci". Najlepsze jest to, że praktycznie codziennie z fona korzystam tak samo. Wiec to nie tylko global ma coś z baterią, na wersji dev, mam takie dziwne rzeczy od 3-4 miesięcy...

Dokładnie, od 4-5 miesięcy jest zauważalny spadek baterii, a nawet nie tyle spadek co cholerny drain w tle. Ciągle coś wybudza, myślałem że wina Mi fit ale przecież nie każdy to ma zainstalowane. Sieć faktycznie jest na górze, mimo że mam dobre stacje i korzystam prawie 24/7 z WiFi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po kilku godzinach od odpięcia z ładowarki znika 7-10%, w nocy to 15-20% spokojnie. Pewnie wina leży w Mi Fit, apka ciągle w tle coś mieli, a jak zablokujesz uprawnienia to Band przestaje działać. Wyłączenie BT nic nie daje, bo apka dalej wybudza telefon  

Ja nie mam apki zablokowanej na stałe i nigdy nie było problemu, że jakieś powiadomienia nie przychodziły. Przez noc schodzi max 5% baterii, zazwyczaj jest to 2-3% nie więcej. Apka jest dodana do Autostartu i tyle, nie przypominam sobie, żeby system kiedykolwiek sam ją ubił. Wszystko działa super. d13afd4cce5bad0db8cb82b4b8aa2cdb.jpg.eb1cdc18a1cf61ab0baf23fbfd1904f2.jpg.3b72351e4eee709e67d941fffe473e5e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tak jak pisałem nie jest az tak bardzo tragicznie. W nocy zjada mi tez 2% max. Ogólnie na baterii telefon wytrzymuje mi 2 dni przy socie 4-5h. Jednak czuje różnice względem tego co bylo mniej więcej przez 2 miesiące po zakupie telefonu(marzec).

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest przecież wątek o statystykach baterii ;) czy jakiś moderator może przenieść tam te posty?

A odnośnie baterii - jak już wcześniej pisałem, na MiuiPro telefon działa tyle, ile po wyjęciu z pudełka.  Na Xiaomi.eu, MiGlobe czy MiRoom działał mi około 30% krócej. MiuiPro niby jest płatne, ale 5zł miesięcznie czy 50zł rocznie to nie są jakieś wielkie pieniądze, a otrzymujemy najstabilniejszy moim zdaniem dom oparty na Miui, na którym bateria trzyma po prostu idealnie. Na jasnym motywie 6.5h SOT na samym LTE to nie problem.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, galakty napisał:

wina Mi fit

MiFit raczej nie, apka mifita jest gdzies daleko w tyle w poborach, prym wiedzie Sieć i to tak ostro przed Ekranem i systemem.

6 godzin temu, paveu napisał:

Panowie, jest przecież wątek o statystykach baterii

jest to wątek ogólny, zwrócenie w nim uwagi na ew. problem z bateriami jest jak najbardziej z tematyką tego wątku. Temat dotyczący baterii jest bardziej poświęcony statystykom i porównaniom między użytkownikami.

6 godzin temu, paveu napisał:

moim zdaniem

Dobrze, że to dodałeś, bo już się czepiać miałem :D. Kwestia jest taka, że na 100% znajdziemy masę osób, które używają Xiaomi.eu/Global/China etc. którzy nie mają ŻADNYCH problemów z baterią... MIUI już nie raz pokazało, że działa jak jemu się podoba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...